Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   210 / 845
(#) _BiG_ válasza kisedison hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Konkrét tanácsot nem tudok adni arduinóhoz, de az elv ismert (bizonyos feszültségtartományra széthúzni egy műszer érzékenységét), úgy hívják, hogy főértékmérő. Azaz bizonyos feszültségtartományon belül mér a műszer, a kezdő feszültség > 0V, a végkitérés is behatárolt. Anno így növelték az analóg műszerek leolvasási pontosságát, ha egy bizonyos feszültség/áram ingadozását akarták nagyobb léptékben megjeleníteni (Pl. hálózati feszültség pillanatnyi értékét, mondjuk 200-240V között, és a műszer nem tért ki 200V alatt, skálaközép a 220V,. max kitérés 240V).
(#) kisedison válasza _BiG_ hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Pontosan ilyen dologra lennék kíváncsi, utána nézek ennek a dolognak. Az arduinot tekinthetjük egy mezei analóg műszernek ebben az esetben 0 - 5V-os bemenettel.
(#) _BiG_ válasza kisedison hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
No, a gyűjteményemben találtam neked való cikkeket, tessék
Illetve az 1973-as Rádiótechnika Évkönyvben van cikk erről, 146. oldaltól, számításokkal (csak nagy a file, nem töltöm fel, mert darabolni kéne).
Inkább: Rt évkönyvek itt: Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza kisedison hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Ugorj át a műveleti erősítős topicba. Fogd a leosztott 323V DC-det, ami most 3V körüli, vonj ki belőle 2.7V-ot, vagy amennyit akarsz, így marad 0.3V-od, plusz a tetején a minimálisan változó feszültség. Ezt a 0.3V-ot pedig felerősíted amekkorára akarod, 3V-ra mondjuk, és megkaptad csak az ingadozást és egy kis offsetet, olyan mértékben, amit az Arduino 10bit-es ADC-jével is mérni tudsz.
Egyébként a 323VDC-t leosztva és a 10bites ADC-vel mérve, csak akkor változna a mért érték egyet, ha a 323V 0.315V-ot mozogna valamelyik irányba. Csak mert valaki írta, hogy századvoltokat is lehet mérni. Lehet, ha nem 300V-ot osztasz le, hanem csak 5V-ot. 16biten lenne 4mV a felbontás, de 16bit már kicsit más tészta... Fizikailag megoldani, hogy a környezet ne zavarja be, nagyon nehéz. Talán 12bit megy még oversampling módszerrel. Talán, akkor lesz 80mV egy bit.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2016
(#) zosza18 válasza Bell hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Igen, még ott járok.
Akartam mondani, hogy kell figyelni két gombot és az rtc ébresztőt, de végülis meg lehetne oldani úgy, ahogy Te is mondod. Kipróbálom, de igencsak az lesz.
(#) morzsa15 hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
Sikerült megoldanom a 7 szegmenes kijelzőt viszont olyan problémába ütköztem hogy szeretném számolni egy kapcsolót hányszor kapcsol csak ameddig be van nyomva a kapcsoló mindig hozzá ad egyet. Nem pedig a következő megnyomáskor add hozzá egyet. Ezt hogy lehetne megoldani?
(#) Gafly válasza morzsa15 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Idézet:
„szeretném számolni egy kapcsolót hányszor kapcsol csak ameddig be van nyomva a kapcsoló mindig hozzá ad egyet”

Háromszor átolvastam, de most sem értem
(#) morzsa15 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Ha benyomom a kapcsolót csak 1 számot adjon hozzá ne folyamatosan adjon hozzá számokat még nyomva van a gomb.
(#) kapu48 válasza morzsa15 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Otvan a megoldás az előző hsz-em 28 - 32. soraiban:
Bővebben: Link
(#) atus1981 válasza morzsa15 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Szerintem vizsgáld a kapcsoló állapotát. Tehát ha az állapot magas és ismét magas, akkor nem ad hozzá, csak akkor ha alacsonyról vált magasra.
(#) atus1981 hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
Sziasztok!
Van köztünk olyan valaki, aki csinált már napkollektoros vezérlés arduinoval?
Konkrétan használati melegvizet szeretnék előállítani. Érzékelőnek LM35-öt gondoltam, 3 helyen mérni a hőmérsékleteket, konkrétan deltaT-t és a tárolóban lévő víz hőfokát. Villanyos rásegítést is tervezném bele, ha nem tud annyit termelni a kollektor, mint amennyi fogy.
Szóval nem kész programot szeretnék, hanem tapasztalatokat, hogy mit hol kell mérni és milyen beállításokkal érdemes dolgozni, ahol a leghatékonyabban lehet hasznosítani a nap energiáját, és a legkevesebb villanyrásegítés történjen.
Köszönöm a válaszokat!
(#) Tibicsek válasza atus1981 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
LM35 csak 110 fokig jó ott nemlesz melegebb?
(#) dB_Thunder válasza atus1981 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Jó hogy még most írsz!
Tervezd meg elsőnek a rendszert! Gépészetileg és villamosan is!
Írd le mi az alap működési feltételek és tartományok! Gondolj a meghibásodásokra, esetleges üzemzavarokra is!
Mi van akkor ha már reggel elég meleg a víz, mert 2 napja senki nem használja a meleg vizet, mi van akkor ha megáll a szivattyú, mi van akkor ha fagy van odakint?

Villamosan:
Milyen messze lesznek a szenzorok egymástól? Zavarvédettség!! Ipari (plc) szabályzások, analóg jelátviteli megoldások tanulmányozása!! (nem véletlen csinálják úgy ahogy !)

Javaslom neked még a DS18b20-t is!
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
PIC-kel igen: Bővebben: Link. Ennek egy részben egyszerűbb, részben bonyolultabb változata üzemel itthon két példányban: Bővebben: Link. Ami nincs ott leírva és fontos: Ha nyitva a hőcserélőhöz tartozó szelep, a villamos fűtés tiltva van. A cikkben leírtam a teljes működést, csak át kell írni Arduino-ra.
(#) atus1981 válasza Tibicsek hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Az LM35A bírja az adatlapja szerint 150°C-ig jó. Eddig csak 10K NTC szenzorokkal dolgoztam, azokról tudom, hogy nem lennének megfelelőek a célra...
(#) atus1981 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Ez az, hogy ha villany nincs, akkor minden megáll... A drain back kollektor körös megoldás lehet a megfelelő, ami sok dologra jó lehet, viszont méretezés pontos kell legyen, meg a drain back tartály sem olcsó....
A méréseket átlagolni fogom mindenképpen ha analóg módon kell mérni, digitális hőmérővel még nem dolgoztam.
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Ez igen!
Nagyon szép munka és okos funkciókkal teli megoldás.
Megpróbálom adruino-ra megírni a programot.
(#) david10 hozzászólása Ápr 10, 2016 /
 
Sziasztok,
Arduinoval és ST7735-as kijelzővel szeretnék építeni egy olyan kütyüt, amelyik figyeli azt, hogy mi jön ki a COM2-es portból.
Írtam egy programot, de ezzel az a gond, hogy Decimálisan írja ki a beírt karaktereket.(Ha 0-át írok be, akkor 48-at ír az LCD-n, ha A betüt, akkor 65-öt.)
A forr. kód:
  1. #include <Adafruit_ST7735.h>
  2. Adafruit_ST7735 tft = Adafruit_ST7735(10,9,8);
  3. int backlight=2;
  4.  
  5.   void setup()
  6.   {
  7.      pinMode(backlight,OUTPUT);
  8.      digitalWrite(backlight,LOW);
  9.      Serial.begin(9600);
  10.      tft.initR(INITR_BLACKTAB);
  11.      tft.setTextSize(1);
  12.      tft.setTextColor(ST7735_WHITE);
  13.      tft.fillScreen(ST7735_BLACK);
  14.     }
  15.  
  16.  void loop()
  17.  {
  18.      String input = "";
  19.      while (Serial.available() > 0)
  20.    {
  21.       input = Serial.read();
  22.       tft.print(input);
  23.    }
  24. }

A kérdésem: Mit kellene átírni a forr. kódban, hogy Hex-ben írja ki a COM2-ből kijövő adatokat?
A választ előre is köszönöm!

ascii.gif
    
(#) kapu48 válasza david10 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Van referencia oldal!
Bővebben: Link
(#) david10 válasza kapu48 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Köszönöm a válaszod!
Akkor ezek szerint a 22-es sorban ez kellene legyen: tft.print(input, HEX); ?
Ennél a fordításkor ezt kapom:
Idézet:
„exit status 1
no matching function for call to 'Adafruit_ST7735::print(String&, int)'”
(#) ha6qt hozzászólása Ápr 10, 2016 /
 
Sziasztok,

Az arduinora az ismert módon tudom feltölteni a programot. De a feltöltött programot le is tudom tölteni?
(Tekintsünk el attól, hogy milyen lesz a formátuma, és hogy nem lesznek benne a kommentek, stb.)

Írtam anno egy jól működő vezérlőprogit, de a gépem HDD-je elszállt, a forráskód ugrott. Szeretném legalább a hexdumpot leszedni az arduinoról, hogy ha tönkremegy az alap panel, egy másik arduinora is fel tudjam használni.
(#) Bell válasza ha6qt hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Talán az avrdude alkalmas erre. Ez része az IDE-nek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) kapu48 válasza david10 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Nem ismerem enek a tft-nek a libjét! (Meg kellene nézned!)
Ilyesmi lehetőségek szoktak lenni:
  1. unsigned char input = 45, x = 0, y = 0;
  2.  
  3.   tft.WriteString(x, y,"  input = ");
  4.   tft.WriteString(String(input, HEX));
  5.   tft.WriteString(x, ++y, String(input, HEX));
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) david10 válasza kapu48 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Sajnos semmilyen String-et nem találtam a lib-jében.
A tft.WriteString melyik TFT-vel müködik? Vagy csak logikusan ''össze raktad'' a két szót?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) halasizs hozzászólása Ápr 10, 2016 /
 
Sziasztok.
Segítsetek bontó kapcsoló kódra lenne szükségem. Ha a nyomógombot felengedem akkor egy LED a kimeneten világít. (Termosztátot tesztelnék vele + LCD-n hőmérséklet figyelés).
Gondolom a sima nyomógombos bekötést kellene használni csak a programot kell módosítani?
(#) kapu48 válasza david10 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Nekem le fordut hiba nélkül!:
  1. uint8_t input = 45;
  2.     tft.setTextColor(ST7735_RED);
  3.     tft.setCursor(0, 10);
  4.     tft.print(String(input, HEX));


Kipróbálni nem tudom!
(#) atus1981 válasza halasizs hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Mi az alap kód?
(#) morzsa15 hozzászólása Ápr 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy tea5767-es modulom életre szeretném valahogy kelteni. Tudna valaki hozzá küldeni valami programot? Ki próbáltam egy csomót egyik se működött.
(#) halasizs válasza atus1981 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Hőmérséklet mérés megvan. PTC-vel(KTY10 majd később KTY84 lesz) mérem a hőfokot . LCD-n fokban ki íratva. A PTC mellett, vizsgálandó termosztát pedig melegítésre bont. Azt kell vizsgálni hány fokon bont a termosztát. Ha , bont akkor egy LED világít majd később optot vezérelni vele.

Erre a példa progira gondoltam:
*/

// constants won't change. They're used here to
// set pin numbers:
const int buttonPin = 2; // the number of the pushbutton pin
const int ledPin = 13; // the number of the LED pin

// variables will change:
int buttonState = 0; // variable for reading the pushbutton status

void setup() {
// initialize the LED pin as an output:
pinMode(ledPin, OUTPUT);
// initialize the pushbutton pin as an input:
pinMode(buttonPin, INPUT);
}

void loop() {
// read the state of the pushbutton value:
buttonState = digitalRead(buttonPin);

// check if the pushbutton is pressed.
// if it is, the buttonState is HIGH:
if (buttonState == HIGH) {
// turn LED on:
digitalWrite(ledPin, HIGH);
} else {
// turn LED off:
digitalWrite(ledPin, LOW);
}
}
(#) david10 válasza kapu48 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Köszönöm szépen a válaszaidat!
Most már nálam is gondnélkül müködik!
További szép napot!
Következő: »»   210 / 845
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem