Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   208 / 244
(#) sonny007 hozzászólása Okt 11, 2015 /
 
Szevasztok. Egy kis segítséget, tanácsot szeretnék kérni. Itthoni felhasználásra lenne néha néha pár házi bulira. Ahol nem a legfőbb dolog a minőség. Viszont a mély dinamikája az legyen viszonylag jó. Szeretem a dörmögős hangokat!
Kiválasztottam pár hangfalat, és olyan kérdésem lenne, hogy Ti melyiket ajánlanátok?
RH Sound LK618-12
LEWITZ PA 215B
Voicekraft LK-618-12

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) vipera1997 válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
A voicekraft és az rhsound ugyan az
Tapasztalatom a 15"-ossal van, mélye nincs, magasa dettó...a mélyen 134mmes mágnes van, magasa a MNC kis drivere. A lewitzel nem volt még dolgom, arról nincsvéleményem.
(#) dannu válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
LEWITZ PA 215B az egész jó erre a célra . Egy jó kis erősítővel .
(#) dannu válasza Oregboven hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
Ha jót akarsz magadnak keresel itt egy kollégát épít neked quad 405 erősítőt 1000x jobban jársz mint ezzel !
(#) frissadam hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
Helló!

Valakinek van esetleg freki mérése MNC 33354 magashoz? Kinek milyen hangváltó vált be a típushoz?
(#) vipera1997 válasza frissadam hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Szia!
Tekercs és 1µF sorba a magassal, nekem ez van most és bevállt, de függ a tölcsértől is.
(#) frissadam válasza vipera1997 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Elég kicsi tölcsér van rajt. Nem vág így túl magason? Mekkora tekercset tettél rá?
(#) sound.man válasza frissadam hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Nekem 2,8kHz-nél van vágva 18dB/oktávval.
(#) frissadam válasza sound.man hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Jól szól? Milyen végfokkal és mennyire terheled?
(#) sound.man válasza frissadam hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
2x600-assal. Eddig még bírta.
(#) djloui hozzászólása Nov 5, 2015 /
 
Sziasztok. Szükségem lenne egy elektronikára amivel tudom az audio jelet késleltetni (DELAY).
Nem szeretnék emiatt rendszerprocesszort vásárolni, maximum 10ms késleltetésre lenne szükségem. Erre kellene valami elektronika, találtam egy ilyet ami a képen van, de nem vagyok benne biztos hogy ez az.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2015

delay.jpg
    
(#) Szabi1 hozzászólása Nov 10, 2015 /
 
Sziasztok! Adott egy Proel PRL 1300-as végfok. Volt már végtranzisztor cserélve benne mert meghibásodott. Elég sok ideig működött, most azt a problémát produkálja, hogy ha jobban ráengedem a hangerőt protect-be megyen, ha lejebb veszem a hangerőt akkor meg szintén működik. Találkoztatok már ilyen problémával? Nem tudom eldönteni hogy maga a végfokozat lehet a ludas, vagy a védelmi áramkör?
(#) voodoo válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Szia.

Hangszóró nélkül is ezt csinálja? Egyébként nagyon gyanús, hogy az egyik végtranyó nem halt meg, de megnyúlt. Vagy még az is lehet, hogy a hangszóró nyúlt meg, ès megyeget még de nem 8 vagy 4, hanem 2 ... 1 ohm -os.
De mondom inkább a tranyó lehet a kaka valamyik.
(#) Szabi1 válasza voodoo hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Szia! A hangfalnak megvan az ellenállása, hangszóró nélkül is protect-be megy ha ráadom a hangerőt, most megpróbáltam külön táplálni a két csatornát, mind a kettővel ezt játsza. Még a segédtápra gyanakszom, megpróbálom megtáplálni majd PC tápról (+/-12V), gyárilag +/-18V ból állít elő két stab. IC vel +/-12V-ot. Bocsi hogy ide írok, az Erősítő mindig és mindig topicba nem válaszoltak, már kétszer is felraktam.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2015
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Úgy néz ki helyrejött, biztos gerjedhetett. Volt egy ellenállás a GND és doboz között ami 0,32M ohm-ra volt megnyúlva, 10 ohm helyett, egy pár helyen a relé tápjánál átmelegítettem a forrasztási pontokat, most úgy tűnik hogy működik, simán ki tudom vezérelni, anélkül hogy protect-be menne.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2015
(#) mira1997 hozzászólása Nov 22, 2015 /
 
Sziasztok!

Keresek bekötési módokat 2.1-hez zenakari cucchoz!
Van 1 Invotone Sub aktívláda, 2 passzív top ,LD Systems DEEP2 végerősítő 2x800 W/2 Ohm
LD Systems keverő, 12 csatornás , effektprocesszorral, USB MP3 lejátszóval ezeket kellene
összehozni!
Előre is THX!
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2015
(#) ozpecs válasza mira1997 hozzászólására (») Nov 22, 2015 / 1
 
Mi itt a kérdés? A legtöbb aktív subnak van L+R bemenete és topok felé két XLR kimenete és belül aktív váltó, azaz a keverőröl jövő jelet viszed a sub-ba majd onnét az L-R kimeneti jelet tovább a végerősítőbe amire a két top hangfal van kötve. A keverő sztereó bemenetére meg kötöd az MP3 lejátszót. Ha ez az összekötés nem megy akkor ne nagyon akarj hangosítani...
(#) mira1997 válasza ozpecs hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Köszi választ! De én csak 2 top-al nyomultam eddig, nem volt nagy kunszt összekötni a rendszert!
Most tudtam 1 kicsit feljeszteni!
(#) steelbird válasza mira1997 hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Kösd össze a cuccot ugyanúgy, ahogy eddig volt, a mélyládát meg kösd a végfok "Link" kimeneteire.
Általában a basszus középre van keverve, úgyhogy elvileg elég csak az egyik kimenetet használni, de biztos, ami biztos, használd mindkettőt.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2015
(#) Lovas Gabi válasza mira1997 hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Annyival egészíteném ki ozpecs egyébként korrekt hozzászólását, hogy a subokon általában van egy high pass illetve egy fullrange kimenet. A high pass kimenetről menj a végfokba, így a subok által lesugározható jelek nem kerülnek föl a topládákra fölöslegesen terhelve azokat. Érdemes figyelni a váltási frekikre... Általában állítható a subokon.
(#) steelbird válasza Lovas Gabi hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Ez a legkorrektebb. De ezen a mélyládán valószínűleg csak linkelt a bemenet. Akkor meg egy crossover kell még a korrekt megoldáshoz.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2015
(#) mira1997 hozzászólása Nov 22, 2015 /
 
Hi!
Van ilyen benetünk! Köszi a hozzászólásokat!

http://www.hangszerdiszkont.hu/hang/aktiv-hangfalak/invotone-as15sa...o.html
(#) Szabi1 hozzászólása Nov 28, 2015 /
 
Sziasztok! Volt valakinek közületek PKN erősítője? Mi a véleményetek róla?
(#) bajtaig válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Eredeti kínai 2000-es Lexon-jaim helyett akartam venni használt XD II-est, de nem működött, az eladó váltig állította hogy eddig semmi baja nem volt, nem tudja hogy mi lehet vele.
Egy órán át próbálgattuk de semmi.
Azóta is a Lexonok vannak, le nem cserélném semmi másra, esetleg csak ha ingyen adnák!
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2015
(#) ozpecs válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Nekem 2 is van nagyon elégedett vagyok velük, megbízhatóak és sokat tudnak, de csak a fekete előlaposakat szabad megvenni a piros meg szürke az nagyon régi.
(#) habazutty válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Nekem az említett piros-szürke előlapos volt. PKN XD1600-as.
Az előlapján nagyon könnyen sérültek a ledek (kiszakadt a lábuk a panelről, mert nem volt távtartózva, óhatatlanul megnyomtuk őket és lehetett forrasztgatni...).
A hangja picit más, mint egy analógé. A teljesítményét nem tudtuk kihasználni, így csere lett egy SIVA PPA 800-asra, szerintem jó döntés volt.
Az tény, hogy nagyon könnyűek (bezzeg a SIVA).
Én inkább mélyre ajánlanám.
(#) ozpecs válasza habazutty hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
A feketék hangra is meg müszakilag is sokkal jobbak világszinvonalu termékek
(#) zotya1983 válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Nekem személyszerint nem volt,de annyit tudok hogy 4 db 18" os mélyet egy piros előlapos xd 1600 as gond nélkül vitt,és 195v állt rendelkezésre a focipálya közepén Ugyanúgy verte a mellkasunkat mint ha 240 v lett volna a feszültség a sárga tescos black friday os hosszabító végén
(#) ozpecs válasza zotya1983 hozzászólására (») Nov 29, 2015 / 1
 
kb 180V-tól vagy kicsit még kisebbről is gond nélkül üzemel stabil tápja van nagy pufferbankkal, a legtöbb konkurrens termékhez képest sokkal jobb, pár darab megfordult nálam részben javításra részben csak átnézésre, használatra. Műszaki szemmel nézve is messze a legjobb amiket szétszedve eddig láttam Ja és nem fűződik érdekem a dicséretükhöz Mondjuk jó pár van amit nem szeretnék javítani szerencsére a PKN mivel magyar megfelelő szervízháttere is van.
(#) frissadam hozzászólása Dec 9, 2015 /
 
Helló!

Van olyan a fórumon aki épített ládát somogyi kevlár 15 colos sószóróval és használható hangot kapott vissza?
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2015
Következő: »»   208 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem