Fórum témák
» Több friss téma |
Közben csináltam egy másik mérést.
Alkalmasint egy emészthetőbb formátumot is választhatnál a mérési eredmények ábrázolásához. Mondjuk jpeg exportot.
Tessék,gyorsan összedobtam .Szerintem soros
![]()
Több furcsaságot is tapasztalok:
Ha csak az egyik vezeték sincs a másikhoz csatlakoztatva, akkor soros adatként látok folyamatos küldött adatot, de csak az egyik vezetéken. Ez idáig jó legyen TX. Amennyiben ezt a vezetéket, vagy a másikat csatlakoztatom eltűnik az adatfolyam. A párja nem kommunikál. Üzemszerűen csatlakoztatva csak az egyik vezetéken látható kommunikáció, de csak úgy ahogy feljebb is csatoltam. Soros portként semmit nem látok. Ha csak azt a vezetékek kikötöm amin semmilyen adatfolyamatot nem látok, hibára áll. Ezen a vezetéken feszültség változás nem történik használat közben.
Nem lehet,hogy az TX a másik TX-hez csatlakozik,és nincs megfordítva TX-RX-re,ahogy jó lenne?
Dobj a kimenetekre egy ellenállást 1k-10k-t,vagy diódát ,és cseréld meg(így ha gond lenne,se lövik ki egymást). A másik nem is kell,hogy válaszoljon...tudni kellene,hogy mi a célja,bár akkor nem kellene mind a 2 kimenet. A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2017
Ez egy levegős állófűtés, a hozzá való hőmérséklet állítós, potis, kezelő 2 nyomogombbal.
Nem lehet fordítva összedugni, gyári stekker van rajta. Az RX (nevezzük így) semmi látható életjelet nem ad. De ha kikötöm a kezelő hibát jelez. Márpedig ez akkor lehet ha nem érkezik válasz. Néztem a PIC adatlapját. Nem lehetséges ICDDAT/ICDCLK kommunikáció? Lehet hogy hülyeséget írok...
Azok a programozáshoz kellenek...Soros lesz az első képen látszik is...Sima 8-1-es uart.A többi kommunikációnál lehetne látni a másik vonalon valamit.A kezelő az lehet hogy küld,de ha azon nincs valami visszajelzés,akkor felesleges a válasz.
Le programoztam c#-ba a sima vu-t léptetöses és átlagot .
Átlagos lesz a jó út. Azt kell eltalálnom hány értéket vegyek átlagba és mekkora idöközönként vegyek mintát. Most 10 milliusec es a minta vételi idö és 8 értéket veszek fel....
Szerintem a lineáris megjelenítés és az átlagolás is elviszi a dinamikát.
Egy exponenciális karakterisztika beiktatása talán jobb eredményt adna. Kiegészítve például egy szoftveres késleltetéssel, lassú eséssel. Idézet: „Egy exponenciális karakterisztika beiktatása talán jobb eredményt adna. Kiegészítve például egy szoftveres késleltetéssel, lassú eséssel.” xponenciális karakterisztika mire gondolsz pontosan a felosztásra?? És a mikor lenne érdemes a késleltetést "aktiválni" gondolom akkor amikor a jelszint kisebb mint a mostani és szépen egyesesével le lépkedtetném a a ledeket.
Van apróhirdetési részleg, hirdetni csak ott szabad!
Idézet: „1. A fórum teljes felületén az árusítás, hirdetés szigorúan tilos. Ilyen esetekben az Adminisztrátorok azonnal, előzetes figyelmeztetés nélkül törölhetik a teljes Felhasználói fiókot, ugyanis a Hobbielektronika.hu elsődlegesen egy online magazin és fórum, nem pedig apróhirdetési oldal.”
Rájöttem miért nem láttam kommunikációt ha a 2 kontroller csatlakoztatva van.
Sorba kötöttem 2K ellenállást, így már látom mi történik, igaz így hibára áll. Már csak azt kellene kitalálni mi lehet a baudrate, ill none, even?
A program tudja az automatikus sebességet, abból ki lehet olvasni. Esetleg figyeled a kommunikációt. Az előforduló legnagyobb frekvenciát megszorzod kettővel, meg is van a baud rate.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2017
Az én programom nem tudja ezt. A frekvenciát hol kell néznem? Ennyire azért nem vágom.
Feltettem ide egy mérést, igaz fogalmam sincs mi ez. Előbb utóbb csak megtanulom.
A csatorna beállításainál kellene lennie egy olyan résznek, ahol megadod a sebességet. Természetesen előtte ki kell választani a protokoll. Ott lehet automatikusra kapcsolni.
A méréseket láttam, de nem elég a felbontás a számoláshoz. A képen a jelölt időt kellene tudni.
Belegondoltam, 5 LED-nél nincs sok értelme a nemlineáris karakterisztikának.
Maximumokat kellene keresni, bekapcsolni a hozzá tartozó minden LED-et, és ha nincs újabb maximum, ahogyan írod, felülről egyesével lekapcsolni. Akár kicsit lentebb is, mint a minimum.
Decibeles felosztás ér valamit ??
Bővebben: Link
833 us periódusidő = 1200 Hz -> 2400 Baud.
Pixelkedtem kicsit azon a linkelt képen, és nem igazán értem, hol mértétek ti azon a 0.84 ms-t. Az általad linkelt képen szerintem 9600 bps van.
A logaritmikus skála nagy előnye, hogy a kis és a nagy jelek is jól megjeleníthetők.
A fül is logaritmikus karakterisztikának köszönhetően képes nagy dinamika feldolgozására. 5 LED-nél ez úgy néz ki, hogy az első már nagyon kis jeleknél is villog, a legfelső pedig csak teljes hangerőnél. De a kevés LED miatt ez nem lesz látványos. A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2017
1200 bit/s-re állítva a logic analizátorát, frame hiba nélkül tudja dekódolni.
Leprogramozom a exponenciálist is meg a logaritmikusat is csak kis segítséget szettnék kérni.
Lekérdezem az értéket (0-100 ig)elosztom 12.5 (8 led) bele helyezem a log függvénybe kapok egy értéket és itt meg akattam hogy tudnám megadni melyik led legyen meg jelenítve..... A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2017
Szia!
Azt a részt, amit nézel... látszik, hogy a mintavétel nem a bitidő közepén van, ez szerencse volt ! Nekem elküldte a felvételt és 2400 Bd-nál középen vannak a mintavételi időpontok és nincs frame hiba !
Jogos, tényleg a 2400 lesz a jó sebesség.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2017
Sziasztok!
PIC18F45k22 kontroller 27-es lábán(RE2) valamiért semmilyen jel nem akar kijönni. Próbáltam írni a LATCH regisztert és a PWM5 modult is elindítani, de meg sem moccan a jelszint. A lábat megemeltem a panelon, így kizártam a rövidzár lehetőségét is. Mit ronthatok el? Többi port megfelelően működik.
Nekem akkor volt ilyen problémám, amikor a próbapanelbe egy furattal eltolva raktam be a kontrollert, majd rákapcsoltam a tápfeszültséget...
Nem lehet, hogy ez okozza a gondot?
Szerk.: illetve amikor binárisan adunk meg értéket, mindig ki kell írni mind a 8 bitet! Vagy legalábbis ajánlatos. Sok kellemetlenségtől menthet meg.
Helyett:
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2017
|
Bejelentkezés
Hirdetés |