Fórum témák
» Több friss téma |
Természetesen lágyindító van az elkészült erősítőben. 5 darab 4,7 ohm 10W sorosan. Ezt zárja rövidre a relé. Bekapcsolási késleltetés kb 1 másodperc, kikapcsolás a lehető leggyorsabb. Gyakorlatilag 5-10 periódusidő az 50 hz-et alapul véve. Ahogy korábban írtam, a bekapcsológomb a zenekari próba végén visszabillent (megcsúszott az újja a basszerosnak), mielőtt oldott volna a relé. Ez vitte a primerköri 6,3 A-es biztiket, meg a főautomatát. Bár azóta kapott az erősítő egy karos billenőkapcsolót, szervizelni sem kellett 6 éve, de egy rövid idejű áramkimaradásért felelős lehet egy kapcsolós hosszabbító is. Ez egy nagyobb projekt miatt izgat. Nagyon kellemetlen, ha szinpadon valami megáll. Nem lehet mindenből kettő.
Igazán korrekt megoldást nem lehet csinálni ilyen egyszerűen. De ott van reloop elrendezése néhány hozzászólással előrébb, az biztosan jobb.
Sziasztok! Ez az áramkör, megfelelő egy 1000VA-os toroid trafóhoz?
Nem az áramkörön múlik, hanem a relén.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2016
Azt a relét akarom beletenni ami a kapcsolási rajzon van.
Nem véletlenül van ez a rajzon, ennek a legnagyobb az árama 230V-os hálózat esetén. A bekapcsolással nem is lesz gond, de a kikapcsolás trafóéknál kényes kérdés, akár jelentős ívek is kialakulhatnak. Az ívről tudni lehet, hogy nagyon meleg, ezért kárt okozhat.
Az ajánlott relétől csak lényegesen drágábban találnál jobbat, én kipróbálnám. Azért nem könnyű a választás, mert nem egyértelmű mit is bír ki egy-egy érintkező. A megadott adatokat nagyon ideális körülményekre adják meg, és a trafó kikapcsolása nagyon nem ideális.
Rendben, köszönöm!
Esetleg tudnál linkelni egy relét, ami jobb lehet és beszerezhető itthon? A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2016
Sziasztok!
Lehet, hogy rossz helyen keresgélek! De, van-e valakinek, egy működő képes kapcsolása, vagy linkje a következő feltételekhez? Szeretnék építeni egy olyan áramkört, mely a rákapcsolt (univerzális: soros kommutátoros; 230V, kb. 1500w) motor terhelését érzékelve, egy lágyindítással indítja el és közben, egy másik, ugyanilyen motort, direktbe indít! A cél: Egy horonymaró gép bekapcsolása lágyindítással (melyet, kézben tartok) és közben egy porszívó indítása. Márka nevet, nem akarok leírni! De, több cég is alkalmaz ilyet a porszívóiba! Sajnos nem tudok hozzájutni, ezért kérném a segítségeteket Előre is köszönöm!
Megépítettem Skori lágyindítóját, remekül működik. Csak ajánlani tudom. 26V mérhető a relénél.
Sziasztok. Van egy jópár évvel ezelött félretett nagyflexem ami lágyindító elromlás miatt lett "leselejtezve" Most viszont jó lenne ha működne.
Valahol közbe azt olvastam, hogy porszívó elektronikájával ez orvosolható. Van is egy samsung porszívóm aminek az elektronikája még működik. Ez akár úgy is jó lehet, hogy a flex motor elé bekötöm úgy ahogy van? pl. csinálok neki egy kis dobozt? Csak néha menne a flex, nem gond ha van egy plusz dobozka. Köszönöm ha tudtok valami okosat mondani. A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2016
Lágyindító nélkül el sem tudod indítani? Nem biztos, hogy kell bele, ne abból számolj, ami rá van írva, mármint teljesítményben.
Lecsapja az autómatát ha ki van iktatva.
Nem biztos, hogy a porszívó elektronikája bírni fogja a sarokcsiszoló iramát.
Apropó, hogy valami használhatót is írjak. Szerintem négy ilyen bőven elég lenne lágyindításhoz: TERMISZTOR 1R/9A. Kettőt-kettőt párhuzamosan, majd azokat sorba. Amilyen egyszerű, annyira jó. Igaz, kikapcsolás után várni kell egy kicsit (30-40 másodperc) az újboli bekapcsolással amíg lehűlnek. Építettem már be ilyet sarokcsiszolóba pontosan olyan gond miatt, mint ami nálad is jelentkezett, tökéletesen működik.
Sziasztok!
Szerintetek lenne értelme kb. 150-200 ms késleltetésnek? Egy egyfázisú co hegesztő trafójáról lenne szó.
Sziasztok csináltam egy toroid lágyindítót .Emi filter is található rajta nézetek rá kérlek titeket . hátha valami elmaradt vagy nem jó. 12v os reléhez lett tervezve. És van rajta 2 led is készenlét, illetve bakapcsólás.
Pár helyen a gyengeáramú rész vezetősávjai túl közel vannak a hálózati feszültség alatt lévő vezetősávokhoz. A 4 db dióda helyett egy kis híd talán jobb elrendezést adna.
Hello! A 2,2nF és a 150nF-nak túl kicsi a mérete. A 150nF egyik vége hozzá sem ér a vezetősávhoz. A Led diódák meg le fognak térdelni a 230V-tól, mert záróirányban át fognak ütni.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2016
Javitom a dolgot. A 2.2nf es kondi szabafon variálható. Nekem ekkota van. lef meg kiprobált folog. Megy 230v on igaz azz ellenállás pontos értéke kérdéses. Mert több program több félét ír rá. (anó csináltam 230v ról már nem emlékszem az értékre)
De csak szerinted megy. Mert egy Led maximális zárófeszültsége 5V. Itt meg 320V-ot fog kapni. Az ellenállástól csak a nyitóáram fog függni, vagy is hogy mennyire világít majd. De így nem jó!
Nem baj, majd a saját kárán megtanulja.
Annyira én sem voltam még kíváncsi, hogy gyakorlatban kipróbáljam (sőt ha nem panelon van, hanem csatlakozóval ki van vezetve, rá is forrasztok antiparalel egy 1n4148-at), de záróirányban a led tönkre is megy, vagy csak letörik mint egy zener? Az áram nem lesz nagyobb mint nyitó irányban, csak a feszültség nő. Ha a kettő szorzata alatta marad így is a led Pmax-ának, akkor a tartós állapot károsítja?
Egy adatlapon szereplő paraméter túllépésére szerinted milyen garancia van? Egyébként a Led inkább dióda, mint zéner. A diódánál is ki lehet próbálni a letörési feszültséget, csak egyszer..
Nekem csak annyi tapasztalatom van, hogy a hagyományos piros-zöld diódák záróirányú feszültséget jobban tűrik, mint 5V. De tervezni ezzel nem szabad. A fehér pedig sokkal érzékenyebb a dologra.
Ha rákényszerítem a túllépésre, akkor semmilyen, de pl. itt egy előtét ellenállás lehetőséget adhat a diódának, hogy beálljon egy neki megfelelő helyzetbe. Az nem derül ki számomra az adatlapból, hogy erre képes, vagy sem?
Ne engem akarjál meggyőzni, hanem a diódát. Az adatlapon az van, hogy maximális záróirányú feszültsége 5V. (Ez nem Amerika, hogy bepereljük a gyártót, mert nem írta rá a mikróra, hogy nem lehet benne a kutyát szárítani..)
Félreértettél, nem akarlak semmiről meggyőzni. Szó szerint arra voltam kíváncsi, amit kérdeztem. Az adatlap csak leírja az alkatrész tulajdonságait, de nem magyarázza az okokat, én viszont az okra vagyok kíváncsi.
Tessék parancsolni . 230v sima kék led Igen és 39k ohm . Javitom a rajzot és teszem fel a javított verziót.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2016
Ez a program ezt dobja ki.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |