Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   422 / 489
(#) attika válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Látom a kijelzés nálad se tőkéletes. Meg kell még várni patexatit hogy nála mi lesz a helyzet és utána kitalálni mi okozhatja ezt a hibát.
Néha jobban néha kevésbé de csinálja ez is.
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Viszont nála nincs derengés !
Az hogy van rádiós átviteli hiba néha (szemetel) nem nagyon lehet mit kezdeni.
Ha a modul antennák egymás felé vannak fordítva akkor megszűnik.
(#) Mircsof válasza attika hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Hát te valami 2-3cm távolságot emlegettél, meg hogy már szinte rajta van a rotoron a modul. Itt ha megnézed böven 20-30cm a távolság, és akkor is csak ritkán ugrik be egy egy pixel. Viszont ha a motor mellé/mögé teszem akkor semmi ilyesmi nincs.
Patexatihoz hasonlóan állványra tervezem rakni, mivel nagyon kicsi a fordulat így az égvilágon semmi hangja nincs. Így a Pi elfér a talpazatban a modul meg vagy a talpazatban, vagy fent a fejben fog csücsülni.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) attika válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Igen erre jól emlékszel, ha 2-3cm re van akkor is dereng ha egy karhosznyira akkor is.
Nálam semmi különbség nincs a két táv között. Ugyan azt csinálja 2cm-rol is mint 40cm-röl.
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Viszont látok nálad pici jobbra balra remegést ez kiegyensúlyozatlanság !
Vagy nem stabil a fordulatszám?
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
A derengést nem a rádiós átvitel okozza már mondtam.
Az valami RF szórástól van. Vagy a WP vagy a video motor okozza. Esetleg a DCDC tekercse.
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Az nem kizárt kézben fogtam csak... Ráadásul még mindég azokon a köcsög csatlakozókon van rajta. Kellene olyat szerezni int ami attikának van/volt. De előtte még ki kell cserélnem a 1206 ledet az öcsin, és valószínűleg a 10k ellenállást is. Ha nagyon koncentrál az ember akkor láthatja, hogy "világít".
És még egy érdekesség... A WP 5V tápnál max fenyérónél, videó módban már nem tudta kipréselni magából a kellő feszt. Mind egy is mivel úgy is 5,5 vagy esetleg 6V-ról fog menni. Akkor úgy is megemelkedik majd a feszültség.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
A debug leddel már ne vacakolj, minek? Soha többet nem kell.
Szerintem lakkozd le az öcsit és forraszd össze őket a gagyi tüskékkel.

Patexati nagyon csöndben van...?
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Látom nem is kötötted NET re nem jól jár az óra.
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
A wp-t próbáltam 10nf-100nfcx kondival de ezt csinálta minddel. A motor ház is le van kötve gnd re. Akkor marad kizárásos alapon az öcsin a tekercs vagy a motor. Az öcsin lévő tekercs is akkora amekkora oda van írva és zsír új minden. Vagy marad így, videónál szinte észre sem venni.
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Várj vele hogy kiderüljön egyedi e a probléma?
Nekem a 67 ledesnél a WP csinálta ugyanezt a derengést ha túl közel volt a rotor a tekercshez.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Az esetleg még lehet gond, hogy az öcsin lévő tekercs nekem müanyag és nem ferrites? Lehetséges, hogy annak van szórása?
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Akár ez is lehet. Könnyen ellenőrizheted.
Csinálj egy videót had analizáljuk a problémát. Sajnos a régit letörölted....
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Videót majd csak holnap fogok tudni mert nem vagyok óra közelben egyenlőre, telefonról pötyögök. Letöröltem őket mert nem volt túl szép, azokat csak a fórumba való feltöltés miatt raktam oda fel. Olyan kis méretű ferrites smd-be csak 68uh-s van otthon amit még a wp be raktam bele de az gondolom a dcdc-hez túl nagy érték a 15uh-hoz képest.
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Netr kötöttem, bár az IP címekben nem vagyok biztos....
Figyelem a hozzászólás rejtett célzást tartalmaz.

attika: nekem zárt mag van az öcsin. Valóban lehet akár az is a problémád oka.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
12:00 ról indult . Nem volt NET en vagy nem volt DNS -e
time.bme.hu ra szinkronizálna
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) patexati hozzászólása Márc 11, 2017 /
 
Én majd holnap folytatom elakadtam.. Az offset nem jó mert a fototranyó meghalt a forraszgatástól (azt sem tudom milyen azt tettem be mit sikerült találnom) holnap keresek másikat.A offset ponton GND-re kell húznia a collectort ha jól értelmezem? Lehet jó volt de nem volt kijelzés.. Az átvitelt lehet máshogy ellenőrizni esetleg?
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Átvitelt nem tudod másképp tesztelni . Viszont kijelzésnek kéne lennie offset nélkül is tehát két hibával küzdesz.

A PIn ugye nem a GPIO27 es bekötést használod?

Azaz mégis tudod nézni az RFM et webkonzolon hogy sikerült e az RFM init ,ott kiirja.
Kérj logot Mircsoftól és hasonlítsd össze. Sajnos ezzel csak a PI oldali RFm ellenőrizhető.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Amit felraktál az oldaladra melyiken a nagyobbik is rajt van színes vonalakkal összekötve.. Kapcsolat nélkül semmi sincs a kijelzőn ugye?
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
igen kapcsolat nélkül üres a kép
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Ha él a kapcsolat akkor ezt kell látnod, esetleg a két végén az a becsillanó rész ha hiányos akkor sincs baj, csak a futó szöveg akkor épp nem megy.
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Tegyél fel ide egy boot logot a webkonzolból. köszi
Én most nem érem el az órámat.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Most dolgozom nem tudom folytatni majd otthon.. Valószínű akkor labortápról nézem a zavarokat is kizárva ha állva is csillog..A közdarabra nem ragasztottam fel az árnyékoló fóliát mert tesztelni akarom zavarja e anélkül..
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
A második képen az SD kártyáról másolt pconfig tartalma a és a tenda lelkivilága.
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
ip 192.168.0.50
mask 255.255.255.0
gw 192.168.0.1
DNS 192.168.0.1

Ezeket írd be.

A tenda LAN settings kell neked nem a WAN
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Kapcsolat nélkül nekem csak a videós kernel indult el az azt hiszem az 5.0 de lehet az 5.01, ebben most nem vagyok biztos. Működés közben már nem kell net ahhoz, hogy legyen kijelzés csak az óra megáll és semmit nem tudsz ugye netről kapcsolni de ez meg egyértelmű.
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Mennie kell NET nélkül is . Amire emlékszel az a régi DHCP-s verzió volt mert örökre IP címet akart kérni és ott elakadt ha nem kapott vagy nem volt beduva kábel . Eddig Mircsof is NET nélkül használta mert rossz volt az IP beállítása.

De minden látszik a logokból ha elindul a ledtask akkor megy a kijelzés
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Bizony így van viszont nem esett volna le nekem csak 1-2 óra múlva. Egyéb beállítások rendben mit látsz?
Idézet:
„Mar 11 21:22:54.75 ntpd: System time updated”
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 

többi jó csak még az offszet de ezt magadnak kell majd kiszámolni
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Elindul UTP nélkül is , igazad volt.
Megy az óra meg a szöveg is hibátlanul.
Akkor valóban a régi kernelre emlékszem, hogy nem akart elindulni, azóta meg meg se próbáltam net nélkül.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2017
Következő: »»   422 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem