Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
A forrmaszkot előhívás után be szoktad égetni ? 150c 20 perc
Erre az Ezermestertől kaptál volna egy 50Ft-os vásárlási utalványt a nyolcvanas években Ha fényképet is küldesz, akkor 100.. "Fényképpel illusztrált ötletének díja egy 100 forintos vásárlási utalvány."
Ne haragudjatok hogy ilyen dolgot kérdezek itt, remélem nem lesz belőle gond. Régebben olvastam már erről az izzós megoldásról, de most nem találom. Hogy kell ezt bekötni? Zárlat esetén világít az izzó?
Sorbakötöd egy jóval nagyobb teljesítményû izzóval amit tesztelni akarsz. Pl. egy 100W izzóval sorba teszteled az épp javított mobiltöltôt/TV-t. Ha minden ok, akkor nem világít mert elenyészô áram folyik a cuccon, de ha zárlat van akkor világít, és nem veri le a biztit, mivel olyan mintha csak az izzót gyújtanád fel a WC-ben.
De hogy ez hogy jön ebbe a topikba? A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2015
Tiszteletem!
Némi finomításra szorul még, kb 99%-ig kész, mule v2.0 nixie csöves óra. A glimmek még hiányoznak, a csövek z560m típusúak.
Nagyon pöpec ! Ezek a régi fajta z560m-ek jól néznek ki, nekem is ilyen van az egyik órámban.
Szuper. Én az üvegre szeretném kivetíteni, ahhoz meg tükör ábrázolás kell. Valahogy gondolom azt is meg lehet oldani.
Szép lesz ez!
Biztos én nem olvastam eleget utána, vagy nem voltam jókor jó helyen, de megkérdezhetem, hogy mit használtál "foglalatnak"? Nekem is vannak ilyen csöveim, és szeretném így megoldani, milyen néven kapok ilyen tüskéket, milyen csatlakozóé lenne eredetileg?
db25-ös printercsatlakozóból lehet ilyen pineket kiszedni. 1,5-ös fúróval kell neki előfúrni. 25p csatlakozó anya Érdemes megnézni amikor veszed, hogy kerek hüvelyek vannak-e benne (azoknál hátul is hengeres forrcsúcsot látsz, nem egy U alakú hajlított lemezt), mert némely olcsó típusban csak egy villa alakú lemez van, ami nem jó.
Köszönöm a választ, ilyen csatlakozóm talán van is itthon, már csak azt kell megnéznem, milyenek a tüskéi.
Pici munka de csak ennyi volt a megbízás , /mindent a haverokért !
MFX-10 alapjaira csöves jelkondicionálás Szintén egy megbízás. A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2015
Esti projektem: egyszerű próbapanel PIC16F628-hoz.
Épp tegnap hoztam vissza a halálból két PIC16F628A-t és eszembe jutott, hogy össze kéne ütni hozzá egy kis gyakorlópanelt, amivel a mikrovezérlő szakkörön tanultakat tudom berögzíteni. Van már más próbapanelem is, nagyobb PIC-ekhez, de ehhez (majdnem) minden volt itthon. Amit tud: 3 nyomógomb, 2 hétszegmenses közös anódos kijelző multiplexelve, 4 db kétszínű LED, 1 zümmer, 8 db-os LED sor. ICSP csatlakozás, külső táp. Sajnos a zümmer és a kétszínű LED-ek épp nem voltak kéznél így még hiányoznak.
Szép munka! Gratulálok!
A NYÁK-ot milyen technikával csináltad?
Köszönöm!
A NYÁK vasalással készült, maratás sósav-hidrogénperoxiddal, beültetési oldalt szintén rávasaltam, majd a beleragadt papírt ecettel leoldottam.
Szép. Gratula!
Egy roppant egyszerű távhőmérőt szeretnék bemutatni, mely a vegyestüzelésű kazán és a puffertartály előremenő és visszatérő ágainak hőmérsékletét küldi a kazánházból a lakásba.
A szonda 1N4007, melyet hővezető pasztával és hőálló ragasztószalaggal fogattam a csövek tövéhez. A dióda áramgenerátorok és jelerősítők LM324-esek. Az adattovábbítást NRF24L01 modulokkal végzem, az egyszerű programocska Atmega328-on fut. A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2015
Nagyon ügyes vagy, tetszik a kütyü, de az a nagy "bunda" a szenzoron nem eredményez nagy tehetetlenséget mérés közben?
Köszi, a csőhéj nem engedi hűlni a diódát a csőhöz képest.
Értem én, pont ezért kérdeztem... Mert így a "kihűlés" is később éri utol a dunsztban
Természetesen ez csak szőrszálhasogatás, amire kell, arra tökéletes!!!
Jól csinálta. A szondát nem hűti a környező levegő, valós adatot mér.
Nagyon jó lett! A szonda is jó lesz így, legalább mindenkor a cső hőmérsékletét méri. A rajz és a progi publikus? Ha igen érdekelne!
Sziasztok!
Autóba szánt, GPS alapú információs szerkezet (magasság [elsődleges szempont], sebesség, kezelt műholdak száma és pontos idő). Mint látható, a dobozolást nem volt kedvem túlzásba vinni... Az APC feliratú dobozban van a vevő (utolsó kép). Összehasonlítva egy Wayteq navigáció és egy telefon által közölt GPS adatokkal, meglepően pontosnak tűnik.
Komoly munka, sok türelem. A grafikus ábrákkal jól el lehet időzni, pld. a saját -nem beépített- karakterekkel, amik itt vannak.
Itt is Gratula!
A grafika saját, a karakterek már nem (Flowcode-ba épített).
Nagyon jó lett! Nekem ez a"dobozolás" kifejezetten tetszik! Ha ebből lesz cikk, tuti megépítem!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |