Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   214 / 1679
(#) lidi hozzászólása Ápr 3, 2008 /
 
Készülgetek énis a házi DCC (modellvasút vezérlő) rendszeremmel. Ez itt épp egy MiniDCC parancsközpont.

A gombok egy régi pc billentyűzetből valóak, amit egyszer idegességemben elpusztítottam. De most hasznát vettem
(#) vicsys válasza lidi hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Profi! :kalap:
(#) uli válasza lidi hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
besz@rás
Vajon van nekem is eljutni hasonló szintre?:O
nagyon frankóóó
(#) szabi83 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
profi! :kalap:

[off]de nem photoshoppal készült?
(#) zaltdrob hozzászólása Ápr 3, 2008 /
 
Sziasztok,
Pacsirta reconfig....
Zsír, nem ?
Tom.
http://www.youtube.com/watch?v=hIYf8gbeQZU
(#) pepe33 hozzászólása Ápr 3, 2008 /
 
Csináltam egy egyszerű GSM riasztót PIC el.

És itt egy fotó a már teljesen kész második PIC fejlesztő panelemről.
(#) imbra válasza lidi hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Üdv! Esetleg bővebben is kifejtenéd, hogy állsz a vezérléssel?
(#) lidi válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Csak a képet vágtam ki a háttérből PS el

imbra:
A vezérléshez most készül egy kis booster (1A) , utána már "csak" egy mozdony dekódert kell építeni és mehet a valós teszt. A vezérlő amúgy működik már, egy pc-s progival ellenőriztem a jelet, amit előállít. (hangkártyával digitalizálja a jelet, és elemzi) Ez egy minimál rendszer lesz, csak mozdonyok irányítására. Kitérők egyelőre nincsenek tervbe véve.

A tobbiekenek is köszi a hsz-eket, ez a fórum ösztönöz a minőségre erősen.
(#) joko1313 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Udv.
Ez is szintén házi DCC rendszer.
Minibox parancskozpont és a vezérlopult a "rejtett pályaudvar"hoz. 38 mikrokapcsolo és 92 LED.
még lesz 2 hasonlo pult a 0. és az 1. szinthez.

a ketto kozott a nyers nyákon 4 Fred kézivezérlo a Loconet hez és 4 kézivezérlo az Xpressnet hez fog helyetfoglalni.
lidi - melyik lokdekodert fogod megépíteni?

-- Képet méreteztem, 400k -> 87k.
Topi


DSC00666.JPG
    
(#) kaqkk hozzászólása Ápr 5, 2008 /
 
Kicsit tuningoltam a levilágítóasztalomon ! Itt vannak a képek , ilyen volt - ilyen lett. Az első 2 kép a régi - a 3. az új.

DSC00008.JPG
    
(#) Moderátor hozzászólása kaqkk hozzászólására (») Ápr 5, 2008
 
Köszi, hogy föltöltöttél mégegyszer fél megányi képet, de egyszerűbb lett volna belinkelni.

Bővebben: Link

Nem értem magát az elgondolást. Letöltötted a HE-ról, majd újra feltöltötted, hadd legyenek többször fennt, megás képek.
(#) kaqkk válasza (») Ápr 5, 2008 /
 
Bocsánat de a 14 éves fiamat kértem meg hogy keresse
meg és tegye fel a képeket. Ő jobban ért a géphez mint én
(45 évesen már nehezen tanul az ember)
De mostmár majd vigyázunk hogy ilyenkor linkelve legyen
(#) Kovidivi válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Ez aztán nemsemmi!
Grat a levilágítóhoz! ez alá már bemegy simán a fél négyzetméteres nyák is Szép!
(#) kaqkk válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Csak a4 a teljes méret .
(#) Kovidivi válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Jólvan... csak úgy mondtam a fél négyzetmétert
(#) Demson hozzászólása Ápr 5, 2008 /
 
Üdv,én megépitetem a 0-30V 2A labortápot és a kijelző nem müködik rendesen mi lehet a baja? Amikor bekapcsolom néha kijön az 1666 égy pillanatra és utána pedig ugrálnak a számok össze vissza és nem lehet beálitani.És még a kimenőáram se pontos 2-3 tizedet ugrál. Mi lehet ba baj?
(#) vicsys válasza Demson hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
(#) jdani válasza Demson hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
na akkor mégis neked is ugyanaza baj. Én kicseréltem azt a 100pF-os kondit, meg azt az ellenállást és már jó. (nem magammal beszélgetek...jdani-Demson)
(#) skoda555 hozzászólása Ápr 6, 2008 /
 
Elkészült az első ÁK-om! Számomra nagy öröm, hisz az első.
LED-es 'stroboszkóp', gondolom mindenki ismeri a kapcsolását. Sötétben elég erős fénye van a 2 db 5 mm-es LED-nek, furcsa bolyongó érzést kelt.
Köszönet illeti 18david18-ot a nyáktervért!
Egyébként itt rákeresve az övére, működés közben is megnézhető.
(#) Gery hozzászólása Ápr 6, 2008 /
 
Hellosztok!
Most lesz barátnőm születésnapja, és gondoltam majd magam csinálok valamit. Szóval a ledes szivet csináltam meg, kis átalakításokkal, de nemakartam egyáltalán bonyolultá tenni, csak minél egyszerübben, szebben meghát a határidő is addot Remélhetőleg tetszeni fog neki
Szóval itt van róla náhány kép meg egy brutális video is.
(A minőségért bocsi,a ledek világítása a valósággban másabbak, szebbek, de a webcam csak ennyire képes)
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
ÉS a video:

Video 2.avi
    
(#) zoz11 hozzászólása Ápr 6, 2008 /
 
Sziasztok
Elkészültem ma végre ezzel a ”kis” trafóval Amelyik tekercse újra lett tekerve arról annyit kell tudni hogy 680menet 1,6-os huzallal ez kb. 6,5kg drótot jelent A tekercs soronként szigetelve van és lakkozva, a végén meg fel lett fűtve kb. 350W-al hogy száradjon is ki rendesen :yes: A tekercsből kettő készült mivel jövő héten hozzák a párját és megcsináltam előre
(#) zoly15 válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
szia!
Nagyon ügyes vagy :eek2:
Ha szabad megtudni mihez kell ekkora trafó :eek2: ?

üdv!
(#) szasza10 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Már egyszer mondta!Parketta gyárba csiszológépekhez csinál 1400 V-ból 380 V-t.
(#) jocokacska válasza skoda555 hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Nagyon jó lett! Így tovább!
(#) dpeti válasza Gery hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Hello!
Szerintem a közepét fedd le, és fixen írd rá, hogy 17

miért?
mert még a végén azt hiszi, hogy nem kap tőled más ajándékot a következő szülinapjain
ilyen dolgoknál kerülni kell a mérnöki megfontolásokat és az általános megoldásokat

ugyanez igaz a rózsára is.
azért sértődnek meg a cserepestől, mert pont az a lényege a nemcserepesnek, hogy elhervad, szomorú lesz, és kap másikat némi delay-el
a cserepes, meg amolyan tessék kaptál rózsát, ez le van tudva, + még neki is kell gondoznia

(#) vicsys hozzászólása Ápr 6, 2008 /
 
Egy kicsit megizzasztott, de a java még hátravan- következik az összefolyás mentes beforrasztás.
A IC lábtáva 0.5 és 1206 méretű smd alkatrészekkel körítem. Remélem, hogy nem fog remegni nagyon a kezem.

P4060004.JPG
    
(#) pbalazs válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Én a minap forrasztottam be egy 144 lábú 0.5mm-es IC-t...
Sok sikert
(#) xray válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Sok sikert hozzá!
Nekem ez már nehéz volna elvégeznem.
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Nekem a telefonom (W800i) kijelző-csatlakozóját kell beforrasztanom Épp emiatt igyekszem összedobni egy homemade hőlégfúvós pákát!
Remélem neked is sikerül majd beforrasztanod az IC-t! Egyébként ez milyen áramkör?
Következő: »»   214 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem