Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1374 / 1679
(#) Buvarruha válasza elektromos hozzászólására (») Máj 9, 2016 /
 
Az már bőven elég, ha nem mindjárt orrba szipuzod és köhögsz tőle, hanem el van terítve. Én a fluxpaszta füstjét szoktam néha letüdőzni, hát nem kellemes, de BGA, vagy csak nagyobb SO tokos IC melegítéskor nem lehet szelet csinálni.
(#) csatti2 válasza elektromos hozzászólására (») Máj 9, 2016 / 2
 
A műhelyem a konyhaasztal, illetve a nappalim egyik sarkában két asztal. A szomszédok nem biztos, hogy örülnének, ha ütnék egy lyukat a falon és átvezetném hozzájuk. Így marad a szűrés és a szellőztetés.
(#) csatti2 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 9, 2016 /
 
A Hakko FA-400-ra gondolsz, feltételezem. De ott nincs ventilátor sebesség vezérlés és világítás sem. És az csak egy szűrőlapot fogad. (Azt viszont nem állítom, hogy nem merítettem belőle némi ihletet ).
(#) kameleon2 válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
A szűrő is teljesen jó. Elnyelethetnéd akár nedves szűrőben is.
(#) proli007 válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Ahhoz azért vagy áramlási sebességre, vagy nyomásra van szükség. Nem kimondottan egy kis ventilátor feladata.
(#) kameleon2 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Ne spiráljuk azért túl.... Én 1986 óta nyelem a forrasztás gőzét elszívó nélkül. Még élek. Igaz lassan hülyülök, de azt lehet másra is fogni Még a 90-es években hozott egy kollégám olyan forraszanyagot, aminek kellemes citrom illata volt. Kár lett volna az érzésért az elszívóval
(#) proli007 válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 10, 2016 / 5
 
Elhiheted, nekem sem tegnap esett az első cinpacni a klottgatyás lábamra. De nem túlzás az, ha valaki védeni szeretné az egészségét. Bár az adalék anyagoknak van kellemetlen szaguk, de a fémgőzök okozzák a legtöbb bajt. Mert nekem is minden fogan saját. (Mind kifizettem..)
Az illatosított akármi, olyan mint a budispré egyszerre érzed a mű citrom szagát a szarszaggal..
(#) ktamas66 válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Gratulálok, nagyon jól néz ki. Remélem a venti vezérlését nem a föld felől egy fettel oldottad meg. Ez a világítási szélesség elég, hogy a páka hegyének ne legyen árnyéka?
(#) zsoltee0001 válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Oké, első gondolatom, hogy kicsit túlzás, cad-ba megtervezni, meg minden, mennyi munkaóra, ámde elgondolkoztam és valami hasonlót összedobok, annyi külömbséggel, hogy szűrő nem kell, viszont a vezeték... valami alacsony feszültségű ventit nézek, ami elmegy egy li-io celláról, mert előrre látom, hogy a vezetékkel csak baj lesz.
Üdv
(#) csatti2 válasza ktamas66 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Köszi.
A venti vezérlését pontosan úgy oldottam meg. Mi a probléma vele?
A világítás kb 10-11cm széles, elég jól derít.
(#) csatti2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
A doboz és az alkatrészek nagy része 3d nyomtatóval készült. Muszáj volt CAD-ben megtervezni.

Összesen egy külső vezeték van, azt azért ki lehet bírni...
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2016
(#) ktamas66 válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Mivel ebben egy fejlett csip van ellenjavallt a PWM vezérlés, a föld megszakítása különösen. Adatlap 11. oldal 7 fejezet. Ezeknek a tápfeszét kellene szabályozni.
(#) csatti2 válasza ktamas66 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Hmm, hát ezt a részt nem néztem... Ezek szerint csinálnom kell egy feszszabályzót is majd. Egyébként egyelőre tökéletesen működik PWM-ről is.
(#) gerleimarci válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Ha 4pines ventit vettél volna, akkor még fet se kellett volna hozzá.
Szerintem nem lesz baja a PWM-től, de beépíthetsz egy LC szűrőt, mint a D osztályú erősítőknél.
(#) ktamas66 válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Ezt ugyan nem én csináltam, de látszik, hogy a gyártók sem bonyolítják túl .

DSC03373.JPG
    
(#) Arote hozzászólása Máj 15, 2016 / 7
 
Sziasztok! Én egy picit másmilyen témában alkottam: egy ferrofluidos dőlésérzékelő szenzort fejlesztettem. A szenzor három tekercsből (szekunder-primer-szekunder) áll, a tekercsek légrésében egy ferrofluiddal töltött cella található. A primer tekercset váltakozó feszültséggel táplálom, így a szekunder tekercsekben a ferrofluid helyzetétől függően változik az indukálódott feszültség. A szerkezet meglehetősen nagy felbontásúnak bizonyult: körülbelül 1/10000 fok felbontással lehet vele dőlést érzékelni.
Itt egy kis demonstrációs videó a szenzorról: Bővebben: Link

További részletek a projektről ezen a linket érhetőek el: Bővebben: Link


Használd a "Link" gombot!
-Moderátor-
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2016
(#) tomi52 válasza Arote hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
És hogy lehet ilyen ferrofluidot csinálni, vagy hol lehet venni, szerezni?
(#) Arote válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
eBay-en már egész tűrhető áron lehet venni a célnak megfelelőt. Az otthon készített kutyulmányok azonban nem elég jók.
(#) snapscan válasza Arote hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Ezt mire használják a gyakorlatban?
(#) csatti2 válasza Arote hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Nagyon ügyes vagy. Ha az ötlet is teljesen egyedi, akkor pedig le a kalappal.

Annyit azonban hozzátennék, hogy a felbontás nem egyenlő a pontossággal. Megnéztem az áramköri rajzot és abból jól látszik, hogy a valódi mérés pontossága (főleg időbeli és a környezetbeli változásokat figyelembe véve, pl. hőmérséklet) nagyságrendekkel rosszabb lesz mint a megadott 1/10000 fok. Ezek a gyakran használt alkatrészek, mint pl. a 78-as és 79-es sorozat, a TL084, stb. nem igazán alkalmasak egy ilyen nagy precizitású áramkörhöz. Ráadásul az áramkörön belül is van jó pár megoldás, ami csökkenti a pontosságot.
(#) Gránátalma válasza Arote hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Na, ez tetszik...:taps:

A tekercsméretekről szándékosan nem írtál többet?
"1× Coil Wire
I used about 3200 turns for the Toroid and nearly 1200 for the Linear FCDT."

Engem sokkal inkább érdekelne a vezető keresztmetszet és szigetelésvastagság. Vagy esetleg az egyenáramú ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2016
(#) SALáta válasza Arote hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Ügyes! Nagyon tetszik! Milyen körülmények között működőképes a terv? Azaz fémek/(elektro)mágneses tér (motorok) zavarják-e? Nyílt a project?
(#) Arote válasza snapscan hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Sok felhasználási területe lehet, pl.: röntgendiffraktometriás mérések, önegyensúlyozó rendszerek (pl. Segway, robotok, stb.). Esetleg a Hold pályájának érzékelésére is lehetne használni, ám ezt még csak elméleti síkon.
(#) Arote válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Köszönöm. A projektet a felkészítő tanárommal csináltuk/juk, úgyhogy valójában közös az érdem.

Igen, ezzel egy ideig nem voltam tisztában, ezért is van a címben "accuracy" nem resolution, de szövegben igyekeztem kijavítani a pontatlanságokat.
Már nem azt a jelfeldolgozó áramkört használom, aminek a kapcsolási rajzát bemutattam. Most egy spec IC,-t az Analog Devices AD598-as IC-jét használom: beépített fgv. generátorral, és feldolgozó áramkörrel; jóval pontosabb.
(#) Arote válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Köszi!
Igazából azért nem írtam sok részletet a tekercsekről, mert nem sokat számít: a lényeg csak annyi, hogy a szekunderek a lehető legszimmetrikusabban legyenek tekercselve, a primernek pedig nem kell szükségszerűen hasonlítania a szekunderekre.
(#) Arote válasza SALáta hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Köszönöm!
Nem teszteltük még különböző körülmények között, de mágneses térre például rendkívül érzékeny, hiszen annak hatására a ferrolfuid alakja megváltozik.
A projekt "nyíltságában" nem teljesen vagyok biztos, ezt meg kell beszélnem a mentorommal.
(#) pjg válasza Gafly hozzászólására (») Máj 17, 2016 / 6
 
Azért itt is készül valami.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2016
(#) Alkotó válasza pjg hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Sokan feltételezik, hogy a QUAD405 elején egy speciális nagy borda van. Valójában az 4 db-ból van összerakva.
De a retro érzés teljesen benne van. Ügyes munka.
(#) Gránátalma válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Nem kell rá nagy borda, csak jó paszta. Szeret melegen üzemelni, nekem 90-100C körülre melegszik a végtranyó évek óta így megy és gyönyörű zajmentes a hangja.
(#) kérdező válasza pjg hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Gyönyörű munka, teljesen olyan mintha kb. 1970 körül készült volna.
Következő: »»   1374 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem