Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   248 / 312
(#) Buvarruha válasza Dr Endugu hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Erős fénynél látni a képet a kijelzőn.
(#) Dr Endugu válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Holnap megnézem akkor zseblámpával. Ha nem a háttérvilágítás a baja, akkor mi a másik hibalehetőség? Egyébként a háttérvilágítás javítható? De egy pillanatig jó, majd kikapcsol, nagyon nem értem, mi lehet a gond vele.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2016
(#) Janika. hozzászólása Feb 8, 2016 /
 
Sziasztok!
Olvasva ezt a fórumot, láttam hogy sok embernek segítettetek már monitor problémákban. Ezért bátorkodom ide leírni az enyémet. Van egy Samsung Syncmaster SA300 19" monitorom. Bekapcsolás után, amíg a Windows be nem tölt, ugrál a kép, és középen függőleges fehér, vékonyabb-vastagabb vonalak jelennek meg. Ettől eltekintve tökéletesen használható a monitor. Kipróbáltam másik géppel is, de ott is ezt csinálta. Lenne valakinek ötlete mi ez a "jelenség"? Köszönöm! Video a hibáról.
(#) Buvarruha válasza Janika. hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Döglődik a kijelző, valószínűleg hamarosan így is marad.
(#) Gabó válasza Janika. hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Lehet egy újrakondizást megérne.

Más kérdés. Van esetleg olyan szer, vagy valami megoldás, amivel apró vékony karcok részben "eltávolíthatóak" a kijelző felületéről?
(#) Buvarruha válasza Gabó hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Vazelin.
(#) Gabó válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Egyszerű sima gyógyszertári? Olyan van itthon csak.
(#) Buvarruha válasza Gabó hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Igen. Aprólékosan bele kell dolgozni és néhány tisztítást is kibír, ha ügyesen csinálod (én nem vagyok annyira ügyes) .
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2016
(#) Gabó válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Működik! Ezer köszönet, a karcok 97%át eltüntette.
(#) Janika. válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Köszönöm a gyors választ! Még nincs 4 éves a monitor, többet vártam tőle....
(#) Dr Endugu válasza Dr Endugu hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Megnéztem, nincs kép, tehát nem csak a háttérvilágítás kapcsol ki a kijelzőpanel, miután kiírja a csatlakoztatott eszközt.
(#) Laurox hozzászólása Feb 10, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy Medion MD20093 monitorral van egy kis probléma. A csövek félig gyújtanak be, kb 4mp-re, utána kialszik és ennyi. Át van kondizva a táp, a csövek is jók. Nem tudom miért nem kap elég feszültséget?

Üdv.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2016
(#) Buvarruha válasza Dr Endugu hozzászólására (») Feb 10, 2016 / 2
 
Ezesetben jó eséllyel meghalt benne a processzor, nem nagyon lehet mit tenni. Esetleg a scaleren ellenőrizném a tápfeszeket és az oszcillátort.
(#) balint2005 hozzászólása Feb 11, 2016 /
 
Sziasztok,
van egy régi samsung 720n monitorom, ami jelenleg semmi életjelet nem mutat, pedig ha jól emlékszem működő állapotban raktam el "a majd még jó lesz valamire dolgok közé " Szóval a szervizkönyv szerint az egyenirányító után a top245yn ic-t kell ellenőrizni méghozzá az 1-es lábon 5,8V-ot, a 2.-on 2V-ot, a 3.-on 1V-ot kellene mérni, ehelyett én mindenhol 0,2-0,3V-ot mérek. Ez az ic hibájára utal vagy valami más lehet a gond? Mellékeltem a kapcsolási rajzot. Előre is köszi!

power.jpg
    
(#) kadarist válasza balint2005 hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Szia! A műszered negatív vezetéke a hálózati puffer negatívján volt?
(#) Buvarruha válasza balint2005 hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
A szekunderen nincs feszültség?
(#) balint2005 hozzászólása Feb 11, 2016 /
 
Először igen, de puffer negatívjához képest -105V-ot jelzett a műszer mindhárom lábon és mivel nem vagyok túlságosan otthon a témában, így gondoltam hülyeséget csinálok, szóval az egyik GND-hez mértem, ja és a szekunderen nincs feszültség.
(#) kadarist válasza balint2005 hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Ha a hálózati oldalon méregetsz, akkor bizony a puffer negatívja lesz a test, tehát először mértél jól. És persze DC-ben kell mérni.
(#) lacek29 hozzászólása Feb 15, 2016 /
 
Sziasztok.Van egy LG Flatron W1946 típusu LCD monitor.Az vele a probléma,hogy bekapcsolás után 1-2 másodpercre megjelenik a kép,utána pedig eltűnik.Pontosabban a kép vegvan,mert ha fénnyel megvilágítom a kijelzőt,akkor látszik,csak a háttérvilágítás áll le.Gondoltam hogy tápegység,vagy inverter hibája lehet.Átraktam a kijelzőt egy teljesen ugyanilyen monitorba,aminek a kijelzője tört be,de a helyzet ugyanaz azzal is.Lehetséges hogy maga a kijelző hibás,és az tiltja le a háttérvilágítást?
(#) Buvarruha válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Nem a kijelző hibás, hanem a csövekről szakadt le kábel, nagyon gyakori ezeknél.
(#) lacek29 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Köszi.Megpróbálom szétbontani a kijelzőt,és megnézem a csöveket.Bár nemértem hogy bekapcsolás után miért megy pár pillanatig.
(#) Buvarruha válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
4 cső van benne, ha abból kettő nem mukodik, vagy nem rendesen, akkor is van még fény.
(#) lacek29 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
LG LM1875WH1 a kielző típusa.Ebben csak 2 cső van.
(#) Buvarruha válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Áhhá, akkor ez újabb, műanyag sínben vannak a csövek, gondolom a felsőnek a vége szépen el van égve.
(#) lacek29 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Így van ....a típusát rosszul írtam LM185WH1
De egy csővel is kellene működnie nem?
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2016
(#) Buvarruha válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Nem, leáll az inverter, figyeli a csövek áramát.
(#) lacek29 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Értem.Sajnos akkor ez valószínü kuka.
(#) Buvarruha válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Tedd vissza a kábelt a cső végére.
(#) lacek29 válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Kicseréltem a rossz csövet a töröttből.....hát leizzasztott de mostmár jó,nem tilt le az inverter.
(#) tibsa hozzászólása Feb 19, 2016 /
 
Sziasztok!

Tegnap a monitorom (samsung bw206) képernyőjének alsó fele elsötétedett kb 50%-osan. Ma már csak bekapcsol 1 mp-re azután elmegy a kép. Ha kikapcsolom majd vissza akkor ugyan ez a jelenség. Táp kondik kb 2 éve lettek cserélve, megnéztem de azok most nem púposak. Mi lehet a gond vele? Cső vagy inverter? A csövet nem tudtam megnézni, mert nem tudom hogy hogyan kell szétszedni.
Következő: »»   248 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem