Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Függvénygenerátor építése
Lapozás: OK   52 / 61
(#) szucsistvan123 válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Ezeket olvastam. Az IC lábán megvannak a jelalakok. Az alkatrészek értékei jók, és polaritáshelyesen vannak beültetve. A PDF-ben szereplő egyenfeszültség értékek is megvannak. Mit nézzek még meg akkor?
(#) Pali79 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Kövesd végig a jel útját. Egyszercsak valahol elromlik, ha az IC lábain még jó.
(#) nagym6 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Azt írtad, hogy az ic. lábain már nem jók "pocsék" a jelalakok. Tápfeszültség, és szűrése jó-e. Frekvencia mennyi? P1, P2, P3, P4, P5 potik állítás mit okoz, leírásában szerepel. P2 egy frekvencia dekádot hangol-e,(P1-el kicsit szabályozható).
(#) szucsistvan123 válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Holnap készítek egy videót. Ott mindent bemutatok majd!
A tápfesz 12V, és labortápról megy.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2015
(#) Kera_Will válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
A labortápon mennyire egyenes a DC táp?
Szkóppal azt nézted már ?
(#) szucsistvan123 válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Az rendben van, néztem.
(Alkoto féle 30V 3A)
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Na nézegettem egy kicsit.
A potméter utáni 680nF-os kondi után torzul a jel. Amíg át nem ér rajta, addig semmi gond. (csak a nészög csúnya egy kicsit) Ezt hogyan orvosolhatnám? Ez normális?
A másik, hogy a kimeneten még mindig alacsony az amplitúdó, (2V körül) Ha egyen feljebb tekerem a kapcsolót, úgy meg már pár 100mV. A nézelődés közben arra jutottam, hogy a 4,7K és 220K ellenállás után már kb az a fesz van ott mint ami a kimeneten.
Mit lehetne még tenni vele? Esetleg nem nyit ki eléggé a tranzisztor?
(#) szikorapéter hozzászólása Dec 12, 2015 /
 
Üdv ujra. Már a ki mit épített topicban is kiraktam ezt a szörnyet,de ide is kiteszem egy egy segítség kéréssel. Annyit változtattam az alap áramkörön hogy a kimenetnél nem 10K-s potméter van hanem csak 3K-s. Viszont van egy olyan baj hogy a gép néha megy,néha nem. Erre keresem a magyarázatot,legalábbis a megoldást. Aki tudja attól szivesen elfogadok bármilyen,tanácsot,választ,utasítást,amivel mindig működővé varázsolhatom a masinám.
(#) nagym6 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Milyen frekvencián, és milyen alakú a rossz négyszög?
(#) ronin75 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Lehet, hogy már rosszul emlékszem, de mintha ez a kapcsolás érzékeny lenne az IC tipusa után szereplő betűkre (UB). Ha foglalatba van az IC, és van még belőle akkor próbáld cserélgetni. Most mekkora tápfeszültségről járatod? Esetleg próbálj azon változtatni picit. Lehet még a frekvencia meghatározó kondenzátorokkal is játszani (más "anyagút" belepróbálni).
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2015
(#) ronin75 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
(#) nagym6 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Mint vissszább ronin75 írta, CD4049 nem mindegyik alváltozatával működik.
Bővebben: Link
Innen is olvass előrébb, visszább, erről van szó, a megfejtés is valahol itt van.
(#) kocsgab002 válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Az előttem szóló kollégák nagyon jól leírták. Csak a CD4049UBE ic-vel működik jól a kapcsolás. Anno én is nagyon sokat szenvedtem ezzel a kapcsolással emiatt a probléma miatt.
(#) szikorapéter válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Pontosan ilyen típusú ic van benne. Stabil 6V-ról jár a kapcsolás. Eddig minden rendben működött,csak azután nem miután összeraktam az egészet.
(#) Delvideki válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Én a tápot nem rakom bele, dugasztáp elég . CD4049UBF és gond egy szál se..
(#) szikorapéter válasza Delvideki hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
És ha az UBE típus van benne? Tesztpadon még minden jó volt,csak miután házba került jött elő ez a gond.
(#) Delvideki válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Táp ki,azt a pókhálót rendezd el (vezetékek szórt C szórt L 50Hz hálózat ) Próbáld külső tápról ....hajrá
(#) szikorapéter válasza Delvideki hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Észrevétel: Tápfeszültség elvétele után megjelenik egy kicsit a beállított jelalak a kimeneten (a pufferek kimerülésének idejére kb. ) Most akkor a táp lesz a hibás?

Most forrasztom át az összes vezetéket jelszigeteltre (kivéve a táprészt)
(#) Delvideki válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
A tápfeszültség magas,próba állítható tápról
(#) szikorapéter válasza Delvideki hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
A 6V a gyári érték amit a kapcsoláshoz ajánlottak. Mivel a kapcsolást 1:1-ben építettem után így nem lehet magas a tápfesz. Nálam mint mondtam csak a kimeneten lévő potenciométer 3K-s az előírt 10K helyett.
(#) kistee válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Ha tényleg a poti értéke zavar be, az könnyen kideríthető. Kösd ki a potit és az 1k után mérj jelalakot.
(#) szikorapéter hozzászólása Feb 10, 2016 /
 
Üdv. Elkészültem egy "egyszerűbb" generátorral,gondoltam megosztom itt is. Egyszerű felépítés, egy 566-os ic-t tartalmaz,és négyszög és háromszög jelet képes generálni egyszerre,max 1Mhz frekvenciáig. Négyszög jelnél kicsit torzít 1Mhz-n ,viszont ezt leírom a rossz "fapados" szerelésnek.
(#) elactrofan hozzászólása Márc 11, 2016 /
 
Üdv!

Építettem egy xr2206 alapú függvény generátort.
Hogyan tudom kideríteni, hogy az ic jó e? Mivel semmi kimeneti freki nincs.
(#) kocsgab002 válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Egy kapcsolási rajzot és egy pár fotót feltehetnél. Hátha úgy könnyebb.
(#) elactrofan válasza kocsgab002 hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Itt lenne a kapcsolás és a panel terv.
(#) kadarist válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 11, 2016 /
 
Szerintem nem jó a rajz. Jó rajz: Bővebben: Link.
(#) fapuma68 hozzászólása Máj 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Ahogy a téma címe is mutatja szeretnék létrehozni egy függvény generátort AD9850-nel.
Az izgalmasabb része pedig az hogy nem csak magamnak készítenék,hanem minden kedves érdeklődő fórumtársamnak is mert "egységben az erő".Nem nehéz kitalálni hogy ha valamiből 10 darabot rendelek akkor az drágább darabáron kapom meg mint ha 100 darabot rendelnék.
Szóval ha érdekelne az ötlet vagy csak hozzászólnál építő jelleggel a témához akkor rajta!

A koncepció több mint egyszerű. Az AD9850 generálja a kívánt szinusz és négyszög jelet amit egy atmega88 programoz be és jelenít meg egy 16x2-es LCD-n.
A funkcionalitás az AD9850-nek köszönhetően fázis és frekvencia moduláció esetleg még kerülhetne bele jelszint változtatási funkció is.
A Google Drive-on létrehoztam egy táblázatot az alkatrész árakkal.Jelenleg 3500Ft az ára.

Egyelőre a PCB ára nincs bele kalkulálva, mert az még nincs kész így csak saccolni lehetne.Én szeretném ha PCB-t is házilag készíttetnénk mert olcsóbb és jobban érvényesül a csináld magad mozgalom Bár ez lehet hogy lehetetlen mert az adatlap 4 rétegű PCB-t ajánl.


Tudom hogy lehet kapni pontosan ilyen eszközöket a neten,DE drágának gondolom az alkatrészek árához képest és egyébként is abban nincs kihívás ha veszek egy kész darabot.
(#) Feri007 válasza fapuma68 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
A világért sem akarom szétoffolni a kezdeményezést, de ez pl.
AD9850 DDS 10USD, nem túl sok érte. Ha van mellé mikrokontroller, az valakinek jó, valakinek kevésbé.
Inkább SI5351-gyel látnék szívesen egy board-ot.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) fapuma68 válasza Feri007 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Az SI5351 órajel generátor.Az AD9850 nekem azért szimpatikus mert képes szinusz jel előállításra ami jó alap egy függvény generátornak és ez a projekt egy alacsony költségű függvény generátort valósítana meg ezért kell hozzá az mikrovezérlő. Csak bekapcsolod és előállítja a kívánt frekvenciájú szinusz és négyszög jelet.
(#) Kera_Will válasza Feri007 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Több ilyen panel esetében vannak némi bugok a TTL tápot kap a 3,3V oszci modul és kissé izzad , a DDS kimenetén lévő BPF törés pontja másutt van az elvárt értéktől így kissé torzabb a felső határ frekis kimenő jel .... stb. Így lehet egy kicsit jobb áramkört is tervezni mint ami a "szalagról leesik".
Persze picit drágább lesz ...
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
Következő: »»   52 / 61
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem