Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   186 / 299
(#) ferci válasza kala1982a hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Így.. az ellenállás áramtól függően 20 wattos legyen, mert ha ragaszkodsz a 10 amperhez, kb.1,1 volt esik pl. 0,11 ohm-on és ez 11 watt. A lényeg az, hogy a mérőellenálláson kb. ennyi volt essen, hogy az optó ledje kezdjen nyitni.
Ha csak 6 ampert engedsz meg, akkor 0,2 ohm legyen és 15 wattos is elég lehet, de ezen ne spórolj. Nem kell szétégetni.
Több darabból is összerakhatod, vagy vmi ( főleg ) forrasztható ellenálláshuzalból.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2015
(#) ferci válasza kala1982a hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
A 10 Ω és a 2k2 negyed-fél wattos elég.
(#) nagysasy válasza proli007 hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Köszönöm. EZ csak azért lenne lényeges mert találkoztam már olyan akksival ami mélyre merült viszont egy kis "lökéssel" gyönyörűen felvette a töltést hozzáteszem a mai napig működik. Ezért gondoltam erre a megoldásra.

Küldenél egy rajzot ezt a megvalósítást hogy gondoltad? Köszi előre is.
Egyébként a töltőd több példányban működik és mindenki dícséri is velem együtt. Köszönet érte remek kis töltő.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2015
(#) proli007 válasza nagysasy hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Azt hittem nem olyan komplikált ez..
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2015

LOW-ACCU.png
    
(#) nagysasy válasza proli007 hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Köszönöm. Kipróbálom.
(#) dinokal válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Sziasztok! Én a helyedben proli007 töltőjét nem babrálnám, az úgy nagyon jó ahogy van. Az automata töltőm nekem sem engedi a mélyre merült akkut tölteni. Számtalan egyszerű kapcsolás van LM317-tel, beállítod 11V-ra, és max. 1,2A-rel lassan és kíméletesen töltögeted. Utána már az automata normálisan fogja tölteni. Nekem a kocsimban egyszer túlmerült az aksim, és így oldottam meg. Azóta is tökéletesen működik.
(#) nagysasy válasza dinokal hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Nem akarok ezért még egy töltőt csinálni
(#) dinokal válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Egy LM317, egy ellenállás, és egy potméter. Ennyi az egész töltő Ja meg egy trafó némi dróttal.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2015
(#) kissattila88 válasza dinokal hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
lm350 is lehet ez csinálni?
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2015
(#) ferci válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Persze lehet, 2x akkora áramerősséggel is.
(#) peter1995 hozzászólása Dec 3, 2015 /
 
Sziasztok. Valakinek van valami ötlete mi lehet ez pontosan?
(#) dinokal válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Igen, ugyan úgy mint az LM317-tel, csak nagyobb a terhelhetősége, 3A-es 1,2A helyett.
(#) nagysasy válasza dinokal hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Megvan ennek a rajza?
(#) dinokal válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
A datasheetben benne van. Itt alul katt az alkatrészre, a Hestore adja az adatlapot is.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2015
(#) nagysasy válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Valami akkus gép töltője nem?
(#) peter1995 válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Nemtudom, valami BOSCH cuccos. Ni-Cd battery van írva a két tüskéhez. Viszont ez nem is annyira lényeges volna gy másik kérdésem.

Adott egy valamilyen német töltő, jó nagy darab 12/24V-os alapból 15A töltőárammal, de indítani is képes 100A-al.
Namost ha ezen terheletlenül akarok feszültséget mérni 24V állásban 21-21V mérhető. Ha egy pillanatra összezárom a kimenetet akkor 27,2V lesz a feszültség, majd pár s után visszaesik 22V-ra. Semmi szabályzó elektronika nincs benne, egy nagy trafó, 2 szekunderrel, egy árammérő és 4 dióda.
Hogy történhet ez? Vagy ezzel az van megoldva, hogy ha az akku feltöltött akkor "lekapcsol" a töltés?
(#) nagysasy válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Ha nincs benne elektronika akkor nincs mi lekapcsolja a töltést.
(#) peter1995 válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Erről van szó a típus szerint.Bővebben: Link
(#) little7 hozzászólása Dec 6, 2015 /
 
Üdv.

Ni-Mh akkupackról üzemeltetek egy fényforrást.
Olyan elektronika kellene ami 12voltnál megszakítja az áramkört. Azért hogy ne merüljön tovább az akkupack.
Ha valakinek van, kérem ossza meg.
(#) Moderátor hozzászólása little7 hozzászólására (») Dec 6, 2015
 
XVIII. Csak egy helyen kérdezz! A fórumon egy kérdést egyszerre csak egy helyre tegyünk fel. Amennyiben több helyre is beírjuk ugyan azt a hozzászólást, a moderátorok kérdés nélkül törölhetik hozzászólásainkat és ki is tilthatnak türelmetlenség és tiszteletlenség miatt.
(#) Csongi_ hozzászólása Dec 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Ez a modul alkalmas egy 12V, 9Ah-s akku toltesere? A modul tapfeszultsege 16-17V korul lenne.
(#) Tonybacsi válasza Csongi_ hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Hello!

Igen. Alkalmas, max. 75W teljesítmény leadásáig (Pd = Ube - Uki x Iki), de az áramkorlátozást egyedileg kell megoldani/beállítani, különben 12V-os akkut akár 5A-el is tölthet, amit nem biztos, hogy jó néven vesz a 9Ah-s aksi.
(#) Csongi_ válasza Tonybacsi hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Ohm torvenye alapjan kiszamolom, es egy sorba kotott ellenallast teszek, pl 1-1.5A-re korlatozva a toltoaramot.
De talan jobb lesz, ha egyolyan modult keresek, amelyiknek van aramkorlatja is.
(#) granpa válasza Csongi_ hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Sorba teszel egy (autó) reflektor izzót, azt' kész.
(#) Rollsroycephantom hozzászólása Dec 15, 2015 /
 
Üdvözletem ,kis segítségre infóra volna szükségem akkumulátoros ellemlámpával kapcsolatban ,van egy kis kézi ellemlámpám aminek elveszett költözés közben a töltője .Már nagyon gyengén világit és nem tudom mivel megoldani a töltését .Mivel rendelni nem szeretnék hozzá gyárit mivel elég drága és csak külföldről tudnám lerendelni ,ezért arra gondoltam valami más töltővel kellene megoldani amit letudok rendelni egy webshop-tól .Pl ilyet Link És erra ráforrasztva vezetéket valahogy rákötni ? bár eléggé gány munka és körülményes lenne a töltése de ha bárki tudna erre valami okosságot azt megköszönném
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2015
(#) proli007 válasza Rollsroycephantom hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Hello! A kiválasztott töltő nem megfelelő számodra. Mert ez cellánként tölti az aksit és a -dV töltési módszert csak cellaszintű töltésnél lehet használni. (Valamint 1C, vagy nagyobb töltőáram mellett.) A NiMh cellák soros töltése esetén számomra egyedül elképzelhető töltés a : kisütés, majd állandó áramú töltés meghatározott ideig. Ennek is van hátulütője, hogy a cella kapacitása az élettartam során csökken, és azt a töltési idő (vagy áram) megállapításához tudni illene.
Valami ilyen vagy hasonló módszerrel lehetne tölteni a cellákat. Ez ugyan 9V-os (7..8 cella) aksihoz van tervezve, de néhány alkatrész/paraméter módosításával megoldható a 4 cellás 1800mAh-ás aksid töltése is.
Kész töltő vételéhez én nem tudok javaslatot tenni, mert nem ismerem a kínálatot, de ez egy hobbi fórum, ahol ha lehet nem veszünk, hanem készítünk valamit.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2015
(#) _BiG_ válasza proli007 hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Bocsi a belevauért, de a mellékelt képen NiCd akksi van nem NiMH...
(#) Poli válasza _BiG_ hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Szia! Töltés szempontjából nézve a két akkumulátor típusnál mindegy. Egy erre alkalmas töltővel mindkét típust lehet tölteni, kezelni.
(#) proli007 válasza _BiG_ hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Igaz, igaz! Ha már vak vagyok, legalább a kuka mellett láthattam volna a Cd jelet...
(#) 13_Balu50 válasza Czink Attila hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Szia!
Amelyik cella pezseg, az lehet cellazárlatos is.
Következő: »»   186 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem