Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1373 / 1679
(#) pjg válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Nevetni fogsz! A volt elektro tanárom 1971-72-ben csinált ilyen alternátort egysugaras szkóphoz. Két-négysugarasította. Sajnos a szkópcső kimutatta a prellt. Higanyos nedvesítést kellett volna alkalmazni. Persze ez LED-hez kiválóan megfelel.
(#) Bakman válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Aranyos szerkezet.
(#) don_peter válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Nagyon ügyes vagy..
Gratulálok..
(#) kameleon2 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Ápr 30, 2016 / 1
 
Ráadásul oda- vissza tud futni polaritáscserével Teljesen jó. De akkor sem bukott volna meg a projekt, ha csak relével építed fel
(#) Directors válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Gratulálok, ügyes.
(#) furko válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Jól néz ki, és ötletes.
Hasonlót építettem gyerekkoromban sok zseblámpaizzóval és egy villanymotor kommutátorával.
(#) gerry válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Nagyon jó lett! Gratula!

Erre a játékra emlékeztet!

fUSgp.jpg
    
(#) Szebence válasza gerry hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Hali! Ismerem ezt a játékot még gyerekkoromból. Ilyen és ehhez hasonló játékok vannak még?
(#) 187BodyGuard válasza gerry hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Köszi szépen srácok!

Gondoltam hogy lesz akinek tetszik!
Majd tovább lesz még fejlesztve!
(#) 187BodyGuard hozzászólása Ápr 30, 2016 /
 
Mai projekt kész is van, sztereó jó hangú egyszerű végfokpár.
A nyákot én terveztem és itt a HE-n gyártotta le nekem Pontiac.
Mindössze néhány W-ot tudnak (5-10W/db) de kiváló hangminőséggel szólalnak meg.
Rövid teszt 6X9 nagyovál hangszóróval

A jelenlegi beállításban 24V a max tápfesz amit üzembiztosan elvisel, de az egyik ellenállás cserékével fel lehet menni magasabb tápfeszre is, így max olyan 20-25W-ot lehet kisajtolni belőle... A Béta nyákon még kísérletezek (3db van összesen) A potméterrel az UT/2 pont állítható be a két végtranyó közti kicsatoló ponton.
1db BC182 és egy pár TIP41C és TIP42C van benne.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2016
(#) zsoltee0001 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Az előbbi hozzáfolyásodba írtad, hogy tovább lesz fejlesztve, annak a gépnek a hangját vetted föl és erről az erősítőről visszajátszottad?
Üdv
(#) henci hozzászólása Máj 1, 2016 / 5
 
Sziasztok!
Az alábbi egyszerű tápot a munkám megkönnyítésére raktam össze. Nem a szépség volt a fő cél, hanem az új vagy használt ezközeink könnyű tápellátása ( nem kell az egész dobozt kicsomagolni hogy előkeressem a saját tápját / a különböző ezközök más-más tápot igényelnek-nem kell 3-5 különböző tápot pakolgatnom). A műszer segítségével könnyen kiszűrhető az esetleges hibás ezköz.

További jó munkát mindenkinek!
(#) CIROKL hozzászólása Máj 2, 2016 / 7
 
Egy kis fekete doboz elkészült .
TDA1543 DAC

Több kép
(#) Mayan hozzászólása Máj 3, 2016 / 8
 
Sziasztok, nemrég vettem a vaterán fillérekért egy elő-végfok párost. A végfok miatt vettem meg mert ígéretesnek tűnt, és tényleg, egy Meridian 103, 70'-es évekbeli high-end végfok szocreál utánépítése lapult a dobozban. Vettem egy jobb dobozt, kicseréltem az összes szovjet és ősmagyar ellenállást és kondenzátort maira és szépen összeépítettem. Nagyon kifinomult, angolos hangja van, szép énekhang és meglepően erőteljes, gyors basszus. A kapcsolást Boothroyd és Stuart urak tervezték 1977-ben.
(#) don_peter hozzászólása Máj 3, 2016 / 14
 
Nem nagy dolog, de gondoltam megosztom veletek.
Sega MegaDrive játék konzolhoz készítettem (terveztem) fix ROM-os multi panelt.
Gyakorlatilag bármilyen azonos bekötésű EEPROM-ot be lehet ültetni.
A memória cím lábakat kisebb forrasztós jumperekkel oldottam meg.
Maximum 32Mbit-es memóriához.
Több kép és infó itt: neo-geo.hu/Sega Mega Drive moddingolás
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) SPORE válasza Szebence hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Hasonló játék: Crazy Machines sorozat.
(#) kocsgab002 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Máj 6, 2016 1 / 1
 
Én nem lájkolgatok, hanem leírom a véleményem. Ki nem állhatom ezt a FB stílust, ami mostanában itt megy a Hobbin, szerintem nagyon rossz irányba viszi el a fórumot. Persze sokaknak nyilván könnyebb egyet kattintani, mint 2 értelmes mondatot megfogalmazni..
Tetszik a forrasztóállomásod, de 1-2 építő jellegű kritikát engedj meg. Szigetelő szalagot ha lehet, inkább hanyagold, használj zsugorcsövet, filléres dolog és sokkal esztétikusabb. A hálózati kapcsoló csupasz érintkezői nem túl biztonságosak így, szigeteld. Jó lenne, ha ez a szép szakma végre teljesen elfelejtené a takony ragacsot, egy csomó félre más rögzítési forma van. Illetve még a feliratozást hiányolom. Ezeken kívül esztétikus készülék, csak így tovább.
(#) csatti2 hozzászólása Máj 6, 2016 / 7
 
Készítettem egy elszívót SMD-s nyákok forrasztásához. A meglévő Wellerem-et egyszerűen nem tudom úgy beállítani, hogy el is szívjon és ne legyen közben útban. Ha már lúd legyen kövér alapon beépítettem világítást is. Mind a világítás fényereje, mind a ventilátor sebessége szabályozható. Szükség esetén az elszívó álló helyzetben is használható. A PWM jeleket egy pici ATTINY13 állítja elő.
(#) csatti2 hozzászólása Máj 6, 2016 / 4
 
Az alaplapot tartó mágnesek még sajna nem érkeztek meg.
(#) teszti válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Szia!

Ez az elszívás mennyit ér? Érezhető a levegő mozgása?
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2016
(#) csatti2 válasza teszti hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Igen. Elég messziről beszívja a levegőt, kifejezetten erős ventilátort építettem be.
(#) csatti2 válasza teszti hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Készítettem egy képet. Szerintem ezen látszik (ráadásul dupla szűrőlapon keresztül áramlik a levegő). Az esetek nagy részében ennél közelebb lesz a nyák az elszívóhoz.
(#) teszti válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Szép! A ventilátor 12V-os? Szűrőt hol vetted? Hova áramlik az elszívott levegő?
(#) csatti2 válasza teszti hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Igen, 12V-os (korábbi hozzászólásomban ott a link is, ha érdekel). A szűrőlapokat Kínából vettem, eredetileg Hakko elszívóhoz szánták őket (10db volt kb. 6 USD, valamivel rosszabb minőségűek mint az eredetiek, ezért a dupla lap). A beszívott levegőt áttolja a szűrőlapokon a ventilátor, majd felül, enyhén elfele tőlem kitolja magából (részben ezért a ferde felépítés).
(#) Zoli_bácsi válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Ez egy nagyon ötletes és szépen átgondolt eszköz. A hátulról érkező fény pedig kifejezetten hasznos, mert a keletkező árnyék egyáltalán nincs benne a munkatérben.

Gratulálok, találékony megoldást készítettél egy füstös "probléma" kivédésére.
(#) zsoltee0001 válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Nem rossz, de nem mondod komolyan, hogy a ventiért pénzt adtál ki, szerintem itt mindenkinek van a műhelyébe egy vödörnyi bontott pc venti.
Hasonló kisteljesítményű elszívót csináltam mókuskerekes ventiből (jobban tudja a nyomást) kabátbélést használtam szűrőként, bármelyik kárpítoskellkesnél kapható
Üdv
(#) csatti2 hozzászólása Máj 7, 2016 / 1
 
@Zoli_bácsi: Köszönöm szépen

@zsoltee0001: Hidd el, ég és föld a különbség egy bontott venti (egy-kettő nálam is akad), illetve egy minőségi gyártmány között (ha egy felső-kategóriás frekvenciagyártó cégnek jó a Sunon Maglev, akkor nekem is), mind teljesítmény, mind pedig zaj szempontjából (az élettartamról nem is beszélve). Ha pedig már beleölök ennyi időt, akkor azt akarom, hogy minél jobb legyen.
(#) nedudgi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 7, 2016 / 1
 
Az fb nekem sem kedvencem, sőt inkább rühellem. Az itteni +/- értékelés szerintem egészen más. Ha egy hozzászólást megnéz valaki, egyből látja, van-e valami kifogás, amit a "szöveges értékelés" elolvasása nélkül észre sem lehet venni. Ez leginkább akkor igaz, ha nem közvetlen környezetében, hanem egy pár oldallal arrébb olvasható.
Sajnos ez az ujjazás hasonlít az fb-n használt ikonra, jobb volt a régi +/-.
(#) Chipmunk1960 válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 9, 2016 / 1
 
Az Amazon-on 70€ egy hasonló!
(#) elektromos válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 9, 2016 /
 
Szia!
Szép munka elismerem, de miért nem csinálsz egy furatot a falba és vezeted ki a füstöt?
Ha erős a ventillátor akkor azon a mérgező füst vidáman áttmegy csak egy kis részt fog megszűrni és a többit meg keringteted a műhelyedben. Mennyiben sokat forrasztasz, akkor ki kell vezetned a füstöt a műhelyedből, nem pedig keringtetni. Én ezekben a szűrőkben nem hiszek.
Ez az én véleményem.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2016
Következő: »»   1373 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem