Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Az Atmega88 nem hivatalos Arduino chip, viszont rá lehet buherálni az Arduinot.
Ha mindenképp pepecselni akarsz, akkor: http://www.morethantechnical.com/2012/04/04/bootloading-an-atmega88...-code/ Megnéztem az Ebay-en: 360 Ft az Atmega88 390 Ft az Atmega328P Szerintem semmi értelme az Atmega88-at gyötörni, rá kell áldozni a +30 Ft-ot egy Atmega328P-re.
Azzal nem is lenne gond de az nincs csupán ez a chipem van kézbe.
Valaki tudna segíteni, hogyan tudnék arduinoval vivőfrekvenciás négyszögjelet létrehozni?? tsop ir vevőhöz?
Tyűűűű!
![]() Király kód lesz, várom a megoldást! ![]() (Keresem, hátha valaki már mgoldotta)
arduino ir remote...
pl
Amit te linkeltél, annak hogyan lehet állítani a kimeneti jelszint feszültségét?
Van rajta valamilyen jumper?
Az Arduino panel ad egy jelet és ezt erősítheted pl. egy tranzisztorral addig, amíg a LED bírja.
Köszönöm a válaszod.
Ebben benne van minden, és nem kell hozza semmilyen külső alkatrész a jelszint alakításhoz? A 4 dollártól nem megyek csődbe.
Elnézést, elnéztem. Azt hittem, hogy az IR távirányítós témában kértél segítséget (jelszint emeléshez).
A modul leírása szerint ezen rajta vannak a jelszint illesztők is, tehát azt külön nem kell megvenned. Ami kérdéses lehet, az a TTL szintű illesztés. 5 V-os rendszerhez nem kell semmi, 3,3 V-os rendszerhez pedig egy ellenállásosztó a modul TTL TX lábára, ami az 5 V-os feszültséget 3,3 V-ra osztja le. Nem feltétlen ezt keresed, neked 3,3 V-os jelszintre van szükséged, nem RS232 vagy RS485 szintekre.
Többet nem érthetetlenkedek, leírom a kérdésem egyszerübben.
Adott ez a modul. Ezen a modulon van RS232, RS485, TTL 5V és 3.3V. Azért tetszett meg nekem ez a modul, mert egy nyákon rajta van minden, és ha ritkán szükségem lenne az RS485-re, RS232-re, akkor ezzel tudom azokat is hekkelni. A TTL 3,3V-os jelszintjét a RasPi<-->PC-vel való komunikációjához használnám. A kérdésem: Ha a jumpereket átállítom 5V TTL-re, akkor azzal tudom programozni a pro minit?
Submenüs kódnál miért csak soros monitoring után működnek az egyes gombok?[code
Véletlenül nem az a gondod, hogy ha beljebb mész a menüben, akkor ha pl a főmenübe lépsz vissza akkor nem jó?
A program indítása után a menü megjelenik és nem működnek a menügombok, csak soros monitorozás után.
Nem értem pontosan ezt a soros monitorozást.
![]() Hol van a kódodban? Azonban több dolog nem kell bele szerintem. A loop eleve megoldja, hogy mindig fusson, az a dolga. Miért kell bele a while (1)? Nem lehet, hogy ez a feltétel valamiért nem teljesül? (Csak tipp). A Setup-ban lefut a menu1 ezért az megjelenik. A loop-ban a while(1) azonban nem, ezért kivenném ezt a while-t a lezáró karakterrel együtt. (Ha ez a gondja, akkor sem értem miért nem jó, de szerintem ez felesleges oda) 2. Nem értem pontosan, hogy miért kell a menuxy() meghívása után/előtt megadni, hogy menu=xy, holott magában a függvényben meg van adva. Mondjuk ez nem gond, de szerintem nem feltétlenül kell.
Szerintem egyszerűbb az élet, ha azt veszed, amit eredetileg belinkeltél (FTDI modul).
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2016
Idézet: „Azzal nem is lenne gond de az nincs csupán ez a chipem van kézbe.” Amikor 10 millió darabot legyártasz egy cuccból, akkor számít, ha egyik 30 Ft-tal olcsóbb, mint a másik. Egyedi eszközöknél mindig át kell gondolni, hogy érdemes-e 500 Ft-tal többet kifizetni, mint berakni a jobb IC-t. Az Atmega88-at szerintem megvenni sem kellett volna (bocs). Én is vettem 5 Atmega48-at, mert az volt a legolcsóbb, minden programot Atmega48-ra írtam. Azután ahogy írtam a programot, kifogytam a RAM-ból, kifogytam a flash-ből, beraktam egy Atmega328P-t helyette, lehetett átírni a kódot 328P-re... Valóban az Atmega48 olcsóbb az Atmega328P-nél? Az 5 IC árából, amit jelenleg semmire sem tudok használni, két Arduino nano-t rendelhettem volna. Ráadásul időt is nyertem volna, ha nem Atmega48-cal kezdek szórakozni.
Talán DTR jelet nem látok rajta.Anélkül nem hiszem hogy működik.
Ok, akkor megveszem azt.
Az RXD-t és TXD-t összekötő jumper gondolom csak dísznek van ott. Jól gondolom? proba: Ezt fogom megvenni, ezen van mindenféle port.
Nem látok rajta reset lábat, ezért macerás vele programozni. Manuálisan kell resetelni, amit elég nehéz eltalálni a megfelelő időben.
Szerintem vedd meg az olcsót arduinohoz és a drágábbat a Pi-hez. Szerintem azon a 400Ft-on ne múljon.Bővebben: Link
A programozáshoz IDE 1.6.9 verziót használok, az eszközök utolsó gombja :
Soros Monitor: az Arduino panel által küldött soros adatok megjelenítése egy terminálablakban Na ezt megnyomva és gyorsan az lcd menü gombra bökve indul csak a menü váltás. Idézet: „Az RXD-t és TXD-t összekötő jumper gondolom csak dísznek van ott.” Arra szolgál, hogy önmagában is ki tudd próbálni a modult. Ha jól működik, akkor a PC-n egy terminal programot indítva (pl. putty.exe) visszatükrözi a begépelt karaktereket. A normális használathoz természetesen le kell venni.
A Sorors monitor reseteli a procit.
Tehát csak második indításra indúl biztosan a programod! Okozhatja, hogy valamelyik külső HW lassan éledfel, és azon elakad az indítás. Próbálj berakni valamenyi várakozást a setup elejére. Ezek után: sensors.begin(); myGLCD.InitLCD(LANDSCAPE);
Én is vettem ilyet, kábel nélkül 2,3$ volt, de szerintem hamis chippes. Régebbi WIN7-en régebbi driverrel működik, újabb 64 bites win7 -re már nem sikerült felraknom.( igaz céges gép volt, nem nagyon akartam benne turkálni)
delay(1000);
Serial.begin(9600); Beszúrása után a program indítható. A tápfesz lekapcsolása és visszaadása után nem működik csak soros monitor resetelés után.
Szia!
Értem! ![]() ![]() Nem értettem, hogy miért van soros monitoring (hátha valami extra), mert sehol nem láttam serialprint-et a kódodban. ![]() Ha jól saccolom, akkor a programod tesztelkéséhez nem is nagyon kell, mert van kijelződ. PC-ről leszedve, újraindítva sem megy rendesen? Hátha a soros kommunikáció akad össze az agyában. Sensors.begin(); milyen kommunikációt indít? Mindent külön tápról menetsz? Azaz ne az Arduino táplálja a kijelzőket és a szenzorokat sem.
USB-ről kap tápot, szenzor nincs rákötve, csak a programot tesztelem, lehet ez is hiba.
Külön tápról sem indul a táp elvétele és vissza adása után.
Lehet tényleg ez is hiba, nem tudom, nem látom a kört. A onewire lábak ha szabadon lógnak, lehet összeszednek valami zajt.
Ezt kipróbálhatod, ha a kódból azokat a sorokat kiveszed (kikommenteled), amik a szenzorok olvasását oldják meg, még a sensors.begin();-t is. A programod menürendszerének ekkor is mennie kellene, max kiiratsz valami fals értéket vele, mindezt a pc-től külön. Ha így megy akkor a szenzorok hiánya lehet a gond. Ha ekkor sem, akkor más is lehet még a háttérben. Addig, míg nem megy a kiiratás, és a menuben lépegetés, addig mindenképpen vedd ki a szenzorok olvasását, mert előfordulhat, hogy azok hiánya IS és másik hiba is okozza ezt. Nehogy olyanba kerülj bele, hogy kijavítod az egyik hibát, de mégsem megy, mert van másik is, azután visszacsinálod a már kijavítottat, keresed tovább a hibát stb. ![]() ![]() Véleményem szerint mindig jobb megoldás, ha ugyanarról a tápról van etetve minden, de külön. Természetesen csak akkor, ha a táp bírja.
Látom, hogy sok helyen nem kell kiremelni dolgokat, mert valójában sehol sem használod eddig. (Ha jól láttam)
A setup előttit kellene:
meg a sensors.begin();-t. a setup-ban. Ha ezzel sem megy akkor máshol lesz a gond, de valami legalább ki lesz zárva.
Van még egy tippem, de nem biztos! Ez a loop-on belüli rész utolsó utasítása:
Azonban a void waitForIt függvényben nem így haszálták korábban:
Nem lehet itt a gond? Kipróbáltad, hogy a fentebb általam vitatott while helyett meghívod inkébb a waitforit függvényt? (Persze a '//' -jelek nélkül!)
Vagy ha nem is hívod meg akkor ez while:
|
Bejelentkezés
Hirdetés |