Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelemes mobiltöltő
 
Témaindító: Dempsey, idő: Okt 8, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 12
(#) Zolee32 hozzászólása Márc 6, 2008 /
 
már csak a lényeg hiányzik........a nap.....
(#) Atis57 válasza Zolee32 hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Szia!
nálunk az elmult 4 nap jó volt --termelt a napelem....
(#) AMD válasza Iron Man hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Én a c1-et kivenném mert ha eltakarja a felhő a napot akkor visszafolyik a kondiból a fesz a napelemre és hamar tönkremegy. Vagy egy diódát betenni a kondi elé. Ja és megmondaná valaki hogy honnan lehet ilyen ic-t beszerezni?
(#) AMD válasza AMD hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Vagy max856/858-at.
(#) Krisz03 válasza AMD hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Idézet:
„Ja és megmondaná valaki hogy honnan lehet ilyen ic-t beszerezni?”


Maxim-tól lehet ingyenes mintapéldányokat (sample) rendelni. Még a postáért sem kell fizetni.
(#) AMD válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Jól hangzik. Melyik menüpont alatt lehet rendelni? Mennyi a szállítási idő?
(#) Krisz03 válasza AMD hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
"Members" menüpont alatt tudsz regisztrálni, rendelni pedig vagy kiböngészed a "Products" alatt, vagy beírod a keresőbe a jobb felső sarokban (part no. search), amit keresel. Miután meg van az alkatrész, és már az áttekintését látod az adott alkatrésznek, akkor megjelenik pár fül, ezek közül az "Ordering Info"-ra kell kattintani. Ahol "Sample" feliratú gonbok jelennek meg, azokból lehet ingyenes mintapéldányt kérni. Ezután kell még egy "Sample Now" gombra is bökni, majd mehetsz a "Sample Cart"-ba (felső menük alatt található). "Sample Quantity"-nél megadod hány darabot kérsz, "Annual Usage"-t "<1000"-re állítod, mert gondolom nem használsz többet ennél évente. Továbblépsz, ellenőrzöd az adataidat, "Standard Shipping (No Charge)"-legyen bejelölve, mert ez az ingyenes kiszállítás. "Your Application"-nél írsz pár szót, hogy mire fogod használni az IC-t, majd tovább. Kapsz egy figyelmeztető feliratot, de nem kell foglalkozni vele, tovább kell lépni. Ezzel meg is rendelted az IC-t, kapsz egy megerősítő e-mailt. Az IC-t kb 2 hét múlva kapod kézhez, ha van nekik raktáron.>
(#) AMD válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
A Sample Quantity -nél mennyit lehet megadni? Angolul kell írni hogy mire fogom használni? Vagy elég magyarul úgyse nézik.
(#) Krisz03 válasza AMD hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Nem szokásuk sokat küldeni, de 5db/IC még belefér. Én a szerény angol tudásommal szoktam odaírni pár szót.
(#) AMD válasza Krisz03 hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Ennyi elég hogy: I use it for DC-DC converters.
(#) Krisz03 válasza AMD hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Még a DC-DC converter is elegendő.
(#) gammabuta válasza Zolee32 hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Zolee!

Elmentem haza husvetkor a 2950-es stabokert, ha adsz postai cimet privatban (mailban) elkuldhetek neked egyet belole, ez az idealis az USB toltos verziodhoz ha stabil 5Voltot akarsz 160mA alatt mar 5.5+volt bemeno feszkobol. (Viszont szeritnem nem alkalmas kozvetlen tapbemenetre kotve csak az USBn keresztul erhetsz el vele valamit, amugy meg mint irtam direktbe kell kotni anapelemet stab nelkul ha tapbemenetre dugnad a napelemet.)

Bovebb infoert lasd a 188379es hozzaszolasom!
Udv,
Miki
(#) gammabuta válasza Zolee32 hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
A nap nekem is hianyzik.

Megcsinaltam a kis stabot, sokaig kerestem megfelelo dobozkat ami kicsi fem es raragaszthatom a napelemem hatuljara, hogy nekelljen tokot gyartani meg ne kivul logicsaljon.

Mellekelem a "kapcsolasi rajzot" azaz lefotozva az aramkort amibe most eppen 2db hangfalkabel vezeti a napelempanelrol erkezo aramot (meg anapelem +labara sorbakotottema schottky diodat, igy az mar egyeniranyitva erkezik a dobozkaba es a 2950-esre).
A dobozka vegul egy kubu udoto teteje lett, ez 129forintomba kerult de ficnsi volt, megittam aztan a kupak furkalasa kovetkezett
Van rajta 2db RCA aljzat kivezetesnek, azon a piroson jon ki egyazegybe a napelem kimenete az az a bemenet, ha a stabilizalatlan feszko kene nekem valamira, mobiltoltesre vagy hogy parhuzamosan kossek tobb ilyen panelt.
A fekete RCA dugaszon meg a 5Voltra stabilizalt cuccos a 2950esrol (ami ugyebar 160mA-t tud max adni, de sebaj eleg az atlagos tolteshez.)
Remelem segitenek a fenykepek, es ha kell a stab szolj )
(#) gammabuta hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
Kozben meg a kerti lampa napelembol ujabb agymeneskent kialakitottam egy ultrahordozhato AAA aksi toltot az mp3 lejatszomhoz.

Eleg klafa mert az embernek egyreszt ritkan van eselye egydb AAA elemet tolteni mert keves tolto kezeli, masreszt igy 2db AAA aksi fedezi a zenehallgatasomat, 1et halgatok a masik az ablakban toltodik, majd csere...
Turazasnal is eleg tuti lehet mert felcsiptetem hatizsakra es toltodik a csereaksi
Csatolom akepeket a talalmanyrol.
Kicsit lefurszeltem a napelem egyik oldalabol, igy jobban megal a sajat laban ha nem fektetve erne tobb feny!
(Egyebkent siman lehet ezeket fureszelni mert mugyanta meg nyak a szele csak.)

Kovetkezo modszer lesz majd egy napelem raragasztasa az mp3 lejatszora es az elemtartora kotese, persze csak ugy, hogy van benne aksi, ami megvedi a tulfesztol is, szunetmentesiti az aramutanpotlast meg termeli az aramot/tolt akar zenehallgatas kozben is!
(#) gammabuta hozzászólása Ápr 3, 2008 /
 
Szerintem egy ilyen megoldana a napelemes mobiltoltos problemat, csak a targoncat, amivel cipeli az ember nemtudom mivel lehetne jol uzemeltetni, mondjuk elektromos targoncat kell venni hozza.....

http://www.powercubeenergy.com/
(#) villanyborotva hozzászólása Feb 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Több napelemet vennék, melyeket 4 db AA ceruza akkumulátor töltésére (fejlámpába) és mobiltelefontöltésére használnék, továbbá a GPS-em nappali működésére.

Napelemek adatai:
átlag - 3V/300mA
Maximális - 4,97/430mA
Ebből 4 db-ra gondoltam, mely így átlagban 6Volt/600mA lenne ha sorosan és párhuzamosan kötném össze őket.

GPS fogyasztása háttérvilágítástól függően:
Mini Usb csatlakozóval: 5V/50-90-110 mA

Mobiltelefon fogyasztása kb.:
5V/300 mA

Akkumulátorok:
4 db 1,2 V/2650 mAh (Ennek töltésére legalább kb. 1,5V/265 mah szükséges)


A telefontöltést és a GPS működtetést megoldható talán a 1,5 Voltos elemről működő mobiltelefontöltő segítségével, melyből a szorzókat kiveszem.
Ezzel működne a mobiltelefon töltése is.

Már csak az akkutöltés lenne hátra, melyben a feszültséget kéne behatárolni, esetleg az áramerősséget szavatolni pl. áramgenerátorral.
Az akkumulátorból történő áramfolyást a napelem felé pedig meg kéne akadályozni.

Esetleg tud valaki olyan kapcsolási rajzot, mely gyári napelemes töltőből való?

Mellékelem az AA elemről/akkuról működő mobiltelefontöltő áramköri fotóját.
(#) villanyborotva hozzászólása Feb 24, 2009 /
 
Még 2 fotó
(#) adamisbalint hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
sziasztok
Szeretnék csinálni napelemmel 4,5V-ot és 1100mA-t.
Ezt 3V-os 75mA-es napelemekből készíteném.
De így sehogy nem jön ki.
Tud valaki segíteni?
Esetleg valami voltcsökkentő van?
(#) adamisbalint válasza adamisbalint hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Fontos lenne.
(#) Atis57 válasza adamisbalint hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
szia!
A 4,5 VX1100mA = 4,95 W . a napelemed3V X0,075A=0,225W tehát
ebből legalább 2Db sorba +1 schottky dióda (mint védelem a viszáram ellen )és akkor ezekből párhuzamosan 11db ilyen , ezután már csak a túlfesz védelmet kell megoldanod 1 párhuzamos stabilizátorral (1 zéner+1 tranyó, 2 ellenállás )most jön a bökkenő: a nap sem süt mindig egyformán!
tehát ezt a számot még módoithatod a 0,1-0,9 közötti szolár állandó szerint.
a végeredmény : Sokkal olcsóbban megoldtható ha veszel 12 V/8-10W napelemet ,és ehhez 1 szivargyujtó töltőt----szerintem.....
(#) Atis57 válasza villanyborotva hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Szia!
A napelem és akku /töltő közé schottky diódát szokás tenni , ez akádolyozza meg az "áram visszafolyását"
a 3v 300mA csak adott napsütésben igaz , mert van solar állandó is,ez azért a 0,1--0,95 közé esik -- mig a napelemeknél az 1.25 és 1.5 közötti értékre adják meg.
EZÉRT FIZETSZ! Pl: a napelem 65W-s, (1,5 nél).. esetleg 55W (1,25 nél) a mért értéked meg max 43W -- ime a kinai mértékrendszer..
én inkább 12V napelemben gondolkoznék , szivagfyujtos akkutöltővel.. (ezt kinai kacatboltban 150-500Ft között veheted)olcsóbb mint az anyagot megvenni hozzá!! s már készen van.ezek 6-8V- tól 28V ig működnek
(#) igor4122 hozzászólása Júl 16, 2009 /
 
Üdv.

Metacafe.com/channels/babblin5.

shot0017.png
    
(#) Rumcájsz válasza Atis57 hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
A kinai kacatbolt engem érdekelne ha 12V-osat 500Ft-ért adnának! Hol láttál ilyet?
(#) Atis57 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Aug 6, 2009 /
 
Szia4
miskolci vagyok....-néha 170--250 Ft-ért is látni
a 34063 ic van benne.
a kimeneti ellenállás osztóval beállitható 1,25V---Ube -1,5V közé max 28V ig.
(#) freechat hozzászólása Máj 10, 2010 /
 
Sajnos a téma meghatározása nem teljesen pontos.
Egy konkrét megvalósítást szeretnék arra, hogy boltban kapható kütyükből egy napelemes USB-t csináljak.

Vagyis az USB-nek csak a táp részét ami az 5V-ot adja.
Egyik ismerősömnek van egy MP4 lejátszója amit csak USB-ről lehet tölteni és nincs szgépük. (fura, de így van ).
Nos neki szeretnék csinálni egyet.
Első ránézésre kell hozzá két napelemes kerti lámpa ami adna összesen 9V-ot.
Erre tennék egy 7805L-t csak nem tudom ezek mennyi áramot vesznek fel, nem gond-e a töltésnek, ha ingadozik ahogy a nap süt-nem süt és milyen kondikat tegyek még rá stb....
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) levy_k hozzászólása Máj 10, 2010 /
 
2 mp alatt, különösebb erőfeszítés nélkül a kereső ezt dobta:

Napelemes akkumulátor töltés (notebook, telefon, kamera)
Napelemes mobiltöltő
(#) gumiverkli válasza freechat hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Hali!
Én is hasonlóban mesterkedem már egy ideje, végleges megoldásra sajnos még nem jutottam.

Itt is van róla szó:


Üdv.
(#) freechat hozzászólása Máj 10, 2010 /
 
Az elsőnél ahogy lenni szokott sajnos 404-es oldalak régi törött linkek találhatóak. Ilyeneket sokat találtam én is keresgélés közben.

Bár elkövettem azt a hibát belevettem a keresőszóba az USB-t is.

Viszont pont abban más ez, hogy nem töltő lesz ezért a töltő elektronikájára nincs szükség.

A töltésről csak annyi infó, hogy bírja-e az ingadozást és mekkora a minimum áram amire szüksége lehet a töltéshez. (Ha pl elég 40mA és a 7805 nem vesz le túl sokat akkor elég 2 napelem, ha nem elég neki akkor többet kell szereznem).

Illetve a 7805 bekötése még kérdéses, ezért is nyitottam új topicot.
Nem olcsó jószág nem szeretném tönkretenni egy netről leszedett vagy jó vagy nem jó kapcsolással.
Köszönöm
(#) freechat válasza freechat hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Közben találtam egy adatot, hogy a 7805L 4-5mA-t vesz fel ez helytálló?
(#) VRubenX válasza freechat hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Én step down convertert ajánlanék a 9V-ból 5V ra való átalakításért, mert sokkal energia takarékosabb lenne.
Az a szegény napelem megtermel neked jó esetben 9V-ot akkor miért fűtenéd el egy 7805-el a felesleges áramot.
Mondjuk egy ilynnel csak át kellen alakítani 5V-osra.

Egyébként ha 7805-öt választod akkor itt egy rajz ez a biztos bekötése.
Tehát szemből nézve BE-TEST-KI.
Üdv:Vrubenx
Következő: »»   5 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem