Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3123 / 3963
(#) tbarath válasza sita hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Akkor 330n kondi a bemenetre, 100n a kimenetre, adatlap alapkapcsolás.
(#) sita válasza tbarath hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
A bemeneti és a kimeneti oldalra is raktam 100nF-s szűrőt, de semmi változás.
Holnap összerakom a szűrőkkel és a puffer elkókkal a végleges áramkört és jelentkezem.
Addig is köszönöm a válaszokat.
(#) Pali79 válasza tbarath hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Na jól össze kavartam a dolgokat. Szóval 48V és 300W kellene. Ez ha minden igaz 6,25A. Ezt kellene 24V-ról megoldani.
Még az kérdés lenne, hogy a 24V egy kapcsolóüzemű tápról jön, azt nem zavarja ha egy ilyen kütyü van a kimenetén?
(#) jocka0012 hozzászólása Feb 6, 2018 /
 
Üdv!
Szeretnék egy 24V-os 6A áramfelvételű DC kapumotorhoz meghajtó H híd áramkört készíteni.Az lenne a kérdésem , hogy irf4905 P csatornás illetve irfz46n N csatornás fet megfelelő lenne erre a célra?A motort pwm-el szeretném szabályozni mert szeretnék lágyindítást , hogy ne rántsa meg annyira a kaput indulásnál.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2018
(#) vargham válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Milyen eszköz vezérelné, honnan a PWM?
Miért nem raksz bele egy cél IC-t?
(#) jocka0012 válasza vargham hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Egy pic16f877a vezérelné az eszközt.Igazából azért akarom összerakni , mert nem nagyon találtam megfelelő cél IC-t , amit Magyarországon is lehet kapni.
(#) vargham válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Akkor vagy válassz logikai jelszintű FET-et, vagy készíts hozzá meghajtó áramkört. Nézd meg az általad kinézett FET-ek adatlapján az RDS(ON) értéket.
(#) vargham válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
TLE 5205-2 TTL input, 40 Volt / 6 Amper output. Lomexnél kapható.
(#) jocka0012 válasza vargham hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Készítek majd meghajtó áramkört csak először pwm nélkül ki akarom próbálni , hogy ezekkel a FET-ekkel mennyire melegszik az áramkör.Az Rds(on) IRFZ46N-nél 16 mohm az IRF4905-nél 20 mohm. Ezekkel a paraméterekkel elméletileg működőképes a h híd nem?
(#) Sanyesz5 hozzászólása Feb 6, 2018 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, felkértek hogy gyártsak kábelt egy bizonyos "eszköz" soros porton történő programozásához, hibakód kiolvasás stb.
Kaptam egy kábelt mintának, aminek a végén egy ilyen csücsül Bővebben: Link

Teszteltem működik, mivel én szerettem volna komplettebb kábelt rendeltem egy ilyent: Bővebben: Link

Ezzel viszont ha fejre állok sem megy a dolog, com port teszterrel megy, ami fura hogy itt a tx-en van 3,3 volt, amit kaptam azon viszont rx tx mindkettőn van 3,3 volt.
Mivel én itt kifulladtam, ha van aki ért a témához és megnézné nekem a kettő közt mi a különbség ami miatt nem mehet, vagy csak tanácsa lenne megköszönném!
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Ha jól látom, a két USB - UART konverter más-más IC-t tartalmaz, így más-más driver szükségeltetik.
(#) Sanyesz5 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Szia, persze driver fent van, ez az első lépés. hercules port tester-el teszteltem is rx-tx összezár parancs elküld, visszajött szépen.
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Ha az RX lábon nincs 3,3 V, az valószínűleg csak annyit jelent, hogy hiányzik a felhúzóellenállás (~ 10 kΩ).
(#) Sanyesz5 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Ez esetemben jelentheti azt hogy itt a probléma?
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Nem tudom. Oszcilloszkóppal és/vagy logikai analizátorral lehet biztosra menni.
(#) vargham válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 6, 2018 / 1
 
Nézd meg, hogy az Rds(on) mekkora VGS esetén ekkora! Az adatlap szerint 10, illetve -10 Volt. Ezt egy 3,3 vagy 5 Voltos mikrokontrollerrel nem fogod tudni meghajtani, a FET nem nyit ki teljesen, melegedni fog, rosszabb esetben le is ég.
(#) tbarath válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
A 48V/6,25A elvileg nem okozhat problémát a készüléknek.
Elvileg a kapcsitáppal se kellene, hogy zavarják egymást, de biztosat nyilván nem lehet erre mondani.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Feb 6, 2018 /
 
Egy lemezjátszót kettő RCA dugóval egy normál RCA bemenetű hangszóróra csatlakoztattam, és már tövig feltekertem, hallható, de azért halk!
A kérdésem az, hogy hogyan tudnám esetleg növelni a hangerőt? Esetleg van-e valami hangoló (pl. trimmer) a lemezjátszóban?
(#) Bakman válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Pár tápegységet próbáltam PWM-es vezérléssel terhelni, nem szerették, össze-vissza ugrált a feszültség. A kettő közé raknék több nagyobb kapacitású kondenzátort, pl. 3 x 4700 µF -ot.
(#) ferci válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 6, 2018 / 1
 
Szia!
Találsz tranzisztoros meghajtású, fetes h-hidat a neten vagy talán itt is a hobbielektronikán, az elé már mehet a pic. Az idézett fetjeid jók lesznek.
(#) lelkes amatőr válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Idézet:
„RCA bemenetű hangszóróra”

Ezt így hogy?
Milyen kimenete van a lemezjátszónak? Erősitős vagy csak kisszintű? Hangszóróra erősitő nélkül?
(#) Udvari Zsombor válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Magában a hangszóróban van erősítő, de csak olyan, mint egy PC hangfalban.
Viszont ennek az 5V regulátornak mi a lábkiosztása a kép alapján?
(#) lelkes amatőr válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 6, 2018 / 2
 
Feltehetően előerősítő kell a lemezjátszónak.
Viszont látom a hozzászólásaidból, hogy igyekszel mindig minél kevesebb infót megadva minél többet megszerezni a fórumtagoktól.
(#) Udvari Zsombor válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
A regulátornak nincs fent az adatlapja, ezért kellene a lábkiosztása! A képen hányas láb melyik?
(#) lelkes amatőr válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Kb. 2.348 mp alatt találtam lábkiosztást hozzá, ha kicsit akarnál, neked is sikerülne. Bár tényleg kényelmesebb így.
(#) Udvari Zsombor válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Mit írtál be?
Ez esetleg jó?
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2018
(#) lelkes amatőr válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 6, 2018 / 3
 
Az udvaron mért hőmérséklet osztva kettővel + a kutyám színe binárisan.
Próbáltad tipusszám alapján?

Ui.: látod, megy ez ha akarsz.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2018
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 6, 2018 / 3
 
Kondenzátorokat kicserélted már?
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
De jó, hogy mondod, mert az enyém is halk. Ugrok is neki rögvest a kondiknak!
(#) vision61 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
A hangszóróban lehet erősítő, csak azok nem néhány mV bemeneti feszültségre vannak tervezve. Ezenkívül a lemezjátszóhoz még kellhet egy RIAA korrektor is. Bár, eddig semmit nem árultál el a lemezjátszódról.
Következő: »»   3123 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem