Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   626 / 782
(#) gulyi88 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
A blokkdiagrammon van a felső oldalnak is ULVO-ja: UVBS dobozka. Attól hogy nincs jelölve külön, még az egész IC-t tilhatja, és illene is tiltani, mert ha a felső oldal nem hajt, akkor abból füst is lehet.
Márpedig ha a felső oldalnak nem adtál tápot akkor az UVBS tiltásban tarja az IC-t
(IC tesztet : Vb-Vcc, meg Vs-Com összekötéssel próbáld)
Ha még így se megy, akkor a státuszdiagramm alapján ellenőrizni kell a feltételek teljesülését és neghatározni, hogy milyen állapotba kerül az IC.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2016
(#) lorylaci válasza Elektroman hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Szélesebb elválaszt kell raknod és akkor nő a szórt indukvitiás.

Opcionálisan használhatsz nagyobb menetszámokat is (ha van elég hely).
(#) Transztyuszeres válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Jogos, akkor még nem is biztos, hogy rossz az IC.

Itt egy videó a tesztről: Bővebben: Link
(#) Elektroman válasza lorylaci hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Kapott plusz egy menetet és plusz egy kis elválasztást, így a primer induktivitás 392 uH, a szórt 49 uH. Mennyire érdemes küzdeni a pontos értékekért? Pláne hogy kondinak is 44,8 nF-et (a táblázatban nC szerepel, gondolom elgépelés) és ott úgyis 47nF lesz.


Szerk: végülis lehet 2x22nF is a rezonáns kondi, akkor közelebb vagyok a 44,8-hoz.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2016
(#) lorylaci válasza Elektroman hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Ekkor érdemes a táblázatot módosítani (terhelés, frekvencia), hogy közel legyél.
Ökölszabályként ha minden értékt +/- 5%-on belül van, akkor nagy baj nem lesz.
(#) Elektroman válasza lorylaci hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
N87-el meddig szabad felmenni?
105 KHz-nél, Lr: 53,8 Lp:376,5 számol,
levettem a plusz menetet, így 365 / 45 uH
Valahogy még mindig növelni kéne a szórt induktivitást. Ha a szekunder alá, papírból teszek pár kört, tehát kicsit nagyobb átmérőre kerül a szekunder mint a primer, az jelenthet valamit?

Rá tudtál nézni a számolótáblámra?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2016
(#) lorylaci válasza Elektroman hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Frekit bírja, jó 300kHz-ig is, de B-től függően. Szóval érdemes számolni a veszteséget.

Menetszám növelése azért jó, mert csökkenti a B-t, így a veszteséget.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Elektroman hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Igen, jelent, csak az a baj, hogy ezzel hosszabb lesz a huzal, amit feltekersz, vagyis nő a rézveszteség. Ha növeled a menetszámot, akkor az igaz, hogy csökken a vasveszteség, meg nő a szórás, de megint csak nő a rézveszteség... szóval, mindent meg kell fontolni... olyan mint a luftballon: itt benyomom, ott kijön...
(#) Mircsof hozzászólása Feb 5, 2016 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a csatolt kapcsolást építettem meg deszkamodellben egyenlőre.
Az R4 potival jelenleg tudom szabályozni a kimenetet 44,5és 49,8V között. Ez eddig rendben is van.
De az R5 potival egyenlőre semmi visszajelzést nem tapasztalok. Akárhova tekerem.
Cél természetesen a kimeneti feszültségesés csökkentése lenne.
Lehet, hogy nem látom át a működést, vagy egyéb hibát vétettem, örülnék ha valaki részletesebben elmagyarázná az R5 működését.

táp.JPG
    
(#) glaci válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Szia!
Az optó tranzisztora, ha a kimeneti fesz megnő a graetz-et zárja és az R4 R5 ellenállások párhuzamosan kerülnek R6-ra. Ezáltal a frekvenciabeállító ellenállás csökken, vagyis az ic által előállított frekvencia nő, ennek viszont a kimeneti feszültség csökkenését kell okoznia.
Hogy a szabályzás jól működjön, a rezonáns kör primer és szórt induktivitás által meghatározott rezonancia frekvenciáknak bele kell esniük az R4 R5 R6 által beállítható frekvenciák közé.
(#) Gyozo92 hozzászólása Feb 6, 2016 /
 
Szerintetek egy önrezgő rezonáns tápot mennyire lehet stabilra csinálni min 1, max 2kw között? Folyamatosan változó a terhelés. Esetleg aktív PFC-vel kiegészítve, mondjuk 400 voltról.
(#) Transztyuszeres válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Szia!
Sokat segítettél, ez megmagyarázza, hogy nincs LO.
Természetesen a HO is működik: Bővebben: Link

DT is rendben (500us/DIV): Bővebben: Link

Akkor van remény, megcsinálom légszerelve a félhidat, de előtte rákötök 4,7-10nF-okat a HO/LO-ra, hogy mit csinál, esetleg feteket. Lehet áramot már nem ad ki az IC, ezt nem teszteltem még.
Még egyszer köszi a magyarázatot!
(#) szendi001 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Eloszor valami kisebben kellene gondolkodni. Hany tappalmprobalkoztal eddig?
(#) gulyi88 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Lorylaci írta hogy ha a Vs lábat a comra kötöd vezetékkel, akkor a bootsrap diódán kellene kapjon a felső oldali meghajtó is tápot (ha ezek rajta vannak az öcsipanelen).
Ezt is ellenőrizd le, hogy Vb-Vcc összekötés nélkül csak Vs-com összekötéssel megy-e a felső oldal, illetve az IC.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2016
(#) Gyozo92 válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Csináltam egy önrezgőt, és két IC-set, és ezek után döntöttem az önrezgő mellett. Mindenképpen teljes híd. Ezeket az IR-eket nem szeretem, annak ellenére, hogy elviekben stabil. Aztán lehet, hogy mégis az lesz a vége, de amíg lehet, inkább önrezgő.
(#) Transztyuszeres válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Bementem a céghez mérni kondikkal a kimeneten.
Úgy mértem egyébként: csak a Vs volt com ra kötve, dolgozott a bootstrap áramkör szépen.

Most úgy néz ki halott az ic; 12V 200mA áramkorlát felvillan, nyeli az áramot, mint kacsa a nokedlit, Vs-Vb lábak között 5,6 Ohm, mindjárt kiveszem az ic-t(hazahoztam az öcsipanelt), és úgy is mérek...tanulópénz.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2016
(#) Transztyuszeres válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Kiszedtem az ic-t: a 2. és 4. láb (Rt/COM) közt van 5 Ohm.
Szerda délután érkezik az új, addig áll a fejlesztés.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2016
(#) Dudus válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 6, 2016 / 1
 
Vegyél 2-3 db-ot, hogy ne egyesével fizesd a postát, az az érzésem, hogy kelleni fog még....
(#) Transztyuszeres válasza Dudus hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Nem kell postát fizetnem, cserébe a HQ-ból kell rendelnem(pécsi alkatrészbolt). Ezresért adják.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2016
(#) Dudus válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Van rajta haszon rendesen. Ahogy elnézem belőled élnek
(#) Transztyuszeres válasza Dudus hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Az ETD49(3C90) komplett +postával a TME-től 4200Ft-ért jött le.
Egyébként a TME-nél 100db esetén egész olcsó ez az IRS.
(#) Dudus válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Nézd, 4200ft-ért pont 20db. IRS2153-at tudnál rendelni ami elég lenne a kísérletezgetéseidhez és a javításokhoz. Helyette Te veszel 4db.-ot, mert a kapkodásban nincs türelmed tervezni, előre látni és rendelni azokat a dolgokat amiket gyakran használsz.

De úgy rémlik erről már beszéltünk!
(#) Transztyuszeres válasza Dudus hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
IRS27951S...

Honnan rendeljem? 9-én fizetés.
(#) Dudus válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Ez 461 ft + ~1000ft szállítás. Ha 10-et rendelsz akkor az 5610 ft ami kb. 18USD. Ennél olcsóbban kintről sem tudok forrást.
(#) Transztyuszeres válasza Dudus hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Ez honnan van? Néztem a DigiKey-nél drágább...
(#) Dudus válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Upsz! A Nettóval számoltam Te pedig az Áfá-t nem tudod visszaigényelni....akkor drágább!

6900-ra fog 10db. kijönni. Így 22USD a 10 db. A HE nem rossz árat adott meg.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2016
(#) Transztyuszeres válasza Dudus hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Az a helyzet, hogy kiköltekeztem magam, vettem egy 100cm-es FullHD LED TV-t(monitor bemenettel), úgyhogy marad az ezres, hacsak nem kapok túl jól fizetést.

Neki kéne állnom normális nyákot tervezni.
Közben megcsináltam Eagle-be az sch-t(trafó, amit találtam a library-ban).
Nem rontottam el semmit?

Ja és természetesen amit lehet, azt SMD-zem.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2016

21Vsch.jpg
    
(#) Transztyuszeres válasza Dudus hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Ha 10 esetén 690/db, akkor maradnék a 990/db-nál. Bízom benne, hogy 10-et nem nyírok ki!
(#) GPeti1977 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Úgy is jó hogy a trafó végén csak egy kondenzátor van, és nem kettő amelyből az egyik a föld másik a táp felé megy?
Az opto LED-del párhuzamosan is még szoktak tenni ellenállást kilo ohm körülit.
(#) Elektroman válasza Elektroman hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Ismét módosítottam a számolótáblán.
Kérlek ellenőrizzétek hogy nálatok is jók-e a dolgok. Definiáltam egy új függvényt ami kiszámolja a vezeték AC ellenállását. Remélem ez működik mindenkinél
Ezen kívül a magadatokhoz felvettem az átlagos menethosszt, ezzel megbecsülöm a primer és szekunder vezetékhosszát, ebből az ellenállását, majd a rézveszteséget.
Következő: »»   626 / 782
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem