Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   83 / 1162
(#) kocici17 válasza KTobi hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Ja ez az izé ez triac.
(#) kocici17 válasza KTobi hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Egy pillanat mégegyszer megnézem a lomexlistát
Érdekes mert a krossreferenc szerint tirisztor ...ugyanakkor a nyilvántartás szerint triac...máris kideritem .
(#) kocici17 válasza KTobi hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Nem hiszek a szememnek... 3 lista mind mást ir , de egy már biztos ...a TIC 160D amit a krosstábla hoz az thiristor.

4A 600V ra a következök léteznek a boltba.. a telyesség igénye nélkül.

C106M1g 4A 600V, TIC 106M-S 5A 600V
(#) kocici17 válasza kocici17 hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Bocs KTobi én néztem el a krosstáblát és a TIC 160- al kapcsolatos az az az utobbi irományom a helyes.
(#) llaci56 válasza KTobi hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Miért sértődnéK??? Azt hiszed, hogy ha olvasom a kérdésedet, abból látom, hogy Te messze laksz Pesttől?
Amúgy a Lomexet csak példaképpen írtam, mert nincs az az elektronikai szaküzlet, ahol ne tudnának ilyen paraméterekkel thirit adni.
Persze ki lehet nézni katalógból megfelelőt, de mi van, ha pont az a típus nincs? A vásárlással megbízott személy ott áll tanácstalanul, és nem tud helyette mást venni. Pedig van még ezer féle.
(#) Moderátor hozzászólása llaci56 hozzászólására (») Márc 31, 2008
 
Ha belenézel Tóbi barátunk adatlapjába, a Bemutatkozás első sora, szó szerint:
Idézet:
„Másodikos vajdasági elektrotechnikus vagyok.”
Ebből kb. látszik, hogy nem pesti... :hehe:
(#) kocici17 válasza (») Márc 31, 2008 /
 
Frankye neked igazad van ....llaci.. téged meg értelek... én meg tegnap még el is rontottam......bár privátban és nyilvánosban is helyesbitettem ...gondoltam igy becsületes.

Az a véleményem , hogy valoban nem mindig és mindent tudhatunk a beszélgetö partnereinkröl, de ugy érzem és szerintem evvel KTobi is egyet ért, hogy több kevesebb sikerrel de korrekt tanácsaot kapott. /még akkor is ha párszor helyesbitenem kellet a saját hülyeségemet//figyelmetlenségemet///.
Remélem sikerült megoldania a kérdést és ugygondolom neked és nekünk, vagy nekem is ez a lényeg.
Ezért most halgatni fogok a moderátoroktól, de ugygondolom igy becsületes. Maradj Te is velünk llaci mert mindannyiunk véleményét ......én ugy hivom .. hogy TUDÁS...és ez a szép benne ezt megosztani.....
(#) huba hozzászólása Márc 31, 2008 /
 
Sziaszok. Megtaláltam egyik dobozba egy marék ilyen diódát. Ezek mennyire fürgék? Audiófreki egyenirányitására megfelelő? Egyebet mit lehet tudni róla?

dioda.jpg
    
(#) kocici17 válasza huba hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Ha igaz germánium dioda. A neve nélkül csak hozzávetölegesen......am demodulátor és aránydetekturok kedvenc diodája, ...ma már ritkán alkalmazzák.
Telyesitmény egyenirányitásra alkalmatlan.
Kisrádiokban am demodulátor kedvenc alkatrésze.
(#) huba válasza kocici17 hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Kivezérlésjelzőbe kéne az előerősitó után. IDEa BAT-ok helyett.
(#) kocici17 válasza huba hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Hát oda ezt ne rakd be ...Ide shatky dioda való. Ha pesti vagy akkor ...lomex.hu
(#) huba válasza kocici17 hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Gondoltam megúszom, de ezekszerint holnap vásárolok. Pest azthiszem 650km-nél messzebb van úgyhogy nem valószínü hogy átugtok.
(#) llaci56 válasza huba hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
DETEKTOROS rádíót építs belőlük! :yes:
Bővebben:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_797_0_ASC.html
(#) ha6pc válasza huba hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Nyugodtan tedd bele,amit találtál. Ugyanolyan jól fog menni.
A kapcsolás nem kivezérlésmérő,mert az műszer. Ez itt ledes villogó csík,de azért látványos,ha működik.
(#) kocici17 válasza huba hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Akkor ugy kérd hogy sotkey dioda ...biztos van ott is de pillanatnyilag ne kérd légyszi hogy leirjam a shatky katalogos..
Egyébb ként ha6pc nek van némi igazsága, attól függ honnan nézem és mit számitok értékként.
(#) huba válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Voltam az elektroboltba. Mondtam a nevét megfordult, levette, kérdezte hányat, szerencsére nem volt baj. Hamarosan teszek fel pár képet a ki-mit épitett-be Nagyon brutál lett.
(#) ha6pc válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Schottky....
A Ge-tűsdiódák igen jó nagyfrekis tulajdonságokat mutatnak, a hazai gyártású matuzsálemek( OA..sorozat) 800...1000MHz-nél még működik.
Az adott kapcsolásban egy egyszerű feszültségkétszerező egyenirányító van,amibe szinte bármilyen -kisjelű-diódát be lehet tenni;az ott működni fog.
Az igazi kivezérlésjelzők úgysem ilyen egyszerűek,ott logaritmizálni szoktak egyenirányításkor (pl. AD536A).
(#) kocici17 válasza ha6pc hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Maximálisan egyet értek veled. Nekem is van itthon még sok OA sorozatu germániumszeletkém ....amit nagy becsben tartok már 40 éve.
De a kérdés egy kapcsolási rajzhoz kapcsolodoan szolt az pedig egy kicsi fogyasztásu siliciun shatky diodárol szolt.
Hogy miért ezt rakták bele..... hát azt feladom... akkor is todtam hogy a feladatra a foton szerepló AA dioda kiválloan megfelel, de a rajz nem erröl szólt, és én nem akartam eldönteni hogy miért. Az már biztos számomra, hogy neked leirhatom , de én innen nem tudhatom, hogy a partner mennyire felkészült, ...../tudniillik akkor megnézte volna a katalogust/......és nem kért volna segitö magyarázatot vagy megerösitést mellé. Te ezt biztos nem kérdezted volna meg meg én se. De mivel válaszoltunk, ugygondolom , azért mert jobban ismerjük a témát, igy ugyérzem korrekt .../és nem helyettesitö/// választ adtam a kérdésre.
Egyébbként amit irtál azzal egyet értek.
(#) ReFi hozzászólása Ápr 1, 2008 /
 
Sziasztok,

Lehet nem a legjobb topikba irok, de vegülis ide is illik.
Egy alkatreszt keresnék, méghozza egy SMD-s biztosítékot.
KÉP
Hasonlo mint ezen a kepen csak F betű helyett P betű van rá szitázva.
Ugyebar ez még mindig keves, mert nem tudom hogy milyen parameterekkel kell rendelkezzen, ehez keresek valakit aki a National Instruments-nél dolgozik vagy ismer valakit aki ott dolgozik.
(#) szSzilard hozzászólása Ápr 1, 2008 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna segíteni, hony a mg12512-15k memória ic-ről hol találok adatlapot?

Előre is köszi!
(#) Moderátor hozzászólása kocici17 hozzászólására (») Ápr 2, 2008
 
Idézet:
„Ezért most halgatni fogok a moderátoroktól, de ugygondolom igy becsületes.”

Biztos vagyok benne, hogy nem fogsz "hallgatni a moderátoroktól", e miatt biztos nem. Nagyon korrekt és becsületes voltál, sé ezt szerintem mindenkinek értékelnie kell! Köszönöm Neked!
(#) KTobi válasza (») Ápr 2, 2008 /
 
Értékelem is a segítséget.
Nem gond azt, kocici17, hogy elírtad. Utánna néztél, megtaláltad a hibádat, és szóltál (itt is és privátban is).

Még egyszer köszönöm a segítséget kocici17 és llaci56.

Üdv. Tóbi
(#) ReFi válasza ReFi hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Véletlenül maradt benne a link, mikor észrevettem már nem tudtam módosítani.
(#) Moderátor hozzászólása ReFi hozzászólására (») Ápr 2, 2008
 
OK, javítva.
(#) llaci56 válasza KTobi hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Ha még nem vettél, és küldesz priviben egy mailt, szívesen küldök ilyen thirit. Belefér egy borítékba.
(#) sardna00 válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Hali! 1 vagy 2 linket tudnál adni róla? Köszi.
(#) llaci56 válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
(#) Poki hozzászólása Ápr 3, 2008 /
 
Sziasztok!
Adott egy tekercs.
Felirata:

220K
F14

Ez egy kör alapú, kb fél centi magas, és fél centi átmérőjű tekercs, aminek egyik lába egy 25N06 -os fet zászlójára van kötve.
A fet elégett, és a tekercsen is ki van folyva a szigetelés.
Meg tudja valaki mondani, hogy mit takarnak a számok, vagy hogy hol találok ilyet?
Sajna neten semmit nem találok.
Előre is köszi: Poki!
(#) Poki válasza Poki hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Bocs közben találtam valamit.
A 220K valószínüleg 22uH -t jelöl, és 10% os tűrést.
De mi az F14??
(#) KTobi válasza Poki hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Szia!

Nem lehet a vasmag adata (feltéve, hogy nem légterű).

llaci56: Nem kell, apám vett. Drágább volna szerintem a postaköltség az értékénél.

Üdv. Tóbi
Következő: »»   83 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem