Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   86 / 144
(#) reloop válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Jelenleg mekkora tápfeszültségű a fejhallgató erősítőd?
Az általam ajánlott kapcsolás ±15V-ról 100mWrms teljesítményt ad ki 600ohm-ra, az többnyire kielégítő hangnyomást hoz létre. A füles érzékenysége a hangerővel kapcsolatos elvárás persze másik kérdés.
(#) alex0 válasza macska hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Szia!
A Szekeres féle nem tetszik? Azért kérdezem, mert én is szemezgetek vele, de még nem építettem meg. És az eredeti kapcsolás alapján készült változatot építetted meg?
(#) reloop válasza alex0 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Belinkelnéd a rajzát? Nem találom.
(#) steelbird válasza forma3 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
A Canamp -ot sokan dicsérik, de szerintem a nagy torzítása miatt.
Itt egy rövid vélemény róla, mellékesen megemlítve egy másik fórum hozzászólásában.
(#) scooby_ válasza reloop hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Azthiszem EZT emlegették Szekeres neve alatt?
(#) reloop válasza scooby_ hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Szia! Köszönöm! Ez szemre egy tetemes torzítású és műkedvelő által szerkesztett kapcsolás.
(#) alex0 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Itt az egyik.
Itt pedig a továbbfejlesztett változat.
Itt is egy fejlesztés, meg itt is, ugyanazon az alapon. A Szekeres félén
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2016
(#) scooby_ válasza alex0 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Ez meg sima egymás után csatolt impedanciaillesztő fokozat. Erősítése maximum x1. Ezek elé szoktak bekötni egy előerősítőt, ami leginkább meghatározza az erősítését, az pedig akkor már CanAmp. De ha megnézed, minden egyszerű SE, főleg a hibrid erősítőknél ezzel a végfokozattal vannak ellátva.
(#) reloop válasza alex0 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Köszönöm, ezzel a kapcsolással még nem találkoztam.
A jFET-est berajzoltam Tina-ba, 0,3-1% harmonikus torzítást ad a jelhez. Nem hangozhat rosszul.
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Az X-szekeres II -t nagyon dicsérik, de rajzot nem találtam rá. Valószínű, hogy ez a J-Mo MKII nem az.
(#) macska hozzászólása Ápr 11, 2016 /
 
Én ezt építettem meg, ennek nincs erősítése. Stabil lm317 12v-ról megy,kicsatolókondi 1000u vele párhuzamossan egy 1u fólia, ja és a fet IRF610, ezek fiókos dolgok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2016
(#) reloop válasza macska hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Ehhez képest a műveleti erősítős több mint négyszeres teljesítményt szolgáltat, viszont a source-követő kapcsolással járó (hallgatva igen kellemes) harmonikus torzítás elvész. Ezt igazából ki kéne próbálnod mennyire jön be a számodra.
(#) macska válasza reloop hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Eddig csak a cd fejhallgatókineteivel tudtam összehasonlítani, annál azért jobbnak hallom. Lehetne cserélgetni a csatolokondikat , biztos változna.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2016
(#) ABU hozzászólása Ápr 30, 2016 /
 
Üdv!
Valaki megépítette már a csatolt pdf-ben található kapcsolást?
(#) joey hozzászólása Máj 11, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy bluetoothos kis hangfalom AUX bemenettel. Arra gondoltam, hogy használom gitár erősítőként. Bluetoothon jönne PC-ről a zene és AUX-on menne be a gitár. Ez eddig működik is, viszont a hangszórója helyett fülessel használnám. Hogy tudnám leredukálni a kimeneti jelet, hogy egy fülest tudják rákötni? Előre is köszi!
(#) proli007 válasza joey hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Hello! Egy megfelelő értékű soros ellenállással, ami a fülessel sorba van csatornánként. Cseppet ronthatja a minőséget, de gondolom jelenleg nem ez a fő cél. (Értékét ki kell kísérletezni a kimenti teljesítménynek és a füles megfelelő hangerejének és ellenállásának függvényébe.)
(#) steelbird válasza joey hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Szia.
Hifi erősítőknél gyakori megoldás az, hogy nincs külön fejhallgató erősítő fokozat, hanem a végfok kimenetéről egy soros ellenálláson keresztül viszik a jelet a fejhallgatóra. Az ellenállás értékét a fejhallgató és a végfok teljesítménye (kimenő feszültsége) határozza meg.
Ilyen soros ellenállásos megoldást te is nyugodtan alkalmazhatsz.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2016
(#) joey válasza steelbird hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Köszi! és körülbelül milyen értékű legyen az ellenállás?
(#) steelbird válasza joey hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Végfoktól és fejhallgatótól függ. Milyen teljesítményű a végfok, hány Ohm -ra, és milyen a füles? (Előtét ellenállást ez alapján tudsz számolni)
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2016
(#) Primary hozzászólása Máj 18, 2016 /
 
Az ESP 113-as erősítőben a műveleti erősítőt van értelme cserélni valami diszkrétre?
(#) Bassmester válasza Primary hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Ez eléggé ízlésfüggő. Az hogy diszkrét, még nem ad semmilyen garanciát arra, hogy neked jobban fog tetszeni mint pl egy 5532, vagy egy 2068D.
(#) steelbird válasza Primary hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Ha a műveleti erősítőt kicseréled diszkrét áramkörre, akkor a kimeneti fokozatot is módosítanod kell, mert az csak az ic kimenő áramát növeli meg, diszkrét áramkör esetén ebben a kapcsolástechnikai megoldásban felesleges. Gyakorlatilag építenél egy tranzisztoros fejhallgató erősítőt, aminek semmi köze nincs már ehhez az ESP -hez.
(#) 6n8sz hozzászólása Máj 20, 2016 /
 
Sziasztok

Meg szeretném osztani egy csöves együtemű fejhallgató erősítő divízióját, mert állati jó hangú és egy darab pcc88 vagy 6n1p,6n6p, (lényege a két csőfél közötti árnyékolás és a 20-40mu erősítés) elég sztereóra!!. 20V TÁPFESZ KELL neki plusz a fűtés, rács földre húzva 100kohmmal, katódellenállása 100-150ohm, Kimenőtrafó:230v/24v 1,8V/A Makai kistrafó.

Ez a cuccos csak próbapanelon megy, de 32-ohmsuperlux fülessel is nagyot szól. A kis anódfesz (akku vagy laptoptáp) miatt nem baj a trafón a légrés hiánya, mert a nagy menetszám és a kimeneti teljesítményhez mérve nagy trafó kárpótol ezért.

Névtelen.png
    
(#) Bassmester válasza 6n8sz hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Mihez képest van állati jó hangja?
(#) pucuka válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Pont az árnyékolás nem igazán lényeges. Hangfrekvencián oly mindegy hogy a két csőfél egymás közti kapacitása 3, vagy 0,003 pF. Nagyfrekvencián, 100 - 200 MHz -en, ahová a csövet szánták, már nem mindegy.
(#) nmatti válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
Szia! Megvan még a kapcsolásod, leírásod hozzá? Én most kezdtem el belefolyni csöves cuccokba és kapcsolásokat gyűjtök.
Köszönöm!
(#) 6n8sz válasza nmatti hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Papiron nem torzít keveset,de ezt nem lehet érzékelni. 32-ohmossal 1,5%THD, de a nyíltság kárpótol érte. Aztán nagyon egyszerű és olcsó. Szebbem szól az Együtemű ecc88+6c13p OTL-nél, amit szintén próbáltam már. Kapsz tőlem hozzá egy tungsram cc88-at is, ha kell. Bár törpefeszültségre inkább rácsáramba szokták kényszeríteni ezeket a csöveket, de akkor már nem szól szépen.

Most fogom rendesen beépíteni egy régi fadobozba, de nincs sok időm két melóhely révén.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2016
(#) 6n8sz válasza pucuka hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Pont az,hogy gyakorlati szempontból lényeges, mert keveri a két csatornát ha nincs. Ezt gyakorlatból mondom, nem csak nagyfrekvencián van így. Ugyanez a kapcsolás módosítva ecc82-re sokkal rosszabb sztereót, szinte duálmonót eredményezett, de a annó volt 6c19p otl-fülesem ahol egy ecc88 volt a két fokozat meghajtója és ecc82-re cserélve ugyan ezt lehetett tapasztalni sajna.
(#) Bassmester válasza nmatti hozzászólására (») Máj 23, 2016 /
 
Az elektroncso.hu-n megtalálod.
(#) 6n8sz hozzászólása Máj 23, 2016 / 1
 
Na egy kicsit részletesebben, de ez kit izgat ugyebár?

Névtelen.png
    
Következő: »»   86 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem