Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1181 / 1385
(#) niedziela válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
semmit nem kell.
(#) Kovidivi válasza niedziela hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Bocsi, még egy kérdés felmerült. A solder stop tartalmazza az összes pad-et, via-t, ahol majd forrasztok. De a component stop mi akar lenni?
(#) niedziela válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
stop a lakk, az van mindkét oldalon
a stop rétegek a tstop, bstop layert tartalmazzák, mást nem
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2016
(#) Hp41C válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Gondolj a forrasztási és az alkatrész oldara kerülő SMD alkatrészek forrasztási felületeire is.
(#) pompidu válasza Bakman hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Sokadik próbálkozás után sem jó valami. Szerintem az előhívásnál rontok el valamit.
Honnan tudom, hogy teljesen elő lett hívva?
(#) Kovidivi válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Köszi. Mindkét oldalról készítettem solder stop gerber fájlt. Csak visszaellenőrizni nem tudtam őket, nem találtam megfelelő, ingyenes programot.
(#) niedziela válasza pompidu hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
A levilágitott rész sötétkék lesz, az a rész amit a fény nem ér pedig marad világos.
De nem irtad mi a probléma.
(#) niedziela válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
(#) sdrlab válasza niedziela hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Nem figyeltél! Gyári panelja van neki!!!
Az nem olyan mint a dry fóliás panel..., azon gyak nem látszik a megvilágítás előhívás előtt, nem változtat színt.

pompidu:
Egy darabot vágj le belőle...és teszt időkkel, kis darabjain csinálj próba levilágítást idő kétszerezési értékkel. Így kapsz néhány időt, amikhez tartozik valamilyen előhívási minőség. A legjobbat kiválasztod, és a nyákot már azzal az idővel világítod meg.
Konkrét időt nincs értelme kérdezni, mert nagyon nagy az eltérés a fényteljesítménybe mindenkinél! Így ha nem pont olyan fényforrásod van, nem akkora távolságból világítod meg, nem olyan nyákra...máris sutba dobhatod a más által javasolt értékeket.
Ezen a tökéletesen fedő film annyit segít, hogy ha bőven túlvilágítod, akkor sem romlik el a nyákod, mert még így is csak ott kap megvilágítást a lakk, ahol kell, az meg nem számít mennyivel többet a szükségesnél..de ha nem tökéletes a film, akkor már számít nagyon is az, hogy ott ahol _nem_ szabad fényt kapnia, ne is kapjon túl sokat!
(#) pompidu válasza niedziela hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Azt nem tudtam, hogy meddig maradjon az előhívóba és hogy hogyan is néz ki amikor kész van.
(#) Bakman válasza pompidu hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
AMikor készen van, határozottan látszanak a vezetősávok és határozottan látszik a tiszta réz felület, ahol nincs lakk.
(#) lutyii válasza elektromos hozzászólására (») Máj 8, 2016 / 1
 
Szia!
Ajánlom szíves figyelmedbe ezt az oldalt. Itt a paneled főbb paramétereinek megadása után tájékozódhatsz számos kínai panelgyártó ajánlatáról. Idén két gyártótól is rendeltem;
Maker Studio ~18$
Elecrow ~26$
Ár tartalmazza a 10darab 10x10 cm kék panelt kétoldali fehér poziciórajzzal és a szállítást is.
(#) Kovidivi válasza lutyii hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Szia.
Most kaptam árajánlatot 10cmx10cm nyák, kétoldalas, 10db, 29$, postával, követési számmal együtt epegpcb-től. Ezt kicsit drágának találom...
(#) lutyii válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Szia!
Próbáld meg ezt.
(#) elektromos válasza lutyii hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Tudnál mutatni képeket a panelekről?
(#) Kovidivi válasza lutyii hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Nem tudom, hogy mit jelent a panelized és nem panelized. Meg V-cut? Az én nyákom úgy néz ki, hogy a 10cmx10cm-es területen van 6 nyák. Kontúrmarással kellene, mert én itthon nem fogom tudni kivágni, főleg nem ekkora mennyiségben.
(#) lutyii válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Ebben már nekem sincs gyakorlati tapasztalatom, de a panelized és társai irányában kell keresgélned. A V-cut ha jól gondolom, akkor kontúrmarást jelent, de mérget nem vennék rá. Természetesen ez már feláras szokott lenni a síma panelekhez képest.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2016
(#) niedziela válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Szia !

Azért ne veszítsd el a realitás érzékedet.
A 10db paneled 8000 Ft minden darab kontúr marva....
Itthon 1db 10x10cm-es panel ebben a minőségben egyben, nem 6 részre vágva 12500Ft
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2016
(#) Kovidivi válasza niedziela hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Rendben, köszi. Egyáltalán nem tudtam behatárolni, drága, vagy korrekt ajánlat volt-e. Mondhatott volna dupla, vagy feleannyit is, tapasztalat híján nem tudom hova tenni
Viszont a legenerált gerber fájlokat ők sem tudták megnyitni, gpi volt a kiterjesztés. A CAM feldolgozóval készíttettem, gerber_rs274x-et választottam ki, a rétegeket bekattintottam, és fájl dobozba beírtam a nevet... Próbálkozok kicsit. Eagle 6.5.0-t használok.
Sejtem már. A feladat feldolgozására mentem rá, nem a kijelölés feldolgozására. Mindegy, visszaellenőrzöm a nézegetővel, amit ajánlottatok.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2016
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Meg lett a hiba, generálódott egy kiterjesztés nélküli fájl, és hozzá egy ugyanolyan nevű, de gpi kiterjesztésű fájl is. A kiterjesztés nélkülit ha feltöltöm az online gerber viewerbe, akkor megjelenik szépen, aminek kell. Viszont a dimension réteget ki kellene hagynom a forrasztási oldalakról, mert rövidzárlatot okoznak. Amikor házilag készítem a nyákot, akkor is megmarad a dimension hajszálvékony vonala néha, gondolom, ha gyártatva lesz, minimum 95%-ban meg fog maradni, akármilyen vékony is.
(#) niedziela válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Le is hagyhatod, bár mint a neve is mondja ez a panel széle, szóval ha kivágják a panelt nem fog megmaradni. Nekem legalább is egy panelen sincs rajt.
Egyébként az árra visszatérve multkor írtam a 700Ft/db árat, neked annyival több, hogy több a kontúrmarás.

Elgondolkodtató különbség van az itthon készült és kinában készült panelek ára között
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2016
(#) Kovidivi válasza niedziela hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Szia, sziasztok.
10x10cm-es nyákokat fogok kapni 29$-ért 10db-ot, de a 10x10cm-es nyákon belül már ha marni kell, az plusz pénz, tehát nekem kell szétvágnom majd itthon valahogy. Egyébként 8 nyák van egy 10x10cm-es nyákon, és ha ezt ki kellene vágni (marni?), akkor 49$ lenne az összes költség.
Szükségük van még: "NC drill file ( RS-274 X format) ". Írtam neki, hogy nem tudom mi az, de csak ennyit tud írni. Ez micsoda? Hogyan tudom legenerálni?
Meg azt mondja, hogy nem lehet a kontúrmarási vonal felé kivágás a nyákon, és hogy forgassam be a jobb oldali két nyákot, hogy a kivágás a nyák közepe felé nézzen. Csak azt nem értem, ha azt a lyukat nem vágja ki (mert plusz pénz), akkor miért kell forgatnom, miért nem lehet simán úgy hagyni, ő meg csak a 10x10cm nyák kontúrját vágja ki?
Azt megcsinálhatom, hogy az ilyen kivágásokhoz berakok 20-30 lyukat (drill), így ki lesz fúrva, nem kell kontúrmarni, én meg majd csak széttördelem itthon? Vagy ez "szivatás" lenne?
Köszi.
(#) niedziela válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Drill fájl nyilván kell ez a fúró fájl.
Eagle-ben excellon a neve, ott van a CAM feladatok között.
Látszatra nehéz megállapítanom, hogy ez a before hány panelt tartalmaz.
Én mondjuk ha ez a kép több panel, akkor az egyformákat összeszedtem volna egy panelre.
Azt kérdezd meg a perforálás mennyi.
(#) Kovidivi válasza niedziela hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Ez úgy kezdődött, hogy árajánlatot kértem 10db 10x5cm-es nyákra (ez egy termékhez kell). 29$. Aztán megkérdeztem, a 10x10cm-est, az is 29$. Innentől úgy gondoltam, hogy akkor két terméknyi nyákot rakok egy 10x10cm-esre, ha már úgy sincs árkülönbség.
Szerintem ha összeszedem az egyformákat egy panelra, akkor nekik annyi féle maszkot kell gyártaniuk, ami plusz költség. Most csak 5 maszkot kell készíteniük, plusz fúrás.
A before képen 8 nyák van, a nyák közepén kimaradt egy nagyobb rész, oda prototípus nyákot terveztem smd IC-khez.
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Több helyen találkoztam minimális méretként 10x16 cm nagysággal. Itt is erről lehet szó. Az alatt minden ennyibe kerül. Persze nem kell ekkorának lennie a panelnek, csak minimum ilyenre kell többszörözni. Viszont ebből kell minimum 5- öt rendelni, így ha már eleve van egy ilyen méreten mondjuk 4 panel, akkor az mindjárt 20 db lesz, igaz a 20 -ért kell annyit fizetni mint itthon 4-ért.
(#) niedziela válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Jogos, akkor igy kell csinálni.
(#) Kovidivi válasza niedziela hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Szia.
Most látom csak, hogy előre elkészített feladatot kell megnyitni. Én eddig saját kútfőből pipálgattam a rétegeket. Most megnyitottam az egyik gerber feladatot, és megjelent minden réteg. Az excellont is sikerült legeneráltatni. Így már szuper. Remélem ez már elég lesz a gyártató cégnek...
(#) HA3GX hozzászólása Máj 14, 2016 /
 
Fényes 135g-os műnyomóra nyomtattam egyik ismerősömnél (600-as DPI, lézer), majd a lap első 1/4 részében tökéletes volt, majd ahogy haladtunk a közepe, vége felé annál hiányosabb volt a nyomtatás. Ez miért történt? Milyen megoldás létezik? Milyen nyomtatót vásároljak ami elfogadható ár/érték arányban? Legolcsóbb, otthoni használatra.
(#) niedziela válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Szia !

Nem minden nyomtató szereti a vastag papírt, de lehet az adott nyomtató hibája is, toner..stb
Próbáld meg vele úgy nyomtatni, hogy ragassz fel sima papírra akkora műnyomót amekkora a rajz. Ha olcsó lézert keresel, bár ez már régi modell, de amit meg tud hajtani arra nyomtat.
HP laser 1100 ár kb:10.000Ft
(#) nandika76 hozzászólása Máj 14, 2016 /
 
Sziasztok ebben a témában én még új vagyok, azt szeretném kérdezni, hogy ebben a formában mehet-e a maratás, Vasalva van a nyák és nem szeretném ha nagyon alá marna a Vasklorid.Bővebben: Link
Következő: »»   1181 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem