Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   746 / 1165
(#) teszti válasza kadarist hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Találtam egy rajzot hozzá: Bővebben: Link. A 12. oldalon van a rajz, a bal szélén látható a D4 dióda, elvileg ez lenne az, de mégsem ez. Amit csatoltam képet azon a Q4 a 37ZD fölött van. A harmadik lába az ahol csak egy kivezetés van, ez csatlakozik a 37ZD negatív oldalára. A 37ZD pozitív oldala a biztosíték 3. lábára csatlakozik, úgy mint a képen. A D4 dióda jobb oldali diódája viszont külön álló dióda, ez a ZD37 fölött lévő nagyon pici kis dióda.
(#) Hidrowick hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
helló mindenkinek!

egy kis segítségre lenne szükségem a képeken látható dolgok beazonosításában , azaz mi micsoda? illetve mire jó? Előre is köszönöm hozzáértő segítségeteket. várom válaszotok!
Üdv Wick
(#) Hidrowick hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
ez még az előzőhöz
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2016
(#) Hidrowick hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
2. képcsoport
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2016
(#) Hidrowick hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
3.képcsoport
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2016
(#) Hidrowick hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
4.képcsoport
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2016
(#) vargaf válasza Hidrowick hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Nehéz beírni a keresőbe a 2N5909 típusszámot?
2N5909 adatlap
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2016
(#) gyoran válasza teszti hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Hát elvben még lehet is így, a ZD37 fast recovery (gondolom schottky) az adatlapok szerint, a rajzon is az van. A rajz szerint 2 db 7 Amperes biztosíték megy rá.
Arra pedig egy SOT 23 elég kicsi lenne.
Mindenesetre a jobbra-balra szakadás nem jó jel. A dióda védelemre szolgál a 2-es megjegyzés szerint. Lehet, hogy feláldozta magát?
(#) Hidrowick válasza vargaf hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Helló! Nagyon köszönöm!
Először is : nem nehéz a keresőbe beírni.. ha tudod mit kell beírni( próbálkoztam én ,de ugye nem csak 1 betű meg 5 szám található rajta), én sajnos nem értek hozzá azért fordultam hozzátok.
másodszor: sokkal okosabb nem lettem a hozzászólásodtól mert sajnos nem tudok angolul még ha az értékeket azaz a számokat el is tudom olvasni,azt akkor sem tudtam meg mire való.
harmadszor: és a többi képen szereplő dolgokat hogy írod be a keresőbe,ha nem értesz hozzá? mondjuk az elsőt,másodikat..?
Válaszod előre is köszönöm
Üdv Wick
(#) vargaf válasza Hidrowick hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Minden leolvasható adatot beírsz és mindjárt van találat. Annak kicsi a valószínűsége, hogy magyar nyelvű adatlapot találsz. Ez egy ilyen szakma, valamennyire kell tudni angolul. Én csak erről az egy alkatrészről írtam, ami egyértelmű volt. A többiről nem is írok, hiszen azt sem írtad milyen készülékből valók, semmi támpontot nem adtál.
A 2N5909 egy tokba épített kettős N-csatornás JFET erősítő alkatrész.
A negyedikről tudjuk, hogy triac, de ehhez nem találtam adatlapot.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2016
(#) Hidrowick hozzászólása Jún 20, 2016 /
 
köszönöm szépen!
Azért nem írtam milyen készülékben voltak mert így kerültek hozzám egy dobozban sajnos nem tudom.
(#) granpa hozzászólása Jún 20, 2016 /
 
Szevasztok!
Már csak akkor bontok, ha érdemes.
Kérdéseim: 50431-101SP (42 láb), ADC-EK120C (24), ezek mik?
Köszönöm.
(#) vargaf válasza granpa hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Az 50431-101SP az TV processzor:
TV processzor
A másik biztosan A/D átalakító.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2016
(#) granpa válasza vargaf hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Köszönöm!
Ez egy TV sasszin van, gondoltam, hogy nemigen használható másra. Az A/D-ről sem találtam adatlapot, azt tán használnám (ha olyan).
(#) Chipmunk1960 válasza Hidrowick hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Szia! Hát nagyon érdekes dolgokat találtál... Az 1. nagyon talányos, talán légmennyiségmérő lehetne, de a bemenetei nagyfesz csatlakozóknak tűnnek, a nagy fehér szigetelés miatt, így viszont nem valószínű, hogy az. Érdekes lehet, hogy mi van benne. A 2. egy dzsekszli kapcsoló, amin van valami "ellenállás" osztó, valami műszerből való, speckó.
A 3. -at megmondták, a 4. Q6015... valami triac, de még az internet előtti időkből, így adatlapot ne találtam. A forgókapcsoló kivételével, mert azt úgy látom egy régi, de masszív jó darab, mehet mind az elektronikai múzeumba. 2-3 év és elavult, ezek pedig évtizedes dolgok.
(#) Hp41C válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Idézet:
„dzsekszli kapcsoló”

Talán: Jackley
(#) vargaf válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 20, 2016 / 2
 
Ráadásul: Yaxley kapcsoló az igazi neve!
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2016
(#) Zsora válasza vargaf hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Igen.

Yaxley.jpg
    
(#) Hp41C válasza vargaf hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Köszönöm, legalább megfejtettük...
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2016
(#) Chipmunk1960 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Azt írta, hogy nem tud angolul! Akkor meg minek erőltessem??
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2016
(#) Hidrowick hozzászólása Jún 21, 2016 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat!
az első képeken amire írtad, hogy lehet nagyfesz bemenet azok vékonyka kis kapilláris csövek.
ui: azért alapszinten elvagyok az angollal , no de a szaknyelv...
(#) spgabor hozzászólása Jún 22, 2016 /
 
Sziasztok!

Van itthon pár lámpa magasság állító motorom, amelyeknek a vezérlése egy Siemens TLE 420IAI típusú IC-vel van megoldva. Azon kívül még van pár passzív alkatrész. A lámpa pozíciója egy toló potméter segítségével van megadva.
Valószínűleg a vezérlő ic a hibás, viszont nem találok róla semmit és nem is tudom, mivel lehetne helyettesíteni. Tudtok ebben segíteni?

Előre is köszi!

Üdv:
spgabor
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2016

DSC_1078.JPG
    
(#) proli007 válasza spgabor hozzászólására (») Jún 22, 2016 /
 
Hello! Azért kis kutakodással, található róla valami. Pld..
Ez egy cél IC, közvetlen nem tudod helyettesíteni másikkal. De tulajdonképpen két nagyáramú műveleti erősítő van benne, meg védelem..
(#) Rudiur hozzászólása Jún 22, 2016 /
 
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék (bocsánat ,ha rossz helyen),hogy milyen relét kéne vennem,ha egy 220-ba való vízpumpát (hydor seltz l20) szeretnék kb 5 volttal kapcsolni? Vagy bonyolultabb a téma... (pc vízhűtéshez kéne...)
(#) Buvarruha válasza Rudiur hozzászólására (») Jún 22, 2016 /
 
Csak tippelni tudok, de mondjuk olyat, aminek 5V-os a behúzó tekercse..
(#) spgabor válasza proli007 hozzászólására (») Jún 22, 2016 /
 
Köszi! Esetleg ez beszerezhető valahonnan? Vagy reménytelen és tegyem el alkatrésznek a többi részét.
(#) Hp41C válasza spgabor hozzászólására (») Jún 22, 2016 /
 
Megér ennyit?
(#) spgabor válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 22, 2016 /
 
Igen, ebay-t és aliexress-t néztem, de magyar oldalon nem találtam. Egy ezrest még megérne. Amíg van bontott működő, addig 3-5 ezerért kapok, de mivel nem mai autó, így ez is egyre fogy.
(#) gerleimarci válasza Rudiur hozzászólására (») Jún 22, 2016 /
 
Vagy egy 5V-os relét (és a behúzótekercsével párhuzamosan egy dióda) vagy egy szilárdtest relét használhatsz ilyen feladatra.
(#) Isti69 hozzászólása Jún 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne a képen látható csatlakozóra, de nem tudom mi a neve vagy hol keressem.Csatl
Tudna valaki ebben segíteni?
Előre is kösz.
Következő: »»   746 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem