Fórum témák
» Több friss téma |
A config.h-ban tudod definiálni, hogy melyik lábon mit csináljon.
Bizonyos funkciókat igen. A frekvenciamérés kicsit körülményesebb, nézd meg a GetFrequency.c állományt.
Az itt tárgyalt testert raktam össze tervezés szerint, de utólag jöttem rá, hogy az ATMEGA328UP IC-t célszerűbb lett volna a NYÁK másik oldalára rakni.
Összerakva pont a kijelző alatt van, ami a fejlesztést akadályozza. Ha fordítva (alulról) lenne beforrasztva, akkor az IC (programja) alulról cserélhető lenne. Mi erről a gyakorlatban még ki nem próbált ötletről a véleményetek?
Hali!
Ha a mega be van forrasztva akkor nem tök mindegy? Ha foglalatba tennéd a másik oladalra, akkor a lábait áthajtogathatod, egyszer kibírja, és akkor a mega kivétele is egyszerű. A kijelzőt is beforrasztottad, vagy tettél csatit? Igy egy pillanat lehúzni.
Szia!
Az esetleges program frissítéshez nem szükséges kivenni az IC-t. Így is programozható.
Készíts egy Atmel kompatibilis In Circuit Programming csatlakozót, ragaszd oda valahova a panelre. Így nem kell kivenni a tokból a kontrollert a programozáshoz.
Bővebben: Link
Foglalatban van.
A hajtogatást nem értem.
Ha csak simán beteszel egy bármilyen IC-t a túloldalról egy kész NYÁK-ba, akkor kijön a füst az IC-ből, mivel a lábai máshova esnek, mint kéne. Ezt lehet orvosolni az áthajlítással.
Arduinon keresztűl tervezem a program cserét.
A te megoldásodat egyelőre nem látom át.
Ekkor készíteni kellene egy "áthajtott lábú" kontrollerhez való programozó adaptert is, mert többszöri áthajtást garantáltan nem bír ki.
Pedig csak 6 vezeték az egész: RESET (1. láb), SCK (19. láb), MISO (18. láb), MOSI (17. láb), TÁP (7. láb) és a GND (8. láb) jeleket kell egy tüskesorra kivezetni. Erre a tüskesorra kapcsolódhat az Arduino programozáskor.
A válaszod jogos, ez a "megoldás" törölve.
Az érintett lábakra elvileg forrasztható 1-1 vezeték, de nem lesz független az áramkör többi részétől.
Ha az áramkörbe nem beszél bele programozáskor - akkor bármi lehet a MOSI/MISO/SCK lábakon....
És itt mintha nem lenne....
Az általad említett program csere , vagy fejlesztés ehhez az elkészített nyákhoz teljesen felesleges. Mivel ezen nyákhoz , és ehhez a verzióhoz felprogramozott atmega pontosan elég , hogy ne kelljen cserélgetni , vagy fejlesztgetni.Ugyanis , ha más tudású programot szeretnél az atmegába programozni , ami esetleg többet tud , akkor ahhoz már a nyákon is változtatások szükségesek, hogy a mondjuk új funkciókat tudja hardverileg is a teszter, és ne csak szoftver szinten.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2019
Sok alkatész? 2 ellenállás kell, hogy tudjon feszültséget mérni, és 3 alkatrész, hogy tudjon frekvenciát mérni. Érdemes fejleszteni!
Ezek már rajta vannak a nyákon úgy látom. Esetleges szoftver upgrade miatt érdemes kivezetni az ISP-t. Na meg előfordul, hogy módosítani kell a firmware-t hogy elfogadható legyen a pontosság.
Ha mást nem is, a nyelvet magyarra lehet cserélni.
Helló mindenkinek!
Véletlenül lállítottam a kontrasztot teljesen a mellékelt fotón látható mérőn, most jelenleg semmit nem látni a kijelzőn és nem tudom visszaállítani mert nem emlékszem mi hol van a menűjében, új készülék és még nem ismerem pontosan a beállítását. Van valakinek valamilyen trükkje ehhez? minden segítséget köszönök előre. A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2019
A menüben a sorrend:
Transistor Frequency f_generator 10-bit PWM C-ESR&TP1:3 Rotary encoder Selftest Contrast Switch off
Köszi a gyors választ, így még valamiben kérem a segítséged, még pedig hogyan tudok eljutni a kívánt menűpontig?
Idézet: „hogyan tudok eljutni a kívánt menűpontig?” Ahogy eddig is tudtál a menüjében lépkedni ... Az egyetlen gomb sokáig , röviden nyomása, tápfesz elvétele majd gomb nyomva tartásával bekapcsolva ...stb ..stb ... RTFUM!!!
Értékelem a segítséged, de egy kicsivel pontosabban kérném az útmutatód, mert csak találomra vagyok kénytelen csinálni. Eddig nem találtam olyan videót vagy használatit ami ezt a részt jól követhetően mutatná. Bármilyen áramköri trükk is jó lenne ha azzal ideiglenesen megjelennek a karakterek. Köszönöm.
Köszi a segítséged.
Hali!
Nézz utána az lcd adatlapjának, ha a kontraszt analóg fesszel állítható, akkor ideiglenesen vágd el a fóliát a proci felé, és köss rá egy potit, így látod a menüt, állítgatsz valamit és utána visszafoltozod a fóliát
Itt azt írják:
Idézet: „A menübe való belépéshez szükséges a teszt gombot 2 másodpercig tartani, majd belépünk az eszköz menübe.” AVR teszter
Kicsi off
ezt ismeri, használja valaki?: http://www.dyinstrument.com/duoyi/?q=transistor_tester/DY294
Üdv!
Ehhez van-e valakinek elérhető firmware? (MK 328) A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2019
Próbáld meg ezt.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2019
|
Bejelentkezés
Hirdetés |