Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   18 / 254
(#) Gyu válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Azt még nemnéztem, majd reggel.
(#) Gyu válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
H szint van a lábon.
(#) Gyu válasza Gyu hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Rájöttem, hogy mi volt a hiba.Nincs a szám gépemen soros port(Olyan égetőm van ami soros portra csatlakoztatható) és haver gépével égettem a PIC-et, de a nagy sietségben elfelejtettem törlést csinálni a PIC-en.Most töröltem, égettem és működik.
(#) Gyu válasza Gyu hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Ilyen lett.

rHPIM1337.jpg
    
(#) Tom025 válasza Gyu hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Na jólvan, örülünk neki. Hajrá a dobozolással...
(#) _JANI_ válasza Gyu hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Talán csak nem a JDM volt, az ominózus égető ! ?
(#) Szamy válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
nincs azzal semmi baj....
(#) Gyu válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
De az volt
(#) vicsys válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Má megint az a JDM. Jó az, csak nem megy mindenkinél, mindenkor. (olyan mint a sex... )
(#) levi18 hozzászólása Feb 2, 2008 /
 
Sziasztok!
Ezen a fórumon találtam ezt a step-up rajzot.
Nekem nem egészen nixie-csőhöz kellene, de ezért nem nyitok új topicot.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom a kimeneti feszültséget 325V-ra megemelni? Sajnos a Multisim nem tudja nekem leszimulálni. Várom a válaszotokat.
Üdv: levi18

step-up.gif
    
(#) _JANI_ válasza levi18 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Szerintem elsőnek az R4-et kellene csökkenteni. De csak óvatosan (vagy VR1 értékét nagyobbra cserélni) ! Valószínűleg nagyobbértékűre kell szerélni az L1 induktivitást is. S legalább 600V-os alkatrészeket kell beültetni a "nagyfeszültségű" oldalra!
Gondolon én ...
(#) levi18 válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Köszönöm a választ. Milyen kezdőértékeket javasolnál?
Tudom, ha már a Multisimmel nem tudom leszimulálni, akkor össze kéne rakni próbapanelen, de nincs itthon FET-em sem és időhiányban is szenvedek. Kb jövő héten kezdeném el megépíteni. A feszültségértékekre jó is, hogy figyelmeztetsz, mert én még nem nagyon dolgoztam ilyen nagyfeszültségű cuccokkal. És a hatásfokról mit lehet tudni?
(#) _JANI_ válasza levi18 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Én csak az építési tapasztalataimat tudom megosztani veled... A 170V nál nem volt vele gond. Viszont 200V felett az IRF730 már egy kicsit pirított. Kisérletezésnél mindenlépp alkalmazz egy 12V /10W vagy 21W-os ízzót. Ez jelzi ha valami nem OK. S a fetet is megvédi ha kicsi az induktivitás. Szerintem egy 2.2K-s trimmerrel kellene kezdeni... Tremészetesen a legkisseb feszről inditani a tesztet. S egy árammérőműszeri is nagy sergítség lesz a túlterhelés megelőzésében. Sok sikert!
(#) levi18 válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Köszönöm a válaszod, ha építkezés közben probléma merülne fel, akkor írni fogok.
(#) nagyagyas hozzászólása Feb 2, 2008 /
 
Találtam egy 1.5v-os elemel működő nixie csöves órát. Egy hasonlott szeretnék én is építeni. Nagyon megköszönném, ha valami kapcsolást, linket vagy valami mást tudnátok adni. De ha másfajta elemel is megy az se baj. A válaszokat előre is köszönöm.

Kép a szerkezetről

A hetedik hozzászólás
(#) Solt85 hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
Hali !

Végig olvastam a topicot Nagyon állatok ezek a Nixie csöves dolgok (nekem Fallout -os hangulat jut eszembe róluk ). Úgyhogy eldöntöttem hogy én is építek hasonlót (azon gondolkoztam lehetne-e számgéphez illeszteni őket, hogy pl proci megy egyéb hőmérsékletet jelenítsenek meg? ), néztem e-bay en csöveket szerintem rendelek.....

Viszont lenne pár kérdésem (tudom lesz költői is köztük, de hátha )

Gyártják még ezeket a csöveket vajon ?

ill. írtátok aszem Tom025, hogy méh telepen akadt rá nixie csövekre..... Nekem eddig a MÉH ről papír és fém kupacok juttotak eszembe, nem is gondoltam hogy ilyen értékes dolgokat lehet beszerezni Ezzel kapcsolatban az a kérdésem hogy csak simán besétálok a helyi MÉHbe elkezdek turkálni azt odaviszem a "portásnak" amit találtam hogy vihetem-e ? Vagy hogy kell ezt elképzelni ?

Bocs a hülye kérdésekért .

... és előre is kösz a válaszokat

Üdv. Zsolti
(#) borvendeg válasza Solt85 hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Hello!
Ez a MÉH telepes dolog szerintem nagyon helyfüggő meg attól is függ h ismered e a fazont aki ott dolgozik vagy nem.Szóval sztem ennek helybe nézz utána.
Atz h gyártják e azt nem tudoim én az elektroncso.hu oldalról rendelktem van ott egy teloszám felhívod ha délelőtt hívod még aznap feladja a postán a srác.A Z573M csöveknek 900FT darabja de a sráccal kb2 hónapja beszélgettem telefonon azt mondta hogy lesznek neki a valaha létezett legnagyobb NIXIE-k kb 7000FT/DB de ezt csak beszélgetés szinten mondta.
(#) Solt85 válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Köszi a választ , megyek összehaverkodom a telepvezetővel aztán feltúrok mindent Nixie csövek után .

Más téma:
Találtam ilyen csövet hogy IN-13 nagyon szép Bargraph kijelző asszem . Tudja valaki hogy lehetne ebből mondjuk hőmérőt, vagy esetleg kivezérlésjelzőt csinálni ?
Illetve egyáltalán letudná-e ez a cső a kivezérlésjelző gyors ugrálásait követni ???
(#) Norberto válasza Solt85 hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Idézet:
„Tudja valaki hogy lehetne ebből mondjuk hőmérőt, vagy esetleg kivezérlésjelzőt csinálni”


Először a keresőt kellett volna használni...
(#) Solt85 válasza Norberto hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Igazad van bocsi elhamarkadott voltam. Csak bezsongtam mert ha minden jól megy lesz pár ilyen szépségem
(#) borvendeg hozzászólása Feb 9, 2008 /
 
Hello elkészült a NIXIE órám most járok a tesztelés stádiumában azt szeretném kérdezni,hogy az anódellenállásoknak menyire szabad melegedni? Mert nekem most kb 40sec alatt 50C lett aztán kikapcsoltam mert nem tudom h meddig szabad neki elmenni. A feszültség 305V de ezt le fogom csökkenteni kb a felére ez medoldja a problémámat?
(#) Tom025 válasza Solt85 hozzászólására (») Feb 9, 2008 /
 
Szia!

A MÉH telepes dolog leginkább helyfüggő. Nem kell haveri viszonyban lenni a telepvezetővel, amit bent megtalálsz, a portán kifizeted és a tiéd. Szabadon turkálhatsz bent. El kell menni, bent körülnézni, a gödöllői méhben van direkt egy külön "konténer" a nyák paneleknek.. Az elektronikáért pénzt se lenne szabad kérniük, mivel veszélyes hulladéknak minősül, nekik kell fizetniük az elviteléért, de ennek ellenére nálunk gyakran megteszik, persze nem egetrengető összegekért. Viszont nem minden telepen vannak ilyenek, van olyan is ahol tényleg csak vas és papír van, meg kell nézni...
(#) zoknee válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 10, 2008 /
 
Szerintem olyan 180V-ig vidd csak le. A csöveknek a begyújtáshoz általában 140-150V szokott kelleni. Nekem nem melegszenek az ellenállások egyáltalán, olyan 190V-ra van beállítva a DC-DC.
(#) borvendeg válasza zoknee hozzászólására (») Feb 10, 2008 /
 
HELLO
kösz a választ.
(#) Müszi hozzászólása Feb 25, 2008 /
 
Nekem is lenne egy kérdésem.

Tom025 nixi óráját szeretném átültetni VFD kijelzőre.
Van 13 pici VFD-m a típusuk: Futaba DG8R
Arra gondoltam, hogy a 74141-et lecserélném CD4511-re, mert az adatlapja szerint meg tud hajtani VFD-t.
A gon az hogy nemtudom, hogyan kell rátenni a rácsokat a PIC kimeneteire.

Tehát a kérdésem, hogyan illesszem rá a rácsokat a PIC kimeneteire?

A neten ennyit találtam a kijelzőkről, a google fordította angolra:
Idézet:
„Dimensions φ8 × H30 mm dimensional display W3 × H6 mm
0.65V 22mA power grid (current) 12V 0.45mA filament segment 12V 40uA (measured value)
Removed from the calculator.
Small display tube.
Right in the center of a number of "4" segment for the show because there is a segment 8.”


Előre is köszi
(#) szilva válasza Müszi hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Szerintem nagyjából úgy kellene megcsinálni, ahogy az eredetiben az anódokat kapcsolgatja, csak nem kell 170V, hanem a 12V-ot kellene a rácsokra is kapcsolni. A 4511 12V-os szegmenskimeneteit meg az összekötött szegmensanódokra. A 4511-ek bemenetein a szinteltolást ne felejtsd el!

Szerintem egyébként az adatok így olvasandók (legalábbis nekem így tűnik értelmesnek):

-0.65V 22mA filament power -> fűtés
-grid (current) 12V 0.45mA -> digit kijelölés
-segment 12V 40uA (measured value) -> szegmens kigyújtás


(#) Müszi válasza szilva hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
A szintillesztést milyen IC-vel csináljam?
(#) szilva válasza Müszi hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Talán a legkorrektebb a CD4504 (MC14504) TTL->CMOS szintillesztő lenne.
(#) Müszi válasza szilva hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
(#) szilva válasza Müszi hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Igen, az lesz az.

CD4504
Következő: »»   18 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem