Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   135 / 163
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Szólj légy szíves ha nincs meg!
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Arra lennék kíváncsi az ónozással mit futtattál esetleg össze, ennyi rossz IC tényleg valószínűtlen.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Képek alapján nem derül ki számodra semmi? Később ránézek a dologra alaposabban.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2015
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
A kicsi BC tranyók most nincsenek bent a panelban . Ez nem okozhatja a problémát?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
A BC tranzisztorok csak túláram esetén lépnek működésbe, nincs közük a normál üzemhez.
A korábbi fotón roppant túlmaratottak a vezetősávok, a képek alapján néhol még a vezetés is kétséges.
(#) misi93 hozzászólása Dec 11, 2015 /
 
Sziasztok! Alkotó féle 2X130W-os erőlkődőjét szeretném megépíteni. Alkatrészeim többsége megvan már kirajzolódott mit szeretnék ( koppanásgátló hővédelem dc védelem.) Viszont olvasgattam kicsit a tápegység kérdésében, Összesen vettem 4X10000µF kondit illetve 2 diódahidat. A trafóval bajban vagyok nem tudom milyet kellene venni, hallottam olyat, hogy jobb 2 trafóból. Ez a két trafós történet ( gondolom ha egy trafó van, de 4 szekunder az is ugyan ez a szituáció) mivel jobb? Esetleg nekem elég link is ahol ez ki van vesézve. Még annyi lenne, hogy hány VA-es trafót vegyek, elvileg csatornánként a 200VA kevés, pár oldallal ez előtt kérdeztem is ilyet. Mekkora teljesítményűt vegyek 600VA elég a 2 csatornára? (Sajnos csak a trafó kerül annyiba, hogy tudnék venni nagyobb teljesítményű erősítőt úgyhogy nem szeretnék mellélőni, illetve nagyon túlméretezni sem csak éppen ahogy szükséges ) otthoni hallgatásra, de házibuliba is szeretném használni.
Az említett kapcsolás Itt található.
A segítséget előre is Köszönöm!
(#) misi93 válasza misi93 hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Bocsánat már nem tudtam módosítani, de a tápegység rajz(ok) amik szimpatikusak nekem csatolom: Skori quad táp. Annyi lenne még, hogy elvileg kellene kisebb kapacitású hidegítő kondi is, 100nF vagy 1µF ot tegyek még pluszba rá?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Elővettem a VF paneleket. Átónoztam az egészet. Szebb nem lett de tutira vezet. Kimeneten -20v visszacsatolásban az IC lábán -13v ha bent van az IC. 3 IC-vel próbáltam mindig ugyan ez van. Mind a kettő panel ugyan azt csinálja. Nem értem hogy a visszacsatolásban hogy lehet ilyen feszültség. A nyugalmi áram beállítható mind a két panelon. Ötlet?
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2015
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Próbálom elhinni, hogy vezet, de lásd be nehéz dolgom van
Írd rá a kapcsolási rajzra a 2,3,4,6,7 IC lábak, a két tranzisztor és a FET-ek valamennyi lábának feszültségét testhez képest mérve, előjel feltüntetésével! Ebből be lehet a hibát határolni.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Multival mérve vezet. De igazad van átónozom ott is, és remélem hogy igazad lesz.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Az a -20V kimeneti feszültség azért nem ettől lesz, inkább valami piszlicsáré alkatrészhiba. Innen a távolból csak akkor tudok segíteni, ha gondosan feltérképezed a feszültségeket.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
1:+10.8
2:-13.5
3:-13.6
4:-12.4
5:-0.05
6:+0.2
7:+12.3
8:+11.0

Ezeket mértem.

2tranyós.jpg
    
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Az IC 2-es lábára semmi esetre sem kerülhet ekkora negatív feszültség, hiszen azt egy 47k ellenállás húzza a testre. Ezt ellenőrizd is le, a 47k ellenállás másik végén feszültségméréssel!
Feltéve, hogy jó(k) az IC(-k) azt kell feltételezzem, hogy a 2-3 lábak között átvezetés, netán zárlat van. Mérj közöttük ellenállást feszültségmenetes állapotban!
A tranzisztoros, FET-es rész rendben.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
A 2-3 lábak között az IC-n 5k-t mérek. Ha kiveszem az IC-t akkor a tokon nincs zárlat. 2 -es láb és föld között 47k Ohmot mérek ez is rendben van.... Az IC-t egy jól működő Quadból vettem ki. (Remélem azóta nem ment tönkre ez az IC is ) 2-es lábon IC nélkül kerek 0V van. 3-ason viszont -70v... Nem értem. Vagy sorra mennek szét az IC-k. Vagy nem tudom. Holnap elindítom a Quadot ellenőrizni az IC-ket.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Amúgy köszi a segítséget.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Az IC ellenőrzésére valami kevésbé brutálisat is kieszelhetnél
(#) Gabó válasza frissadam hozzászólására (») Dec 12, 2015 / 1
 
Nem akarok beleszólni, de követem egy ideje az eseményeket, és a képeken a nyákot elnézve elég gáz. Nem lenne egyszerűbb elsőnek egy normális nyákot gyártani / gyártatni, azt ebből kiszedett és bemért alkatrészekkel felépíteni?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Pl? Van pár működő quadom. Beleteszem aztán szól ha jó....
(#) frissadam válasza Gabó hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Most ebből a panelból kell főzni. Ennek is kellene mennie.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
A visszacsatolásnak IC nélkül hogyan kellene működnie?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
A visszacsatolás IC nélkül nem jön létre. Ha arra gondolsz merre billen ilyenkor a kimenet, akkor az adott áramhoz tartozó alacsonyabb Ugs feszültség miatt az IRFP240 felé.
(#) Gabó válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Lehet, hogy kellene, de mégse megy. A paneleken ellenőrizted a vezetősávokat, oda megy mind ahova kell(kapcs rajz alapján)? Gyantát lemostad a panelről? Alkatrészeket szintén ellenőrizted a kapcsolási rajz alapján? Esetleg valami nincs fordítva? Megnyúlt ellenállás stb? Amikor indítottad, a feteket elszigetelted?? Meg is mérted? Élesztési szabályzatot betartva éleszted?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Az IC-k sajnos jók!
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Arra gondolok, hogy mekkora feszt kellene mérnem IC nélkül a visszacsatolásban az IC-tok 3-as lábán.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
A 3-as lábon a visszacsatolásban lévő kondenzátor feltöltődése után a kimeneti feszültségnek kell megjelenni. A kondenzátor persze arra nincs felkészítve, hogy tetszőleges polaritással a tápfeszültségig töltődjön. A gyakorlatban párszor 10mV-ról van szó, erre van méretezve.
Azért mérd meg annak a 47k ellenállásnak a tényleges értékét a test és az IC 2-es láb között, melyen az IC bemenő árama 13V-ot képes ejteni!
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
47.1kOhm IC nékül 3-as láb -68V 2-es 0V. A 47.1k megvan a tok 2-es lába és a föld között is.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Sajnos nem tekinthető jónak a műveleti erősítő. Milyen típust használsz? Nézd meg az adatlapján a bemenő áramát és szorozd ki 47k-mal, láthatod csak mV nagyságrendű feszültség eshet ezen az ellenálláson.
A mérések során testre volt zárva a bementi csatoló kondi?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Hopsz tényleg. Nincs is bent csatoló kondi. Majd még küzdök vele. Van még pár ötletem. De ezt a visszacsatolásosdit megfejthetnénk. Normális ekkora negatív fest IC nélkül?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Az IC nélküli állapot nem normális, nincs is mit vizsgálni rajta, minden kísérlet egy kondenzátorba kerül.
Nem írtad az IC típusát.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
NE IC. Ezek szerint tönkrement a kondi a visszacsatolásban?
Következő: »»   135 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem