Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2602 / 3584
(#) Udvari Zsombor válasza zenetom hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Annak ellenére, hogy nekem csak az "AdBlock for Youtube" van fent, én itt nem látok oldalt reklámot a "Hirdetés" felirat alatt! (Lehet, hogy valamiért a Flash nem engedi át, nem tudom...)
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2016
(#) Buvarruha hozzászólása Jún 26, 2016 /
 
Megint nézem az időképes villámtérképet és vannak már furcsaságok is rendesen. Van egy pont ahol valami brutális vihar lehetett, de vajon mit jelezhet a klasszikus villám jelek mellett ez a vörös-lilás akármi?

wtf.jpg
    
(#) Kovidivi válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Gömbvillám! Kulcslyukon is bemegy a szobába! Rosszabb, mint a szellemek, szörnyek!
(#) granpa válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Ez már az Armageddon, végünk van, mint a botnak.
(#) cupika97 hozzászólása Jún 27, 2016 /
 
Sziasztok. VW Golf 3 1.9 TD 55kw autó komplett olaj és szűrőcserén esett át, mint minden évben. Beindítás után az olajjelző LED ugyan úgy villan 3-at mint olajcsere előtt. Mi okozhatja a gondot? Segítséget előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Ennyi idő kell amíg feláll a megfelelő olajnyomás.
(#) cupika97 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
De régen nem villogott beinditás után.
(#) zolika60 válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Pedig ez nem hiba tudtommal. Az én autóm évek óta így működik.
(#) cupika97 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Akkor megnyugodtam. Köszönöm a választ. Nem szeretném hogy valami baja legyen.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2016
(#) elactrofan válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Szerintem ne nyugodj bele. Mert ha eddig nem igy működött akkor az nem normális jelenség.Vidd el szervizne egy diagnosztika megmondja van e bajja. Ennyit meg kell hogy érjem szét megy a motor többe kerül.
(#) cupika97 válasza elactrofan hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Ez egy 95 ös évjáratú 3-as Golf. Mit diagnosztizálnak rajta?
(#) nagym6 válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Pld. olajnyomást mérnek, kiderül, hogy menni. Esetleg a nyomásmérő jeladó is lehet hibás, ami a kontrollámpát villogtatja. Ismerősömnek Opel Astra pont így csinált, jeladócsere és jó lett.
(#) cupika97 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
De ha a jeladó rossz lenne (szerintem) akkor egyfolytában villogna. Nem?
(#) Ge Lee válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Azokat még megcsinálták a maiakkal ellentétben, a tönkrement jeladó előfordulhat de nagy baja biztos nincs. Én most cseréltem gyújtógyertyákat az autómban, ment vele két trafó is (eddig), 10 majd 50km megtétele után. A szervizben "megnyugtattak" hogy ez ilyen, elég a trafónak annyi hogy ki van húzva majd visszadugva a helyére.
(#) nagym6 válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Nem biztos. Lehet, hogy más nyomásszintre érzékel, mintha elállítódott volna.
(#) kérdező hozzászólása Jún 27, 2016 /
 
Sziasztok!
A rádióadók manapság miről adnak? Mármint mp3-ról, vagy valami jobb kiterjesztést használnak? (flac, waw)
URH-n sokkal jobb minőségű a hang, mint pl. mp3 letöltve, vagy a netrádióé.
Van néhány szám, amit jó lenne letölteni, de normális minőségben vagy nincs a neten, vagy pénzt kérnek érte. Már arra gondoltam, hogy egy jobb fajta (pl. Videoton) rádiótuner sztereó jelét beviszem a hangkártya vonalbemenetére, és felveszem az adást, aztán kiválogatom a számokat, ami kell.
(#) Buvarruha válasza kérdező hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
URH-n papírforma szerint is sokkal rosszabb minőségű a hang, legfeljebb jobban tetszik neked a hangja. Azon kiakadni, hogy pénzt kérnek a zenéért, azért elég meredek.
(#) Ge Lee válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Így van, valahol 14-15kHz környékén alapból vágva van, meg talán kompresszió is van de ebben nem vagyok biztos. És akkor még ott a zaj is, ami még zavaróbb.
(#) nagym6 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Ősrégi HI-FI tornyom ősrégi bakelit lemezekkel, sőt még ősrégen rádióból kazettára felvett felvételekkel -nekem úgy tűnik- sokkal szebb hangot ad, mint a netes hanganyagok. Valahol tévedek?
(#) kérdező válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Lehet, csak megszoktam a régi technika hangszínét. Az mp3-nál van egy eléggé zavaró, szavakkal nehezen leírható, hangképet rontó tényező. Véleményem szerint még szerényebb frekvenciaátvitel esetén is jobban hangzik az analóg, vagy nem tömörített jel.
Igaz, a hanglemezek korában se volt ingyen a zene, viszont a rádióadás "ingyen" (legalábbis külön nem kell érte fizetni) van, és a minősége se nagyon rossz.
Mondjuk mp3 és mp3 között is van különbség.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2016
(#) Bakman válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Lehet, hogy a belső km számlálót nem nullázták ki és így figyelmeztet, hogy ideje olajat cserélni.
(#) gernerakos válasza kérdező hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
A netrádió nem csoda, hogy rossz minőségű. Egyszer hallgattam valamilyen rádiót online, de valami miatt külön mp3ban is elmentette a gép, másnap megdöbbenbe néztem, hogy egy óra műsor ~10mb körül van... Egy rendes 3 perces mp3 szám szokott olyan 4-5-6MB lenni.
(#) cupika97 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Belső km számlálót én nulláztam ki, és annak amúgysem így kellene jeleznie.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 27, 2016 / 1
 
Van olyan, hogy veszteséges/mentes tömörítés.
Az első esetben esély sincs arra, hogy az eredeti jelfolyamot visszaállítsuk.
Lehet tovább is elemezni, bitrate/tömörítési algoritmus/szabványok/kodekek/stb.
Egyetemen is tanítják, és vannak cégek akik konkrétan tömörítési algoritmusokat árulnak.

Hallgatod azt ami van, "oszt jónapot".
Nálunk a kocsmában "Brútuszról" nyomatják mobilról a menőzők a zenét "JBL bögrére".

Örülj, hogy neked még van mit és mivel
(#) zolika60 válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Szerintem semmi baja. Nekem inkább az furcsa, hogy régebben ez nem így volt. Az én autóimon mindig is így működött. Több mint húsz éve használom őket. Igaz nem Golf, hanem kettes Passat, de az olajnyomás LED már ebben is ilyen. Ráadom a gyújtást világít a töltés és az izzítás, az olajnyomás villog. Beindítom az izzítás kialszik, a töltés vagy kialszik vagy kell neki egy gázfröccs az olajnyomás villan még kettőt hármat és aztán alszik ki. A szerviz intervallum nullázáshoz semmi köze.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Érdekes ez a technikai fejlődés. Hangtechnika digitalizálása -szerintem- drasztikus minőségromlással járt, és mégis jó így.
(#) gkari válasza Gafly hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Egy tömörítés hogyan lehet veszteségmentes? Sőt a digitalizálás eleve veszteséges, hiszen az analóg anyagot "feldarabolja". Jellemző, hogy "vájtfülű" hallgató (jó minőségű) lejátszóberendezésen hallgatva különbséget tud tenni LP és CD között - azonos hanganyagot hallgatva.
(#) Action2K válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Nemcsak a digitalizálás a ludas, hanem a stúdiók is agyonnyomják a dinamikát, mesterséges sztereó teret állítanak elő... sorolhatnám. Nekem is van stúdióm, tanították is anno, hogy hogyan kell masterolni. Cirka 20 évvel ezelőtt, a tőlem 5 kilométerre lévő Hungaroton-on kívül, én voltam az első (magán) stúdió, aki már digitálisban rögzítette, vágta, masterezte a zenéket. Természetesen kizárólag tömörítés nélkül. Azóta olyan sokféle effekt processzor bekerült a láncba, hogy a kész termék köszönő viszonyban sincs a nyers felvétellel.
(#) Action2K válasza gkari hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Van egy BMP képed. Betömöríted ZIP-pel, majd kitömöríted. Van rajta változás, adatvesztés?
(#) nagym6 válasza Action2K hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Amit én látok: valaki kap valakitől egy zenét, ezt átkonvertálja ezért-azért. Utána ilyen gyűjteményből feltölt yutubra, oda is konvertál. Más ezt letölti, letöltő konvertál. Odadaja valakinek, ő is köonvertálni fog, vagy programja automatikusan. Esetleg ő is viszi yutubra, oda megint konvertál. Egy ugyanaz zenéről van szó. Ezek a veszteséges konvertálások mindig rontanak egyet a minőségen. És ezt fülbe dugható -ráírva:20Hz-25KHz- átvitelű babszemnyi hangszóróból hallgatni. A végeredmény pont olyan, amikor egy vasfazékban egy marék kukoricát rázunk.
Régen az analóg technika hátránya volt a másoláskori minőségromlás. Utána jött a digitális világ azzal a jelszóval, hogy nincs minőségromlás másolásnál. Ott valóban nincs, de mégis el van cseszve rendesen a hangminőség.
Következő: »»   2602 / 3584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem