Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   58 / 842
(#) jdani hozzászólása Ápr 5, 2008 /
 
Helló. azt szeretném megkérdezni, hogyha áram alá helyezem ezt a labortápot akor, miért mindig azt irja ki, hogy 1666.
Ha kb 2-3 percig ugy hagyom, akkor közben átvált vagy 3 más számra, és aztán már jól mutatja. De ha kihuzom a konnenkorból, várko vele egy picit, és vissza áram alá helyezem akkor már jól mutatja. De ha több ideig áram nélkül van, akkor megintcsak 1666-ot ir ki. miért?
(#) miklosch válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Köszi a rajzot, kiindulásnak jó lesz, de kicsit át kell tervezni, mert ha nem aktív a kimenet, a LED világít, és nekem egy olyan LED kell, ami csak akkor világít, ha túl magas a borda hőmérséklete. Ezt inkább a komparátor kimenetére kellene csatlakoztatni! Ha jól néztem az adatlapot, akkor a flip-flop is mehet 12V-ról, és akkor a komparátor kimeneti feszét nem kell levágni zenerekkel. Valószínű, hogy a komparátor bemeneti osztói is 12V-ról fognak menni, talán az a legegyszerűbb, és még ki kellene egészíteni egy minimális hiszterézissel, hogy ne prellegjen a kimenet.
(#) zaky válasza jdani hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Szia, ilyen jelenséggel én is találkoztam. Ez a 1666 kód az ICL7107 egyik hibajelzése, azt jelenti, hogy az oszcillátora nem működik. A 38.-39.-40. lábához csatlakozó alkatrészek valamelyikénél keresd a hibát.
(#) zaky válasza jdani hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Bővebben: Link Ha ezt letöltöd, az 5. oldal alján írja le ezt a problémát.
(#) jdani válasza zaky hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Köszi a tippet! kicseréltem azt a 2 alkatrészt, és már jól működik.
(#) jdani válasza zaky hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Már megint rossz. de miért?
(#) zoly15 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
szia!
Idézet:
„..amikor még nem elektronikus kapcsoló volt benne.”

Aha ha jól értem a kapcsolót szétégette a nagy áram?
Mert én azt hittem hogy gagyi a kapcsoló és 10X kapcsolok vele és
Idézet:
„darabokra esik”


üdv!
(#) Attila86 válasza jdani hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
A 78L05 kimenetére forrassz egy diódát a föld felé záró irányban!
(#) Attila86 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
A kapcsolót a nagy áram tette tönkre, de amúgy is elég gagyik. Nem szabad őket sokáig forrasztani mert a kivezetéseik önálló életet kezdenek el élni.
(#) Attila86 válasza miklosch hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Perzse, természetesen ezeket a dolgokat módosíthatod nyugodtan.
Én csak kifényképeztem a tápom kapcsolási rajzának egy részletét. Nálam a tápban a helyes működés érdekében így kell lennie, de ez nem azt jelenti hogy egyszerűbben nem lehet megépíteni.
(#) zaky válasza jdani hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Ugyanúgy 1666-ot ír ki? Nézd meg a panelon, nincs-e valami kóbor rövidzárad, ami gátolja az oszcillátor működését. Forrasztások jók? Ha foglalatba tetted az ic-t, érintkeznek-e rendesen a lábai?
(#) jdani válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
ÉS mék 79l05-ösre? 2 van. ÉS egy 1n4007-es megteszi?
Én nemtudom, hogy ti hogy vagytok vele, de szerintem a 7805-ösre kevés az a hűtőzászló. olyan hamar felforrósodik, mint annak a rendje. én már át is tettem egy nagyobb bordára.
(#) Attila86 válasza jdani hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Nem. Csak egy 78L05 van benne!
1N4007 is jó de rakhatsz bele kisebbet is, mondjuk 1N4148-at.

Most hogy jobban benegondolok ez közel sem biztos hogy megoldja ezt a problémát. De nem baj ha beforrasztod a diódát, mert egy másik hiba ezáltal meg fog szűnni.

Javaslom hogy forraszd át a függőleges panelt, vagy keress zárlatot/szakadást. A panelt lemostad denaturált szesszel rendesen?
(#) hapro válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Szia Attila!

A kérdésem az hozzád, hogy gyakorlatilag a denaturáltszesszel való lemosást hogy csinálod?
csak símán ecsettel amit lemos azt lemossa, vagy valami kefével is átkeféled a nyákot miközben folyik rajta denaturáltszesz?

üdv.:

Zoli

(#) Attila86 válasza hapro hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Üdv.!

Konkrétan én aromás higítót használok. Csepegtetek kicsit a panelra, majd egy kis kefével alaposan átsúrolom az egész panelt hogy rendesen feloldódjon az egész gyanta. Aztán leöblítem és lemosom sima folyékony szappannal a panelt.

Üdv.: Attila
(#) hapro válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Köszi a válszod.

Megpróbálom kis kefével, mert eddig csak ecsettel kenegettem, és hagytam, hoyg lefojjon róla amit leoldott, de valahogy nem lett tökéletes...

üdv.:

Zoli
(#) jdani válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
jaj igaz. bocs. elnéztem. 79l05-öt olvastam. Átnézem még egyszer rendesen a függőleges panelt. És hát azért anynira rendesen nincs is lemosva.
(#) equin hozzászólása Ápr 6, 2008 /
 
Sziasztok!

Szeretném meglérdezni h sikerült e már valakinek megépítenie Attila86 tápját úgy h az úgyis működik ahogy ő azt leírta?
természetesen a pontos leírását utasításait betartva!
mert a fórumot olvasva vannak gondok.
vagy csak jdani bizonytalan építés terén.

köszönöm az őszinte válaszokat előre is.

(és ezen kérdésemmel nem szándékszom senkit megbántani)
(#) jdani válasza equin hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Ha az a nyák profi lenne amit én készitettem, akkor biztosan működne rendesen. De bár szerintem azt a hibát nem én követtem el, hogy a függőleges lapon, nagyon, de nagyon melegszik egy ellenállás. Bár lehet, hogy ez is az én gondom.
(#) equin hozzászólása Ápr 6, 2008 /
 
Pontosabban a 0-40Vos 0-10Aes tápról kérdezném a fentieket.
(#) equin válasza equin hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
akkor te mindent úgy csináltál ahogy a leírásában azt ő közzétette?
te a 3szegmensest csináltad nem?
(#) Attila86 válasza equin hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 


Khmmm...
Az, hogyha nem sikerül valakinek megépítenie, az nem nem feltétlen jelenti azt hogy a hiba az áramkörben van!
És most igyekeztem nagyon óvatosan fogalmazni.

Általában minden áramkörömből megőrzök egy példányt, hogyha valaki megkérdőjelezi a működőképességét akkor azt mondthassam hogy figyelj gyere nézd meg a saját szemeddel hogy működik.
Azonban sajnos pont ezt az áramkört muszály volt szétszednem mert kellettek belőle az alkatrészek. Na nem baj, lassan talán végre készen leszek a "Labortáp II"-vel, azt majd tényleg meghagyom.
(#) Attila86 válasza equin hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Ja hogy a nagyobbik tápra gondolsz!
Ezt nem mondtad.

Idézet:
„a fórumot olvasva vannak gondok”


Hol olvastad te ezen a fórumon, hogy gondok lennének a nagyobbik tápommal? (40V 10A)
Mert én nem emlékszem arra hogy komolyabban szóba került volna itt, pláne nem hogy valaki panaszkodott volna róla.

A kisebbik tápomat sokan megépítették már azt tudom, még képeket is láttam az utánépített példányokról.
A nagyobbik tápról e-mailekben és privát üzenetekben érdeklődtek inkább jobban, voltak olyanok akik azt írták hogy már építik, illetve beültetésre kész panelokat is adtam már el párat. De arról konkrétan még nem volt visszajelzés hogy valaki befejezte-e.
Bár én szerintem aki egy ilyen bonyolultságú áramkör utánépítésébe belekezd, az érti annyira a működését hogy nincsenek kérdései.

A nagyobbik táp amelyről azt mondod hogy olvastad hogy gondok vannak, azzal épp tegnap lettem az országos elektronikai konstruktőr versenyen a második. Az ott felvonultatott készülékek közül pedig az én labortápom kapta meg a legtöbb (maximális 30) pontot.

De ezt a tápot akár meg tudom neked mutatni hogy tényleg működik.
Skori 24V-os minitesla tekercse is ment róla, illetve volt még hasonló 'extrém' teszt is, azóta is működik mindkét táp (mert én kettőt építettem belőlük).
(#) zaky hozzászólása Ápr 6, 2008 /
 
Sziasztok. Most építettem meg a www.electronics-lab.com-on található 30V-os tápegységet. Mivel többen írták, hogy ha csak 1 darab 2N3055-ös tranzisztort építettek be, akkor az kis kapocsfeszültség-nagy kimenőáram esetén erősen melegszik, ezért én eleve 2 darabot építettem be. Az emitterágakba 1-1 db 0.1 ohmos 5W-os huzalellenállást forrasztottam be, hogy a két tranzisztoron közel azonos áram folyjon. De a táp stabilitása így leromlott, mivel a két huzalellenálláson is esik feszültség. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a feszültségcsökkenést hogyan lehet kiküszübölni? A két ellenállást nem lehetne a kollektorágakba kötni? Válaszotokat köszönöm.
(#) Dudus válasza zaky hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
-Mekkora a feszültségcsökkenés? ( Ha a a két 0.1 Ohm-os ellenállás párhuzamos eredőjét megszorzod az árammal kiadja az eltérést?)

- Nem kellene, hogy eltérés legyen, ha a feszültség figyelését az ellenállások után végzed. ( Szerintem ott csinálod, mert minden értelmes kapcsolásban ezt teszik, így én nem az emitter ellenállásokra gyanakodnék )

-A meghajtó tranzisztor bírja a 2 végtranyó bázisáramát szolgáltatni?

-Nem lehet átrakni a collector körbe, ill. lehet csak úgy semmi értelme.



(#) zaky válasza Dudus hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
A fesz csökkenés pontosan annyi, amit az Ohm törvény alapján számítható. A meghajtó tranzisztor az eredeti kapcsolásban 2N2219 volt, ez nem bírta a két darab 2N3055 bázisáramát, ezért egy BD135-öst tettem a helyére.
(#) Dudus válasza zaky hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Akkor rossz helyről veszed a kimeneti feszültséget, amit a műveleti erősítő összehasonlít a referenciával. Külön vezetékkel közvetlenül a kimeneti kapcsokról vezesd vissza a jelet.
(#) equin válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
"A nagyobbik táp.....azzal épp tegnap lettem az országos elektronikai konstruktőr versenyen a második."

A versenyről olvasatam, de az eredményekről nem.
Ha tényleg második lettél akkor megkövetlek.

akkor már nagyobb bizodalommal, fogom tanulmányozni az áramkörödet megépítés céljából.

(#) jdani hozzászólása Ápr 7, 2008 /
 
Helló. A labortápom biztositékja miért ég ki a zárlatkor? mi ncisn rajta jól beállitva, vagy mi a baja? Annak zárlatkor, nemigne kellene kiégnie.Bővebben: Link
(#) Gustav88 hozzászólása Ápr 9, 2008 /
 
szeretném megkérdezni h Attila 86 40vos 10Aes tápjában mit kell átvariálni h az tényleg tudja a 10At
mert a leírás ami ezen az oldalon van az csak 7At bír!
és ezt le is írta h miért!

Köszönöm a válaszokat előre is!
Következő: »»   58 / 842
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem