Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok,tudna valaki föltenni egy óra alap progit (óra, perc, másodperc,hét napjai),esetleg valami segítséget adni a kezdésbe?
Köszönöm a linket.
Szia.Megint gondba vagyok amit feltettél linket azt megcsináltam, csak valamiért a másodpercek valamiért elszaladtak.Nem tudom mit rontottam el!
Próbáld ki "élőben" fejlesztőpanelon -kísérletezőpanelon vagy proteusban .
, a szimuláció nem valós idejű ..
Köszönöm, megpróbálom.Ez az óra mennyire pontos ?
Annyira, amennyire a kvarc, amivel működteted. Feltételezve a legrosszabbat, kb. 2,59 másodpercet siethet vagy késhet naponta (4 MHz-es kristály, 30 ppm pontosság).
A PIC18F252 helyett használj inkább egy fiatalabb és olcsóbb, nem nyugdíjas kontrollert.
Normális órához RTC-t kell használni.
Ha ez működik az elvárható módon, lépjünk tovább. Nem kell mindjárt reaktort tervezni és készíteni.
Egy 300Ft -os IC amitől az óra pontos, sőt ő maga az óra, miért reaktor ?
Természetesen ha az óra pontatlansága belefér az elvárható módba, akkor nincs rá szükség.
Egy kezdőnek az I2C kb. reaktor szint, nyílván nem a 300 Ft-ról van szó.
Ebben igazad van, nem ezzel kell kezdeni.
Szerintem a megszakítás kezelés volt a cél (és a tanulás)
Igen, pontosan . Ha szeretném az időt nyomon követni veszek egy órát vagy akármi szerkentyűt.Nekem arra kell, hogy legyen egy jelszintem amikor egy bemenetre magas szint érkezik írja be az eepromba amikor az magas és mennyi ideig(mikortól meddig). Mint egy regiszter ami egy hetes ciklust figyel perces felbontásban. Későbbi terv az,hogy a számítógépen kiolvassam ezt az adatot grafikon formájában.Köszönöm az eddigi segítségeteket is.
Idézet: „Ha szeretném az időt nyomon követni veszek egy órát vagy akármi szerkentyűt” Idézet: „írja be az eepromba amikor az magas és mennyi ideig(mikortól meddig).” Nem érzel némi ellentmondást ? Vagy a mikortól meddig az hogyan esik kivül az idő nyomonkövetésén ?
Egyáltalán nem érzek ellentmondást . Én csak szeretném megérteni azt amit még nem tudok vagy nem vagyok teljesen tisztába vele.Csak szeretem volna véleményt,segítséget,útmutatást kérni .És nem egy idézetet visszakapni (Azért köszönöm szépen).
Ok akkor elsősorban az kell megértened, hogy ha ránézel egy órára és azt látod rajta, hogy fél három van, az ugyan úgy az idő nyomon követése(mérése) mintha azt szeretnéd mérni, hogy egy elektromos jel mitől meddig van jelen az időben, hetes intervallumban perces felbontásban.
Tedd fel a kérdést magadnak, mi fogja adja a mérés alapját ? A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2018
Pl. a használni kívánt vagy arra alkalmas pick órajele ? Hülyeséget, írok,kérdezek ?
Készíts egy kis programot, próbáld ki élőben. Ha neked megfelel, egészítsd ki valamivel. Ha még mindig jó, jöjjön a következő lépés. Amennyiben elakadnál, kérdezz itt, segítünk.
Kezdésnek javaslom, hogy szerezz pár 18F14K22-es kontrollert.
Köszönöm szépen a segítséget .Elsősorban a csip konfigurációit,beállításait nem értem,de nem ártana a segítség a TRM 2 beállításában sem.
Hi Mesterek
Elakadtam, van nekem egy 18f448 pic-em. Elméletileg van neki 4 pwm csatornája. Azonban flow-ban csak kettő jön elő. Valaki találkozott már evvel a jelenséggel? A kapcsolatokra meg ha rá kattintok, kiírja hogy nincs csatlakoztató lába a komponensnek. Segítséget előre is köszönöm. A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2018
Az adatlapja szerint csak kettő van. Egy CCP és egy ECCP...
Az adatlap szerint kettő van benne, lásd melléklet. E kettő közül az egyik bővített tudású (ENHANCED CAPTURE/COMPARE/PWM (ECCP) MODULE), aminek valóban van négy kimenete de ezek nem függetlenek egymástól hanem H híd meghajtásához használhatóak.
ok, köszönöm. Szomorú lettem
Ez tévesztett meg
Mint a linken is látszik, gyakorlatilag nyugdíjazták a kontrollert, érdemes egy fiatalabbat választani.
ok, ez van itthon. Van tiped 4 db független pwm-es picre?
Nem kell nagy freki. Viszont több mindent kellene figyelnie. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2018
|
Bejelentkezés
Hirdetés |