Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   213 / 3965
(#) _ampervadasz_ válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Namost, itt van egy oldal, és ebben merülj el és akkor rájössz a nixie cső működésére, és felhasználási területét!
Ja dobj fel egy pár képet rólla, hátha tudom fejből, a bekötését!
Főleg a nyakarészéről, fényképezz, és alulról is, hogy fel lehessen deríteni mindent, ha esetleg is meretlen lenne!
Mert így típusról most nem ismerem fel!
(#) teodor válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
(#) teodor válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Szia , ezt összehoztuk redesen.
(#) _ampervadasz_ válasza teodor hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Üdv!
Össze hát! Csak az a különbség nem a googlval találtam rá, én már régóta tudok erről az oldalról!
D:
(#) H.Viktor hozzászólása Ápr 30, 2008 /
 
Sziasztok.
Lehet hogy nem ide tarzik.
Bár elég kezdő kérdés .
Egy iet szeretnék építeniBővebben: Link
1 kérdésem lenne szerintetek azok a fúliák miből lehetnek??
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.:H.Viktor
(#) feki00 válasza H.Viktor hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Én kérek elnézést.

Amugy fresnel lencsének hívják a "fúliát"..
(#) uli hozzászólása Máj 1, 2008 /
 
Estét!
Az a kérdés merült fel bennem, két autó/motor akksiból ( pl 12 V 45 Ah *2) lehet e szimmetrikus tápot csinálni ha sorba kötöm őket???
Uli
(#) feki00 válasza uli hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
Szépet!
Így képzelted el a dolgot?(kép)
Működnie kell, nem hiszem hogy bármi baja keletkezne az akksinak.
Viszont a töltésükre tippet nem tudok adni mert azt nem tudom hogy kell.

piciszimm.JPG
    
(#) Imi65 válasza uli hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
Ha az akksik egyforma kapacitásúak, és a terhelésük is egyforma, töltheted 24V-ról (tehát a + és - pontokon), a töltés szabályainak figyelembevételével.
(#) bandita31 hozzászólása Máj 1, 2008 /
 
Hy
Én egy ellenállásban szeretném segitségeteket kérni.

14db smd ledet szeretnék rákötni a számitógép 12V-os tápjára(természetesen párhuzamosan) és ehez kéne valami ellenállás.A ledek már össze vannak forrasztva már csak áram kéne neki.

Sajnos nem tudom hány amper jön ki a tápból.

Ilyen ledek vannak beszerelve:
Ilyen
potméterböl(feszültségosztoként kötöttem be) de az rövid idön belül kigyuladt,alig tudtam eloltani.Szerencsére nem terjedt el a tüz a gépben.

Válaszotokat elörre is köszönöm.
(#) zsoltee0001 válasza bandita31 hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
Hi
ha minden áron párhuzamosan akarod kötni, akkor 680 ohmos ellenállásokat kössél rá, de akár 560 ohmos is jó, attól se fog tönkremenni, bírnia kéne
"Sajnos nem tudom hány amper jön ki a tápból" ilyen kijelentésekre vigyázz. Tudnám javasolni az elektronika alapjai cikkeket, átolvasásra.
Még mielőtt fölgyujtanád az egész házat
üdv
(#) zolee1209 válasza bandita31 hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
Ha tudnál adatlapot, vagy típust adni a LED-ekhez, akkor könnyen megoldható az ellenállás problematika!
(#) zolee1209 hozzászólása Máj 1, 2008 /
 
Egy egyszerű kérdésem lenne: Ebben a topicban olvastam azt, hogy a piezoval sorosan kötött kondival lehet szabályozni a kimeneti hangerőt. Szóval, a kondi ebben az esetben miként szabályozza a hangerőt?
(#) kobold válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
Úgy, hogy váltakozó feszültség hatására a kapacitásától és a frekvenciától függően valamekkora ellenállásként viselkedik (kapacitív reaktancia, Xc = 1 / (2*PI*f*C)). Mivel a piezo alatti tranzisztor ki-be kapcsolgat, ez felfogható váltakozó feszültségnek, a kondenzátor a látszólagos ellenállása miatt korlátozza az áramerősséget, azaz gyengébben szól a piezo.
Igaz, hogy a frekvenciafüggőség miatt számolgatni kell, de jobb a kondi egy ellenállásnál, mert egyenáramot (feltöltődés után) nem vezet, azaz védi a piezót is.
(#) bandita31 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
Köszönöm szépen a segitséget.
Müködik.
(#) jocokacska hozzászólása Máj 1, 2008 /
 
Heló!
Egy szervómotoron hány kimenet van? És miben különbözik ez az egyszerű villanymotortól?
Üdv.: Jocó!
(#) jocokacska válasza (») Máj 1, 2008 /
 
Oké , kösz. Ez nekem pont jó!
(#) zolee1209 válasza kobold hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
Köszi a választ! :yes:
(#) feki00 hozzászólása Máj 1, 2008 /
 
ÜDv

Lenne pár kérdésem, problémám. Itthon már hordó számra van elhasznált vasklorid, egy apró táppal meg vas elektródával próbálok ismét vaskloridot varázsolni belőle, de szörnyen lassan megy.
Ma előbányásztam egy régi epson nyomtató trafóját és azzal próbálkoztam. Remekül működött de a hálózat oldali biztosíték megadta magát.
A kérdésem az lenne hogy hány amper lenne ideális az elektrolízishez? Áramkorlátozó kapcsolást tudnátok ajánlani hozzá?

Köszönöm a válaszokat...
(#) bbalazs_ válasza feki00 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Hasznald melegen.
Utana kihules utan a rezoxid kicsapodik a tultelitett oldatbol.
Vagy parold be, hatas ugyanaz.
(#) uli válasza feki00 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Valahol olvastam itt, hogy 300mA-el csinálják, mert az pont ideális
HA nagyobb árammal csinálod, melegszik az oldat, asszem ezt is ott olvastam :
na jo éccakát: Uli
(#) _ampervadasz_ válasza feki00 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
12V-on 6A elég lenne, mondjuk egy akkumlátor töltőt használj, meg sorosan egy műterhelést, akkor biztos lezajlik az elekrolízis.
Mit használ elektródának? ...szénrudat?
Esetleg nem kapkdná ki a biztit, ha mondjuk széttöltenéd, több tároló edénybe, és sorosan ákötnéd az elektródákat. Esetleg ez segítene és nem vinné el a nyavaja a biztit. (meg előbb utóbb a trafód)

ötlet.jpg
    
(#) _ampervadasz_ válasza uli hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Nállam 4-5A szaladgált (többet sorba kapcsoltam összesen 6 -ot) , és pezsgett rendesen!
(21-23 óra alatt készen van, szennyezettségtől függően.)
Jajj az autó izzót nem is irtam még le, azt is kapott, és egy pohár vizbe dugtam fejjel lefelé, mert melegedett rendesen.
(#) feki00 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Szétosztva nem hiszem hogy jó mert az eredő áramuk ugyan az lesz mint ami most van, mármint énszerintem így van.

Az elektróda 2 vaslemez, az egyikből kiválik a vas és újra vasklorid lesz a másikra meg a réz válik ki az elhasznált "vaskloridból".

Holnap, illetve ma lemérem mekkora áram megy benne, meg megpróbálom szétosztogatva, bárt nem tudom honnan veszek még elektródokat

A másik gond hogy a kivált rezet meg le kell imádkozni az elektródról mert amugy ha telítődik az elektróda akkor lepotyog róla és feloldódik a cuccban.

bbalazs, ez működik? Kétlem hogy melegítéssel megoldható lenne egy ilyen kémiai reakció visszafordítása.

uli, eddig 250mA 9Vos trafóról ment a dolog, vagy csak én vagyok türelmetlen

Pezsgés: Mi a szösz gáz képződhet? Klór?

Szépestét, vagy reggelt
(#) _ampervadasz_ válasza feki00 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Egyszerű, párolgás következik be a hatalmas áramok miatt (melegíő hatást gyakorol rá), a szénrudakat hirtelen azért kérdeztem mert a rézgálic oldatra gondoltam hirtelen!
De azért azt meg kell mondanom, hogy disszapatív táp az amit te használsz, vagyis ha a terhelő ellenállás kisebb a tekercs belső ellenállásánál, akkor tönkre megy, illetve eszméletlenűl lecsökken a tápfeszültség szintjéről, a kapocs feszültség, és az áram a mennybe szalad.
Ha "sokszorosítod", tehát többet kötsz sorba, akkor az ellenállást növeled, ezzel fordított arányban csökken a felvett áram is, tehát a primeren a bizti nem "lövi" ki magát!
(ja a peszgést ne úgy képzelje el senki mintha sört bontana, asszem az jó is lenne! Itt csak az volt hogy bubik jelentek meg az elektródán és elég szaporán jöttek fel!)
(#) zoly15 válasza feki00 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Szia!
Én már csinálltam ilyet :yes:
Készíts egy 300mA-es áramgenerátort 7805-ből!
Azután 2 vasszögre lesz szügséged... ezt belemeríted és elindul a folyamat... ha jól emléxem akkor a negatív póluson lévő szöget megeszi, a pozitív oldalon lévőn pedig kiválik a réz azt le kell mindíg törölgetni :yes:
Megj.: Én azt tapasztaltam hiábe kivettem belőle a rezet nem lett jobb de lehet hogy csak azért mert nem melegítettem meg.. passz

üdv!
UI.:
Idézet:
„Pezsgés: Mi a szösz gáz képződhet? Klór?”

Az nem jó ha pezseg nagyon mert sok A-t kap!
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Máj 2, 2008 /
 
Üdv!
Kezdő kérdések:
- Miért használunk elkót ott, ahol azt írják, hogy az kell?
- Mi lenne, ha mást használnánk?
Köszi!
(#) Imi65 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Nem hinném, hogy ilyet sűrűn előírnának, ha mégis, akkor a helyhiány lehet inkább az oka. Az elkónak csak hátrányai vannak szinte a normál kondival szemben, egyetlen előnye a méretéhez képesti nagy kapacitás.
(#) Gery hozzászólása Máj 2, 2008 /
 
Hellosztok!
Ha jól emlékszem ebbe a topikba rakott fel egyszer valaki egy dokumentumot amibe benne volt az összes ellenállástipus. Na arra lenne szükségem, nemtudja valaki hogy hol lehet, vagy nincs meg valakinek, mert ez a topik óriási hogy végigolvassam.
(#) zoly15 válasza Gery hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
tudod lehet úgy keresni hogy fájlmellékletek.....
Következő: »»   213 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem