Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Köszönöm! Így már látom a 11-12-13-14 láb bemenetek , bármelyikre csatlakozhatok?
Tervezhető táp a LED-es index áramellátásához, egyutas egyenirányítás, pufferrelés és feszültségstabilizátor segítségével.
Az izzószálas index reléje nem jó a LED-ekhez.
Akkor marad az akksi Nekem ez így bonyolult, azért köszi!
Tudom hogy nem jó. Vettem direkt ledeshez való relét, de mikor beszereltem mindent, és közvetlen a motorról kapta az áramot, indexeléskor csak "zümmögött" a relé, illetve az indexek folyamatosan világítottak. Akkumulátorról természetesen szépen működik minden. Ezt a videót nézegettem Bővebben: Link egy graetz híd, illetve egy kondi segítségével működhetne akku nélkül az index? A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2017
A graezt híd annyiban bonyolítja a dolgot, hogy a negatív pólust külön vezetékhálózaton kell kiépítened a LED-hez, nem használható erre a jármű fém váza, illetve a korábbi huzalozás.
Ezért ajánlottam az egyutas egyenirányítást. Itt jön képbe a szabályozott AC feszültség, azt kéne megmérned pufferelve és kb. 100mA-rel beterhelve. Bővebben: Link
Sziasztok! Nincs valakinak Budapesten felesleges egy darab zöld/piros kétszínű LED-e? Ki fizetem természetesen. Esetleg tudtok olyan boltot ami szombaton is nyitva van és lehet ilyen LED-et kapni? Előre is köszönöm.
"Ezért ajánlottam az egyutas egyenir......." ez a része nekem már kínai, de azert köszi!
A Conrad nyitva van (valameddig) szombaton, nem tudom van-e nekik.
Amúgy pont ma akartam ilyet venni, csak elment az idő...
Ment privát üzenet.
Sziasztok!
HCF4017BE használható valamilyen módon bináris számlálóként? Mert nekem a datasheet alapján számláló IC-nek tűnik, de kicsit homályos hogy pontosan mi történik a lábakkal a számlálás során. Köszi a válaszokat! A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2017
Mivel az IC dekadikus számláló ezért bináris számlálóként nem használható. A számláláskor a kimeneti lábakon mindig egy kimenet aktív. Az adatlapját tanulmányozzad.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2017
Maga a számlánc az bináris ugyan, és 10 -ig számol. Ezt a számláncba épített kapuáramkör biztosítja. A kimenetek, és a számlánc között azonban van egy beépített bináris - decimális dekóder, így a bináris jelekhez nem férsz hozzá. Az még a különlegessége az osztónak, hogy a bináris osztó állapotai sem szigorúan sorban következnek, hanem az osztót vezérlő áramkör olyan helyen avatkozik a számlánc dolgába, hogy a kimeneti dekóder kimenetén azonos szélességű impulzusok legyenek, 1 -től 10 -ig.
Megmértem, ezeket látni:
A jó filter A ROSSZ FILTER Mi okozhatja, mit kellene vele csinálnom? A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2017
Hello! Nem igazán lehet tudni mi ez, valami nagyfrekvenciás zavarjel. Leginkább a tápfeszültség szűrése körül kellene körülnézni. De nem írtad, hogy hol mérted ezt a jelet, volt-e bementi jel ekkor (mert valami hallatszik a videón). Ha a vízszintes eltérítés 20us/div ha jól látom, akkor a tüskék kb. 62kHz-esek, ami valami kapcsolóüzemű tápból származnak. A sávszűrő ha jól emlékszem 2kHz és 500Hz-es, tehát azok elég távol vannak ettől. Tehát 1ms/Div állásban valami más képet kellene lássál. Ha a tüskék zavarnak, akkor a műveleti erősítő kimenete és az invertáló bemenet (-) közé egy néhány pF-os kondival csökkenthető lenne remélhetőleg.
Azért nem válaszoltam, mer írtam, hogy "ha lehet ne tőlem kérdezd meg, hogy miért nem jó". De ez igazából még mindig áll..
Most kapcsoló üzemű tápegységről hajtottam, és 200Hz-et kapcsoltam rá, így néztem az 500Hz-es szűrőt.
Ha egy áteresztő tranzisztoros labortápegységgel csinálom, akkor is ugyanez a jelenség. Hogyan mérjek, és akkor megnézem azt is, hogy pontosabb képet kapjak. (kell-e bemenő jel, milyen felbontásban, s milyen tápegységgel, stb.)
Sziasztok!
Alapismeretek hiányában, valamint egy rossz T-con panel tualjdonosaként szükséges egy AS15-G chip cseréje. Az interneten sokféle AS15-G lehetőséget találtam, de nem tudom, hogy a megnevezés alatti számozásra kell-e figyelnem? Vagy az csak gyári szám? Ha valaki elmagyarázná vagy adna egy linket, hálás lennék. Köszönöm szépen!
Igazából azt kellene nézni, hogy bementi jel nélkül van-e kimenti feszültség a szűrő OPA kimenetén. És ha van, akkor azt bementi jelként kapjam vagy a szűrő bemenetén nincs jel, kimenetén pedig van és az erjedés-e.
Hogy milyen táp kell hozzá, az attól függ, hogy mekkora a kimeneti jel nagysága. Mert ha kigyújtja a Led-eket, akkor az nem lehet párszor 10mV-os zavarjel. ÉS a "jó csatornán" az sem okoz gondot.
Akkor megnézem az áteresztős labor tápegységemmel, az nem viszi bele a nagyfrekis zajt.
A bemenetre nem kapcsolok semmit, hanem rövidre zárom. Akkor az egyik csatornára az OPA bemenetét, a másikra a kimenetét kötöm. Így jó lesz?
Nézegesd meg a CD4029 számlálót ... no ott aztán igazán válogathatsz a lehetőségek között !
(fel / le számlálás , bin/dec mód , bárhonnan elindulhat a számlánc)
Nem az OPA bemenetére (mert oda mindenféle visszacsatolások érkeznek), hanem a szűrőfokozat bemenetére. Vagy is tulajdonképpen az előfok (szűrőmeghajtó) kimenetére, hogy onnan érkezik-e valami vagy sem.
Nem tudom megnézni a videót mobilon, csak a képet látom. Abból csak annyi látszik hogy nem gerjed.
A kapcsitáp tüskéit (ezeknek nincs közük a működéshez, méréstechnikai hiba) többek között úgy tudod eltűntetni, hogy bekapcsolod a sávszélesség-korlátozót a szkópon. Viszont mindenképpen meg kell nézned a DC komponenst, ez mindig legyen a legelső! (A képen úgy látszik hogy AC állásban van a szkóp, ezzel pont a legnagyobb valószínűségű hibát - nem érintkezik egy láb ezért a DC munkapont nem jó helyre áll be - nem tudod megfigyelni.) A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2017
0. követelmény:
Minden mérésnél rögzíteni kell, hogy milyen áramkör melyik pontján, milyen környezeti paraméterek mellett lett mérve. Ha menet közben bármit megváltoztatsz azt is le kell írni. Pl. itt korábban felmerült, hogy C24-et kiszedted. De hogy jelenleg bent van-e arról nem írtál. (Amúgy legyen bent, különben elvileg sincs esélye működni!) Egy fotó sem árt az áramkörről... Így látatlanban az is lehet gond, hogy esetleg felcserélődött két kondi. Azóta megnéztem a videót, de az AC csatolás miatt (és még ki tudja mi okból) semmi értékelhető nem látható. A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2017
Sziasztok! Olyan problémában kérném a segítségeteket, hogy a csatolt kapcsolásban lévő relét, mivel és hogyan tudnám helyetesíteni?
FET-re vagy valami kis áramkörre gondoltam, csak nem tudom, hogy milyen kell hozzá, illetve az áramkörön mit kell modósítani. Esetleg az LM358-t kilehet e váltani mással. Erősítőbe szeretném beépíteni és a 230V tápot szeretném vele kapcsolni.
~230V kapcsolására a szilárdtest relé látszik a legalkalmasabbnak.
Egy LED áramával lehet kapcsolni, és korrekt leválasztást ad. A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2017
Ha 230 V-ot akarsz kapcsolni, legyen benne relé vagy szilárdtest relé, ezek "tekercsei" nem érintkeznek a 12 V-tal, így sokkal biztonságosabb. A relé bármilyen 12 V-os behúzótekercsű lehet, csak a kapcsolt oldalon bírja ki a terhelést, amit kapcsolni akarsz. Természetesen helyettesíthető pl. triakkal, de annak bonyolultabb a vezérlése. Biztos, hogy ezt akarod?
LM358: kb. 100 Ft-os tétel. Az miért nem jó?
Igazzából szilárdtest relére nem is akartam cserélni, mert jóval drágább mint a sima hagyományos. Csak most épp nics itthon 12V-os relém, bezzeg 24V-os az van dögivel. Mennyire lenne bonyolult átalakítani triakkos kapcsolásura?
20V-30V tápod lenne?
Nem tudom, milyen erősítő, de azért a triak/szilárdtest relé okozhat hümmögést. A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2017
Igen van egy kis toroidom, ami kb 1 Ampert tud ledni és 24V-ot.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |