Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Makett váltóáramú motor készítése házilag
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Einstein hozzászólása Máj 15, 2008 /
 
Helló mindenkinek!
Építettem már egyenáramú motort csak a látvány miatt és működik is. Az lenne a kérdésem, hogy váltóáramú motort házilag lehet-e építeni makettnek?
Köszönöm előre is a válaszokat!
(#) _ampervadasz_ válasza Einstein hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Gyakorlatilag az egyenáramúmotor csem egyen áramú!
Ha a forgórészre tervezed a tekercset, akkor egy sima csúszógyűrű segítségével táplád, és az állórészen legyen a mágnes!
Ha az állórészre tevezed, akkor két féltekercs legyen, és a forgórész meg állandó mágnes!
(#) Einstein válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Köszönöm a választ!
De amit írtál az egyenáramú motor, mert nekem is van egy állandó mágnes és egy forgó tekercsem a kostrukcióban.
De nekem váltóáramra kénne.
(#) _ampervadasz_ válasza Einstein hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Igen az teljesen világos, hogy egyenáramú elvben, de gyakorlaban a másneses tér mozgó kölcsönhatása addja a nyomatékot!
Ha a tekercs direktben, kapná az egyenáramot, akkor megmoccanna, és a forgórész Északi tekecse, az állórész Déli pólusához beálna, és ott tartaná magát!
A kommutátor, azt teszi lehetővé, hogy a tekercsebn fentartsa az állandó áramirányváltozást, így a motor, morog, és nem egyhelyben forog tovább! Amikor az egyenáram a kefékhez ér, addig még egyen áram, viszont a komutátor oldja meg hogy a polaritás megváltozzon annak érdekében hogy a motor forgórésze "mozgásba jöjjön"!
A képen láthatod, hogy a váltakozó áramú motort, hogyan lehetne ezt elkészíteni!

skicc.jpg
    
(#) _ampervadasz_ válasza Einstein hozzászólására (») Máj 16, 2008 /
 
Ezt jó megasztmondtam!
forog helyett "morog"! Ez jó!
(Ne haragudj, rossz passzban vagyok, és fáradt! Majd holnap válaszolok érthetőbben, de még ezzel az ocska billentyűzettel, is erőlködni kell! )
(#) Einstein válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Köszönöm, már értem!
(#) _ampervadasz_ válasza Einstein hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Szívesen, jó motorépítést!
Ma !
Átmentem a vizsgán (legalább is, a roszabbik részén)!
(#) Einstein válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Gratula!
Milyen vizsgán?
(#) _ampervadasz_ válasza Einstein hozzászólására (») Máj 19, 2008 /
 
Villanyszerkesztő vizsga, de az elektroguberátor szakma jobban érdekel!
(#) babanyul hozzászólása Júl 9, 2008 /
 
Helló Mindenkinek!
:kalap: :kalap: Érdekelne, hogy egy kapcsolós kicsi properrelt hajtó motort meglehet-e javítani?
Ez egy kicsi léghajó :, amin egy régi hatású repülő lebeg, és ennek a properreljét hajtotta ez a motorka.
(#) Szücsyke hozzászólása Jún 8, 2011 / 1
 
hát mi a baja? valszleg a tekercselés szakadt meg ujra tekercselni meg nemkönnyű főleg ha pici én cserélném a helyedben
(#) babanyul válasza Szücsyke hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Köszi!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem