Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   368 / 575
(#) ati05 válasza merciabc hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Sigma 845 Bővebben: Link

Azt látom hogy két tekercs van benne mégis csak a 3-as és 4-es lábán tudok 850 ohmot mérni.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2018
(#) merciabc válasza ati05 hozzászólására (») Jan 1, 2018 / 1
 
Reggel megmérem!
(#) ati05 válasza merciabc hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Már nem kell, kicseréltem a tekercset és működik a kazán . Nagyon köszönöm szépen a gyors segítséget!
(#) merciabc válasza ati05 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
(#) zeusmaior hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Szép napot kívánok! Az a kérdésem lenne, hogy van egy 2005-ös beszerelésű Honeywell cm 67-es termosztátom, amivel egy immergas zeus maior kazán van vezérelve. A napokban egy szaki homályosított fel, hogy ez nem kompatibilis a kazánommal, ergo 11 évig nem működött modulációs módban a kazánom. - A kazán az adatlapja alapján modulációs. Ez tényleg igaz? Előre is köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) zeusmaior válasza skornail hozzászólására (») Jan 3, 2018 / 1
 
Szia! Mint a nevem is mutatja ... pont ilyen hibával jelentem meg eme oldalon anno. Elköltöttem egy csomó pénz szerelőkre, s nem oldódott meg a problémám. Aztán megfigyeltem, próbálgattam, aztán rájöttem mi nem működik megfelelően. Mivel én pont egy közgazdász vagyok így semmi közöm a kazánok működéséhez. De igen balázsgy válasza a megoldás!!! Még azzal egészíteném ki, hogy kezdj el meleg vizet gyártani, majd áramtalanítsd a kazánt. Engedd le a vizet a belőle. A fotón látható áramláskapcsolót szereld le- kettő csillag csavar- itt látható már egy kis ,,tüske,, -Ez a beteg_ E tüske egy O gyűrűvel van szigetelve. Itt ne állj meg. emlékeim szerint 4 csavar -imbusz- fogja a házat. Ezt kezd el lebontani, s ha jól engedted le a vizet akkor csak kis mennyiségű víz fog szivárogni a bontás közben. Levétel után találs egy nagy rúgót, ill a t,,tüske,, teljes mértékben láthatóvá válik ami egy talpal rendelkezik. Szedd szét takaríts ki, mindent, és a lényeget a ,, tüskét,, húzd ki az O gyűrűből és a mosogatószivacs dörzsi részével, óvatosan tisztítsd meg-tuti van kis kosz perem rajta amit a körmöddel érezni lehet- ne használj csiszolópapírt!!! Ha kész a tisztítás, szilikonzsír, mehet az összerakás. Mikor a kapcsolónál jársz, az O gyűrűnél jól zsírozd be és mehet vissza a két csillag csavar. Ezt a zsírozást ellenőrizd a későbbiekben, ill pótold. Minden profitól elnézést a pontatlan megnevezések miatt! Ha nem megy egy szerelő már ez alapján megoldja. Üdv.
(#) Kicsibandita hozzászólása Jan 4, 2018 /
 
Sziasztok!
Azzal a problémával fordulok hozzátok Kedves Fórumozók, hogy van nekem egy Junkers zw20 kd23 kombi kazánom, melynek az őrlángja - ha úgy van kedve- a legrosszabb pillanatokban kialszik. Miután leáramtalanítom és újra visszakapcsolom (sokszor 15-20 próba), újra működik 2-2 hétig.
Talán 4-5 hónapja volt savazva és takarítva, akkor eskü alatt vallotta a szerelő hogy innen tuti lesz... Na nem lett.
Mit tudnátok javasolni, illetve a fűtés kör hőmérséklete, melyre a radiátorban a vizet melegíti az 70 fokos és nem állítható.
(#) briki válasza Kicsibandita hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Mekora az őrlang? Beleer a langba? Ki kell tisztitani a fuvokat levegovel. Ha a gazszelepen van egy felirat ahova az orlang gazcsove be van kotve es vagy mellette egy PILOT felirat amin allithato a gazmennyiseg tekerni kell rajta hogy tobb gazt kapjon. A termoelem gazszelepbe csatlakozasanall levo hollandi csavart meg kell huzni lehet laza es nem jo a kontakt. Ha begyujt a foego meg kell nezni nem e csokken az orlang nagysaga. Elkepzelheto a gazszelepben levo szűrő koszos. Kocogtasd meg a termoelem vezeteket itt ott pl egy kicsi csavarhuzo nyelevel. Ha kialszik kontakt hibas ahogy emlitettem a termomagnes csatlakozasanal.
(#) Kicsibandita hozzászólása Jan 4, 2018 /
 
Igen, beleér az őrláng és mint egy jobbfajta perzselő csak kicsiben úgy ég. Ha bekapcsol fűtésre az őrláng mérete nem csökken.
Már magam leszedtem a szűrőt és a kicsi gázcsövecskét hogy kifújjam, porszívóval és ecsettel portalanítottam ahogy a szerelőtől láttam.
Egyébként melyik a termoelem vezetéke és mit tehetek ha kontakt hibás?
Az eddigi segítséget is hálásan köszönöm.
(#) briki válasza Kicsibandita hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Az a termoelem ami a lángba beleer. Vekony rez . Az van bekotve a gazszelepbe kb 8-10 es villaskulcs kell hozza hatlapfeju csavarhoz hasonlo.csak meg kell huzni annyit tehetsz a kontaktert. Gazszuro a gazszelepbe epitve. Ez az elso reszen van a szelepnek ( ELEJEN).
(#) Kicsibandita hozzászólása Jan 4, 2018 /
 
Ami a szűrő alatt fut vékony csövet levettem már, (8as kulcs) és kifújtam alaposan. Viszont beleér a láng a piezzo gyújtó után lévő közvetlen kis réz mini csúcsos "valamibe", azt viszont még nem néztem meg hogy le van e lazulva.
Amit újra kialszik az őrláng, ismételten leveszem a borítást és azt is megnézem. Babonából nem merek hozzá nyúlni mert most fűt.
(#) gyök2 válasza Kicsibandita hozzászólására (») Jan 5, 2018 / 1
 
Nagy valószínűséggel a hőmérsékletkorlátozó kontakthibás. Jobb oldalt a hőcserélő csövére van felrakva, piros vezetékek mennek rá, csúszósaruval. Mozgasd meg a sarukat. Ha eldobja a gyújtólángot, akkor meg is van a hiba. Ha ügyes vagy, szét lehet pattintani a termosztátot, miután kiszedted a helyéről. Az érintkezőket 2000-es polírpapírral nagyon finoman meg kell simogatni. Utána jónak kell lennie. Nekem is ugyan ez a hibám volt két éve. Azóta is jó.
(#) brrr hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Szép délutánt!
Kombi cirkónkat az utóbbi néhány hétben, két-három naponként fel kell tölteni vízzel, mert a kontroll led jelez, hogy alacsony a nyomás .Feltöltés után 2 bar körül elindul a fűtés és a melegvíz is. A szivattyúnál van egy biztonsági szelep, alatta egy tálka mert idönként ez csöpög, azonban sosincs benne annyi kicsöpögött víz mint amennyit utánatöltök 2-3 naponként. Kérdésem: hová lesz a víz a cirkóból?? más helyen is képes elpárologtatni a vizet a rendszerből?? radiátor nem ereszt, sehol sincs vízszivárgásra utaló jel
(#) briki válasza brrr hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Egy darabig mehet a zárt tágulási tartályodba is amíg meg nem telik. A másik lehetőség, hogy a hőcserélőd, ahol a gáz ég az égőtérben ereszti el a vizet, de a láng fel is szárítja, így csak a nyomát lehet látni, ha lebontod az égőtér szigetelést.
Ha csak 2 bárnál kapcsolja le a kazánod a "vízhiány" jelet, akkor a nyomásérzékelőd is el lehet kalibrálódva. Alapból 0,5-1 barnál már meg kell szűnnie a hibajelnek.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2018
(#) jarod_d válasza jarod_d hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Szia, az indítási teljesítmény majdnem minimumon volt, most teljesen minimumra vettem.
Nem szűnt meg a probléma, de javulást vettem észre, kevesebbszer, kisebbet "robban" szóval biztos számított.
Most így fog menni egy darabig.
Köszönöm.
(#) jarod_d válasza JZoli hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Annyi igaz lehet, hogy használt panel került bele, nem új. A régin - míg működött - az összes elco-t cseréltem és akkor is fennállt a probléma, így az elco hibát tényleg inkább kilőném. Ettől függetlenül lehet az esr mérővel még egy kört futok.
A induló gázmennyiség csökkentése biztosan javított a helyzeten, de a venti továbbra is gyanusított
(#) jarod_d válasza merciabc hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Igen ez az első gyanú volt, azonnal cserélve lett mindkettő, de nem szűnt meg a probléma.
(#) brrr válasza briki hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Köszi! Megnézem az általad jelzett hibákat. Köszi még egyszer! Üdv
(#) Mathyas hozzászólása Jan 7, 2018 /
 
Jó reggelt!

Pér napja sz*rakodik a kazánunk (Walliant VUW 240/2-3) és néha néha nem indul el.
Sem ha fűteni kell, sem ha meleg vizet nyitunk.
A ledek nem villognak.
Újraindítás után után minden rendben működik.

Azt vettem észre, amikor fellép a hiba, akkor a 4-es led nem világít.
Valami javaslat?
Elektronikában otthon vagyok, de 3 hónapja költöztünk kertes házba, az előtt soha nem volt dolgom gázkazánnal. .)

kazan.jpg
    
(#) Gafly válasza Mathyas hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Ugyan nem értek hozzá, de a leírás alapján ez szemet szúrt:
Idézet:
„7.10 Füstgázszenzor
A fali gázkészülék füstgázszenzorral van felszerelve.
A füstgázszenzor kikapcsolja a fali gázkészüléket, ha
rendellenesen működő füstgázelvezető rendszer esetén
füstgáz áramlik a felszerelési helyiségbe. A füstgáz
hőmérsékletének érzékeléséhez és felügyeletéhez a fali
gázkészülék két hőmérséklet-érzékelővel van ellátva.
A két hőmérsékletérzékelő közül az egyik az áramlásbiz-
tosító belsejében található és a füstgáz hőmérsékletének
érzékelésére szolgál.
A felszerelési helyiségbe visszaáramló füstgáz érzéke-
lésére szolgáló másik hőmérsékletérzékelő az áramlás-
biztosító hátoldali kimeneti nyílására van felszerelve.
Ha füstgáz tényleges áramlik vissza a felszerelési
helyiségbe, akkor forró füstgáz áramlik végig ezen
a hőmérsékletérzékelőn. A hőmérséklet növekedését
érzékelve a vezérlés 2 percen belül automatikusan
kikapcsolja az égőt.
A készülék újrabekapcsolása automatikusan a lekapcso-
lást követően kb 20 perc elteltével következik be. A fali
gázkészülék újbóli bekapcsolása a kikapcsolás után kb.
15-20 perccel automatikusan bekövetkezik.
Ha folyamatosan fennálló hőigény alatt háromszor
megismétlődik a kikapcsolás, akkor a vezérlés letiltással
kapcsolja ki a készüléket.
A letiltás kireteszelése és a készülék újbóli üzembe
helyezése a főkapcsoló ki, majd ismételt bekapcsolásával
történik.”

Jó hír az az, hogy holnap már dolgoznak a szerelők
(#) merciabc válasza Mathyas hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Talán ha szerencséd van, csak füstgáz szenzor hiba!
Milyen színü vezeték megy a szenzorokhoz?
Kék, vagy barna?
Nem hiába kérdezem...
(#) ktedward hozzászólása Jan 7, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy Vaillant vuw 260 xe kazánom. Egy ideig működik rendesen, aztán felfűtésnél a gyújtó elektróda nem szikráztat, de a gáz jön és a ledek is azt jelzik, hogy fűt. Zavartörlés után simán indul, és egy darabig megint semmi probléma nincs vele.
Szerelő 2-2,5 hét múlva jönne.

Vaillant.png
    
(#) briki válasza Mathyas hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Mérd meg a füstgázszenzor 2 érzékelőjét 2-3 különböző, azonos hőmérsékleten ( hajszárítóval melegítve ) Elvileg rosszul összedugni lehetetlen a fekete hengeres csatlakozónál. Kontakt hiba lehet, azt meg lehet sprayvel próbálni megszüntetni a csatlakozónál. Ha leszeded az égőtér elején lévő szigetelést, akkor bevilágítva, tükör, stb, meg kell nézni a hőcserélő lamelláinak tisztaságát. Lehet az is el van dugulva- bár akkor hibát illene neki jelezni a kijelzőn
(#) Mathyas válasza merciabc hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Idézet:
„Milyen színü vezeték megy a szenzorokhoz?”
Három fekete és egy kék.
Gyerekek én még ennyi port és mocskot készülékben nem láttam, pedig 25 éve vagyok hasonló szakmában.
Az érzékelők nem látszódtak a portól és a mocsoktól.
(#) briki válasza ktedward hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Nézd meg a panel forrasztásait a nagyfesz trafó környékén. Gyújtóvezeték, elektróda szemrevételezése stb. Kondi, esetleg a nagyfesz trafó kiszedése, és kiszedve próbálni, hátha ha bemelegedve nem működik. Elsőre ennyi jut eszembe.
(#) briki válasza Mathyas hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Akkor ki kell tisztítani elsőre, azt úgy is illene karbantartás alatt. Érintkezési probléma?
(#) Mathyas válasza briki hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Idézet:
„Mérd meg a füstgázszenzor 2 érzékelőjét 2-3 különböző, azonos hőmérsékleten”
Holnap megteszem.
Ma már nem döntöm szét még egyszer

Gondolom átmeneti ellenállást kell mérni.
(#) ktedward válasza briki hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Köszi hogy írtál.
Az előbb megmozgattam a kábelt és berobbant, nem tiltott le. Utána megint elkezdett fűteni.
(#) Mathyas válasza briki hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Idézet:
„Érintkezési probléma?”
A csatit szétkaptam, de az érintkezők rendben voltak.
Kontakt tisztítóval azért adtam neki
(#) briki válasza Mathyas hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Azonos ellenállásúak, így együtt kell szépen kúszni az ellenállásnak. Kompresszor, maszk nem árt. Egyúttal az említett hőcserélőt is tisztítsd ki- le kell venni a deflektort, és az égőtér szigetelés előlapját.
Következő: »»   368 / 575
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem