Fórum témák
» Több friss téma |
S4 be van kapcsolva? Kap tápot? T7 emitterén van feszültség?
Ha nem akkor a DC-DC konvertered nem megy...
LT1930 van benne és nem jön ki feszültsèg.Elvileg 33V-ot kellene mérni a D4nél.
Akkor ott kéne keresni a hibát. Nyilván az egy tök más kapcsolás...
Miért nem olyan rajzot teszel fel, amit éppen faragsz?
A menüben ne zenert keress, hanem feszültségmérést. Viszont amíg nem megy a DC konveretered, a menü nem lényeges.
A fórumra tedd fel a rajzot, ne magánban...
Indulj el e T5-től - PFET - LT vonalon. Nem vagyunk látnokok, ha nem mondod hol, mi van. Az édekevés info hogy nem mér zener-t...
Ez a kapcsolás konverter része.
Mértél?
Milyen szoftver van rajta? Kérd el attól, akitől a rajzot kaptad. Én úgy látom más az atmega felől a vezérlése, szóval nem mindegy a szoftver sem...
Ennyit tudtam mérni.Pirossal ráirtam .Bekapcsolásnál azt írja 1.31 es verzió.
Az megeshet. Na de kéznél van a teszter, miért nem méred meg?
Közben kimértem a fetet és jó.De az hogy lehet,hogy más a lábkiosztás?????Letöltöttem a gyári pdf-et hozzá amikor megrendeltem.A Source és Gain lábakat vezetékkel felcseréltem és most van 33.4V.De zenert még most se mér.
Hali!
Gyanús nekem hogy a fet jól volt benn, de nem kap vezérlést a T5 felől. Ha felcserálted a lábait akkor a fetben lévő diódán át kapja a tápot az LT. Szerezz hozzávaló szoftvert... Ha nyomkodod S1-et akkor a fet lábain mi van? (eredeti bekötésben). Akkor kéne kinyisson a fet, bár ebbe beleszólhat az atmega két lába...
Ha a tesztert feszültség üzemmódba kapcsolod, zener nélkül mutatnia kell a 33,4 V-ot. Multiméterrel mérj rá a zener mérési pontjaira. Ott is meg kell lenni a 33,4 V-nak. Ha ez megvan, akkor zenert is fog mérni. Ha nincs ott a 33,4 V akor mást is rosszul raktál össze. Rossz forrasztás, hibás huzalozás, vagy elképzelhető szoftverhiba is. Látatlanban ettől többet nem igazán lehet mondani.
Most, hogy felcseréltem a fet 2 lábát így feszültség állásban mutatja a 33V-ot.Megmértem és ott van a 33V.Mindjárt visszacserélem a lábakat.
Tegnap felraktam a rajzot amire ráírtam a mért értékeket.Eredeti bekötéssel a feszültség állásban 27.5V; 3.5V; 750mV; 0mV jelenik meg a kijelzőn.
Ha T5 tranzisztort lecserélném BC847-re?
Nem találgatni kell, el kell indulni a faltól az ablakig...
Először is ellenőrizni a szoftvert, a megfelelő menüben ezeket a lábakat mozgatja-e. Aztán nyomógomb, aztán T5, stb a többit már kétszer leírtam... Látnok sem vagyok megint hol, mit, hány órakor mértél. Én nem tudok neked többet segíteni...
Már 3 T5 öt cseréltem és ugyanúgy nincs 33V.Ha nyomkodom az S1-et G és S lábon 7.3V van , D lábon 0.2V van.
Idézet: „feszültség állásban mutatja a 33V-ot” Ha ez így van, akkor mit kell variálni? Ha a mérőpontokra rácsatlakoztatod a zenert mérni fogja azt is. Feltételezve, hogy üzemképes a zener. Aztán azt írod, hogy Idézet: „ugyanúgy nincs 33V” Döntsd már el, hogy van vagy nincs...
Mégegyszer leirom.Rajz szerint megépítve nincs 33V.De ha felcserélem a fet 2 lábát akkor folyamatosan megvan a 33V.
Rajz szerint ha nyomva tartom a gombot, akkor 33Vot mutat amíg nyomom a gombot.
Amikor stabilizátort mérsz, és zenert, akkor a gombot nyomva kell tartani a mérés idejére. Legalább is az én verziómban. Ha a step-up konverter kapcsolón keresztül kapja a bejövőt, akkor nem kell a gombot nyomva tartani. Menüben a feszültség mérést választod. Ha a bemenetre adsz feszültséget, egyből megméri. A konverter csak akkor indul be, amikor az enkóder gombját megnyomod. Ha nincs rajta zener, vagy stab. akkor 33V-ot mutat a műszer.
Szia!
Ha ezt leírod az elején, akkor nem szenvedek vele mivel működik ha nyomva tartom.De azért köszi az infót utólag is.Mivel átforrasztgattam millió helyen a panelt.De nembaj jön a 3.panel gyártása.Remélem az utolsó lesz. Szép napot
Elnézést kérek mindenkitől aki próbált segíteni!!!Közben kiderült, hogy jól működik.De jobb később mint soha.Köszönöm.
További szép napot
Ez pont azért van, hogy a konverter ne fogyasszon, amikor nem mér zenert, ne legyen állandóan bekapcsolva.
Egy másik topikban most épp ez a téma, ott is fordított lábkiosztású fet -ek kerültek beépítésre.
Semmi nem utal sem a gyártóra, sem a tipusváltozatra. Egyszerűen van: S-G-D és D-G-S lábkiosztással is ...
Sziasztok!
Összeraktam egy tesztert Arduino Mega laphoz. Az egyetlen problémám, hogy a frekvenciaméréshez szükséges láb nincs kivezetve ezen az arduinón. Napok óta szenvedek, hogy átfaragjam a forráskódot, de nem hajlandó működni. Eredetileg a PD4 lenne a frekimérő bemenet, ezt kéne PD2 vagy PD3-ra átrakni. Tud valaki megoldást?
Idézet az AtMega328 adatlapjából:
Idézet: „If external pin modes are used for the Timer/Counter0, transitions on the T0 pin will clock the counter even if the pin is configured as an output.” A lábkiosztást nézegetve a timer külső órajel bemenete, a T0 pontosan a PD4.
Mega 2560 az "áldozat". Viszont ez nincs kivezetve az ardu csatlakozóira. A GetFrequency.c állományt próbálgatom átírni, sikertelenül. Szerintem valamit nem veszek észre. Az előbb rosszul írtam, a PE6 ezen a kontrolleren a frekimérő bemenet.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
Nem foglalkoztam még a AtMega2560 -nal, így csak elméleti ötletem van:
Az adatlapját nézve, a Timer 1, 3, 4, 5 modullal ugyan az a fejezet foglalkozik. A T3 külső órajel bemenete a PE6, de nincs kivezetve csatlakozóra. A T1 -é a PD6, a T4 -é az PH7, de ezek sincsenek. Egyetlen marad, a T5 a PL2 -n, ami az XIOL csatlakozón a 7. láb. Ha a Timer3 regisztereit átírod a Time5 regisztereire, a PE6 hivatkozásokat (PORT, DDR, stb.) átírod PL2 -hez valókra, a frekvencia mérést a T5 fogja végezni a PL2 bemenetről.
Köszi az ötletet. Egy próbát mindenképpen megér. Ha ez sem jön össze, lemondok a frekimérésről. Nem nagy veszteség. Csak ha van rá lehetőség, jobban tetszene, ha működne. Már az is megfordult a fejemben, hogy a chipről kivezetékezem, de mivel shieldről van szó, kéne valahogy rátaknyolni + csatlakozót. Az meg ronda.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |