Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-tervező programok
A D-Fend az egy grafikus környezet a DOSBox-hoz, tehát, ha ezzel elindul a Tango, akkor elvileg a sima DOSBox-szal is mennie kellene.
Van-e G: particiód, ha nincs milyenek vannak a C-én kivül a merevlemezen?
A DOSBox szükséges lesz, de előbb törölni kell, mert a D-Fend Reloaded alapból telepíti azt is, és ha marad a mostani nem biztos a végeredmény, mert megvan melyik verzióval működik együtt legszivesebben.
Valamint készít egy ikont az asztalra, és két kattintásra már használhatod is a programot.
Egy utolsó kísérletet teszek.
Csatoltam a tango-t bontsd ki a zip-ből és másold fel a C meghajtóra, vagy a D meghajtóra a "pcbterv" mappát Nézd meg a videot is vagy kövesd amit itt leírtam. Inditsd el a DosBox-ot és
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2019
Hűűű.. bonyolódik a helyzet. Nos, a notebookon C: és D: partició van. Az asztali gépen több, ha jól emlékszem még F: is. De maradjunk most a notebook nál, ha az már működik annak példájára megcsinálom a desktop gépet is. Köszönöm.
Isten vagy! Működik!
Mondjuk kicsit szivatott mert a kicsomagolásnál egy "pcbterv" mappa alá tette be a "valódi" pcbterv mappát. Igy már persze nem stimmelt az elérési út a könyvtár váltásnál, de rájöttem és szanáltam a felesleges mappát. Tehát működik a dolog, hála és köszönet Neked a segítségért és a kitartásodért. Ezt a "D-Fend Reloaded dolgot" inkább hagyom , igaz lehet egyszerűbb ha már működik. Esetleg kreálok inkább egy .bat fájlt az asztalra és azzal is ikonnal indíthatom a tango t. De mintha Te is küldtél volna hasonlót, csak lehet a tartalmán kell variálnom hogy működjön nálam. Ez most hiba nélkül megy a notebookon Win8.1 alatt. Holnap felvarrom a desktop pc re is ugyanígy, azon Win10 van. Működnie kell. (remélem...) Köszönöm szépen!
Azért maradtak még kérdéseim...
Hogyan lehet a DosBox ablakot teljes képernyő méretre állítani? Mert ha megy a DosBox akkor most kb. 1/5 öd képernyőnyi méretben látható a Tango tervezőfelülete ami elég kicsi.
ALT+enter, illetve a dosbox.conf-ban vannak a képernyő szorzóra vonatkozó beállítások.
Sziasztok.
Nem tudja valaki hogy honnan lehet letölteni ingyenesen a circuit wizzard progit?
Sziasztok!
Van esetleg olyan köztünk, aki ismeri ne adj isten esetleg használja is a smartwork pcb nevű programot? Egy kis segítségre lenne szükségem. Szóval van két nyákterv .pcb kiterjesztéssel amit szeretnék pdf fájlba konvertálni , viszont nem tudom megnyitni az általam használt programokkal. Ha valaki hajlandó lenne segíteni rajtam azt hálásan megköszönném. A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2019
Sziasztok!
Tudja valaki hogy EasyEDA-ba hogy találom a 230v csavaros kábelcsatit? Köszönöm Szerk: Wire to PCB ... megtaláltam Bocsánat A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2019
Aki EasyEDA-ba otthon van...
Hogy tudok területet kivágni? Kimaratni? Ha pl egy 230 as vezetősávom van és mellette akarom a panelt kimarni... vagy ha mint a képen... körül szeretném vágni a panelt Köszönöm A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2019
Hello.
Lehet, hogy a marás feláras. Én pl. simán furatokkal oldottam meg a nyák egy részének kivágását. Szikével át kell vágni a furatok között maradt nyákot, kitörni a darabot, majd picit megigazítani reszelővel. Sorozatgyártásnál persze ez nem éppen hatékony megoldás...
Sziasztok. 8 év után kezdeném újra a hobbyt. Az a kérdésem, hogy lett-e olyan program a 8 év alatt, ami pl. TINA-ból veszi át a kapcsolást abból készít automatikusan nyák tervet. Esetleg 2019-ben van-e olyan program, ami az így előálló provizórikus nyák terven az alkatrészek egérrel történő mozgatását követi a huzalozással?
Nem tudom elhinni, hogy 2019-ben még mindig nincsen ilyen.
A tina sch-jából csak a tina tud nyákrajzot készíteni, de ezt eddig is tudta, ahogyan bármelyik másik program is. Az más kérdés hogy azzal nem nagyon leszel előrébb, hiszen a program nem fogja tudni hogy melyik alkatrészt hova szeretnéd tenni, így azt továbbra is kézzel kell odarakni. A vonalak rugalmasak, azaz követik az alkatrészt ha odébb viszed. De ezt már ha jól emlékszem a 6-os SL is tudja, sokkal egyszerűbb is vele rajzolni.
Ha egy program mindent megcsinál helyetted akkor neked mi szereped lenne a történetben ?
Mi lenne a hobbi? Ráklikkelni egy alkalmazásra
Ez a nagy TINA-ban van? Mert nekem a TINA TI van és abban nem találok nyáktervezőt. Nagyságrendileg mennyibe kerül egy nagy TINA?
Nem tudom mi a nagy meg a kicsi. Van a Tina és ennyi, a Tina TI az valami más. A Tinát ha jól tudom magyar cég fejleszti, jelenleg a 12-es verziószámnál tart, az árakról a honlapján biztos van infó. A 8-as és a 9-es verzió az amihez még innen onnan hozzá lehet ingyen férni, nyilván nem legálisan.
Egy hevenyészett rajzrészletből a nyáktervet kb. 3 másodperc alatt megcsinálja, de a 3D-s modell sem tart nagyon sokáig, mert hogy olyat is tud. Az más kérdés, hogy egy értelmes nyáktervezés előtt az összes makrót szerintem módosítani kell, hogy pl. egy műanyag tokos dióda helyett ne azt a fémbunkót tegye oda...
Közben megnéztem, a 11-es industrial verzió (mert hogy az a teljes) 130 ezer, de nincs belőle magyar nyelvű változat. Ebből régebben töltöttem le demót, az magyar nyelvű volt, csak ugye semmire sem használható a demó, mert még mentési lehetőség sincs benne.
Lehet hogy az én tudásom kevés... sőt szinte biztos! Illetve én nem is használom ki, DE...
Miben jobb egy 100-140 ezer forintos tervező program mint mondjuk egy online EasyEda?
Mivel én azt egyáltalán nem ismerem, így csak tippelni tudok. Ez nem online, azaz bármikor bárhol tudod használni. Nem tudom azt sem hogy amaz mit tud, de ez egy komplett elektronikai laboratórium, amit ugye nem kell tovább ecsetelnem. Nem tudom nálad milyen értékű és tudású műszerek vannak az asztalon, nálam azért akad 2 asztali DSO is, 5,5 digites multiméterek, spektrum analizátor, labortápok és egyebek. Ezek így együtt jóval többe kerülnek mint mondjuk a Tina ára, de a tizede dolgot sem tudom velük megcsinálni, ezért ha így nézzük, akkor a Tina gyakorlatilag még nagyon olcsó is. Mellesleg nem kell megvenni egy alkatrészt ha használni akarom, és tönkretenni sem tudom. Én mondjuk a multisimet jobban szeretem, az esetek többségében egész jól közelíti a valóságot. Tehát ha megtervezek benne valamit, akkor az a valóságban ugyanúgy fog működni mint ahogy a szimulátorban teszi, erre több példát is mutattam már különféle topikokban.
Sziasztok!
Univerzális nyákon szeretnék lehetőleg szépen huzalozni. Ehhez keresek programot, amiben első körben megrajzolnám merre is menjenek a szálak. Sajnos nem találtam ilyen programot, de egy tervet igen, amilyet én is készíteni szeretnék (lásd csatolt kép). Tehát tud valaki olyan progirol, amiben így meg lehet rajzolni a drótok menetét?
Ez szinte majdnem jó lenne, ha nem lenne két nagy gondom vele:
- Nem lehet a kábelek vastagságát állítani. - Pár komponens lerakása után borzasztóan belassul, használhatatlanná téve a progit. Most arra gondoltam, hogy fogok egy Inkscape-et (vektorgrafikus rajzprogi) abban megrajzolom a forrszemes nyákot, IC-ket és vektor vonalakkal összekötögetem őket. Itt is ugyanúgy tudom hajlítgatni őket.
Közben találtam egy direkt erre szakosodott progit: Lochmaster
Nagyon jól meglehet vele tervezni a kapcsolásokat direkt stripboardokra!
A belassulást én nem tapasztaltam.
A kábelek vastagságát pedig tudtommal lehet állítani Idézet: „Univerzális nyákon szeretnék lehetőleg szépen huzalozni.” Én rendes tervezőben szoktam ilyenkor berajzolni az egészet. Tökéletesen ki lehet használni a program lehetőségeit, manual routing, "select connected copper", stb. A végén akár Design Rule Check. Ha ragaszkodsz a sok színhez, definiálsz egy 16 layeres board-ot és annak a layerein dolgozol. |
Bejelentkezés
Hirdetés |