Fórum témák
» Több friss téma |
Használj szigetelt sarut, ahhoz olcsóbb a fogó.
Idézet: „mi az akadálya annak, hogy 35 méter pincén át vezetett kábel végén az ingatlanon belül legyen kialakítva a mérőhely?” A pince, mint idegen ingatlan.
Szia!
Másik gyártó ugyanilyen érintkezőjével szórakoztunk. Sokat látott és próbált huzalozók vannak a cégben, kis fogóval megnyomva és leforrasztva vagy jó volt, vagy nem. Szalagkábelre tudták rakni, másra nem. Eredeti hozzávaló fogó 1000+€ és csak ehhez volna jó. Nagyon apró mizere. Hónapok után a megoldás az lett, hogy "aprópénzért" (50-60HUF) van 10 cm-es szerelt huzal, mindkét végén ilyen érintkezővel. A csatlakozóba rövidzárlatként behelyezik, levágják rövidre és egyszerű forrasztással rákötik a megfelelő kábelre (árnyékolt kellett). Létezik még szerszámgyártó aki kínál univerzális fogót és a csatlakozóhoz való speciális pofát kell csak megvenni hozzá, annál ugye nincs felsorolva pont ilyen nevű csatlakozó, de ilyen kialakításúból ezt a méretet tudja. Egy ilyen fogó, a hozzávaló 1 pofával olyan 300€. Minden további szükséget pofa plusz pénz. Persze, nem a legszebb, ha toldva van, de a legegyszerűbb és legpraktikusabb megoldás (pénz, idő). Ha nagyobb menyiségről van szó akkor mindenképp célszerszám. Pár darabra túl nagy befektetés, nem megfelelő szerszámmal pedig nem tudod garantálni a csatlakozás minőségét. ~Két év és 250 érintkezővel való kínlódás végeredménye ez lett.
Szia!
A méretlen fővezeték legyen minél rövidebb......!A gyakorlatban 10m környéke .max.1% feszültség esés. Ne menjen/érintsen ilyen ellenőrizhetetlen/láthatatlan helyeket...!tehát folyosó , lépcsőház sem elfogadható---zárható helység meg kizárva. De udvar ,utca megfelel. A mérőóra is látható/megközelithető helyen legyen----nélküled leszerelhető ! Sajna ez az "elfogadott megoldás"---- S külön a fogyasztó kérésére! De ha földkábellel szerelteted ? Igaz méregdrága. A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2018
Sziasztok
Ti biztos sűrűn találkoztok ilyen relével: LP2K0910BD 3 fázisú irányváltó relé, 24V DC, szerintem semmi extra, mégis, valami marha elérhetetlen dolog lehet, mert nem képes senki egy árajánlatot visszaírni. Tudtok-e valami általánosan használható helyettesítőjét? Üdv
Sziasztok olyan kérd-esel fordulok hozzátok adott egy elágazó kötődoboz, ugyebár belefutnak a vezetékek 8 db kék színű vezeték vagyis nulla illetve 8 db fekete fázis illetve, 8 db zöld sárga védőfödeles , ezeket 2.5 mcu vezetékek . Az lenne a kérdessem hogy a a csatos wagot használom ugyebár az 5ös , és még a maradék 3 vezetéket hogy kössem hozzá ? Még azon gondolkodtam hogy hogy 2db 5-wagot összekötnék sorba abban elférne a 8db vezeték erek hogy így lehetne e csinálni.
Ha nem feltétel az oldható wago, akkor ez:
8 pin
Szia! Köszi a linket, ha például úgy lenne 3db tömör és 5 db sodrott?
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2018
Moderátor által szerkesztve
Ja, ezt nem írtad. Akkor marad az általad írt verzió.
A Wago weblapja szerint kettes, hármas és ötös van.
De a kínaiak tudnak valamit. Simán folytatják az eredeti gyári számozást.
Az ok, a kínait én is megtaláltam, de azzal inkább ne
Ezért fel se hoztam.
Akkor használhatom azt a megoldást amit le írtam./?
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2018
Moderátor által szerkesztve
Erre a kérdésre tudni kell a kialakított áramköröket is.
Mint például ez a példa: Tudni kell, hogy most 1 fázis lesz szétosztva 7 felé ? A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2018
Szia!
Schneider listaára 14 501+ÁFA azaz 18 416 De normális villanyszerelési bolt ezt simán be tudja szerezni. Ha kell én is listaár alatt valamivel.
Köszi a segítséget, ezt nem vettem észre
Szia
Mindenképpen érdekel, 10 ezer ide vagy oda, azért nem mindegy. Köszi, üdv
Szia!
Nem használhatok, adott érintkezőhöz kell találnom fogót, és nem fordítva.
Köszi a beszámolót, valamilyen olcsó fogót csak találok.. vagy PA-09
Sziasztok!
Kicsit belenézve a lakáselosztóba találtam egy érdekességet. A mérőóra felől 3 vezeték jön az elosztóba (1db Fázis, Nulla, Védővezető) A fázis szét van osztva megszakítókon keresztül a lakás összes pontjára, a nulla és a védővezető két sínen keresztül kerül szétosztásra. Viszont felfedeztem egy számomra érdekes dolgot, mégpedig azt, hogy a védővezető és a nulla sín össze van kötve. Az lenne a kérdésem, hogy a két sínnek nem csak akkor kellene összekötve lennie, ha a mérőórából csak az egy fázis illetve a PEN vezetők jönnének a lakáselosztóba? (TN-C-S rendszer) Van ennek így bármi értelme? Üdv, Ákos
Számomra az az érdekes, hogy a FI-relét meg sem említetted.
Szia!
A védővezető (földelés) nem a mérőből jön, hanem a földelőszondáról. Amíg nincs összekötve a nullával, addig csak földelés, de nem védővezető. A nullával való egyesítés után lesz valódi védővezető, így tudja maximálisan kifejteni a hatását.
Az a zöld-sárga vezeték 10 mm2-es, vagy 16 mm2-es ?
A földelő szondától 16 mm2-esnek kell lennie a vezetéknek. A védővezető, ha a mérőhelytől már lehet 10 mm2-es is. A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2018
Nálunk sincs áramvédőkapcsoló, mert Démász területen nem volt kötelező ilyet beszerelni. Nem is hiányolom.
Mérni kellene a (leválasztott) nulla és védővezető között. Amennyiben a védővezető helyi földelő szondától jön akkor össze kell kötni. Ebben az esetben a nulla az PEN, de akkor meg először a PE sínhez kellene csatlakoznia. A FI relé hiánya a kivitelezés időpontjától függ.
A PEN szétválasztást a méretlen oldalon kell megcsinálni, neked már csak fázist, nullát és védővezetőt szabadna kapnod, amelyeket összekötni tilos.
Ha jól gondolom, akkor már csak ha azt kimérem multiméterrel, hogy a két vezeték között szakadás van-e (elosztóban lévő zöldsárga, nulla amik a mérő felől jönnek) abból kiderül, hogy most földelőszondáról vagy PEN szétválasztásról van-e szó, ugye?
A keresztmetszet egyébként 10mm^2. Köszönöm az eddigi válaszokat is! A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2018
Minálunk így van megoldva. A FI-relé helyén a fogyasztásmérő van.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |