Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   309 / 575
(#) Action2K válasza pepe62 hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Nézd meg annak a végét, szerintem 1/2 colos, belső menetes.
Amúgy szoktak a fürdőszobában, vagy mosókonyhában lévő radiátor végébe is belekötni töltőcsapot. Ezt egy sima vízvezeték szerelő is ráköti, de a kazánod szelepére is.
Lényeg, a biztonsági szelepen csak addig lehet rajta, amíg töltöd. Utána szabad kifolyást kell biztosítani.
(#) pepe62 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Ezt értem, köszi...először végignézem a lakásban hátha van az egyik radiátor végén ilyen....de ha van akkor egy csapot vagy ahhoz hasonlót keressek rajtuk?..vagy hogy néz ki?
(#) Action2K válasza pepe62 hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Négy pont közül két ponton a bemenő és az elmenő cső csatlakozik. A másik két ponton lehet teljesen ledugózva, vagy a felső lehet légtelenítő szelep és az alsó szokott a töltőszelep lenni. Bármilyen szelep, amin csap van és nincs rákötve cső. Pl mint a kerti csap.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2016
(#) szerviz válasza pepe62 hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Természetesen a kazánodban VAN feltöltőcsap.
A gázszelep mellett, felülről és hátulról egy-egy vékony cső csatlakozik hozzá. Lefelé pedig a forgatógomb van.
Ami neked nincs...
Feladat: gombot szerezni Beretta szerviztől. A kombináltfogót, bár kézenfekvőnek tűnik, nem ajánlom.
A többi baromságot, ezt a biztonsági szelepen való feltöltést pedig felejtsd el. Mert tönkreteszi a szelepet.

És most, hogy jobban megnéztem a képeket, úgy látom, hogy a feltöltőcsap szárára rá van dugva a szilikoncső
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2016
(#) pepe62 válasza szerviz hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Köszönöm a válaszod! Azt javaslod, hogy mindenképp szakemberrel beszéljem ezt meg?....tehát szerezzek be egy gombot a szervízből és szereltessem be?
(#) szerviz válasza pepe62 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
A gombot egyszerűen rá kell dugni a szelepszárra.
(#) pepe62 válasza szerviz hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
huh....Kedves szervíz! ma már kissé lemerült az agyi kapacításom....esetleg folytathatnánk holnap? ...vagy mailen?...nagyon érdekelne ez a megoldás.....előre is köszi...
(#) zoszka válasza pepe62 hozzászólására (») Jan 18, 2016 / 1
 
Amire rá van húzva alulról az a szilikon cső, az maga a feltöltő csap. Minek van ráhúzva egyáltalán? Nem volt helye és oda pont illik?
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2016
(#) uniman válasza pepe62 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Látod, érdemes volt fotókat mutatni...jobb későn, mint soha!
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2016

csap.jpg
    
(#) pepe62 válasza zoszka hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Köszönöm! ....csináltam pár képet cső nélkül! ....nem én húztam rá, de akkor csak egy gombot kell vennem és kész......tökjó.

A szilikoncsővel mit csináljak?.....
(#) pepe62 válasza uniman hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
EZaz!!!...megismerem és meg is találtam.....Külön csak tekerőgombot hol tudok venni hozzá? Köszi
(#) pepe62 hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
MINDENKINEK Nagyon köszönöm az értékes segítséget!!!!!!
Sikerült megtalálnom az elbújt feltöltőcsapot!!

Valóban a szilikoncső rá volt húzva....de mit csináljak a csővel?
(#) suzukis hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
Sziasztok!Hogy tudom kikerülni a lángőrt?Van valami módszer erre?Letestelni vagy valami ilyesmire gondoltam.Köszi.
(#) uniman válasza pepe62 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
"Tekeréshez" "forgatógomb" is használható...akár a gáztüzhelyen lévők is "kölcsönkérhetők" a töltés idejére.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2016
(#) zoszka válasza pepe62 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
A szilikoncső a leeresztéshez való.
(#) JZoli válasza suzukis hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Nem ajánlott a lángőr "átverése", mert nagyon veszélyes dolgok adódhatnak nélküle!
(#) suzukis válasza JZoli hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Köszi a választ...de nem hosszú távra gondoltam...inkább csak szeretnék biztosra menni mielőtt alkatrészeket veszek.
(#) nebancsa válasza st6969 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Nekem is ugyan ilyen kazánom van, 3 éve nekem is jelentkezett ez a hibám, a hiba kiváltója az volt hogy a "szövetes" kábelvédő alatt a vezeték teljesen el volt égve, kikeményedve, hol zárlatos volt hol szakadt. Túl közel volt az égéstérhez, azt kellett kicserélni.
A 0,8 fokos túlfűtés teljesen jó, ennek az értékét a szoba termosztátban lehet állítani, ha túl kicsi akkor állandóan ki-be fog kapcsolni a kazánod.
(#) martin66789 hozzászólása Jan 19, 2016 /
 
Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni az Immergas Eolo Mini 24 kombikazán működésével gond van, nem lehet a hőfokszabályozó termosztáttal kapcsolni, mindig be van kapcsolva és a háromutas szelep nem kapcsol mi lehet a baja ? Talán a vezérlés lenne rossz ?
(#) Gergelypeter hozzászólása Jan 19, 2016 /
 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni beretta ciaom elengedi a vizet napi szinten kell bele a vizet töltenem és nem találok sehol szivárgást előre is köszönöm
(#) andras1000 hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Sziasztok,
Olvasgatom ezt a fórumot, és először is gratula, nagyon sok jó dolgot találtam, tanultam, és mégis lenne egy problémám, amire nem találtam választ, de hátha tudna valaki segíteni:
Van egy 2 éves bosch cirkóm, (nyitott, kéményes) az utóbbi időben rendetlenkedik, leáll azzal a hibával, hogy füstgázkilépés...Általában a fűtés indulása után 10 perccel.
A készüléket átnéztem, rendszeresen tisztítom, most is teljesen tiszta, az itt leírtak alapján ellenőriztem is, hogy nem igazán lehet füstkilépés.
Így kicseréltem az érzékelőt, ami a deflektoron van de sajna a hiba megmaradt
Most vettem észre, hogy az égő oldalánál van még egy "füstgázfelügyelet"-nek mondott dolog, amihez igen vékony vezeték megy, no ez az alkatrész mi lehet?
előre is köszi ha tud valaki segíteni
(#) obszidian hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Üdv !

Westen quasar kazánom jó ideje (több éve) egyre zajosabban működik . Fűtés közben csörög ,de nem mindig. Melegvíz előállításnál sosem.
Okozhat-e problémát ha így marad ,vagy csak akusztikai probléma ez ?


(#) bakter24 hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Üdvözletem

Van nekem egy 3 éves Semia Duval f24 kazánom. Már korábban feltünt, hogy melegvíz használatkor "rezonáló" hangot ad, de nem tulajdonítottam neki jelentőséget, minden működött. Ma viszont elkezdett nem adni meleg vizet.

Pontosabban megfogalmazva ad, de csak kis nyomáson, vagy kis hőmérsékleten. Tehát ha kicsit nyitom meg a csapot, akkor is jó, illetve bármilyen nyomáson, ha letekerem a melegvíz szabályzót elől, akkor is ad, ha feltekerem, akkor jön a rezonáló hang, és kihűl a víz.

Igyekeztem a megfigyelésem értelmesen leírni, ha van ötletetek, merre induljak, azt szívesen venném. A fűtés minden szempontból tökéletes, sem fura hang, sem hideg víz.

Köszi előre is
(#) sylvie87 hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Kedves Fórumozók!

Érdeklődnék, hogy valakinek van-e tapasztalata Vaillant VUW-240/2-3 R2 típusú kombi cirkó készülékkel.

Az elmúlt 2 évben legalább négyszer járt kinn szerelő, de a melegvízzel folyamatosan probléma van. Hiába nyitom ki a melegvíz csapot, csak az ötödik-hatodik újra kinyitásra indul be a melegvíz, néha pedig még így se.

Hőcserélő kicserélve, váltószelep-motor kicserélve. Van esetleg valakinek tippje, hogy mi lehet a hiba? Esetleg nyomáskapcsoló?
(#) zoszka válasza andras1000 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Az a "füstgázkilépés az égőtétből" nevezetű ntc. Ami akkor jelezhet, ha
- nincs elég huzat a kéményben
- nincs légutánpótlás
- le van dugulva a hőcserélő
- hibás az ntc
(#) Doky586 válasza bakter24 hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Állítólag ez típushiba. A csapvíz - fűtés váltószelepre ráég az olaj és szorul. Szerelő szétszedi és le tudja vakarni róla. Pár évente meg kell ismételni..
(#) zsoika hozzászólása Jan 21, 2016 /
 
Sziasztok! Segítsetek kérlek! 3 éve van egy saunier duval combitek f24 turbós kazánunk ami már az elejétől fogva F05 diferenciál hibára kiáll. Általában csak akkor ha esik vagy párás a levegő. A kazán kémény indító idomán belül ki van alakítva egy kondenzvizet megfogó tálca és annak van egy kivezetése csavaros kupakkal....ha ezt letekerem elég sok(amennyit a tálca meg tud fogni ) víz kifolyik, gondolom a többi meg visszafolyik a kazánba....DE MIÉRT? A padláson kb 1m a csőszakasz és vastagon be van szigetelve kasírozott üveggyapot csőhéjjal.
Okozhatja ez a víz a diferenciál kapcsoló hibát?
Más: A saunier duval combitek f24 tágulási tartálya 7l mekkora víztömeget tud kezelni? Mivel ez az ingatlan pillanatnyilag nem lakott így 10°C ra van állítva a termosztát, csak ritkán kapcsol be. A kazánban lévő víz is 10°C hűl vissza 0,9 bar nyomásig esik (azért nem töltöm ilyenkor a megadott 1,5BAR-ra mert akkor ha meleg a víz megszólal a biztonsági szelep) fűtésnél felkúszik 2BAR ig.....EZ NORMÁLIS? A ház nem tul nagy fsz+1em(3szoba+nappali+a szokásos) 90m2-es családi ház (régen C21 fűtötte hibátlanul) 1" főgerinc majd 3/4" és a radiátoroknál 1/2".
Végezetül tudna valaki egy jó szerelőt saunier duval combitek -hez Békéscsabán?
(#) andras1000 válasza zoszka hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
köszi Zoszka, igen ez eddig tiszta.
az első három lehetőség kilőve, ellenőriztem.
Az ntc lehet a ludas, mert tegnap lehúztam a csatiját és megmozgattam, azóta jó, nem tiltott egyszer sem.
A kérdésem inkább arra vonatkozik, hogy ezt hogyan hívják, hol tudom beszerezni? ugyanolyan thermistor, mint a felső (az 10 kohm 25 fokon), vagy ez más elven működik, mert igen vékony vezetéknek nem is nevezhető drót megy rá. Mi lehet az értéke, vagy bármi adat róla jól jönne.
Ahogy most nézem a rajzokat, szinte az összes Junkers ilyennel van szerelve.
(#) pepe62 hozzászólása Jan 21, 2016 / 1
 
Mégegyszer köszi Mindenkinek a segítséget!

Sikerült megoldanom a feltöltőcsap működtetését egy 250Ft.-os tekerőgombbal....(HQ Electronik, Kerekes u.)
(#) Gombszem válasza sylvie87 hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Nézd meg a kifolyóknál a szűrőket. Csavard le, lehet, hogy el vannak dugulva.
Következő: »»   309 / 575
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem