Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Sziasztok ismét én vagyok visza tértem és nagyon szomoru vagyok kicseréltem az ic-t amit elnézem és masikat vetem mint ami volt a kapcsolasi rajzon,de sajnos ugyanazt a hibat adja ki a végén, és nem tudok rajöni hogy mi is lehet a gond kérlek titeket segitsetek nekem!
Adjatok valami ötletet mit tudnék kezdeni vele hogy müködjön. UI:Vagy valami kapcsolasi rajzot amit ha megépitek akkor biztos müködni fog,ez mar a harmadik probalkozasom és eddig egyik sem akart müküdni vagy fojamatosan lefagyot a gépem töle! Elnézést hogy kisirtam a lelkem de lasan kezdek megzavarodni!!! Elöre is köszönöm és mégegyszer elnézést!
A géped biztosan nem az égetőtől fagyott le, bár elgondolkodtató, hogy mitől fagyhatott le.
Egy biztosan működő kapcsolás: Link De így ránézésre ugyanezt építhetted te is. Ha igen, akkor inkább mellőzd az IC-Prog programot, a fenti linken levő programok eddig megbízhatóan működtek.
Szia nagyon szépen köszönöm a gyors választ ki probaltam azal a progival is és sajnos ugyanazt a hibat dobta ki
Lecsekkoltad a vonalakat? Minden vonal fázisa megfelelő? (Az oshon programja 7406-ra van beállítva, neked 7407 van! Ez pont ellentétes fázis minden lábon)
Csekkold le a vonalakat, de PIC nélkül(egy égetőt mindig PIC nélkül kell leellenőrizni, ez alapvető)!
Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem! A program elején létrehozok egy konstans tömböt, amit a program memóriában akarok tárolni. Ugyanennek a tömbnek az értékeit szeretném egy nem ugyanabban a scope-ban található függvényből vizsgálni. Valamiért nem sikerül összehoznom a dolgot, tudnátok segíteni? A főprogramban található tömb: far rom unsigned char teszt[8] ={8,30,17,30,11,45,12,15}; A kérdéses függvény: short proba( const rom char *teszt ) { if (teszt[0] < teszt[1]) return 1; else return 0; } Előre is köszi! Üdv.: Zoli>
A far azt jelenti, hogy 24 biten címzi a programmemóriát. Ha azt akarod, hogy globálisan elérhető legyen a tömb, akkor deklaráld globálisan, még a kód elején, ne lokálisan a main-ben.
A másik, hogy fordítótól függ ugyan, de a short tipus C18-ban két bájt méretű. Ha azt akarod, hogy egy bájtot adjon vissza a függvényed, akkor char tipusként kell deklarálnod. Azt meg nem írtad, hogy egyáltalán mi a probléma!!!
Globális deklarálom, de akkor sem működik. Nem ír semmi hibát ki, csak éppen a proba függvényen belül nem tudom lekérdezni a tömb tartalmát.
Biztos, hogy valami hiba van a kódban amit felírtam, csak nem tudom mi.
helósztok, picelés közben rátalátam neten pár hasznos dologra:
pwm calculator (kiszámítja a regiszterek értékeit a kivánt frekihez! (pl nekem jól jött most 38kHzra (infra)) PIC multi-calc sorolom mit tud: Timer calc, Timer helper, USART calc, EUSART calc, SERIN/OOUT2 calc, PWM calc (sajna csak egész MHz-ban gondolkodik) A/D calc, Comparator Vref, meg LCD custom character remélem hasznára lesz vkinek. :wave:
Melyik fordító egyáltalán? Tedd fel a kódot, ami nem működik, hogy meg tudjuk nézni.
Sziasztok!
Tudna valaki rámutatni olyan konkrét linkre, vagy esetleg egy programrészlettel segíteni, amely PIC-el való ellenállás méréssel foglalkozik? 16F648A-val szeretnék ellenállást megfigyelni, ha lehet. Igazából 3 féle állapotot kellene. Pl.: Szakadás, 5,2kohm, és ennek a duplája (10,4). De bármilyen kilós ellenállás megfelel. Előre is köszönöm a segítő szándékot! Gondolom az analóg vagy komparátor bementet kellene izgatni. Ahhoz még nem értek és egyedül nem is fog menni úgy érzem.
Deol
Ha csak három érték kell, nagyon egyszerű. A bemeneti vonalat egy feszültségosztón át rávezeted a PIC egy analóg csatornájára, és egyszer bekalibrálod, azaz kipróbálod, mit mér a három lehetőségnél, valamekkora érték hozzáadásával / kivonásával csinálsz belőle három szűk sávot, és elmented az EEPROM-ba. Utána már csak mérni kell, és az eltárolt értékekkel hasonlítgatni. A méréshez, vagyis az A/D konverter működéséhez elég jó segítséget ad az AN546 számú segédlet, és a hozzá tartozó kód. Kifejezetten ellenállásméréssel az AN512 segédlet foglalkozik. Találtam a gépemen egy PIC-es riasztót is, hátha a segítségedre lesz valamiben
A kis huncut Kobold köszi újra és újra! Megnézem, de a kütyüt is megnyúvasztom hétvégén, persze ez most off
Nem is kell belekeverni az eepromot.
A rajz sajnos nem példázza a védett riasztási vonalat. (a három szint figyeléses módszer alkalmazása erre is utalhat.)
Igen, az EEPROM mellőzhető, ha a használata helyett először számol az ember, és aszerint programoz. Nekem szimpatikusabb szokott lenni az EEPROM, valószínűleg azért, mert akkor abból építhetek, amim van, és majd kalibrálom, mikor elkészült.
A doksit nem azért csatoltam, hogy azt építse meg (egyébként, én nem is építenék olyan riasztót, amit valaki már egyszer lerajzolt), de hátha tud belőle valamit használni. A deol-os történetet egy másik témában már vesézgettük
Jó-jó, még csak háromkerekű biciklin megyek a PIC-ek terén, de így is kell, hogy valaki tologasson néha, mert nem megy.
Ahogy olvasgattam a datasheet (autómatikus tárgyeset , nézd meg az elefánt, edd meg a sajt) rájöttem, hogy talán különösebb hardverezés nélkül is meg lehet programozni ezt a témát. Majd meglátjuk mi lesz, de akkor beszámolok róla tuti... Ja és én se nagyon majmolnám le másét, nem is nagyon a riasztó a cél, de a cél felé vezető út riasztó
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy ezt a típusú pic-t ha valaki megirja akkor van valami olvasás védelem benne,ha ki akarom olvasni akkor 00000 jelenik meg. Valaki nem tud rá megoldást hogyan lehetne mégis kiolvasni?Vagy ez lehetetlen? Köszönöm a válaszokat!
Én csak abból indultam ki, hogy most kezdi a progizást, így sok lenne ennyi felé figyelni elsőre...
A rajzot vágom, hogy nem megépítési céllal tetted be. Amiért én említettem az az, hogy a kérdésében benne volt az analog bemeneten mérhető 3 különböző ellenállás érték(azaz 3 feszültség szint). No ilyen kapcsolási rész nincs a rajzon, ezért jeleztem, hogy nem jó példa...
Ha nem azért olvastál 0-kat, mert esetleg rosszul működik az eszközöd, akkor levédték a programot. Kiolvasásra így nincs mód, az újbóli használatnak az egyetlen lehetősége a teljes törlés (program és konfiguráció együtt, azaz üres lesz a tok), és lehet rá saját progit tölteni. Az eredeti meg ugye elveszik...
Az adatlap alapján, a CONFIG regiszterben van egy CP bit, ha az 0, akkor védett a kód. Ha átírod 1-be, automatikusan törli a beégetett progit.
Szia,
Talán egy nagyítóval probáld meg! Azzal 100%, hogy majd kitudod olvasni! (Egy tucat PIC -es Topic van emberke, használd a keresőt is! Nem első hsz -ed már.)
Sziasztok!
Egy 24LC256-os eepromot szeretnék használni. a proci egy PIC18F4520-as. (MCC18 - MPLAB7.60) A problémám az, hogy csak 0x7FFF -ig tudom írni és utána nem. Pedig nincsen írásvédetté téve. Mi lehet a baj? Csatolom az eeprom kezelős részt! Köszi szépen! Üdv.: Zoli
De csak az írás védhető résznek van ott vége, nem ? Ez az eeprom 256 kb-os, ami nem 32767 byte, hanem jóval több.
Szóval nem értem mi lehet a baj...
A 24LC256 az 256 Kbites memória.
256/8=32Kbájt Adatlap: Device: 24AA256: 256 Kbit 1.8V I2C Serial EEPROM 24AA256T: 256 Kbit 1.8V I2C Serial EEPROM Tape and Reel) 24LC256: 256 Kbit 2.5V I2C Serial EEPROM 24LC256T: 256 Kbit 2.5V I2C Serial EEPROM Tape and Reel) 24FC256: 256 Kbit High Speed I2C Serial EEPROM 24FC256T: 256 Kbit High Speed I2C Serial EEPROM Tape and Reel) Idézet: Tényleg több, de csak egyetlen bájttal. Ugyanis a kis b az bitet jelent. A nagy B jelenti a bájtot. „Ez az eeprom 256 kb-os, ami nem 32767 byte, hanem jóval több.”
Na ez a K jelzés a kilóra is érdekes. A kiló jele a k.
Ráadásul a kiló 1000 a kBájt meg 1024 bájt. Agyrém, de ez van!
Hello sracok!
A multkori szerencses eset ota mar ketszer "felejtette" el a PICkit2-m a konfigjat. HAT A JO.... Multkor (kb. egy hete) elfelejtette (illetve átírta magában( a konfigot, az USB VREGEN disabled lett. Na... akkor a kollegam PICkit2-jevel megcsinaltam. Aztan ket napra ra megint atirodott a konfig, akkor is megcsinaltam. Tegnap elott visszaadtam a kollegamnak az PICkit2-jet, erre most kb. fel oraja megint el...szodott a konfig. Pedig semmi extrat nem csinalok vele. Nem tudom egyszeruen, hogy mi a fenet csinaljak mar. Kb. fel eve vettem... talan... lehet, hogy mar egy eve is.. es eddig nem volt ilyen bajom vele, megbizhato cuccnak tartottam, de most mar nagyon elegem van belole, hogy szivat. Meg megprobalom ratolni az MPLAB8-al felmasolodo FW-t, aztan ha akkor is csinalja tovabb, akkor visszakuldom a chipcad-nak, hogy dugjak ahova akarjak... neztem a konfig biteket, van egy olyan, hogy letiltja a futas kozbeni konfigword atirasokat. Na.. kerdem en, ha en azt bekapcsolom, akkor mi fog valtozni a programozo mukodeseben? Mert hat akkor a BOR-t sem tudja kapcsolgatni... |
Bejelentkezés
Hirdetés |