Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1770 / 2501
(#) Ezel hozzászólása Okt 19, 2015 /
 
Sajnos csak kétt front üzem modban van,És nem értem miért csinálja ezt.
Pedig mindent jolcsinaltam.Vagyis remélem
(#) Ezel hozzászólása Okt 19, 2015 /
 
Megvan a gond.Akkor halgat el a másik csatorna az erősitőn ha rca dugo külső része a testre ér,
És egyből lejeb megy a hang.

?
(#) Ezel hozzászólása Okt 20, 2015 /
 
Meg van a gond.Mivel kicseréltem 3db 2k elenállast igy már nem kattog a relé.
de aztán rca dugókon a pólusok forditva volt forrasztva gyárilag ezért tiltotle az erősitő.
Elképesztő mik vannak Nagyon szépen köszönöm minden szakembernek hogy segitet.
És forditotak rám egy kis időd de hát mig élünk tanulunk.
(#) krisz69 hozzászólása Okt 20, 2015 /
 
Sziasztok. Van egy beag apt 453 javításon nálam. Gond a következő.kapcsolási rajzán 22k az R13.én viszont csak.23ohmot mérek . Most rosz lenne a kapcsolási rajz ?(tranyo nincs bent .nem szól a mérésbe)segitségeteket eőre is köszönöm.
(#) kameleon2 válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Mindenképpen emeld ki és úgy vizsgáld meg. Érdemes a méréshatárokat is még egyszer átnézni. Fura, mert általában az ellenállások vagy eltörnek valamilyen mechanikai behatásra, vagy "megnyúlnak" , azaz magasabb az értékük, mint a névleges. Gyanús valóban a rajz, mert emitterellenállásnak kicsit nagynak tűnik. Ha 23 Ohmot mérsz és 22 (krumpli, barack, k) van az ellenállás mellé írva, ekkor duplán gyanús. A jelölt feszültségek egyébként stimmelnek? Diódák jók? Ellenálláson van valami felirat, ami támpont lehet? Nagyító sokat segíthet.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 20, 2015 / 1
 
Szia! Az alkatrész értéke helyes, a rajzon van az elírás. Szintúgy hibás a BC300 bázisfeszültsége, talán -33,3V szeretett volna lenni.
(#) krisz69 hozzászólása Okt 20, 2015 /
 
Köszönőm a segitséget. Szétszedettem ismerösőmmel egy. Mükődőt. És abban 22ohm van. Kiderült. Azért köszönöm mindenkinek a segitségét.
(#) ozpecs válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 20, 2015 / 1
 
Az ott egy áramgenerátor az áram kiszámítása: 0,6V osztva 22 ohm s megkapod amperben 22k-val nagyon kis áram lenne csak.
(#) Beringer 600 hozzászólása Okt 21, 2015 /
 
Sziasztok
Valakinek volna ehhez a végfokhoz kapcsolási rajza?
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2015
(#) Tiggey válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Szerintem a Twin line 600 kistesója. Az néz ki ugyanígy, csak 8 végtranyó van benne.
(#) Beringer 600 válasza Tiggey hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Hivatalosan APT100 univox 150w os modul,csak sehol nem találok rajzot róla
Neked nincs meg véletlenül a Twin Line 600 nak a rajza?
Üdv Zsolt,
(#) Tiggey válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
Próbáld meg az adatlapot keresek topic-ban, mert amikor hozzám került egy twinline, égen-földön nem találtam hozzá rajzot. Az nélkül javítottam. Csak egy jótanács. Ha végtranyót cserélsz, keress bele valami ütőképesebb párost a BD-k helyett.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2015
(#) djcaveman válasza Tiggey hozzászólására (») Okt 21, 2015 / 1
 
A TIP35C-36C jó lehet, de azokat is hamisítják sajna..
(#) 13_Balu50 válasza Tiggey hozzászólására (») Okt 22, 2015 /
 
Szia Beringer 600 !
Én nem értem mi a baj a BD249-250-el ha nem nagyobb +-50 V nál a táp, szinte ugyanazt tudja mint valamelyik nagyságrendekkel drágább 2sc -2SA páros.
Véleményem szerint ezek az erősitők egy kaptafára készülnek, én vettem egyszer itt 2végfok panelt mivel az egyik hibás volt, visszafejtettem a rajzát és szinte teljes mértékben megegyezett az u,n PA 300 rajzával, sőt elmondanám az Ibiza amp 800- aséval is csak abban két pár végtranyó van benne. AZ IC tipusa( de a lábkiosztása azonos volt) a meghajtó tranzisztorok és a zéner dióda volt más ill pár ellenállás értéke tért el minimálisan il hiányzott a rajzról .
Mivel a tranzisztorok száma megegyezik szerintem jó támpontot adhat a javításhoz ha mégsem akkor tévedtem, csak próbálok segíteni.
Ja és ha a BD-ket mégis cserélnéd baráti áron átvenném , de én nem tenném a helyedben, persze ha hibásak ki vele,
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2015
(#) Beringer 600 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Okt 22, 2015 /
 
Szia Balu50
Nem cserélni szeretném,csak a rajzát szeretném át nyálazni.
(#) kowi hozzászólása Okt 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Hitachi HA-1800 erősítő csak teljes hangerőn szólal meg. Úgy hogy egyik napról a másikra...
Végfok STK463 Jó. Feszültségek rendben, már kínomba műv erősítőt is cseréltem de semmi! Valakinek ötlet?
(#) kameleon2 válasza kowi hozzászólására (») Okt 22, 2015 / 1
 
A potméter nem szakadt meg?
(#) pucuka válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 22, 2015 /
 
A földje.
(#) kowi válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Én még ilyet nem láttam tényleg a poti volt a ludas!!! Ezer köszönet!
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2015
(#) petitrial hozzászólása Okt 23, 2015 /
 
Sziasztok!

Van itt ez a régebbi típusú Sanyo (System 220) erősítő, D526 és A1262 végtranzisztorokkal. Az erősítő leégett, az említett tranzisztorok zárlatosak lettek, de sajnos ugye ezek a típusú tranzisztorok már nem kaphatóak, ezért BD243C és BD244C tranzisztorpárral helyettesítettem őket a nagyker ajánlása szerint. Az előtte lévő fokozatot is kicseréltem, ugyancsak a nagyker ajánlása szerint (C2274 -> 2N5401, A984 -> BC639). A többi tranzisztor teljesen ép.
Indításkor viszont a BD243C NPN tranzisztorok ismét zárlatba mentek és sajnos nem tudom miért.

Valakinek nincs ötlete esetleg, hogy mi lehet a probléma?

Amit még érdemes tudni, hogy az előző gazdája összekötötte a két kimenetet (gondolom mert már az egyik alapból halott volt).

(a képek internetről vannak, de teljesen ugyanez a modell)

Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2015
(#) 13_Balu50 válasza petitrial hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
A lábkiosztásuk megegyezik e ? azt tisztázd le , szerintem a "SC2274 és a 2N5401 -é eltér .egymástól. az első NPN-es a második PNP-s.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2015
(#) 13_Balu50 válasza petitrial hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Szia !
A 2sc2274 helyére melyiket helyettesitőt raktad be a 2N5401 est vagy a BC639-est ?
(#) Beringer 600 válasza petitrial hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Heló!
A hűtőborda két oldalánál van 3-3 dióda,azokat mérd meg,mert engem azok csaptak be,de egyik lábát emeld ki,mert esetleg hibás mérési eredményt kaphatsz
(#) krisz69 válasza petitrial hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Én találtam. Elsőre lehet magyarba ninvs de világhálon találtam. És van. Sok elég jó áron is
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2015
(#) 13_Balu50 válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 23, 2015 / 1
 
Nekem is van egy ilyen erősitőm, de bíztosan nem áldoznák rá már annyit, jó abba a BD243C-és komplementer párja.
(#) kameleon2 válasza kowi hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Nincs mit. Ismered a viccet... az autójavításról és a kalapáccsal való odakoppintásról... A rutin. Az elektronika a lehető legkevesebbszer hibásodik meg - ha eleve jó és jól van méretezve. A mechanika tréfálja meg a legtöbbször az embert. Csatlakozók, vezetékek, forrasztások, kopás.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Sziasztok! Megint a Proel PRL 1300 erősítő miatt írok. Tegnap ki volt próbálva hidalt üzemmódban egy nagy mélyhangszóróval. 230V-os hálózatról 1260VA-t vett fel folyamatosan (néha feljebb ugrott) clip-ig kihajtva. 3-4 zeneszám után (kb 3 perc/zene) a protect led ki/be kapcsolt és a relé is, viszont ha lejebb vettem a hangerőt visszakapcsolt. A relék 24V-osak, fogtam a mérőműszert újból clippig nyomtam és ugyanúgy figurázott, a relé tápjának negatív részénél csak -6V DC-t mértem, ha levettem a hangerőt akkor megvolt a -12V DC. Nos én itthon kicseréltem a stab IC-t, de nekem nincs csak két darab 8 ohmos hangfalpárom (400-500W RMS) még nem próbáltam clippig itthon azóta. Szerintetek mi okozhatta? Másik kérdés: hidalt üzemmódban úgy látszott a ledeken, hogy az egyik hamarabb ment clipbe mint a másik. Ez normális?
(#) mindenes válasza petitrial hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Új félvezetők beépitésekor szükséges a nyugalmi áram beállítása is. Ennek hiánya okozhatja a végtranzisztorok idő előtti halálát. Ha ezt elmulasztottad könnyen lehetséges mint hiba ok. A kis fehér trimerekkel a gyártó ajánlása szerintire állithatod be a nyugalmit. Üdv.
(#) Beringer 600 hozzászólása Okt 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Akinek van Univoxos apt100 végfokja,meg kérem szépen,hogy legyen szíves nagyon jó minőségbe 4-5 képet küldeni,ellenállás egyeztetés céljából.
Segítséget előre is köszönöm.
(#) Szabi1 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Nem véletlen ezt a rajzot keresed? APT100:Bővebben: Link
Következő: »»   1770 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem