Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Számlapok és előlapok készítése
Kapcsolódó téma: Dobozolási technikák, műszerdobozok
Még annyi, a leírt műveletek közben a folyadék hajlamos felforrni! Az alulapokat ezért időnként ki kellett emelni a folyadékból, vagy egyéb módon hűteni, képes lenne elmarni az egész alu tárgyat, nekem elsőre anno kihegyezte a belemártot hűtőbordát a heves marás.
A maratáshoz ugyanazt a hidrogén peroxidos, sósavas oldatot használtam, mint a panelek maratásához. Passziválni szappanos vízzel passziváltam, de maradék előhívós oldat is jó. A lényeg a lúgos kémhatás.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2016
Sziasztok! Egy készülő gitárkombóhoz szeretnék valami frankó előlapot csinálni, esetleg csináltatni. Nincs igazán tapasztalatom ilyesmiben, papírból, laminálva csináltam már ugyan hasonlót, de erre szeretnék valami igényesebbet. Van vékony inox lemezem, egyik oldala tükör, másik szálcsiszolt, arra gondoltam, azon jól mutatna, csak nem tudom, hogyan lehetne kivitelezni. Magát a feliratot már megterveztem FrontDesigner-rel.
Szia! Kicsit olvass vissza... több megoldás is fel van sorolva.
Sziasztok! Tudtok valakit aki Budapesten esetleg tud csinálni előlapba kerek/szögletes lyukakat? Egyenlőre még nincs semmi megtervezve, de jobb időben elkezdeni a keresgélést alapon kérdezek.
![]()
Olvass át a cnc-s fórmba. Ott bármelyikünk szóba jöhet. Előlap méretétől is függ, mert ha egyben ráfér a gép munkaterületére - egyszerre elkészülhet az egész előlap is. Sőt a feliratozás is, ha előre átgondolod. (Gravírozás, festéktöltés stb)
Sziasztok!
Én megoldottam a szögletes furatot, már csak 2x12 furatot kellene egymás mellé fúrni, de ehhez oszlopos fúrógép kellene amim sajna nincs. Menetes tőcsavarozás 5mm vastag alumínium lapon is ment, úgy hogy a színén nem látszik semmi. Ide kellene nekem valamilyen feliratozás. A lap színe fekete lesz, lakkozva. Volt valamikor egy alfaset vagy letraset nevű ötletes dolog, de miért is ne, nem kell már gyártani.
Van ilyesmi, csak más a neve.
Szia! Itt is van egy megoldás.. Alfaset helyett Seno, ami a Conradnál is rendelhető. De például ebay-en is rákereshetsz a "transfer letter" kifejezésre. Használhatsz más transzferfóliát, vagy a vasalásos technikát.
Szia!
Alulapra nehéz vasalni, de az oldószeres transfert meg lehetne próbálni, vesztenivalód nincs. Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2016
A vasalásos technika a festett 5mm-es alumínium miatt szóba sem jöhet.
Szia!
Na ez kell nekem. köszönöm!
PressnPeel fóliával szerintem igen, de más transzfer fólia is jó. Az is vasalásos technika.
![]()
Egy probléma van pont ilyen nagy már nem rendelhető. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2016
a 2mm-től nagyobb.
Sziasztok! Tervezem alu elő és fedlapot csinálni majd az erősítőmnek(csöves erősítő) és a kérdésem az lenne, hogy ha bele maratom(cnc-vel belegravíroztatom) milyen festéket tudtok ajánlani, ami eszétikus, tartós, és mondjuk olyan 150 fokig hőálló? Tudom nem lesz olyan meleg az alu lemez, de ettől függetlenül legyen inkább hőálló a festék. Még nem tudom hogy eloxált, vagy sima alu lemez lesz az előlap(vélhetően inkább eloxált, az tartósabb)? Előre is köszönöm a válaszokat!
![]()
Félig meddig elkészült az erősítőm hátlap feliratozása Alfasettel sajnos csak 6,4mm-s van nekem. Már csak az előlapot kell lecsiszolnom és lefestenem, és mehet a feliratozás. Csak még várok egy ismerős visszajelzésére, hogy tud-e nekem hozni szlovákból PROPISOT névre hallgató betűkészletet, mely olyan mint az Alfaset, vagy Letraset.
Lehet rendelni a Csehektől csak 200 cseh korona a szállítási költség. Egy betűkészlet ami az A5-ös fele 23 cseh koronába kerül. Kész rablás.
Középen mit keres az "alfaszet" felirat?
Borzasztó az idegen-nyelvűség...
ezt csak díszítés végett tettem rá.
Szia Alkotó!
A "lemezjátszó" szó elég hosszú lett volna, na meg úgy hogy szalag-1 és szalag-2 furcsán hangzik.
Hagyjuk már ezt az angol-magyar feliratozást. A CD-t akkor minek írnád? A phono is teljesen elfogadott, még akár a szakújságirásban is.
Így magyarosan "kompakt lemez", "KL".
![]()
Ha ez a véleményed, akkor miért nem hagyod? Engem zavar, azért teszem szóvá.
Sokat morfondíroztam , hogy magyar vagy angol felirat legyen-e, de a szavak rövidsége mellett döntöttem az angolnál.
Már gyermekkoromban sem értettem, hogy miért kell az alfaset (alfabet?) feliratot rátenni az erősítőkre
![]()
Ha már úgyis ott van...
Mellesleg annó és tettem fel egyszer (persze ma már nem tenném) ![]()
Erről szó nincs. A mechanikai felépítés az sok tényező együttese. Elsősorban fantázia, aztán a rendelkezésre álló alapanyagok, a használható technológiák, és nem mellékesen az ügyesség.
A felirat egészen más kérdés. Én tiszteletben tartom az "angol fanok" nézeteit, sőt bizonyos szűk szegmensben még el is fogadom az érveiket. De ha tehetem, egy megjegyzés erejéig kifejezem az eltérő nézetem. Így kerek a világ. Abban viszont nem lehet vita, hogy egy készülék értéke nem lesz sem több, sem kevesebb attól, ha a felirat idegen nyelvű.
Igazábol az a "baj", hogy ezt mindig szóvá teszed.
![]()
Már miért volna baj? Nem vagyunk magyarok?
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |