Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller hőfokszabályzó
 
Témaindító: devid, idő: Feb 28, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   29 / 32
(#) Johnny0004 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Egyszerűsítve (ez lemaradt): R=20,9 + 0,080465xT

Ők nagyon el vannak tájolva: Bővebben: Link.
(#) eSDi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Megmértem többször is és biztos hogy az α (alfa) = 0,00385 lesz a jó érték.
A szenzort mértem, de azóta több "biztos" helyen találkoztam a PT20 jelöléssel, szóval az a 20.9 Ohm nyugodtan lehet 20 Ohm is.
(#) Johnny0004 válasza eSDi hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Szia! 20ohm nem lehet akkor teljesen rossz értékek jönnek ki. A 20.9ohm-mal jó csak. Azt mérted többször? Az alfa az persze jó, az fizikai tény. ha platina szenzor van benne, de más nem lehet a hő miatt.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2015
(#) eSDi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Akkor marad a 20.9 Ohm, mert azt mértem. Illetve a mérővezeték ellenállásának levonása után ez lett az eredmény. Pontosabb értéket, csak stabil és pontosra beállított áramgenerátorral, a PT-n feszültségméréssel tudnék adni.
(#) Johnny0004 válasza eSDi hozzászólására (») Szept 26, 2015 / 1
 
Link. Itt egy táblázat, hogy hőfok szerint csak platina szenzor lehet. Az alfára mondjuk van többféle érték.
(#) feketecsepke hozzászólása Szept 26, 2015 /
 
Én átépítettem a weller Magnastat pákámat hőfokszabályzósra a hőfok érzékelő benne pedig egy lapos tetejű rizsszem ízzó!egy rugó nyomja neki a hegynek és kb. 15 éve ezzel működik. Tök mindegy milyen hőfokú hegyet teszel bele,az annyi lesz amit beállítottál./Nem digitális, tapasztalati úton lehet beállítani a hőfokot a poti állásától függően/Az ízzó hideg ellenállása 20-30 ohm között van,ami a hőfokkal növekszik ez van felhasználva a kapcsolgatáshoz.Érdekel valakit?
(#) vzoole válasza feketecsepke hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Mindenképp érdekel, de képekkel ám ... nem hétköznapi megoldás.
(#) barzoj válasza Johnny0004 hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Szia, sajnos nekem csak egy napig működöt, akkor sem korrektül.!
A kezelő szervek azt csinálják amit kell, viszont bekapcsoláskor majdnem mindig csak üres karakter négyszögek jönnek a kijelzőre.!
Úgy tűnik mint ha időzitési problémája lenne, váltogat 420-350 között.!
Nagyon szeretném hogy működjön mert két pákámat is erre a vezérlőre alapoztam.!
(#) CHZ válasza barzoj hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
PIC Ut 5V és a GND kivezetéseire tegyél egy 100nF kondit.
Szerintem megoldja a problémád.
(#) barzoj válasza Johnny0004 hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Ha nem keverem akkor ez talán működik, de a kijelzőn felváltva villog a készenlét és a hőfok.!
Lehet hogy ez a hex nem ehez a hardware-hez készült.!
A 3.1 verzió mérete 23kb az utóbbi ami müxik az 21kb.
Nekem a 3.1 verzió van megépítve és abban a mappában található hex beprogramozva.
De sajnos azzal csak egy napot működött.!
Örülnék neki ha sikerülne korrekt hardware-t és software-t közölne valaki.!
(#) barzoj válasza CHZ hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Szia, a stab ic-n van hidegitő kondi.!
(#) CHZ válasza barzoj hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Kevés, közvetlenül a PIC kivezetéseire köss be egy 100n-t. Nyák hátoldalára, nem nagy munka, próbáld ki..
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2015
(#) barzoj válasza CHZ hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Oks, köszi kipróbálom.!
Neked müxik.?
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2015
(#) Johnny0004 válasza barzoj hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Szia! Tökéletesen működik régóta több helyen is, most nem tudom így azt sem melyik hardverről és szoftverről beszélsz. mindegyik tökéletes egyébként csupán módosítgatások lettek a programban, mindenképp nálad van probléma, azért ugrál a beállított érték mert nem tettél felhúzó ellenállást a 18-as lábra, ugyanis itt van egy plusz opció egy kapcsolóval ólommentes és ólmos forrasztásra kapcsolható. A bekapcsolási üres négyszögek azt jelentik az lcd-d kontakt hibás a csatlakozásnál, illetve nem fut a program rendesen. Nálad van a probléma, de így látatlanul nem tudom hogy csináltad meg. Privátban keresetek esetleg mert más nem igen fog tudni mindig segíteni, főleg hogy ha hibás esetleg a megépítés.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2015
(#) barzoj válasza Johnny0004 hozzászólására (») Okt 22, 2015 /
 
Szia, köszi a gyors választ.! 18-as láb volt a hunyó.!
(#) kocsora hozzászólása Dec 5, 2015 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérek.
Valamit elrontottam... Nincs meg a tápfeszem. A 34063 6. lábán 23,8VDC van. Megkapja a 7,8,1 az 1,5 ohmon keresztül. Azonban a 2-on 19,4 VDC van. Az 5-ön viszont 0V.

Merre induljak? Ha lenne valami ötlet, hálás lennék
(#) bjina válasza kocsora hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Szia!
Melyik nyákterv készült el? Amíg a táp (5V) nem ok, ne legyen benn a PIC és a op amp se. Vizsgáld át, nincs-e zárlat-szakadás a fólián, jól van-e minden beültetve (schottky polaritása). Mérd meg az induktivitás kimeneti oldalán van-e fesz, ill. mekkora? Ha nincs, szakadt az induktivitás, ha van (betápnál picivel ksebb) akkor az 34063 nem jó, vagy nem rezeg az oszcillátor, nincs visszacsatolás a referencia bemenetre /1.25V/ (szakadt vagy zárlatos ellenállás az osztóban)
<esetleg keress privátban- már e-maileztünk >
(#) Johnny0004 hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Üdv! Egy kis csemege: Weller WMRP vezérlések.
Link1,
Link2,
a végére egy PIC-es
Link3.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2015
(#) ZorK_D hozzászólása Dec 30, 2015 /
 
Sziasztok! Ki tud valaki segíteni egy WSD 151 (PUD151) trafóhoz tartozó vezérlő oldali kapcsolási rajzzal? Köszönöm előre is.
(#) ZorK_D válasza ZorK_D hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
De ha esetleg valaki tapasztalattal rendelkező, hőfokszabályzási problémával kapcsolatban tud tanácsot adni, azért is hálás lennék. Köszönöm szépen!
(#) proli007 válasza ZorK_D hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Ez így nagyon tág megfogalmazás. Ha választ is vársz valakitől, akkor pontosítsd.
(#) ZorK_D válasza proli007 hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Igazad van, pontosítok. A hőfokszabályzásom beszűkült 360 és 390 fok közé. Ezen tartomány alá és fölé nem enged a vezérlés. Mi lehet a probléma? Átnéztem a vezérlőpanelt, a lényegi részét kiméregettem (Kondik, diódák, fetek) ezek rendben vannak. Rajz híján sajnos nem jutottam többre. Fóliaszakadást szintén kizártam.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2015
(#) kocsora válasza bjina hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Szia bjina!

Kösz az ötleteket. Az utóbbi egy hónap zűrös volt, most tudom ismét elővenni.
Nekirugaszkodok, aztán tudósítok, hogy sikerült...

Köszönöm!
(#) kocsora válasza bjina hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Fejlemény van az állomással kapcsolatban.
Az egyik az, hogy a TME-től rossz értékű induktivitást kaptam.
A másik meg, hogy a Forrall10.lay6 fájlban nem volt, vagyis nem találtam meg a 150mH induktivitást. Bár van ott valami WF02M 250V 1A?
Most már megvan a 4,95V.
A PIC viszont megszűnt kommunikálni
Még este vetek rá néhány pillantást...

Kösz!
(#) kocsora válasza kocsora hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Siker!
Beindult a panel. Nagyon tetszik. Elismerésem az alkotóknak!

Pár gondolat a hibáról.
Elkövettem azt a hibát, hogy beültettem az összes alkatrészt és így akartam bekapcsolni. Nos az első hiba a táp részben volt. A forrall10.lay6 fájlon egy piros kör jelzi a 150uH induktivitást, amit nem tudtam értelmezni, mármint a piros kört. Pedig nyilván a fórumon volt róla szó. A tápfesz miatt az opa is elgondolkodott a földi élet értelmén és volt egy hibás forrasztás is. Egy bontott opa beépítése orvosolta a hibát pár óra méregtés és agyalás után.

Külön köszönet illeti meg bjina fórumtársat, aki nélkül ez a projektem nagy valószínűséggel a fiókban landolt volna előbb-utóbb, mint alkatrész bázis.
(#) zombee hozzászólása Jan 16, 2016 /
 
Sziasztok!

Aki jártas Weller pákák terén, kérem magyarázza el néhány páka tulajdonságait, és a gyári kiosztását.
- LR-21
- LR-20
- MLR-21

A lényeg, hogy jelenleg egy WECP-20 pákatrafó és egy MLR-21(25W) páka van nálam kölcsönbe. Jó áron be tudok szerezni egy LR-21 pákát, és egy darabig azzal menne a WECP-20. Közben építenék egy hőfokszabályozót, így a kölcsön-készletet vissza tudnám adni. A pákatrafó alján LR-20 szerepel mint gyárilag "ajánlott" páka. De már láttam olyan WECP-20 pákatrafót, aminek az alján LR-21 szerepel. Kicsit megzavart...
(#) kocsora válasza zombee hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Szia!

Nem vagyok nagy tudósa a témának. Ennek ellenére azt javaslom, hogy nyugodtan vedd meg az LR-21 pákát. Van hozzá adapter az LT hegyekhez. Az LR21 már legalább 50W.
Az itt publikált vezérlés tökéletes lesz az LR21-hez. Anyagilag olyan 5-6 mátyás körül számolj a panel terén.

WECP-20
(#) rockersrac hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy ha veszek egy Wsp-80 pákát, hogy tudom ,,illeszteni" olyan hőfokszabályzóhoz, ami eredetileg pt-100 hoz készült? Előre is köszi a válaszokat!
(#) Johnny0004 válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Üdv! Ahogy nézem a PT100 kb. fokonként 0,4 ohm, a Weller meg 0,08 ohm, ahhoz hogy érzékelje fokonként kell egy műveleti erösítö, kb. 5-szörös.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2016
(#) rockersrac válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
Milyen opa-t javasolsz elé?
Következő: »»   29 / 32
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem