Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RF műszerek, mérések
 
Témaindító: pucuka, idő: Júl 10, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   30 / 53
(#) papus51 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Ami azt illeti, szemeztem a rubidium időalapokkal is, de azok egyrészt sokkal többe kerültek volna, másrészt a 9 számjegynél több megjelenítése már GHz feletti BCD számlálót feltételezne.
(#) szendi001 válasza papus51 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
A tízes osztás nem rossz, én quartzot cseréltem a PIC-es frekimérőmben. 4 Mhz helyett 6,4 és pont 10 as osztás jött ki. 10-9 az elméleti stabilitása a referenciádnak. Szerintem az utolsó két digit nem hordoz infót, de ha mégis, az utolsó semmiképp. A gyári komparátor a legjobb, olyat kellene keresni ami programozható 1-es osztásra.
(#) ferci válasza papus51 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Hali!
Tranyó választékhoz még: CF300.
(#) papus51 válasza ferci hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Köszi.
(#) Balazs Gyorgy hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Sziasztok!

Tudna-e valaki segíteni,ugyanis szeretnék készíteni egy tranyós GDO-t.Kellene egy jól bevált kapcsolási rajz,tekercs méretekkel.
Köszi a segítséget
(#) Kera_Will válasza Balazs Gyorgy hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Válogathatsz :
~100kHz - 250 MHz:
RádióTechnika ÉvKönyvek:
RT ÉK 1983 83.dik oldal
RT ÉK 2008 GDO-s cikke 155 oldal (körbe járva a működés és konstrukciós elvek problémák)
RT ÉK 2007 akusztikus gdo 171 oldal (kb 15-20 évvel ezelőtt több példányban árulták is)
Rádiótechnika 1993 / Július
200-500 MHz:
Rádiótechnika
1992/december - 1993 / január
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2016
(#) Balazs Gyorgy hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Köszi szépen mostmár boldogulok.Kera_Will
(#) szucsistvan123 hozzászólása Márc 26, 2016 /
 
Üdv!
EZ a kábel jó műszerzsinórnak? (BNC) szkóphoz, jelgenerátorhoz, és frekimérőhöz kellene.
(#) gerenk válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 26, 2016 / 1
 
Szia !
RG-174 koax kábel 50 ohm impedancia. Eddig két fajtával találkoztam, az egyik árnyékoló harisnyája ezüstözött rézből volt jó hajlékony a másik rosszabb minőség kissé merev.
Elvileg jó lenne de mivel vékony csak SMA SMB SMC csatlakozókhoz ajánlanám. A BNC
csatlakozó inkább RG-58 kábelhez való.
(#) szucsistvan123 válasza gerenk hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Köszönöm a választ!
(#) MAGA VAN válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 27, 2016 / 2
 
ÜDV. Szuszics!
Az oscilloszkópokhoz használt 10:1 osztás arányú (esetenként 1:1 re kapcsolható) kábel nem azonos paraméterű a hagyományos koaxiális kábellel. Ezzel szemben a követelmény a lehető legkisebb kapacitás amelyet úgy érnek el, hogy a belső vezető ér a lehető legvékonyabb. Az erlőzőekből adódóan nem jellmezhető annak hullám inpedanciájával.
Ezt célszerű figyelembe venni a "műszerzsinor " -nak történő használatához főleg ott ahol a mérendő kör terhelő kapacitásnak a lehető legalacsonyabbnak kell lenni. Más a helyzet,ha pld , frekvencia mérés esetében aholy a koaxiális kábel hossza összémérhető a mérendő ferkvencia hullámhosszával. Ez esetben a helyes lezárás biztosítja az egyenletes frekvencia menetet.
Üdv.:
M-V
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2016
(#) (Felhasználó 116638) válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 27, 2016 / 1
 
Amennyiben a műszerek ki/bemeneti impedanciája 50 ohm, akkor igen, használható.
Kapható hozzá (direkt ehhez a kábelhez) BNC csatlakozó.
Magasabb frekvenciára inkább RG-316 PTFE koaxot ajánlok, nekem jó tapasztalataim vannak vele, viszont ezeket SMB-BNC átalakítóval használom, a kábelek eleve SMB-SMB dugóval szereltek.
(#) szucsistvan123 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Köszi a válaszokat!
Szerintem az lesz a legegyszerűbb, ha készre szerelt kábeleket veszek.
(Itt a jó minőségűekre gondolok)
(#) pucuka válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Ne készre szerelt kábelt vegyél, hanem rendes szkóp mérőfejet. Ez elég hajlékony is, és pontosan illeszkedik a szkóp bemenetére. (ennyit rá kell szánni)
(#) szucsistvan123 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Eddig is azt használtam.
BNC-BNC kábel is kellene, a szkóp kábelt meg nem szívesen vágnám el. (bár mondjuk ebay-en van viszonylag olcsón)
(#) pucuka válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
A szkóp kábelt el ne vágd. Baromi nehéz a végére a BNC-t felvarázsolni.
Mihez kéne a BNC - BNC? Egy fél méteres RG58 koax darabnak jelentős kapacitása van, ami jelentősen befolyásolja a mérést, és a mérendő áramkört is..
(#) (Felhasználó 116638) válasza pucuka hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Ha jól értettem a kolléga nem szkóp mérőfejre vágyik, hanem "koaxiális összekötő kábelre".
Magyarul műszereket szeretne összekábelezni.
Szkóp mérőfejjel nem igazán lehet korrekt módon összekábelezni pl: egy funkciógenerátort,és egy frekimérőt...
A szkóp mérőfejek impedanciája nem 50 ohm, és pl:egy 10:1-es, "osztós" fejben még be van épitve egy soros 9Mohm, a standard 10Mohm bemenőellenállás biztosítása miatt.
Sajnos sokan mindent besorolnak a "műszerzsinór"kategóriába, sokszor tévesen.
(#) (Felhasználó 116638) válasza pucuka hozzászólására (») Márc 27, 2016 / 1
 
100Mhz-ig bőven jó az RG-58, akár szerelt,akár krimpelt BNC-vel.
A többszáz Mhz-re,és a Ghz tartományra pedig általában az olcsóbb kategóriás RG-223 N csatlakozókkal használatos, vagy léteznek speciális, RF méréstechnikára gyártott koaxok,
többek közt az R&S, Rosenberger, stb RF gyártó kínálataiból, széles kábeltípus,és csatlakozó választékkal.
(#) szucsistvan123 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Igen, koax összekötőre gondoltam, csak nem fogalmaztam jól.
100MHz-nél nagyobb frekit aligha mérek, inkább kHz-es nagyságrendben!
(kapcsolóüzemű tápok, erősítők, később majd rádiózni is szeretnék, ott viszont már vannak nagy frekik! )
(#) (Felhasználó 116638) válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 27, 2016 / 1
 
Ahogy előttem "gerenk" ajánlotta: RG-58 két BNC-vel.
Olcsó, és hobbi célra tökéletes.
(#) pucuka válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 27, 2016 / 1
 
A mérőzsínórokhoz tömszelencés BNC -t használj, a krimpelős nem annyira jó, még törésgátlóval se. A mérőkábel elég nagy strapának van kitéve, ha bármi probléma adódik, könnyen újra tudod szerelni. A krimpelős elég nehéz dolog, többnyire használhatatlan lesz. A szkóphoz mindenképp vegyél mérőfejet (is). Rádiózáshoz nem nagyon van szükség szkópra, általában csak a moduláció megfigyelésére használjuk, ahhoz meg nem kell nagytudású szkóp.
(#) szucsistvan123 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Értem, köszönöm!
Szkópból van egy egycsatornás Elkis Q54 10MHz-es. Mérőfej van hozzá!
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Elsősorban meg a frekimérő miatt akarok kábeleket venni, mert a sima banándugóval összeszed minden zajt! Főleg ha kapcsolóüzemű táp van a közelben!
(#) pucuka válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Szerintem olcsóbban jössz ki, ha megveszed a csatlakozókat, meg pár méter koaxot, és megad készíted el. Nem nagy ügy, és szerzel némi gyakorlatot is.
(#) szucsistvan123 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Jövőhéten rendelem a cuccot hozzá.
Egy kérdésem lenne még. nézelődtem a HEStore-on és találtam olyan BNC aljzatot, ami teflonos, és olyat ami nem. Mi a szerepe a teflonnak?
(#) Ferkógyerek válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 27, 2016 / 2
 
A teflon a szigetelőanyag az árnyékolás és a belső ér között.
Azért használnak teflont, mert kicsi a dielektromos állandója (Er=2,1), így a vesztesége is.
Valamint eléggé hőálló hogy bírja a forrasztást.
(#) szucsistvan123 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Gondoltam, hogy szigetelő, csak azt nem tudtam miért pont teflon.
Köszi a választ.
(#) gerenk válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
A válasz tökéletes, még annyit hogy igen kedvelem a SEMI-RIGID teflon belső szigetelésű kábeleket igen jól lehet forrasztani, bírja a hőt, mikrohullámú alkalmazásokhoz is tökéletes. Ezt a kábelt 50 ohmos rendszerekhez belső összekötőkábelként ajánlom, vagy SMC SMB csatlakozókhoz.
(#) Antennaman válasza Balazs Gyorgy hozzászólására (») Márc 31, 2016 /
 
Szervusz György ,

Az AM0VPO honlapján van ez a nagyon egyszerű de jól használható FET-es GDO tekercsadatokkal. Én is megépítettem és első rúgásra indult, jó határozott dippel mutatja a rezonanciát. Nálam a műszer egy régi Magnó kivezérlés mérője van vagy 300 uA-es.
SM0VPO FET GDO
(#) elektroncso hozzászólása Jún 27, 2016 /
 
Sziasztok.
Segítséget kérek Tőletek. Az iskolából kaptam kölcsönbe egy szovjet frekvenciamérőt a nyári szünetre. Viszont nem boldogulok a ciril feliratokkal. Van itt valaki, aki tudna segíteni a feliratok magyarosításában? Google sajnos nem segít.
Erről van szó:Ч3-63/1.
Előre is köszönöm.
Következő: »»   30 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem