Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   838 / 1160
(#) morgo válasza kismukk hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Torx csavarhúzót keress. A Google-ba beírva rengeteg találatot kapsz.
(#) ferci válasza kismukk hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Szia!
Első közelítésben torx csavarhúzók között keres a neten, képek között.
(#) Alkotó válasza kismukk hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Ez nem "sima" torx, hanem a lyukas változat. A szerszám végében van egy furat. E nélkül nem tudod bedugni a csavar nyílásába.
Gonosz találmány, de van hozzá szerszám. Mellékeltem egy képet amin látod hogyan jelölik a csomagoláson a lyukasságot.
(#) Remci válasza kismukk hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Lyukas torx csavarhúzó való hozzá. Bármelyik szerszámboltban kapható. Több féle méret van,ha nem akarsz készletet venni, csak ehhez a csavarhoz valót, akkor vidd be és keresnek hozzá. Létezik Bit-fejben és kulcs készletben is,olyan mint az imbuszkulcs készlet.
(#) kismukk válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
MINDENKINEK KÖSZÖNÖM a segítséget! Kis magyarázat: a mikrósütő szétszerelésekor botlottam ebbe a csavarba, a köpenylemez két alsó csavarja ilyen spéci, gondolom hogy csak a szakszervízesek tudják kivenni... Szerencsére egy fogó szorítására megindult. De nehogy szakbarbárkodjak, el fogok menni a közeli szerszámboltba, hátha van nekik hozzá való csavarhúzó...
(#) Alkotó válasza kismukk hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Akkor elég ha csak egy bitet veszel. 200-300 Ft-ból megúszod, szemben a készlet sok ezer forintos árával.
(#) kadarist válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Szia!
Ha mindkét irányban szakadást mérsz, akkor nagy eséllyel egy túlfeszültség-levezető szikraközbe botlottál. Keress rá így: spark gap protector.
(#) granpa válasza kismukk hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Nem "szakbarbárság", cseréld normális csavarra.
(#) yohnsee hozzászólása Jan 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Szabadidőmben monitorokat (is) javítok. A mostani példánynál sajnos figyelmetlenségemben elhagytam egy szalagkábel rögzítő tetejét/csúszkáját. Tudom, hogy külön nem kapható, de kompletten szeretnék egy ilyen foglalatot venni.
A kérdésem az volna, hogy van-e ezeknek valami nevük, ami alapján tudom őket keresni? Raszter és lábszám megvan, csak a nevét nem tudom.
Itt van pár kép, róla lenne szó. Ha nem találok hozzá, vagy nem tudok bontani, akkor lehet, direktbe ráforrasztom a nyákra. A másik vége így is oldható.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2018
(#) yohnsee válasza yohnsee hozzászólására (») Jan 24, 2018 / 1
 
Keresgéltem, meg is lett. FFC vagy FPC csatlakozó néven fut.
Hátha valakinek hasznos lesz.
(#) Skori hozzászólása Jan 25, 2018 /
 
Tudna valaki segíteni a képen látható félvezető azonosításában? SOT223 toknak nézem.

FG_P15.jpg
    
(#) Chipmunk1960 válasza Skori hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Nem lehet, hogy valami tranzisztor?
(#) Skori válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Mérek diódákat a kivezetések között, de az alapján PNP-nek kellene lennie, viszont a multiméterre kötve csak 30 körüli erősítési tényezőt mutat. Egy átlag tranzisztor esetében ez kevésnek tűnik.
(#) ktamas66 válasza Skori hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Én inkább SOT-89-nek látom. Pl.:Bővebben: Link
(#) Skori válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Köszönöm! Lehet, hogy tényleg valami ilyesmi lesz!
(#) Chipmunk1960 válasza kismukk hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Egy sima, átlósan beleillő lapos csavarhúzóval kivehető!
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2018
(#) killbill válasza kismukk hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Idézet:
„De nehogy szakbarbárkodjak”
Sokan rosszul használják ezt a szót. Itt az idézet egy lexikonból: Magasabb képzettségű személy, akit saját szakterületének kérdésein kívül más nem érdekel. Szóval nem az a szakbarbár, aki gányol, hanem az, aki máshoz nem ért, műveletlen, stb.
(#) proli007 válasza killbill hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Szó nincs arról hogy máshoz nem ért, vagy műveletlen, csak mással nem foglalkozik, csak a szakterületével..
(#) zolika60 hozzászólása Jan 26, 2018 /
 
Sziasztok! Egy SMD tranzisztor? beazonosításában kérnék segítséget. A tokján ph04 52-10a felirat látható, meg hogy kijött belőle a füst. Sajnos kuglival nem találtam semmit. Persze lehet rosszul keresek. Előre is köszönöm a jó szándékot.
(#) kadarist válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Szia!
Ezt keresed?
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Nem tudom. Az enyémre az van írva, hogy ph04, ezen meg az van, hogy ph7n. Nem tudom azonos-e a két alkatrész.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2018
(#) killbill válasza proli007 hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Ez mar ertelmezes kerdese. Az eloszo posztomban levo idezet az MTA-s Magyar Ertelmezo Keziszotarbol valo, de ennel tobbet nem ir. Ha valakit valami nem erdekel, akkor az valoszinuleg nem is ert az adott dologhoz. Es ha valakit semmi nem erdekel a szakmajan kivul, akkor feltetelezheto, hogy nem is ert semmi mashoz azon kivul. Akarhogyan is vesszuk, ez egy pejorativ jelzo. De ami a lenyeg volt a hozzaszolasomban, hogy nem azt jelenti, hogy valaki a szakmaban rosszul dolgozik, hanem pont az ellenkezojet. Kb. olyan ez, mint a "bombasztikus", amit szinten ellenkezo jelentessel hasznal a magyar lakossag ~70%-a, beleertve a bulvar sajtot, TV-t.
(#) kadarist válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Ha egy autóban leledzik, akkor ezt kerested és a hozzáértők szerint az IRFL4105-el helyettesíthető.
(#) Zolp hozzászólása Jan 26, 2018 /
 
Sziasztok. Egy 8 csatlakozójú smd IC beazonosításában kérek segítséget. Az ügyes ferdeszeműek a hasára gravíroztak egy számsort, de azzal nem jutok előre (FC51438-12DFC0).
Az áramkörből visszarajzolva a kivezetések a következők: VCC in, GND, Signal in (PWM), VCC out1, VCC out2, Stop1, Stop2, NC (nincs bekötve).
Az IC egy DC motor forgásirányát és működési idejét vezérli egy MOSFET hídon keresztül. A mechanika amit a motor hajt csak 2 végállásban lehet, tehát mindig váltakozva jobbra illetve balra forog a motor, amíg el nem éri az új végpontot.
Működés: A "signal in" pinen PWM jel van. 800ms alatt vagy 1600ms felett indul az IC, ilyenkor a VCC-t kiteszi a VCC out1-re vagy VCC out 2-re kb 5s-ig azután megáll vagy ha a "stop1" vagy "stop2" pin GND-re kerül akkor azonnal megáll. (Ezek egyébként a végállás kapcsolók)
Ha van valakinek ötlete, hogy hogyan keressem vagy mi ez, kérem ne titkolja!
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2018

IC_smd.jpg
    
(#) vargham válasza Zolp hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Idézet:
„VCC in, GND, Signal in (PWM), VCC out1, VCC out2, Stop1, Stop2, NC (nincs bekötve)”

Ezt úgy kell érteni, hogy sikerült beazonosítanod az egyes lábat, és az óramutató járásával ellentétesen 1=VCC, 2=GND, 3=IN, 4=OUT1, 5=OUT2, 6=STOP, 7=STOP, 8=NC.

A túloldala teljesen üres?
Nem lehet, hogy ez egy mikrokontroller?
(#) Chipmunk1960 válasza vargham hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
De meglehet. A legújabb kínai futópadokban pont ilyen hangya van PWM vezérlőként.
(#) Zolp válasza vargham hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Szia. Igen az 1. lábat be tudom azonosítani, az IC hátán jelölve van, de ott más jelzés nincs. A lábakat nem sorrendben írtam, sorry. Holnap megnézem, és leírom úgy.
Egyébként lehet akár microkontroller is, de akkor megette a fene, merg ilyet nem tudok szerezni biztosan.
(#) Zolp válasza Zolp hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
A lábak sorrendje helyesen:
1=VCC, 2=IN, 3=Stop, 4=Stop, 5=NC, 6=Out, 7=Out, 8=Gnd
(#) kadarist válasza Zolp hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Szia! Mi az a stop?
(#) Dilopho hozzászólása Jan 27, 2018 /
 
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni van egy régi fajta HDD és nem tudom, hogy lehet e átalakítót kapni valahol hozzá, hogy tudjam használni a mostani gépemhez.
Válaszokat előre is köszönöm.

DSC_0003.JPG
    
Következő: »»   838 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem