Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Elektroncső
Ipari felhasználásra szánták ezeket a csöveket, ritkábban kellett cserélni és üzembiztosabbak voltak. Ezt jelöli a típusjelzés is, mert nem EL130, hanem E130L. A speciális feladatra szánt csöveknél a jelölésben az elektródarendszert jelölő betű a végére vándorol.
A Siemens csőkatalógus szerint ajánlott felhasználás:
A kis belső ellenállás miatt alkalmas ellenütemű, szélessávú, katóderősítőnek, mint vasnélküli végerősítőnek, valamint elektronikus szabályzású tápegységekbe. Minőségi jellemzők: hosszú élettartam, magas megbízhatóság, ütés, rázásállóság, fűtőszál impulzus állóság.
EZ 80 csövet hogy kell be kotni hany amperig lehet terhelni?
EZ80
Itt a katalógus, 90mA-t ír.
Már a gardrób is kezd kicsi lenni!
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2016
Na, én most erősen irigyellek, vedd tudomásul
Hol vannak ezek a beszerzőutak? Mert Győr környékén nincsenek ilyenek!((
Ha már elektroncsövet gyűjtök építettem 1 TESLA tekercset. Nem tökéletes még de arra jó amiért építettem.
Szép napot mindenkinek !
Egy kis kérdés amit észrevettem két azonos típusú cső között, pontosan az E130L-nél. Ugyan azon Tungsram gyártmányok viszont egy pár E130L típusmegjelölés után van egy kis csillag (*) ezzel pontosan mit is akartak jelölni?
Talán(!) olyasmit, hogy nagyobb meredekségű. Talán. Konkrét mérést végezz el és vesd össze az általános jellemzőket bemutató adatlappal. Vagy kérdezd meg a Puskás-börzén rendszeresen megjelenő Mészáros Sanyi bácsit, aki a Tungsram főmérnöke volt.
Amúgy, ha egy Tungsram cső alján a csőfejen kis piros négyzetet látsz, az azt jelenti, hogy paramétereit tekintve a selejt kategória, bár működik, de nem felel meg az adatlapon elvártaknak. Persze bezúzni drága, olcsón árulták amatőröknek. Ezt Sanyi bácsitól hallottam. A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2017
Piros négyzetes csővel már találkoztam nem is eggyel és nagy részük mind tápegységekből egyenirányítóként szolgált.
Tápegységben kevesebb vizet zavar, ha nem olyan jó a cső
Előző oldalon van egy bejegyzésem , ott is pont látszik a csillag a típus szám után.
De hiába látszik, nekem csak tippem van. Mérned, konklúziót alkotnod - netán utánajárnod - neked kell.
A piros négyzetes, sárga háromszög stb. ha jól emlékszem Sanyi bácsi azt mondta rá, hogy azokat tartották meg belföldre (rosszabb minőség volt), a simát pedig küldték exportra. Csillagos jelölés nekem katonai csövön van, ott nem hinném hogy selejtre utalna, tényleg valószínű, hogy valami jobb paraméterezésre utalhat. Érdemes lenne tényleg kimérni.
így igaz.. A kommersz elektroncsöveket így kategorizálták. TV, és rádiócsövek tömkelege. Katonai célokra, és külföldre már nem felelt meg, de a köznép szórakoztatására kifogástalan.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017
Sziasztok!
Találtam egy pár csövet szülők pincéében. Szeretném megtudni, hogy mire lehet használni ezeket? Lista: PCL86; PY83; PC780; PCF201; PCC189; PCL84; PL81; ECL80; PCF200; Üdv.
A megoldás egyszerű, beírod a keresőbe és láss csodát:
PCL86 A többit már Te is tudod ( ha meg akarod tudni ).
Pontatlan volt a kérdés. Tudom mire jó egy elektroncső, de olyanra gondoltam, hogy melyikből mit érdemes csinálni, ill. olvastam olyanokat, hogy esetenként összemérik őket. Van- e közte érdekesebb? Ilyenekre. Mit kellene nézni rajta, hogy megtudjam jó-e?
A linkek közt van olyan ahol az alkalmazás és a mérés is rajt van.
Először megméred, jó-e a fűtésük. (Katalógusból lábkiosztás) Ha jók, építhető belőlük akár 4 db. kis SE. Sajnos egyik végcső sem páros, hogy PP-t is lehetne (ebben az esetben kellene/lehetne párba mérni). Kérdés persze, mennyire használtak. Emissziót kellene mérni (csőmérővel).
Idézet: Gondolom ha nincs ilyen mérő kéznél, ez nem egy egyszerű történet. „Emissziót kellene mérni (csőmérővel).” Köszönöm a válaszokat.
Sziasztok. Hoztam vidikon csöveket (pontosabban : Heimann 2255 Resistron (vidikon) ) és arra volnék kíváncsi hogy lehet őket valamire használni ?
Azért össze lehet állítani egy egyszerű mérőt (nem kell minden jellemzőt, meg nagyon pontosan mérni). Ha nem kell sok csövet méregetni, érdemes összerakni. Valahol a témában/rajzok közt megleled. Egyszerű emissziómérő a neve azt hiszem. Börzén szokott lenni 1-2 embernél, ott lemérhetőek.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
Arra,amire készült. Képfelvevő. De ehhez kell az eltérítőrendszer, szinkrongenerátor, vídeó erősítő.
Kb. annyit ér mint egy kopasz tv képcső. |
Bejelentkezés
Hirdetés |