Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop LCD
 
Témaindító: ZLED, idő: Ápr 19, 2007
Lapozás: OK   15 / 15
(#) circuit válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Sziasztok
Ismét kérdeznék a leesett HP550-es laptopról. Csak most jutottam el idáig, eléggé megbontottam, de még bekapcsolható. Külső monitorral tökéletes képet ad, a saját kijelzőjéről a szétszerelés után eltűnt a még látható homályos kép. Szép színes függőleges csíkok, amelyek megváltoznak pl. az egér mozgatásra, vagy ha a HDD felpörög, vagy fut rajta valami. Külsérelmi nyomok- a bal felső sarkán a zsanér takaró rész letört- ezenkívül nincsenek. Az LCD-re menő sodrott/lapos szalagkábel látszólag jó, mozgatásra nem reagál. Az LCD látszólag sértetlen. Sajnos nincs mivel letesztelnem, bár lehet, hogy a kábelt megpróbálom erenként szakadásra kimérni. Ibéjen van hozzá kábel, LCD-t is lehet hozzá venni, kérdés, hogy megéri-e - bár szeretném megjavítani. Szóval itt tartok, mi lehet a hiba ?
Köszönettel: circuit
(#) kameleon2 válasza circuit hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Mondanám, hogy hozd el, itt van vagy 10-15 kijelző Biatorbágyon, amivel tesztelhető.
(#) circuit válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Nagyon köszönöm az ajánlatot, de a P.Mobil után szabadon "180 km, néha több". Na nem Miskolcon lakom, csak Polgár-HB megye, ami szintén hasonló táv, meg az időm is véges. A kijelző: 15.4" fényes XVGA LCD, esetleg postázva 1 teszt erejéig, vagy mit kérsz érte ?
PS: a kijelző alsó részén az inverter- ha jól tudom, elég meleg. Ez normális jelenség ?
(#) RQB hozzászólása Nov 6, 2018 /
 
Tiszteletem Mindenkinek!

Előre is elnézést kérek laikus téma indításom miatt!!!

A problémám a következő

Adott:
HP 8460P notebook LTN140AT20 Samsung kijelzővel.
LEDes háttér világítás, különálló inverter nincs.

A LED-es háttér világítás elszállt.
LEDek tesztelve, világítanak
Ellenben van egy P jelölésű biztisíték a kijelző áramkörében.
És egy kondenzátor amit kapacitás mérő híján nem tudok beazonosítani (jelölés nincs rajta)...

Kérdéseim a következők:

A kondenzátor méreteinek ismeretében tudok-e venni ugyan olyan kapacitású kondenzátort?
És amennyiben igen, úgy felforrasztásnál figyelembe kell venni melyik oldalt melyik oldalra forrasztom, avagy már nem kell figyelembe venni, és mindegy hogy melyik oldalt melyik oldalhoz forrasztok?

A P jelölésű biztosítékot és Kondenzátort be tudom e szerezni valahol, ahol nem szükséges 100 vagy 1000 darabos tétel megvétele.

Előre is köszönöm az időtöket és a segítségeteket!!!!
(#) (Felhasználó 116638) válasza RQB hozzászólására (») Nov 6, 2018 / 1
 
Lásd: ajánlott topic.
Valamint egy fotóval előbbre lennénk.
A biztosíték szakadt?
Milyen méréseket végeztél eddig?
(#) eSDi válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Nov 6, 2018 / 1
 
Üdv!

A megnevezett alkatrészek a kijelzőn vannak, vagy az alaplapon? Mert, ha az előbbi, akkor kb esélytelen kideríteni a típusát. Az alaplapokról többnyire van kapcsolásirajz, kijelzőhöz még nem láttam. Ha a kondin nincs jelölés, akkor polaritás független, illetve ezek inkább zárlatba mennek át, amikor meghibásodnak. Ha nem mérsz zárlatot, akkor elvileg nincs baja. A méret pedig nem mérvadó.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2018
(#) RQB hozzászólása Nov 6, 2018 /
 
Fotót amint haza érek fel is töltöm!!!
A biztosítékot a meghibásodott kondenzátor vágta szét.
Ellenben a rossz kondi mellett van egy ugyanolyan méretű, gondolom ebből is ki lehet indulni talán.

Köszönöm a türelmet!
(#) RQB hozzászólása Nov 6, 2018 /
 
Ugyanakkor a biztosítéknál át vezettem az áramot és akkor fel kapcsolt a LED sor.
Amikről eddig beszéltem mind a kijelzőn vannak sajnos.
(#) (Felhasználó 116638) válasza RQB hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Ezek alapján cserélned kell a szakadt biztosítékot,és pótolnod/ cserélned a kondit.
De várjuk meg a fotókat.
(#) vkrisz81 hozzászólása Szept 30, 2019 /
 
Sziasztok. Évek során maradt rám néhány notebook, van amelyik alaplap hibás, van ahol a vga kartya szállt el, van ahol nem tudom.. a lényeg hogy az lcd mindegyiknél jó! Tudom ezeket valahogy felhasználni akár saját majdani egyedi megjelenítőként mondjuk minipchez? Pl pie van arduino projektekhez... nezegettem a cikkeket de jobbáta lcd tvket találtam de nekem most a notebookok érdekesek! )
(#) Peppe válasza vkrisz81 hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Szia,

Egy ilyen Bővebben: Link panelka minden LCD-t meg tud hajtani. Akár ha komolyabb tudású vezérlőt veszel TV is lehet belőle.
(#) afp válasza vkrisz81 hozzászólására (») Szept 30, 2019 /
 
Szia!

Szerintem nem éri meg, mert:
- régi notebookok kijelzői elég gyenge minőségűek,
- kell hozzá egy univerzális vezérlőt venned, (jó esetben meg fogja tudni hajtani a kijelzőt)
- a speciális csatlakozón meg kell találnod a tápvonalakat (inverterek típusonként különböző feszültségről működhetnek),
- meg kell keresned az LVDS vonalakat és ezeket át kell vezetned a vezérlő panelra,
- az egészet meg kell hajtanod valamilyen tápról,
- be kell dobozolnod,
- a vezérlő panel kimenetét kell összekötnöd (D-Sub/HDMI) a pie-jal; (Arduino szerintem itt nem is jöhet szóba.)

Így olcsóbb, egyszerűbb, szebb, gyorsabb stb., ha veszel egy használt monitort, vagy szerzel egy javítandót.
(#) hzsiga hozzászólása Jún 30, 2021 /
 
Üdv. Laptop pc notebook kijelző lehajtásakor elment a kép. A kábelt meg bontva meg találtam a hibás vezetéket. Segítséget szeretnék kérni a javítással kapcsolatban. A kábel típusa: 29GE 10050-40 Cable Lcd 10.1 CPT E10EICml 2010 03 22 C1. A törés pont a sarokpántnál van. A vezeték olyan vékony, hogy aszt sem tudom lehet-e forrasztani és milyen módszerrel tudnám szigetelni úgy. hogy el is férjen az eredeti helyén. A külön álló vezeték a törött. A sok nyitás csukás miatt meg lehet nem soká követi a többi vezeték is. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) uniman válasza hzsiga hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Idézet:
„Laptop pc notebook”

...helyett inkább a pontos készülék gyártó/típust kellene megadnod.
(#) hzsiga válasza uniman hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Szia. Remélem Te neked többet mond. RM. Nekem nem sokat mond.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2021
(#) uniman válasza hzsiga hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Idézet:
„"gyártó/típust"”

...az utóbbit nem látom! ...vagy leesett az adattábla címkéje?
A képedről nem tudni, hogy mit ábrázol (tálca?)...a laptopok nem így néznek ki a fotókon.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2021
(#) hzsiga válasza uniman hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Köszönöm a segítő szándékodat és remélem tudsz adni valami tanácsot a meg oldásra. Ennyi található mindössze a gépen.
(#) uniman válasza hzsiga hozzászólására (») Júl 1, 2021 /
 
Így már látni a típusát: RM minBook 100
LVDS kábel: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2021
(#) Digger57 hozzászólása Júl 1, 2021 /
 
Sziasztok!
Bontottam egy Acer Aspire 1825PT tuch LCD-t, amit szeretnék újrahasznosítani.
Van erre valami esély?

Az LVDS kábel felirata:
LVDS CABLE (ZE8/9)
Quanta P/N: DDOZE8LC001
WEC 10/06/07
REV:3A

A kábel végén van egy leágazás, ami egy öt pólusú csatira megy. Ez vajon a háttérvilágításra szolgál, vagy a tuchpanel kábele?
Az Lcd panel hátulján levő fóliát megpróbáltam felszedni, de beszakadozott így egyenlőre felhagytam vele. Gondolom ott találnák valami típusjelet, bár megpróbálom a neten kinyomozni.
Hallottatok már olyan tuch-os LVDS panelről, amivel esetleg meg lehetne hajtani?
(#) Fidel hozzászólása Márc 31, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy laptop LCD panel, aminek nem megy a háttér világítása.
Ha szétbontom, és lefényképezem a panelt, volna rá esély, hogy meg tudja valaki mondani, hogy melyik alkatrész lehet rajta a biztosíték?
Tudok valamit mérni rajta, hogy kap e egyáltalán mannát az alaplapról?
Mivel érdemes ilyenkor próbálkozni?
(#) bbalazs_ válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 1, 2023 /
 
Általában a csatlakozóról már meg lehet mondani.
A vastagab NYÁK vezetékek a tápok. Elején-végén vannak inkább. A föld egyszerűen kimérhető a fémrészekhez csatlakoztatás miatt, a következő vastag meg a táp.
Szinte a csati mellett szokott lenni mindjárt a biztosíték, általában F1-el jelölik. Úgy néz ki, mint egy smd ellenállás. Ha fekete, akkor ferrit, az nem az.
De ha ferdén rávilágítva halványan látsz képet, akkor nem a bizti a hunyó.
Meg előfordul az is, hogy a gép oldaláról van a biztosíték szerelve, a vezeték másik végén, a lapon.
Érdemes a vezetéket is ellenőrizni, az is törhet/szakadhat - főleg, ha lapos szalagkábel (flatribbon).
(#) uniman válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Idézet:
„lefényképezem a panelt”

Azt már a hozzászólás megírásakor meg kellett volna tenni! ...vagy elég, ha leírod a típusszámát.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2023
(#) szs válasza Fidel hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Nem fogsz külön biztosítékot találni.
Idézet:
„Mivel érdemes ilyenkor próbálkozni?”

Megnézném, mi az, ami megvilágítja. Ha a csatlakozás jó, hát a világítást (CCFLcső, avagy LEDsor) csere.

Ui: bár... a monitoromban épp pár napja volt egy hasonló baj. Szürkült, halvány lett a kép. (Kikapcsolás utáni bekapcsoláskor még halkan bár, de visított is) Szétszedtem, szerencsémre csak a háttérvilágítás felé néző kondik voltak púposak. Mondom: szrrencsém volt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2023
Következő: »»   15 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem