Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 132
(#) lelkes amatőr válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Az én kapumotorom lassan 13. éve teszi a dolgát, a tolórudat szoktam néha letörölni majd finoman megszórni WD40-el. Ezenkívül a forgáspontokat szoktam tisztítani, szilikonos zsírral gyengén megkínálni. A motorba még bele se néztem pedig naponta párszor teszi a dolgát.
A vezérlő viszont a padlástérben van, védve mindentől (időjárás, kutya).
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2016

CAM_0135.JPG
    
(#) mraulajos válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) mraulajos válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Ebben a formában oldottam meg a rudazat védelmét.

100_3945.JPG
    
(#) Remci válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Én az enyémre nem tettem védőt. Ha kellene rá, akkor eleve úgy szerelnék őket. Annyit szoktam tenni, hogy 2-3 havonta megfújom szilikonnal, majd megjáratom,hogy a csőben lévő gumigyűrű, ami a szennyeződéseket, vizet hivatott lehúzni illetve kizárni, ne száradjon ki. Ennyi.
(#) Bomon hozzászólása Feb 7, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék.kérni egy kapunyitó elektronika beazonosításában. Esetleg bekötési és programozási leirást hol találok hozzá? Segítséget előre is nagyon köszönöm! Csatolok pár.képet.
(#) zsoltee0001 válasza Bomon hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
twister 2 szárnyú.
Az a noname vevő meg egyértelmű, kap egy 24VAC-t és ad egy impulzust a vezérlés felé ha nyomod a távirányítót.
Üdv
(#) uniman válasza Bomon hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Hello! Ez az enyémnek az egymotoros változata (Twister 1+ ?)
A különálló fixkódos RF vevőd is ismerős... TCRX12RMB1
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2017
(#) adam1016 hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék tőletek kérni. Adott egy CS-03 RF receiver feliratú vevő, amiről csak 1 képem van. Ehhez szeretnék én új távirányítót venni. Keveset van használva nagyon, ezért takarékos megoldást keresek... Olvasgattam a témában, amit találtam az egy hasonló: vevő, de nem ugyanaz. Ennek leírása alapján ugrókódos 433mhz-es a történet. A régi távirányító olyan, mint ami a képeken van. Annyit értek, hogy itt ugye a vevőt kell a távirányítóra megtanítani, ennek a kapunak a működése azonban, "A" gombra nyílik, "B" gombra zár. Ezt hogyan tudom én neki megmondani, hogy az új távirányítóval így menjen?
Egyébként egy ilyen kínai csodát néztem ki utódnak, vélemény van róla?
Köszönöm előre is a segítséget.
(#) Lalle hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Hello
A képen egy kapunyitó elektronika látható a VR1 panel jelöléssel milyen alkatrész lehet?
(#) Gafly válasza Lalle hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Szerintem varisztor, de nem kell a működéshez (nem ezért nem működik)...
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2017
(#) zsoltee0001 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Nyilván ő ezt már kibányászta bizony, hogy kell, elég jó szolgálatot szokott tenni, ha rátolják a 400 voltot valahol
(#) Gafly válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Idézet:
„Nyilván ő ezt már kibányászta”

Vagy Ő vagy a nagy Ő
Gyárban nem véletlenül tették bele, de ettől még berreghetne (pontosabban szerintem most nem emiatt nem megy, ha menne akkor nem lenne ez a post)...
(#) Remci válasza Lalle hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Ott a sorkapcson korom van? Akkor nem ártana a környéken a vezetősávokat is megvizsgálni, jártam már úgy hogy a biztosíték tartó alatt égett el.
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Hello! Én nem látom, hol írta "Lalle", hogy nem működik a cucc...lehet, csak kíváncsi?
..vagy majd, most fogja elárulni, hogy a kapunyitója működésképtelen...
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Szerintem csak apránként csepegteti az információt
(#) Remci hozzászólása Feb 23, 2017 /
 
Tegnap szóltak az egyik helyen, hogy nem működik a tolókapu motor." De miért?"
A természet vissza veszi ami az övé
(#) zsoltee0001 válasza Remci hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Az még teljesen normális, ha nincs beleégve az egér vagy a béka, viszont onnan ha jól látom hiányzik egy átlátszó műanyag burkolat.
Tipp, ha ismerősödé akkor egy ragasztó szalag darab a felső csapágyházra sokat jelent, ha nem akkor ne
(#) Remci válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
A műanyag burkolat rajta volt,csak levettük róla. Azon kívül is ilyen dzsindzsa volt
(#) Inhouse válasza Remci hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Pedig olyan, mintha be is ázott volna.
Nekem egy kapunyitó vezérlőt kellett már többször javítani csigatámadás után. Pici csiga alulról a kábelek mellett bekúszik, bent végigcsúszik a panelen és a 230V-os részen az enyészeté lesz, de visz magával fóliát és biztosítékot is. Legutóbb is bejutott egy valahogy, most a pótlás mellett kapott a panel fólia oldala egy melegragasztós műanyag réteget is.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2017
(#) Remci válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
A panelon nem látszik beázás nyoma. Inkább a motoron, de szerintem azt pára okozhatta. Belül elég sok homok volt, amit a hangyák, meg egyéb rovarok behordhattak, gondolom átvizesedett és az okozhatta a motoron a rozsdát, meg a felmaródást. Nem mi telepítettük, csak a javításra szóltak. Egyik irányba nem forog a motor, majd át kell néznem a panelt. Ilyen csigás panelom nekem is van, egyszer lehet hogy nekiállok megjavítani ha lesz hozzá kedvem . A kuncsaft kapott helyette egy másik vezérlést, azt kérte.
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Idézet:
„Pici csiga alulról a kábelek mellett bekúszik, bent végigcsúszik a panelen és a 230V-os részen az enyészeté lesz, de visz magával fóliát és biztosítékot is.”

"Házas" élet után megpihennek. És még a FI relét is leverik
Ámbár miért is tud a tömszelencén átmászni

IMG_1322.JPG
    
(#) Remci válasza Gafly hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Nem a házas csigák, hanem a meztelen csigák. Ezeknél a motoroknál nincs tömszelence, az alján egy lyuk van, ahol a kábelek be mennek. Van egy külön rész a panelnak, amin van egy műanyag védő burkolat, de ha nem jól van visszarakva, akkor a kis hézagokon be tudnak mászni a panelra.
(#) Gafly válasza Remci hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Még egy ok, ami miatt szárnyas kapum van és nem tolós
(#) Remci válasza Gafly hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Nekem is. De nem ezért. A tolókapu nem fért volna el
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Idézet:
„az alján egy lyuk van”

De volt abban a "lyukban" egy spéci gumiból készült többkábeles átvezető elem...de mivel azt eléggé macerás használni, mert előre kell látni, hogy hol mekkora nyílást kell kivágni . Ezért a t.(trehány) telepítő az egyszerűen kihagyta...és ez az "eredmény".
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2017
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Az a gond (nekem nem ) a nice-knál, hogy a végálláskapcsolónál is be tudnak mászni.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2017
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Igen...látom .
Találkoztam én is már egy "kamikaze" kövér pókkal, amely egy harmatos reggelen bemászott a NYÁK alá, a fázisvezető és a védőföld közé "melegedni", ami sikerült is neki, szénné égett és korommal beterítette a vezérlő kétharmadát. Ezen kívül a NYÁK oldalon, az alkatrészek egy része alá, a zárlat következtében "gőzzé" vált fémmaradványok is bekerültek... Alapos tisztítás és kapirgálás után helyre lett állítva a panel.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2017
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Egyébként poén, de ha a túlfeszt és a bemászó élőlényeket leszámítjuk és föltételezünk egy nem túl terhelt hajtást, akkor ezek a motorok simán lehetnének örök élet.
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Így kellene lennie, de sajnos nem mindegyikben van. Én például tele szoktam tömni nylon zacskóval, hogy egér,béka ne tudjon belemászni. Nem szakszerű, de több a semminél
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Bocs, azt nem írtam, hogy ez egy szárnyas kapu vezérlés volt, külön doboz. A sok módosítás után, hatalmas káosz van a dobozban (nem én szereltem, nekem a finomságok jutnak a helyreállítással). Mindenféle módosítás, plusz trafó lóg ki a dobozból, be sem lehet rendesen zárni. Egy plusz alu szekrényben van, annak zárt az ajtaja, de a kábeleknél ott is van rés rendesen. Többször rendbe akartam már tenni, de a tulaj mindig gyorsan akarja, legyen jó, mert ki kell szállni a kocsiból, meg nyitogatni...aztán ha már működik, akkor jó van az, majd legközelebb. A csigák mellett (ezekből 1-2 max) a kínai katicák több száz darabos kolóniája még ami gáz...
Következő: »»   31 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem