Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   80 / 91
(#) kadarist válasza bboy123 hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
No, akkor nézzél még szét a nyákodon egy párszor, például, hogy a TL nem-e fordítva van beültetve vagy a kondenzátorok-ellenállások értéke biztosan jó-e.
(#) bboy123 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 31, 2016 /
 
Meg van a hibaa!!Tl072 nem csatlakozott a táp + részére.
(#) bboy123 hozzászólása Máj 31, 2016 /
 
Meg ki kellett cseréljek egy 4.7µF kondit, a jobb kimenetről! Köszi a segítséget
(#) trickentrack válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Üdv!

A nyák ellenőrzéses topicban mutattátok ezt a tervet. Egy valamit nem értek!
Ugye ez egy stereo hangszínszabályzó, akkor nem stereo potik kellenének? Azt látom, hogy nem 3 hanem 5 lába van. Ez most mi? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ilyennel meg nem találkoztam!

Köszönöm!
(#) Alkotó válasza trickentrack hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
A potinak 3 lába van.
A kapcsolás sztereó.
A potik nem közvetlenül a hangerőt szabályozzák, hanem egy stabil 5 V-ot osztanak le az IC egyes lábaira. Aztán ebből a DC szintből az IC már tudja mindkét csatornát szabályozni.
(#) trickentrack válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Okés, köszi!
(#) fufuka válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Ravasz kérdés!

Az NE5532 helyett OPA2604AP menet?
(#) didyman válasza fufuka hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
De minek? Az NE5532 egy nagyon jó hangú műveleti erősítő, az LM1036 szerény ehhez képest. A TL072 viszont kimondottan nem jó hangú. Ráadásul, a FET bemenetes műveleti erősítők meghajtása kicsivel problémásabb, mint a bipolárisoké, nem tudom, hogy az áramkör mennyire veszi ezt figyelembe, de tulajdonképpen ami előnye lenne, az ebben az alkalmazásban nem számottevő. Ha csak ilyen OPA van a fiókban, akkor mehet bele (figyelve az alkalmazásának sajátosságaira), de én maradnék a jól bevált 5532-nél.
(#) Alkotó válasza fufuka hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Nem jó helyette. Az NE5532 bőven jó oda (Br. 100-ért).
Ha vizet akarsz húzni a kútból, jobb a vaslánc mint az arany, mert közel harmada a súlya.
(#) fufuka válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 28, 2016 /
 
Ha nem hát nem... a képen mellékelt panelrajzot nem tudnám esetleg *.lay formátumban megkapni? ,mert szeretnék még belerajzolni kimenetet a deprez műszervezérlőnek.
(#) fufuka hozzászólása Júl 29, 2016 /
 
Tisztelt Alkotó!

Szeretném elkérni valami szerkeszthető formátumban az alant említett nyákterved!

T. L.L.
(#) lóri válasza fufuka hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Szia!
Általában elmondja, hogy nem ad ki munkafájlokat.
(#) fufuka válasza lóri hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Igen
Kb. 1 óra alatt csináltam "munka fáljt" a rajzból... mondjuk az is igaz, hogy feleslegesen rajzoltam 1 órát azért, hogy 3 db. forr pontot beillesszek a nyákba. De megcsináltam. Bár így pont az vész el a panelról, amit mindig minden más által tervezett panelon rajta hagyok, a tervező neve, emblémája. Én ezzel szoktam tisztelegni mások munkája előtt, hogy ott van a panelon a tervező... Mivel Alkotó logója nem könnyű, így lemaradt a panelról; pedig az ő érdeme... ...lenne...
(#) nandika76 hozzászólása Aug 2, 2016 /
 
Sziasztok, azt szeretném kérdezni a loudness ki-be kapcsolásakor miért keletkezik nagy intenzitású reccsenés? A kapcsoló lenne túl lassú átváltású és sokáig hagyja levegőben a három pontot? Ezt a kapcsolást csináltam meg.
Egyébként hibátlanul működik "ezen kívül".
(#) fufuka válasza nandika76 hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
pdf- ben nincs, mert így nem nagyon lehet lay 5-el megnézni a rajzot...
(#) Alkotó válasza fufuka hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Van a 6-osnak is ingyenes nézegetője, ami megnyitja, és mindent látni enged. A honlapjukról letölthető, apró kis program.
(#) fufuka válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Köszönöm! Megnézem...
(#) fufuka válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
De jó helyette... csak nincs értelme...
(#) poros hozzászólása Aug 24, 2016 /
 
Sziasztok! Alkotó terve alapján elkészítettem az LM1036 kapcsolását ami egy TDA7294-et hajt meg. A kapcsolás jól működik de szeretném telefonnal is használni. Most rákapcsolva a telefon jelszintje kevés a végerősítő meghajtásához. Tudnátok ajánlani egy jelszint erősítőt a meglévő kapcsolás elé?
(#) Toth Attila válasza poros hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
(#) poros válasza Toth Attila hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) Alkotó válasza poros hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Az áramkörben már eleve van egy előerősítő. Ennek a jelenlegi erősítését sokkal célszerűbb lenne megnövelni. Ezt pl. a visszacsatoló ellenállás növelésével érheted el, de javaslom pl. Reloopot megkérdezni, együtt járhat-e ez valamilyen egyéb, nem várt hatással is.
Ha megadod a bemeneti szintet, akkor szerintem még javaslatot is fog adni az ellenállás értékre.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Poros-nak!
Ha van kedved, elvi támogatás nélkül is tehetsz egy próbát, ahol az R2 és R7 ellenállások jelenlegi 47 kR-os értékét, mondjuk 82 kR-ra növeled, és megnézed milyen hatása van a módosításnak.
(#) poros válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Neked is köszönöm Mester a javaslatot. Igazából a problémám az hogy rádió vagy CD tunner rendesen meghajtja az elő illetve végerősítőt. Ezt nem szeretném már "bántani" de alkalmanként telefont is szeretnék csatlakoztatni hozzá. De sajnos a telefon kimenő jele nem képes rendesen meghajtani. Ezért már az előerősítő elé szeretnék egy jelszint emelőt. Ami nem zavarja a meglévő kapcsolást de a csatlakoztatott eszköz jelszintjét "megemeli".
(#) Alkotó válasza poros hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Egy újabb fokozat, termelhet nem kívánt zajt, torzítást.
Javaslom, próbáld ki az ellenállás növelését. Ha ez jó a telefonhoz, akkor pl. kapcsolhatóvá is teheted ezt, így lesz egy választható érzékenyebb bemeneti lehetőséged is.
Továbbra is csak feltételezve a próba sikerességét, célszerű a mellékelt ábra szerint megvalósítani a váltást, mert így az átkapcsolás pillanatára sem szakad meg a visszacsatolás.

váltás.jpg
    
(#) poros válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Köszönöm! Ez lenne a legegyszerűbb és legjobb megoldás!
Hétvégén szétszedem, kipróbálom és beszámolok az eredményről!
(#) reloop válasza poros hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Szia! A bal csatornába rajzoltam egy lehetséges megoldást.
(#) poros válasza reloop hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Köszönöm neked is!
(#) poros hozzászólása Aug 27, 2016 /
 
A sok segítő hozzászólásotokat nem hagyhatom válasz nélkül! Egyelőre nem nyúltam a kapcsoláshoz mivel egy ilyen vásárolt termékkel megoldódni látszik a kis bemenő jelszint problémám. http://www.bestdigital.hu/bluetooth-audio-vevo-35-jack-p-632.html
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2016
(#) nandika76 hozzászólása Szept 21, 2016 /
 
Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy a loudness kapcsolásakor, normális e a nagy hangerő löket?
Gondolok itt arra, hogy egy pillanatra még meg nem történik az átváltás, full hangerő van a kimeneten. Lehet, hogy a izostat nem elég gyors?
Következő: »»   80 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem