Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   249 / 312
(#) Buvarruha válasza tibsa hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Ezt így nem lehet megmondani. Mérd meg az inverter trafók szekunderét, ha nem egyeznek akkor trafó baki.
(#) tibsa válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Bocsi nem voltam net közelben( + 1 régi csöves monitort is elő kellett bányászni ) . Ez nekem lehet , hogy már kicsit magas labda... de majd megkérem az ismerősöm. Kb mennyibe fájhat hozzá az inverter és-vagy a csövek?
(#) copy88 hozzászólása Feb 28, 2016 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, van 2 db Dell monitorom, de mind a kettő hibás.
Az egyik Dell U2211Ht ez bekapcsol, de folyamatosan villog a kép, nem tudom ezt okozhatja-e kondi elöregedés. Ha kell küldök róla vidit valamilyen formában.

A másik Dell P2210F ez egy sec erejéig kapcsol be közben kis zümmögést hallok és letiltja valami a háttérfényt.

Kipróbáltam úgy, hogy csak 1-1 háttérfény volt rájuk dugva, de úgy is letilt, valószínű úgy nincs elég terhelés. Mind a kettőben egyben van a táp és az inverter rész ezért ezt csak egyben tudnám cserélni, de szívesen megúsznám. Szerintetek mi okozhatja ezeket a hibákat?

Várnám ötleteiteket
(#) bbalazs_ válasza copy88 hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Az 1-1 hatterfeny csak ront a helyzeten, ugy a jo monitorok is lekapcsolnak. A belso elektronika mindket csovet figyeli ugyanis.
Ha feltártad a tapot, nezz ra a szekunder reszre, az ottani kondik ne legyenek puposak.
De sokfele mas baja is lehet, a kapcsoloelemek hibaja es a trafo menetzarlata is okozhat hasonlo tuneteket.
Az elejen azert van mindig kep, mert ilyenkor az elektronika a begyujtas erejeig nem foglalkozik az arammal, csak maximalisan meghajtja a trafokat.
Ugyanigy, ha felbontast vagy kepet valtasz, akkor a monitor elveszi az engedelyezest egy rovid idore es az egesz gyujtasi folyamat ismetelten lejatszodik.
(#) copy88 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Köszi a segítséget. Kicseréltem a kondikat a biztonság kedvéért, nem voltak púposak,de attól még ki lehettek volna száradva. Sajnos nem az volt a probléma. Most is ugyan azt csinálja csak amit eddig nem mondtam, mintha miután hallanám azt a kis zümmögést, hasonló szag lenne mint az ózon, vagy valami fura szag. Ez lehetséges szerinted?

Illetve van-e esélyem arra, hogy a két monitorban lévő tápot kipróbáljam mind a két monitorban? Mind a két monitorban e59670-es táp van, amit nem tudok hogy az U2211HT-t LED-esnek írják a neten, emiatt gondolom más feszt adhat le, csak akkor mért ugyan az a típusa a tápoknak..?
(#) Buvarruha válasza copy88 hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Igen, a csőről szakadt le a kábel, ha a kijelzőnél érzed az ózonszagot.
(#) Janika. hozzászólása Márc 1, 2016 /
 
Sziasztok! Adott egy ACER AL1906A típusú monitor. Működés közben elsötétült a kijelző, a visszajelző led fénye sárgán, és zölden villog. A kijelzőt megvilágítva nem látszik rajta semmi sem. A tápban a kondik nem púposak, mégis úgy tűnik mintha nem indulna el. Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!

DSCN2200a.jpg
    
(#) Buvarruha válasza Janika. hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Valószaűleg processzor, vagy firmware hiba, ha villog a led.
(#) Janika. válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Szia! El lehet valahogy "manuálisan" indítani a tápot? Meg szeretnék bizonyosodni róla hogy ez a része rendben működik, mielőtt rendelek egy másik boardot hozzá. Köszönöm a segítséged! Üdv!
(#) Tomi20 válasza Janika. hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Szia

Én első lépésként a kondikat cserélném, a kinyílt kondi extrém eset, nem az első jele a rossz kondinak... Utána ellenőrizném a tápfeszeket, nem olyan tápok ezek, mint a PC táp, hogy van standby fesz, és ezzel éled a vezérlő egy része, amivel tudja indítani a teljes tápot, ez ha megkapja a tápfeszt, akkor elindul. Általában 5V, 3,3V esetenként 12V is.
(#) Buvarruha válasza Janika. hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
A táp mindíg megy, ellenőrizd a feszültségeket.
(#) zoli75 hozzászólása Márc 3, 2016 /
 
Údv.
Segítséget kérnék, van egy 24" cinema led display monitor aminél sötét marad a kijelző. A doksija szerinti ellenőrzési helyeken megvannak a feszültségek. Számítógépre kötve, ha a mini display csatival csatlakoztatom nem érzékel semmit a gép (mintha nem is csatlakoztattam volna semmit), ha usb csatival akkor az usb csatlakozásoknál megjelenik hogy cinema display, viszont a képernyő beállításoknál nem érzékel második kijelzőt a gép. A hangot viszont átadja a kijelzőnek. Van valakinek ötlete mi lehet a hiba?
(#) Janika. hozzászólása Márc 3, 2016 /
 
Tomi20, Buvarruha! Köszönöm a segítséget! Keresek hozzá doksit, és méregetek. Üdv!
(#) 444Tibi hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
Benq v2200 eco,
van valami modja, hogy a minden bekapcsolaskor teljes fennyel lilan vilagito
Benq led'' feliratot el lehessen tuntetni?
Egy monitorszobaba tobb ilyen van, es brutal zavaro, mikor az ejszaka kozepen
tok fenyerovel indulnak el.
Valoszinu a firmvaret nem tudom atirni, de a +17 voltos hatter tapfeszt kesleltethetem 3-4 masodperccel,
ettol meg el fog indulni, vagy azonnal hibat erzekel?
Koszi
(#) Buvarruha válasza 444Tibi hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Ha csak a háttérvilágítás feszét késlelteted akkor elvileg nem. Esetleg szervízmenüben lehet érdemes körülnézni, hátha kikapcsolható.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2016
(#) (Felhasználó 119022) hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
Üdvözlet!
A kérdés tárgya: Samsung monitor SyncMaster Sa300.
Lefotóztam a problémát. Remélem, megjelennek a fotók is, mert előnézetben nem láthatóak. Kérdésem volna, ez javítható, vagy kuka?
Előre is köszönettel.
1
2
3
(#) bbalazs_ válasza (Felhasználó 119022) hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
A kepernyo eltorott. Az biztosan kuka.
De ha a panelje jo, akkor masik kepernyovel mennie kellene.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 119022) hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Szia!
Mivel tönkrement a kijelző, ezért csak kijelzőcserével javítható.
(#) lazsi hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
Sziasztok!
Adott egy LCD monitor (konkrétan 24"-es Asus, de a hibajelenség miatt ez talán nem fontos), amibe folyadék folyt és bele is száradt. Ennek eredményeként a kép alján 2-10 cm magasságig csak fekete rész látható. Ezt leszámítva teljesen jól működik. Kérdésem, hogy javítható-e házilag? Lehetséges-e, hogy csak a polárszűrő mögé folyt be, és onnan ki lehet tisztítani? Ha leszedem az LCD panelről a legfelső réteget, össze lehet-e rakni utána? Milyen "oldószert" használhatok hozzá, ami nem károsítja sem a polárszűrőt, sem a mögötte lévő részeket?
(#) bbalazs_ válasza lazsi hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Ha tiszta fekete, akkor az nem a polarszuro mogott van. Ha meg latsz kepet, de az halvany vagy mas szinu, akkor lehet erre gondolni. Kep segitene egyebkent.
Szet lehet szedni, sima vizzel tisztithato, szalmentes papirral torold le.
(#) (Felhasználó 119022) hozzászólása Márc 5, 2016 /
 
Köszönöm a válaszokat.
(#) Remci hozzászólása Márc 5, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy LCD monitorban nincs háttér világítás. Odáig jutottam, hogy kiforrasztottam az inverter trafót és az egyik nagyfesz tekercse szakadást mutat, a másik pedig 1Kohm -ot. Lenne egy másik inverter trafóm, ami színre-szagra ugyan úgy néz ki, viszont a nagyfesz tekercsek ellenállása 580 ohm. Szerintetek ezt betehetem a másik helyett, vagy keressek egy a régivel meg egyező trafót?
(#) zsoltee0001 válasza Remci hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Szia
Ha a primer tekercs ellenállása ugyanolyan akkor logikus, hogy kb fele akkora menetszámú lehet a szekunder (azonos drót vastagság esetén) így kézenfekvő, hogy a generált fesz is fele akkora lesz.
Ha az elektronika nem szúrja ki az eltérést akkor kisebb cső fényerőre számíthatsz, ami meglátszódhat működés közbe.
Túl nagy kockázata szerintem nincs a dolognak, egy próbát megérhet.
/Vagy várj meg egy szakértőbb véleményt ezügybe.
Üdv
(#) Buvarruha válasza Remci hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Lehet, hogy a másiknél sem stimmel az 1K sem. Próbáld ki, ha nem jó, vagy nem fog világítani, vagy le fog álni.
(#) Remci válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Szia!
Nos beraktam és működik. Viszont annál az oldalnál ahol szakadt volt a tekercs, ott halk ciripelő hangot hallok. De ha lehúzom azokat a csöveket és másikat teszek rá, akkor is hallom.Most nagyítóval kutakodok, hátha rossz forrasztást látok, de még semmi.
(#) Buvarruha válasza Remci hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Nem a tápból jön a ciripelés?
(#) Remci válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Nem. Az inverter trafó felől hallom. Meg picit vibrálnak a csövek is, ha másikat dugok rájuk, azok is. A régi trafónál 10pF-os kondik voltak a kimeneteken, amit most betettem annál 22pF-osak.Nem lehet hogy ez a gond?
(#) 444Tibi válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Koszonom, nagy vagy.
35 eve van forrasztopaka a kezemben, de meg se fordult a fejemben
hogy ilyen egyszeru szoftveresen. Most mar ezt a szerviz modot is tudom.
Es, hab a tortan, bekapcsolas utan 1 masodperc es van kep,
nem a benq logoval tokoli el az idot.
(#) Buvarruha válasza 444Tibi hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Na igen, ahol lehet én is kikapcsolom a logót.
(#) Laurox hozzászólása Márc 8, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy HP L1955 monitorral van egy kis probléma. A gép kikapcsolása után a "No input signal" feliratot adja be, és nem kapcsol le soha, csak ha kinyomom a power gombbal. A gép indítását követően tökéletesen működik.
Ez most hiba, vagy valami beállítás probléma lehet?
Következő: »»   249 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem