Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   985 / 1207
(#) icserny válasza kriszrap hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Az általad megadott HQelektronika linken van egy csúnya elírás. Ez nem 512K x 8 bites, hanem csupán 512 x 8 bites. Nagy különbség!
(#) kriszrap válasza icserny hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Áhh értem)
Ezt
Találtam 128k bájtos os ha jol láttam ???
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2017
(#) _BiG_ válasza kriszrap hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Rosszul látod. Az 16 kbyte-os. Ne szorozd össze a biteket a byte-okkal. Ha összeszorzod, akkor kilobitet kapsz - 128 kilobit.
(#) kriszrap hozzászólása Okt 17, 2017 /
 
Azért gondolkozom eppromba hogy a 8x8x8 64kbos picbe kevéslesz a hely szerintetek??
(#) kriszrap hozzászólása Okt 17, 2017 /
 
Bővebben: Link
Ennek mekkora memoriája??
Hogy kell ezt számolni???? nem jöttem rá.
(#) matheattila válasza kriszrap hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Ott írja: "24LC256 is a 256Kb (32K x 8)" vagyis 32 kilóbájt (azaz 256 kilóbit)...
(#) Hp41C válasza kriszrap hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Egy kis segédtáblázat:
24M02 - 2048 kbyte, 24M01 vagy 24FC1025 - 128 kbyte, 24FC512 - 64 kbyte, 24FC256 - 32 kbyte, 24FC128 - 16 kbyte, 24FC64 - 8 kbyte
(#) kriszrap válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
(#) Hp41C válasza kriszrap hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Igen, 64 kbyte.

Javítás: 24M02 - 256 kbyte (Már én is belegabalyodtam)
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2017
(#) zlanczky hozzászólása Okt 18, 2017 /
 
Sziasztok, Nyákot építettem, a közepe egy PIC18F14k22, felélesztettem, működik, azazhogy csak általában. Esetenként a PICKIT2 ezt a hibát adja a "connect" parancsra:
PKWarn0003: Unexpected device ID: Please verify that a PIC18F14K22 is correctly installed in the application
Eddig néhány kihúzom-bedugom után működni kezdett, de most nem.
Az az érdekes, hogy Release from reset" után működik a panel, mind pickit2 tápról, és működik a panel külső tápról is.
Hol keressem a hibát?
(#) nedudgi válasza zlanczky hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Kábelhosszúság a PIC és a PICKit között meg tud viccelni. Maximum 10cm (esetleg 15) lehet.
Ha már van beégetett program, és a programozó lábakat kimenetre is használod, legyen késleltetés a program elején, csak utána állítsd kimenetre,
Hidegítőkondenzátorok megvannak?
Tápfeszültséget PICkit adja?
(#) don_peter hozzászólása Okt 19, 2017 /
 
Srácok, nem tudom mennyire fér még ide bele a téma, de PIC-es szervert szeretnék készíteni..
32MX460 vagy 795-re, html oldal megjelenítésére.
Sajnos nem találok semmi számomra értékelhető példa programot, így kérném a segítségeteket.
Ha valaki esetleg kínlódott már ilyennel és megosztana egy működő példaprogramot, annak igen csak örülnék. C32-ben programoznék, így lenne számomra optimális. Előre is kösz minden segítő szándékot.
(#) zlanczky válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
A kábel pont 10 cm, de majd este kipróbálom a pickit2-t direktben rádugni a nyákra.
Ugyanez a nyák eddig működött, bár volt már egyik este hasonló eset, de "elmúlt" (???)
Szóval konnektáltam, rátöltöttem stb. A Nyák működik pickit2 és saját tápról is. Szépen villog a ledecske.
Sajnos nem tudom, mi az a "Hidegítőkondenzátor ". Én azt rakom rá, amit "szokásos", lásd a fórum elején.
A programozó lábakat nem használom. Elég a többi.
(#) zlanczky válasza zlanczky hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Megoldódni látszik a kérdés: A kábelen a csatlakozás nem volt tökéletes.
(#) pajti2 válasza don_peter hozzászólására (») Okt 21, 2017 / 1
 
Régi mla-t kotorj fel MC archívumban, asszem 2012 febr 15-ös. Abban van példa project is mx795 (vagy mx460?) pic-re. A netet hozzá több módon is megcsinálhatod, megnézed rá a példa projectet, beconfigolod ami neted neked van. A flash 512k-ból lehet gyártani fat32-es file rendszert (mármint egy részéből), oda feltölthetsz file-okat, példa projecteket arra is találsz. Esetleg olvashatsz külső sd kártyán lévő file rendszert, részemről azt javasolnám (példa projectek szintén vannak). Ha beconfigoltad a netet is, meg a file rendszert is, utána még a net-re épülő modulokat kell beconfigolni, az ip-n túl kelleni fog arp, rarp, bootp, udp, tcp, http, httpserver, azok mind define kapcsolók, a header file-ban megtalálod. A http-vel részemről nem foglalkoztam, de elvileg nem lesz vele nagyobb problémád. A project egybegyúrásával esetleg pepecselni fogsz majd a headereket megfelelő sorrendben include-olni be. Ha valamivel nagyon elakadsz, jelezd.
(#) nagym6 hozzászólása Okt 21, 2017 /
 
Üdv. Pic18F26K22 SPI shift regisztere (SSPxSR) maximum milyen órajellel működik? Nem találom adatlapom.
Köszönöm.
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Megvan, elvileg Fosc/4.
(#) bugyi680 hozzászólása Okt 22, 2017 /
 
Üdv!
Egy órát szeretnék építeni 3db 7 szegmenses kijelzőből,az óra és a perc kijelző között van 2 db led.
Nyomógombbal szeretném a számokat változtatni,így lehetne beállítani rajta az időt.Mind a három hétszegmenses kijelzőhöz tartozna egy nyomógomb,ha megnyomom a nyomógombot egyszer akkor vált a feljebb lévő számra (a 9-es után értelemszerűen kezdődik 1-től).A PIC amit használok:16F877A,a D,Cés a B portjaira vannak kötve a hétszegmenses kijelzők,az E portjára pedig a kettő LED.

A kérdésem az lenne hogy gombokat hova kössem melyik lábakra és hogy a programba hogyan tudnám ezt kivitelezni?
(#) slimcolt hozzászólása Okt 22, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy PIC16F1825-ön szeretnék összehozni egy UART kommunikációt, ez az első kísérletem, de sajnos el akadtam Átnéztem az adatlapot is, de sajna a felfogásom elég lassú..

A net-en nézegettem példa programokat, de ahányat néztem annyi féleképpen volt megoldva, ami csak összezavart.

Annyit szeretnék csinálni, hogy a PC-n keresztül tudjak be-ki kapcsolni egy LED-et (gyakorlásként).( Esetleg ennek az állapotát visszajelezni UART-on).
Addig eljutott a felfogásom hogy a TXREG-be kell írnom az adatot.
De hogy pl szöveget, hogy írhatnék, fogalmam sincs.
Nagyon szeretném megérteni.
Tudnátok segíteni?

Eddig itt tartok a programban:

#include
#include "config.h"

#define _XTAL_FREQ 18432000 // 18.432Mhz
#define LED LATCbits.LATC0

void UART_Init (void)
{
TXSTAbits.TXEN = 1; // Transmitter engedélyezve.
TXSTAbits.SYNC = 0; // Aszinkron mód.
RCSTAbits.CREN = 1; // Receiver engedélyezve.
BAUDCONbits.BRG16 = 1; // BRG 16bit mód.
TXSTAbits.BRGH = 0; // Slow baudrate.
SPBRG = 119; // Baudrate: 9600.

APFCON0bits.RXDTSEL = 0; // RX az RC5-ön
APFCON0bits.TXCKSEL = 0; // TX az RC4-en.
TRISCbits.TRISC4 = 0; // RC4 kimenet.
TRISCbits.TRISC5 = 1; // RC5 bemenet.

RCSTAbits.SPEN = 1; // UART engedélyezve.

PIE1bits.RCIE = 1; // Receiver megszakítások engedélyezve.
}

void main(void)
{
TRISCbits.TRISC0 = 0; // RC0 kimenet.
INTCONbits.PEIE = 1; // Perifériás megszakítés engedélyezve.
INTCONbits.GIE = 1; // Globál megszakítások engedélyezve.

UART_Init();

}
(#) gyoran válasza bugyi680 hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Szia
Hogy írod ki a 11:28-at?
a gombokat meg mondjuk az A.0-A.3 -ra tennlm. Az időzítés, az óra interruptban, a gombok lekérdezése a főprogrammban. Felhúzó ellenállás és pergésmentesítés ne maeadjon el. Gondolom 20 msec elég.
(#) hapci válasza gyoran hozzászólására (») Okt 22, 2017 / 1
 
Talán hex kódban: b:1c
(#) bugyi680 válasza bugyi680 hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Javítanám magam 4db hétszegmenses kijelző hozzájuk 4db gomb+rosszul írtam a 9 után 0-val folytatná.
(#) bugyi680 válasza gyoran hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
A kiírással nincsen gond.Minden egyes szegmenshez tartozik egy láb és annak megfelelően kapcsolom a lábakat pozitívra hogy melyik számot akarom kiírni.Binárisan adom meg(PL.: PORTD=0b11110111; )
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2017
(#) don_peter válasza pajti2 hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Köszi.. Lekotortam.. Keresni foglak szinte biztos..
(#) gyoran válasza bugyi680 hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Ja, a kérdés lényege a 4. kijelző volt. Az 1 és a 2 kiíráshoz pont 6 szegmens kell. Azt hova teszed?
Mert lassan elfogynak a portok.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2017
(#) hapci válasza gyoran hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Ha a 24 órás megjelenítésről lemond, akkor az 1 kiírásához 2 port elég, a két szegmens úgyis egyszerre van bekapcsolva.
(#) ativagyok hozzászólása Okt 24, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy a csatolt képen látható bekötés esetén miért nem ismeri fel a PICKit 3 a kontrollert(DSPIC33EP256GP502). Microchip IPE v3.55-tel próbálom, a hibaüzenet pedig a következő:
"Target Device ID (0x0) is an Invalid Device ID. Please check your connections to the Target Device."
(#) krauszkrisztian hozzászólása Okt 24, 2017 /
 
Üdv!
El szeretnék kezdeni tanulni PIC programozást. Önök milyen ,,olvasnivalót" ajánlanak?
Lehetőleg Pdf-ben.
Előre is köszönöm!
(#) bbalazs_ válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Adatlap.
(#) krauszkrisztian válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Abban van programozási útmutató?
Következő: »»   985 / 1207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem