Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Hegesztő trafó
Jelen esetben egy soros induktivitás. Tulajdonképpen ellenállásként fog működni, így -megfelelően méretezve- leveszi a terhet a trafódról, viszont ebben az esetben csökkenni fog a primer, és ezáltal a szekunder feszültség is. Mondjuk ha feltekersz + meneteket akkor is. Ez utóbbi a jobb megoldás, nem fog kárbaveszni a teljesítmény a ballaszton, csakhát nem minden trafóra lehet csak úgy még feltekerni néhány menetet.
hát igen nem lehet feltekerni még + meneteket! ekkor mit rakjak a primerre?
Szia!
Egy egyszerű triakos szabályzót és akkor még fokozat kapcsoló sem kell. Itt találsz egyet! :nezze: sasold meg. http://kepfeltolto.hu/i/?19460&g=gal Nekem évek óta megy,nincs vele bajom,a hűtőbordával ne takarékoskodj,műanyag tengelyű potit használj,VIGYÁZZ !!!!,mindenhol ott a 230!! Gábor
Sziasztok !
Van egy házi gyártású hegesztő transzformátorom. Egy kicsit át szeretném alakítani. A primer tekercs 3mm átmérőjű zománcszigetelésű huzalból van ez nagyon jó állapotban van. ehhez nem nyúltam.. A szekunder tekercs a primer tekercsre volt rátekerve sodrot rézvezeték műanyag szigeteléssel a vezető átmérője 5 mm. 68 menet kimenő feszültség 50 V A műanyag szigetelés összeolvadt egyrésze lepattogzott ezt letekertem a trafóról. A trafóval nagyon szépen lehetet dolgozni lágy íve volt de 2 db 3.25 elektróda után le kellet állni vele mert a műanyag szigetelésű tekercs nem bírta tovább. A szekunder tekercset nem az eredeti helyére szeretném feltekerni hanem a vasmag szemközti oldalára. Működőképes így? Milyen keresztmetszetű huzalból készítsem a szekunder tekercset? Válaszaitokat előre is köszönöm.
Ha laza lesz a csatolás nem biztos ,hogy ártani fog...
Az ivfogás,és az ivtartás meghálálja. A szoros csatolású trafó éget!
A trafónak eredetileg nagyon jó tulajdonsága voltak. Ez talán abból eredt, hogy a vastag műanyag szigetelés miatt a szekunder tekercs lazább volt kb 4-5 mm re voltak egymástól a vezetők.
Az nem fogja kompenzálni a más elrendezésből adódó veszteséget hogy igy közvetlenül a vasmaghoz kerül a szekunder tekercs ? nem pedig a primere rátekerve a vasmagtól 30-40 miliméterre. A rajzolt elrendezésre azért esett a választásom, hogy a két tekercs külön legyen nagyobb felületen adja le a hőt. Sikerült szereznem bontott vezetéket kb 4x8 mm téglalap keresztmerszű réz vezeték pamut szigetelésű a szigetelése rossz állapotban van mivel lehet újra szigetelni ?
Sziasztok!
Egy ötlet a szekunder szigetelésére(cementeszsák!?)És hogy ne zizegjen a vasmagot is érdemes összehuzatni!!!!
Szia!
Elképesztő!Még 11-es ü veg sem kellett a pajzsba.
Nekem is csurgott! Küld el neki a képeket!
Idézet: „Háát legalább szórása az van a trafónak” Ami nem is hátrány Jó lehet az ivfogási és tartási tulajdonsága....
A fejlődő országokban is vannak szakmabeliek!
Vannak. Azt is a neten láttam valahol. hogy van egy oszloptrafó, és nem egy kisfesz elosztó vezeték megy az utcán, hanem mindenki egyedileg viszi a villanyt. Kb. félszáz vezeték indul a trafótól.... Az se semmi...
Üdv! Komoly hegesztő hehe én is láttam már 1-2 szép darabot
Nekem kb 16éves gyári trafóm van allítható Wattszámú 0->100ig De az a baj vele, hogy nem igazán akar ívet kapni nemtudom mi lehet vele (az lehet hogy öregek a pálcák?????) Azt én is megkérdezem, hogy ilyenkor mi is játszódik le mármint hegesztés közben, mitől kap ívet stb...
Hali!
A kedves Nejem (aki kultúrcikk eladói szakmát tanult), egyszer vette a bátorságot, és a hegesztés szünetében megkérdezte: Mit nyomsz meg, hogy szikrázik? Elképedt, mikor elmagyaráztam neki, hogy semmit, csak oda kell érinteni, aztán egy kicsit visszahúzni. Nem gondolta volna. Azt tudjuk, hogy vezetőkben (pl a vasban) elektronok áramlása hoz létre áramot. Amior "megkopogtatjuk" a vasat a pálcával, pontosan ezt akarjuk elérni, hogy az áram meginduljon. Ekkor azonban még az érintkezési felület lehetővé teszi, hogy a töltéshordozók ez egyik vasból a másikba minden külső látható jel nélkül átlépjenek. Amint azonban a két anyag érintkezési nyomása lecsökken, erősen megnő az áramsűrűség, és ez kimelegíti az érintkezési felületet. Amikor az elektróda elválik az anyagtól, többé már a töltéshordozóknak nincs lehetőségük közvetlenül átlépni a egyik anyagból a másikba. Mivel a felhevített pontok rengeteg töltéshordozót emittálnak, és megvan a potenciálkülönbség is, ezért az elektronok nagy sebességre gyorsulva elindulnak a pozitív elektróda felé. Útközben rengeteg gázmolekulával (levegő, fémgőzök, stb) találkoznak, amikről "leszaggatják" az elektronokat, ellenkező töltésű ionokat létrehozva belőlük. Egyenáramnál az ív égése folyamatos, és egy katódfolt van, míg váltóáram esetén (trafó) két katódfolt van, és az ív a nullátmenetek környezetében kialszik. Az égés feltételei összetettek, függ a feszültségtől, áramtól, nyomástól, hőmérséklettől, stb.
tirisztoros hegesztő szabályzó rajzot tudnátok rakni.Elöre is megköszönöm
Mérted már a szekunder feszültséget?
Az ideális 45-55V kell hogy legyen. 40V alatt már nem igazán lehet vele hegeszteni, mert csak szikrázik és kialszik az ív.
Gyári trafóról beszéltünk, csak értenek már ennyit hozzá.
Egyébként ez az üresjárási fesz, amikor ég az ív, sokkal kisebb ettől. Lehet, hogy B (bázikus) pálcával próbálja, az trafóval nem működik. Az R (ER) pálcák jók trafóhoz.
Szia! Nem mértem még mert fölöslegesnek tartottam hisz gyári trafó! Csak gondolom attól, hogy 2 évig nem lett használva nem csökkenhetett a feszültsége!
Csak mostanában nem akar ívet kapni! De lehet hogy öregek a pálcák kb 10-14 évesek ) (Imi65 kössz a választ )
> De lehet hogy öregek a pálcák kb 10-14 évesek
Vagy csak megszivta magat nedvesseggel...
Ez is meglehet! Estére megmondom mi lehet a baja kaptam pár "ujj" pálcát és most álok neki a fűnyíró szervizelésének kétoldal le van törve 1 kar azt kéne visszahegeszteni!
Nahh kipróbáltam ujj pálcával! gyorsan ívet kapott és szépen tartotta is
Ezekszerint a régi nedves volt! Bár kézzel nemigazán érezhető külömbség! itt vannak az adatok a trafóról.
En ezert tartom reklamszatyorba betekerve az elektrodas dobozt
Ne panaszkodj! Ez a trafó sokkal jobb, mint a Tesco gazdaságos társa. Mondjuk a súlyán is érezni, hogy ebbe még nem sajnálták (annyira) az anyagot. Fatertól egy 125A-es Hetrát örököltem, azzal még nem sikerült kikapcsolásig hegesztenem 3. fokozatban, 2,5-ös pálcával.
Biztos,hogy váltóáramú hegesztésre valók azok a régi pálcák? A rajta lévő bevonat nagyon nem mindegy! Ha leirod a pálcán található adatokat akkor megmondom valójában mire lehet használni. Ha rutilos bevonatú akkor alkalmas váltóáramú hegesztésre,ha bázikus a bevonat akkor csak egyenárammal tudod az ivet fenntartani. Némi rálátásom van a dologra,lévén anno elvégeztem egy minősitett képesitést adó bevonatos ivhegesztői képzést.
Hát van 5 fajta itthon de csak 1 fajtából van rentgeteg a többiből 2-3 db
Ezek: OK 46.16 7014 -ebből sok van FOX KE 6013 E 38 O RC -ezzel hegesztettem most ER 23 OK 61.31 / 308L-17 AS R116 E7014 Ezek közül tudok válogatni akkor meik lehet a jó?
A teszkógazdaságos Einhel CN150 trafómmal dolgoztam még a nyár közepén a legnagyobb kánikulában. És nagyon zavart, hogy kb. 2 db. 2,5-ös elektróda elhegesztése után lekapcsolt kb. 15 percig a hőkapcsolója. (A jó kis 30 kg-os szupi trafómat kölcsönadtam tavasszal )
Ekkor kitaláltam, hogy tán aktív hűtéssel többet bír. Beleépítettem 2 PC venilátort, a képeken látszik hogyan. Flexel ki kell vágni a hátlapból a szellözőréses részt, és egy megfelelő méretű lemez (1,5 mm alu) -val kell lefedni, amire könnyű odarögzíteni a szükséges cuccot. A kis trafó alapból 14-15 V-t ad le, annak ellenére, hogy 12V-s. Ezt a puffer kondi felnyomja kb. 18 V-ra. Ezért sorba kötöttem a ventikkel 2 LED-et, hogy ne károsodjanak, de lehet, hogy leszedem a LED-eket, mert amúgy működnek a ventik 18 V-ról is, csak baromira kavarnak, és hangosak, (de ez nem baj) . Az első képen egy 20 Ft-os érme fénylik a trafón, hogy lássa, aki nem látta, hogy mekkora trafó van a dobozban. ( A borító lemezt lefestettem, azért zöld.) A képek telefonnal készültek, azért ilyen gyatrák, de szerintem a lényeg látszik. Még nem tudtam teljesen letesztelni, hogy mit tud, mert azóta nem volt olyan meleg... A ventik befele fújnak, előttük sűrű szövésű RÉZ háló van, hogy a flex porát, reszeléket, meg egyéb dzsuvát, amennyire csak lehet, kívül tartsa. Ha hiszitek, ha nem, a megfelelő méretű trafó beszerzése volt nekem a legnehezebb . (minden más volt itthon)
helló szalagfűrészlap forrasztó vagy hegesztőből most ép nem jut eszembe hogy hívják lehetne hegesztöt csinálni ?
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy van egy 22 négyzetcentis vasmagom anak a primer oldala megvan tekerve 230v ra 370 menet és azt szeretnem kérdezni hogy ebböl lehetne e egy kis co gépet épiteni és hogyan meg hány voltra kellene megtekercselni és mijen huzalbol a primer oldal az 1,2 es aluval van tekerve a segitséget előre is köszi
|
Bejelentkezés
Hirdetés |