Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   369 / 575
(#) briki válasza Mathyas hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Ha a lamellák közti rész szemmel láthatóan el van dugulva kemény lerakódással, azt csak mechanikailag tudod eltávolítani, kemény, hosszú ideig tartó munkával. Vékony- pl kihegyezett bicikli küllő- lamellánként kikaparva a lerakódás. Vigyázz a csövet közben ki ne lyukaszd.
(#) briki válasza ktedward hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Akkor meg is van. Érintkezési hiba- forrasztás, stb. Sok sikert a kereséshez.
(#) ktedward válasza briki hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Köszönöm.
Még egy kérdésem lenne. Így itt lehet hagyni ezt a kazánt ha elmegyek dolgozni? Vagy inkább állítsam le mielőtt elindulok?
(#) briki válasza ktedward hozzászólására (») Jan 7, 2018 1 /
 
3X próbál gyújtani, ez alatt kell a lángnak kialakulni. Amennyiben a 3. gyújtás is sikertelen, kiáll hibára, és csak RESET-tel indítható újból 3 próbálkozás erejéig.
Tehát nyugodtan hagyhatod bekapcsolva, max hibára kiáll. Az addig kiengedett gáz nem robbanásveszélyes.
(#) ktedward válasza briki hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Most meg sem próbált begyújtani, csak a gáz jött.
(#) merciabc válasza Mathyas hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
A höcserélö bilincséböl vedd ki a szenzorok csatlakozóját.
Ott meleget kap, kirevül a kábel.
Az az uj fajta, olyanom nincs sajna.
(#) Kicsibandita hozzászólása Jan 8, 2018 / 1
 
Sziasztok!
Segítségetekkel sikerült szűkíteni a probléma forrását.
A csavarokat meghúztam (igazából nem voltak lazák), a kábeleket megmozgattam a kontakt véget és a hunyó ez az érzékelő lehet, ugyanis az egyik kábelt ha pöckölöm - a túloldalit- akkor kattanással kikapcsol az őrláng. Nem mondanám hogy igazán lötyög... de tény, hogy így lelöki a lángot.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) robotik hozzászólása Jan 8, 2018 /
 
Sziasztok
Tanácsért fordulok hozzátok. Adott egy Junkers kombi kazán, 5 éves, karbantartott (az utóbbi 2017 novemberében). Karácsonykor megtette velünk,hogy radiátorokat fűtötte, de csapvizet nem melegítette. Hosszas böngészés után, áramtalanítottam a kazánt és ujraindításkor a csavarhúzó másik felével megkocogtattam a háromállású szelepet. Csodák csodájára el is indult, mind a mai napig. Ma a reggeli tisztálkodáskor melegítette a vizet aztán egyszer csak leállt, és nem segített neki a csavarhúzós módszer sem. A fűtés része továbbra is hibátlanul működik.
Junkers kazán - ZWB 24-36
Van ezzel esetleg valakinek tapasztalata vagy ötlete?
A szakemberek leghamarább csak a jövő hét elején tudnak eljönni.

Köszönöm a segítséget.

Üdvözlettel

Csaba
(#) briki válasza robotik hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Ha a meleg víz csapját kinyitod, beindul a kazán? Ha igen, akkor a háromjáratú szeleped nem mozog- motor, szorulás. Ha nem indul be, a vízáramlás érzékelő nem kapcsol.
(#) robotik válasza briki hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Ha áramtalanítás után újraindítom a kazánt hallani ahogy a háromállású szelep próbál allítani a pozícióján. Ha le van kapcsolva a szobatermosztát akkor nem torténik semmi, még akkor sem ha megnyitom a melegvizes csapot, ha kapcsol a termosztát akkor pár liternyi meleg víz folyik, de utánna semmi, füti tovább a radiátorokat.
(#) zoszka válasza Kicsibandita hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Szépen meg van pörkölődve az a "nova". Ha megpöckölésre elalszik, akkor stemco csere.
A pörkölődésből ítélve, jó sokszor maradt égve.
(#) merciabc válasza robotik hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Ideiglenesen fújd be WD40-el, mozgasd meg,(engedd a melegvizet meg párszor,és akkor is fujd meg), adddig jó míg ki nem ér a szerelőd!
(#) csendorne hozzászólása Jan 9, 2018 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a kazánunk amikor a fűtés is be van kapcsolva és enyhül az idő akkor gyakran kikapcsol. Ezt miért csinálhatja? quadriga uno a típusa.
(#) JZoli válasza robotik hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Ha ez a helyzet:" Ha le van kapcsolva a szobatermosztát akkor nem torténik semmi, még akkor sem ha megnyitom a melegvizes csapot, ha kapcsol a termosztát akkor pár liternyi meleg víz folyik, de utánna semmi, füti tovább a radiátorokat."- akkor az vízáramlásérzékelőjével lehet valami baj, vagy elrakódott a rudazata, vagy a membrán keményedett meg. Ott kellene keresni a hibát egy kis mikrokapcsolónak kellene működnie, a víz megnyitása hatására.
(#) briki válasza csendorne hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Mit értesz azon, hogy gyakran kikapcsol? Hibára áll, vagy egyszerűen leáll, és nem fűt? Van hozzá külső időjárásfüggő szabályzó?
(#) ktedward hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Sajnos nem oldódót meg a hiba.
Láng kijelző világit,de gyújtást nem adott.A gyújtás kijelző nem is világit.Olyan mintha lemarat volna a szikráztatás. Törlés után indult simán.....pár óráig hibátlan aztán mintha meghülyülne...
(#) merciabc válasza ktedward hozzászólására (») Jan 10, 2018 / 1
 
Még mindig van vagy kontakt hiba, forrasztási hiba, és a 450v 1mikros kondi csere!
(#) csendorne válasza briki hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Igen világít a piros és a sárga jelző is. Ez még hibakódot nem ír. Inkább nem kapcsol be. Nincs hozzá külső időjárásfüggő szabályzó. Szerelő már volt, kitakarította. de a hiba fenn áll továbbra is. Amikor hideg van kint akkor nem igazán kapcsol ki, csak ezekben az enyhébb időkben ami mostanság van. Tavaly is már csinálta. A szerelő nem tudja mi lehet, cseréljük ki az elektronikát szerinte. Még semmilyen alkatrész nem volt benne cserélve, kp tizen pár éves kazán.
(#) briki válasza ktedward hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Ahogy merciabc írta kontakt hiba. Keress egy jó elektronikai műszerészt, nézze meg a panelt ami a trafót veszi körbe. Forrasztás, és kondi, stb alkatrészek.
(#) briki válasza csendorne hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Nézd meg a fűtési NTC érzékelőt jól felfekszik-e. Mennyi ideig megy a szivattyú utánkeringetés? Van valami speciális osztó rendszered a kazán utáni fűtés osztó- gyűjtő rendszerében? Radiátor, vagy padlófűtés, esetleg kombinálva, stb?
(#) ktedward hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Ezt produkálja kazáncsere? vagy érdemes foglalkozni vele ?
(#) ktedward válasza briki hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Holnap jön a szerelő de már nem bízok a készülékben ma is volt helytelen indítása és megint jött a gáz szag kifele valahogy nem akarja letiltani a gázszelepet
(#) ktedward hozzászólása Jan 15, 2018 / 1
 
És kész!!!! A hiba az volt,hogy kb 1 hónapja volt egy elektromos ingadozás és a kazán panelján lévő kütyüt meg piritotta..
(#) merciabc hozzászólása Jan 16, 2018 /
 
Hú, tudna valaki hozzá szólni ehhez a problémához?
Ferrolli álló kombi beépített tárolós kondenzációs.
Melegvizet hiba nélkül megcsinálja, a fűtésnél-ha hideg a kazán, rendesen elindul-ha több órát megy, elindulna, de csobogás(szó szerint!) hallatszik a kazántestből, majd gyújtana, de kiáll hibára!
Ilyen hangot még én sem hallottam kazánból!
A kondenzedényt kimostam, de mem volt hordalékkal magyon tele, a csöveit megfújkodtam.
Parapettel van elvezetve.
Tanácstalan vagyok, mert ilyet még nem láttam?!
(#) zolika60 válasza merciabc hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Nem levegős a fűtésrendszer?
(#) clymet hozzászólása Jan 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy Beretta Ciao kazánom, az a hiba, hogy bekapcsol, megy egy kicsit, (1-2p) és letilt.. piros led nem világít a keringető szivattyú megy, a fűtőtestek is elkezdenek melegedni, de meleg víz sincs..esetleg valaki nem tapasztalt ilyet és oldotta meg? vagy teljesen kuka a készülék? Köszönöm előre a válaszotokat,
(#) merciabc válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Sajnos nem!
Ellenőriztem a légtelenítőt!
Rendes csobogás, mint aki pancsol!
(#) Gombszem válasza merciabc hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Már pedig ott levegő van, az lötyög. Valahogy nem tud kimenni, ezen kellene elmélázni.
Talán valahogy lassan újratölteni a kazánt.
Még az is lehet, hogy valami kóbor kosz (pl. levált tömítés darab) elakadt, és nem jön ki a mosással, és emiatt nem megy ki a levegő.

Nem vagyok szerelő, a megoldás nálad van.
(#) merciabc válasza Gombszem hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Sajnos nem blottyogás, vagy rotyogás.
Ez tényleg olyan igazi csobogás, mint aki pancsol.
Holnap du. szétkapom darabokra, kiderül!
(#) fancy27 hozzászólása Jan 18, 2018 /
 
Sziasztok, Westen Star 310 rejtélyes hibát produkál, a kijelzett hőmérséklet összevissza ugrál. Tizedmásodpercek alatt le-föl 20 fokokat is. Majd ráfűt a kazán, amikor épp alacsonyat mutat, és E25 -tel lekapcsol a túlmelegedés érzékelő. Itt meg lehet nézni a jelenséget:
https://www.youtube.com/watch?v=6uv5xq7AXwo&;feature=youtu.be&t=499
8:20-nál kezd el összevissza ugrálni a hőmérséklet, 8:53-nál fut E25 hibára.
Tud az NTC ilyen hibát okozni? Úgy tudom, az vagy zárlatos, vagy szakad, vagy tévesen (eltolódva) mér, de ilyen ugrándozást nem produkálhat.
Szerelő szerint dugulás, de szerintem akkor nem ugrálna, hanem csak fölfelé menne, ráadásul nem tud a víz hőmérséklet tizedmásodpercek alatt 20 fokokat ugrálni, ennél már a cső, meg a termisztor hőtehetetlensége is nagyobb. Túlmelegedni túlmelegszik ez tény (túlmelegedés érzékelő cserélve), de szerintem azért mert túlfűt a kazán rosszul észlelt hőmérséklet miatt. De mi lehet akkor? Vezérlőpanel csere?
Következő: »»   369 / 575
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem