Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   40 / 137
(#) sanyisay válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
igen.
Az a baj hogy az esp eltárolja az előző csatlakozási adatokat ezért törölni kell.
Valamint az van beállítva hogy ha megszakad a kapcsolat a routerrel akkor újra csatlakozzon.
13-as porton állítólag szokott ilyen lenni. Én nem tapasztaltam bár direktbe nem teszteltem a 13 as portot sokáig.
ESP AP módban pedig alapból 192.168.4.1 az esp címe, de ezt már látod.
(#) sanyisay válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 9, 2017 / 1
 
Bővebben: Link

Itt találsz leírást, ez a hivatalos doksi. Nincs benne minden de azért már egész használható.
(#) atus1981 válasza sanyisay hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Olvastam, viszont egy dolgot nem találtam benne: egy link visszaadott értéket szeretném megjeleníteni.
Pl ezt: Thingspeak last read
Köszi.
(#) sanyisay válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Ebben az esetben az ESP a kliens és úgy kell a serverhez kapcsolódni. Viszont minden szerverhez egyedi megoldás kell. A Thingspeak -et nem ismerem, így átadnám a szót a nálam tapasztaltabbaknak. Vagy keresni kellene mintát a neten.
(#) andyka válasza sanyisay hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Meg van egy, elég jó leírás Bővebben: Link
(#) sanyisay válasza andyka hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Ez ugyanaz mint amit én belinkeltem, csak a régi verziója.
Ja aki szabin volt és nem olvas vissza az nem tudja.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2017
(#) atus1981 válasza sanyisay hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
És ha az egyik gomb nem on-off lenne, hanem a linket hívná meg?
(#) sanyisay válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Hát logikusan.... nem az ESP szerverét hívod meg hanem a másikat, és a böngésző nem az esp től kapott weboldalt jeleníti meg hanem a másikat.
(#) atus1981 válasza sanyisay hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Értem...
Akkor itt csak az lehet, hogy az esp-vel le kell tölteni a másik oldalnak az értékét, változóba tenni és az esp küldi a böngészőnek?
(#) sanyisay válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Attól függ mit szeretnél, maga a böngésző is lekérheti az adatot, és meg is tudja jeleníteni de akkor nem kapja meg az adatot az esp. Vagy ha lekéri az adatot a böngésző és utána elküldi az esp felé az is lehet, meg maga az esp is le tudja kérni. Mindegyik megoldás működik szerintem, csak ki kel találni hogy kell megvalósítani.
(#) sanyisay válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Bővebben: Link

Ebből el lehet indulni szerintem.
(#) gyerek67 hozzászólása Aug 11, 2017 /
 
Sziasztok, segítséget kérnék.
Most ismerkedek az ESP-kkel, LUA programnyelven programozom őket.
Érdekelne a Wifis kommunikáció, de sajnos az ilyen irányú ismereteim csekélyek, ne lepődjetek meg ha ha hülyeséget kérdezek.
Olyan adatátvitelt szeretnék megvalósítani, ahol 3 (vagy több) ESP kommunikál egymással és mindegyik elküldi a saját mérési adatait a többieknek (pl. hőmérséklet, légnyomás, stb.).
Az egyik eszköz pedig elküldené routeren keresztül felhőbe (pl. ThingSpeak) az összes mért adatot.
Hogyan illik egy ilyen kapcsolatot kultúráltan megvalósítani?
Milyen protokollt kellene használnom?
Az eszközök egyenrangúak a hálózatban, nem master/slave kapcsolatra gondoltam.
Köszi előre is a segítségeteket!
(#) andyka válasza sanyisay hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
... vagy viszket a hátad közepe ?
(#) atus1981 válasza sanyisay hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Ezt ismerem, viszont "csak" soros portra adja az értéket, nekem ez pedig csak a böngészőbe kellene.
(#) atus1981 válasza sanyisay hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Az lenne a legklasszabb, ha a böngésző kérné és jelenítené meg, így nem terhelve az esp-t.
Az esp-nek nem kell ezen adat, viszont a böngészőt hogyan veszem rá, hogy kérje? Mondjuk az lenne az igazi, ha a fenti kódban szereplő "value" fölött jelenne meg.
Esetleg egy neten található szervert kéne beiktatni?!
(#) sanyisay hozzászólása Aug 11, 2017 /
 
Akkor egy másik tipp.
Bővebben: Link

Ebben az irányban is rengeteg a lehetőség. HTML -től indulva a böngészőben futó alkalmazásokig.
Rengeteg a leírás, és fórum. Csak idő és kitartás kell hozzá.
(#) Bagodi válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Én úgy csináltam, hogy mindegyik ugyanabba a thinkspeak fiókba küldte. Müködik. Igaz arduino ide alatt.
(#) gyerek67 válasza Bagodi hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Köszi, de az igazi célom az eszközök közötti (talán ezt hívják üzenetszórásnak?) többirányú, mindenki mindenki felé beszél típusú kommunikáció lenne.
Az archiválás ThingSpeak-re csak a "hab a tortán" funkció.
(#) nedudgi válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
A ThingSpeak egy csatornán belül nyolc mezőt engedélyez. Ezek (idő)korlátozottan írhatók, de korlátlanul olvashatók. Mindegyik a hozzárendelt mező(k)be írhatja a saját megállapításait, és amelyik kiváncsi valamelyik másik adatára, gond nélkül olvashatja. A hab a tortán, hogy egy regisztrációval több csatornát is létrehozhatsz.
(#) gyerek67 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Köszi, de a ThingSpeak-et inkább felejtsük el, nem ez lenne a "főcsapásirány."
Az archiválást (és a későbbi adatfeldolgozást) megoldom SD kártyával/PC-vel.
Rosszul tettem fel a kérdést.
Mondjuk egy lokális, drótos ethernet hálózat esetében mi lenne erre a megoldás?
Például az MQTT protokoll lehet a jó a feladatra?
Arra gondolok, hogy ha van egy kiforrott, célorientált megoldás, amit kifejezetten erre találtak ki, akkor inkább "nem találom fel a csőben a lukat".
Az ESP-k között már sikerült egyfajta adatátvitelt összehoznom, de ezt semmiképp nem hívnám kúltúrált megoldásnak (inkább ne is beszéljünk róla , pláne, hogy master/slave kacsolatot valósítottam meg, nem pedig egyenrangú összeköttetést, ami a célom lenne.
(#) Skori válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Ha egyenragú kapcsolatot szeretnél, akkor a sima UDP protokoll nem jó? Elvileg broadcast üzenetet is lehet küldeni, mondjuk ezzel értesítené az új eszköz a többieket, hogy elérhető, mire a többiek felvennék az IP listájukba, és elküldenék neki a saját IP címüket.

Sok-sok évvel ezelőtt írtam egy kicsi chat programot (PC-re), amiben mindegyik fél egyenrangúként működött. Amikor valaki csatlakozott, akkor a címzett megosztotta az új IP címet a többi kapcsolatával, akik bejelentkeztek az újonnan felvett IP címre, mire az felvette őket a saját listájába. Kicsit bonyolultan hangzik, de teljesen jól működött (az egész program jóval kisebb volt mint 100kb)
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2017
(#) gyerek67 válasza Skori hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Szia, igen, ez jó lehet, ilyesmire gondolok!
Nyilván, majd nekiállok és utánaolvasok az UDP-nek, de azt sem tudtam, milyen irányban kellene elindulnom. Mint említettem volt, teljesen laikus vagyok a hálózati kommunikáció terén...
Nem tudom, hogy melyiket mire találták ki (és van belőlük sok, egyik biztos jó lehet nekem is).
Aztán persze, ezt még le is kell majd programoznom...
(#) atus1981 hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Találkozott valaki a sonoff th10 termosztát firmware-ével?
ESP-01-re szeretném rátölteni, ha tudom tesztelni és tetszik, akkor veszek sonoff th-t.
Köszi.
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 13, 2017 / 1
 
Ez nem a Sonoff, de érdekes.
(#) sanyisay válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 13, 2017 / 1
 
Még egy érdekesség.
Bővebben: Link
(#) atus1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Tényleg érdekes, köszi. Ezzel még nem találkoztam.
(#) atus1981 válasza sanyisay hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Neked is köszönöm, ezt nem tudom feltölteni arduino IDE-vel, pedig megvan az összes lib hozzá.
(#) pajti2 hozzászólása Aug 14, 2017 /
 
Sziasztok!

Egyenlőre csak szemezgetek az esp8266-os modulokkal. Gyakorlati tapasztalatok megosztását kérném tőletek. Ha van egy vastag téglafalas épület, és az épületen belül ágas-bogas szoba elrendezések, valahol az adott emeleten tipikus noname wifi router ("átlagos" térerővel), milyen távolságra lehet az esp a routertől, hogy még biztonságos legyen az adat kapcsolat?
(#) Bakman válasza pajti2 hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Kb. mint egy átlagos telefon Wifi modulja. Azok, amelyekhez külső antennát lehet csatlakoztatni (és csak azt), jobbak. A NYÁK-ra integrált antenna mindig gyengébb.
(#) gerleimarci válasza Bakman hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Nekem azért egy kicsit jobban teljesít. A telefonomon már szakadozik a net, az esp még simán küldi az adatokat csomagvesztés nélkül. Azt még hozzá kell tennem, hogy ebben a helységben a család többi tagjának a telefonja már nem is látja a routert, a tablet az még látja, de már adatokat nem igazán fogad. A router az egy vacak beépített antennás inviteles ZTE.
Tehát nekem elég jó tapasztalatom van az esp-12e-vel, két 60 centis vályogfal nem akadály. Először meg is lepődtem rajta.
Következő: »»   40 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem