Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   871 / 1209
(#) f2f2 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Kössz Bakman és Zsora az infókat
(Brown Out Detect).
ezt több formában is kerestem, de a konkrét 9megás 560oldalas PDF ben nincs
1 találat se. Lehet ennek valami más kifejezése is ?
(#) Pali79 válasza f2f2 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Mert nem úgy hívják szerintem: Brown-out reset röviden BOR
(#) Bakman válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Oh, valóban.
(#) f2f2 válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Á így van Programmable Brown-out Reset (BOR):
Hogyan lehetne jól beállítani ezeket ?
szoftverfutásában : SBOREN;POR;BOR;
configban : BORV; BOREN,PWRTEN
Úgy szeretném, hogy egy pillanatnyi tápfeszültség ingadozásra ne történjen még semmi
esetleg, ha tartósan alacsony akkor.
Kössz
(#) gyoran válasza zsolt20 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Tarajos gőte legyek, ha értem.
1. Ha van egy négyszög jeled, amindek +/- és -/+ átmenetére szeretnél x hosszú négyszöget ragasztani, az nem PWM. Szerintem bármilyen natív PIC-en leképezhető, akár x hosszú várakozással is. (Nézem: változik? akkor bekapcsolom a portot x ideig)
2. Fény lüktet: A LED-ek nem szeretik, ha nem 220V színuszt kapnak.
(#) zsolt20 válasza gyoran hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Köszi!
Bár én nem említettem semmilyen LED-et...
(#) gyoran válasza zsolt20 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Igaz, nem volt LED, csak én gondoltam.
(#) nedudgi válasza gyoran hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Idézet:
„2. Fény lüktet: A LED-ek nem szeretik, ha nem 220V színuszt kapnak.”

Valaki valamit félreért. Én még nem hallottam olyan ledről, amelyik nem utálja a 220V színuszt.
(#) Pali79 válasza f2f2 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Configban lehet variálni:
  1. _BOREN_OFF_2L        EQU  H'F9'    ; Brown-out Reset disabled in hardware and software
  2. _BOREN_ON_2L         EQU  H'FB'    ; Brown-out Reset enabled and controlled by software (SBOREN is enabled)
  3. _BOREN_NOSLP_2L      EQU  H'FD'    ; Brown-out Reset enabled in hardware only and disabled in Sleep mode (SBOREN is disabled)
  4. _BOREN_SBORDIS_2L    EQU  H'FF'    ; Brown-out Reset enabled in hardware only (SBOREN is disabled)
  5.  
  6. _BORV_285_2L         EQU  H'E7'    ; VBOR set to 2.85 V nominal
  7. _BORV_250_2L         EQU  H'EF'    ; VBOR set to 2.50 V nominal
  8. _BORV_220_2L         EQU  H'F7'    ; VBOR set to 2.20 V nominal
  9. _BORV_190_2L         EQU  H'FF'    ; VBOR set to 1.90 V nominal
(#) cmdnetwizard hozzászólása Nov 4, 2016 /
 
Sziasztok!

Megvallom kijöttem egy picit a gyakorlatból, így egy kis segítséget szeretnék kérni az újrakezdéshez.

Adott egy PIC18F26K22-es processzor, aminek mind a két UART-ját szeretném használni. Az egyik csak olvas, a másik ír-olvas. Ha jól tudom, a PIC 8 bites, és CCS-sel szeretném felprogramozni.

Összedobtam egy kapcsolási rajzot, a legjobb emlékeim szerint, és szeretnélek megkérni titeket arra, hogy ellenőrizzétek le a kapcsolást, hátha lefelejtettem volna róla valamit.

Előre is köszönöm!
(#) ha1drp válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Ha már tranzisztort raktál, akkor a bázisáram korlátozására az ellenállásokat.
Illetve felprogramozni hogy szeretnéd ICSP vagy DIP tokos lesz?
(#) Tasznka válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Szia!
Talán a tranzisztoroknál kellene a bázisokhoz ellenállás.A sorosnál szerintem a 2-3-as láb kellene az rx-tx-hez,és a max232-nél elég a 100n kerámia is(C9-12).A ledekhez meg nem kell tranzisztor.Vagyis,ha csak sima ledek.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2016
(#) cmdnetwizard válasza Tasznka hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Bázisellenállások a helyükön (4 kilósak), a soros lábainál igazad van, kijavítottam, a MAX232 doksija meg 1 mikrós kondikat ír, de a 100n-sal mi lenne a különbség?

Illetve a ledek az tulajdonképpen RGB led szalag...

Valamint maga a proci a helyén van?
Működhet?
(#) Hp41C válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Mi csatlakozik az RS232 oldalra? Az RS232 DB9 bekötése
(#) cmdnetwizard válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Egy PC csatlakozik rá.
(#) Hp41C válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
COM port csatlakozó bekötése. Ezenfelül nem árt a 7. és a 8. kivezetést összekötni valamint a következő hármat összekötni egymással: 1, 4, 6.
(#) Tasznka válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Nekem évek óta megy sima 100n-kondikkal,van millió verzió,ez a legegyszerűbb,bár nagyon nagy sebességen lehet,hogy kell a nagyobb kondi. Amúgy elég csak a 2,3,5-ös láb a soroshoz,eddig nem volt vele gondom,De Hp41C javaslata szerintem csak nagy sebességnél számít.nekem 100-200k baud-ig így megy folyamatosan,nagyobb még nem kellett,vagyis igen,de ott 2-3 kontroller között ment a duma,nem a pc felé.A pic bekötése elvileg jó,bár a felprogramozása érdekes lehet,arra is kellene valami.Ha pickit2-3 a programozód,akkor a 2-es sorosodra kellene leágazás(27,28-as láb+mclr+táp+gnd).Amúgy most nem vili a relénél a táp...az ott 12V akar lenni ugye? ,vagy 5V?.Ha 12,akkor jó ha van tranzisztor a ledekek,bár a szalaghoz úgy is fog kelleni
Ui: Nem tudom,hogy mekkora led-szalagot hajtasz róla,de logikai fetekkel jobban járnál,azokon kisebb a veszteség,így kevésbé melegszik.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2016
(#) pajti2 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Idézet:
„Én még nem hallottam olyan ledről, amelyik nem utálja a 220V színuszt.”
LED Izzó E14/4W/230V 340lm
(#) Hp41C válasza Tasznka hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Idézet:
„Amúgy elég csak a 2,3,5-ös láb a soroshoz, eddig nem volt vele gondom, de Hp41C javaslata szerintem csak nagy sebességnél számít...”

Amúgy bármilyen sebességnél számít, ha a hardware handshake van beállítva. Ez az un. Null modem ....
(#) cmdnetwizard válasza Tasznka hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Köszi a bővebb kifejtést!

A baud rate csak 9600 lesz, gondolom ide nem szükséges akkora precizitás.
A felprogramozás érdekességén mit értesz pontosan? Amúgy pickit2-t használok.

A relé, meg a led szalagok tápja tényleg 12V, ez már tervezésnél is előkerült, csak valamilyen furcsa oknál fogva 5V került oda a terveken. Amúgy a led szalag egy RGB szalag lenne, max 2x10 centivel, valamint nem szükséges a PWM, mert 3-4 színt kell tudnia, amit az alapkeveréssel ki tudom keverni.

A kondikból végül 1µF-osat meg 22pF-osat sikerült vennem, valamint a kész panelen főleg SMD alkatrészek lesznek, oda majd fogok rakni ICSP lábakat, meg egy főkapcsolót. Valamint vettem egy halom 100nF-os kondit, hogy ki tudjam szűrni a PC táp hibáit, mert az RFID olvasó azt nem szereti.

A rajzot frissítettem, és ha nem vesztek észre benne semmi hibát, akkor a próbapaneles bétaverziót ez alapján fogom megcsinálni.

Még egyszer köszi minden segítséget!
(#) Hp41C válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Milyen tokozású lesz a PIC? SMD ... Ekkor kellene egy jumper sor a programozáshoz, ahogy már írták: MCLR, Vdd, Vss, RB7, RB6, NC
Hmmmm... Az RB7 -et a MAX232 meghajtja... Ide is kellene egy jumper...
(#) nedudgi válasza pajti2 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Ez sem szereti - izzik tőle... P)
(#) Tasznka válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Sajna már régen foglalkoztam a sorossal ,de cmdnetwizard ezzel a kapcsolással az alap kommunikációt használja,így felesleges a többi.Az alap pc-soros portjánál a default beállítást használja(remélem ,abban a handshake ki van kapcsolva.De köszi az infót,így legalább frissítettem memóriámat .
(#) Hp41C válasza Tasznka hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
A panel elbírja...
(#) Tasznka válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Ez igaz.Amióta usb van ,azóta eléggé hanyagolom a soros kommunikációt,max az 1 vezetéske rendszerhez használom
(#) Tasznka válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Idézet:
„A pic bekötése elvileg jó,bár a felprogramozása érdekes lehet,arra is kellene valami”

Rajzold rá az ICSP-t is,úgy ahogy Hp41C javasolta,válaszd le a max232 bejövő részét 1 jumperrel .
(#) gyoran válasza pajti2 hozzászólására (») Nov 5, 2016 /
 
Hát igen, én is ilyenre gondoltam. Ha alapvetően tévúton járnék: elnézést. De továbbra is az a véleményem, hogy az eredeti feladat elegánsan a port +/-/+ átmenet által kiváltott implzussal megoldható.Még megszakítás sem kell, csak, ha a PIC mást is csinál.
(#) Bell hozzászólása Nov 6, 2016 /
 
Sziasztok!
PIC12F1822-t szeretnék a lehető legkisebb nyugalmi árammal működtetni.
Ezzel a konfiggal 20 mikroampert vesz fel. Lehet még ebből lefaragni?
  1. #include <xc.h>
  2. #pragma config CPD = OFF, BOREN = OFF, IESO = OFF, FOSC = INTOSC, FCMEN = OFF, MCLRE = OFF, WDTE = ON, CP = OFF, PWRTE = OFF, CLKOUTEN = OFF, PLLEN = OFF, LVP = OFF
  3. void main(void)
  4. {
  5.         OSCCON = 0b01011000; // 1MHZ
  6.         TRISA = 0b00011000;
  7.         LATA = 0x00;
  8.         OPTION_REG = 0b10000111;
  9.         while(1)
  10.         {
  11.        
  12.                 SLEEP();
  13.         }      
  14. }

Köszönet!
(#) f2f2 hozzászólása Nov 6, 2016 /
 
Van itt nálam egy Bosch diesel ECU.
A mi meghalt benne az az izzitó relé kivezérlés. 20ból 19x nem működik de ha működik csak sokára áll le és már aznap akkor nem lesz 1x se..
Megoldhatnám ezt egy PIC vezérlő beépítéssel, ami egy mosFET et majd az a relét húzná be ?
A tulaj örülne ha kisebb költséggel mégis működne.
Ha igen itthon levő PIC valamelyikére kellene írnom valami olyan kis programot, ami az 5V ra elindul és valamelyik port lábán ~20 másodperc múlva 5V ról levinné a feszkót és úgy maradna ?
Kisebb PICeim : 16C711 16F84A ami van itthon.
Ha meglehetne oldani valaki segítene nagyon kösszi.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2016
(#) attika válasza f2f2 hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Ezek már nem csak időre izzítanak hanem figyelik a motor hőmérsékletét is, pl ha üzem meleg akkor nem izzít vagy csak keveset, sőt még van, hogy járó motornál is ráizzít, ezt nem fogod tudni olyan könnyen megoldani egy PIC-el szerintem.
Én nem piszkálnék bele az ECU-ba főleg ha nem értesz hozzá.
Tedd fell a kérdésedet az autóelektronika topicba és ezt meg kérd, hogy helyezzék át oda.
Következő: »»   871 / 1209
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem